História násilia

• Česko Dějiny násilí (viac)

Tom Stall (Viggo Mortensen) žije šťastný a pokojný život so svojou ženou Edie (Maria Bello) a ich dvoma deťmi v malom mestečku v Indiane. Jedného dňa Tom vo svojej reštaurácii prekazí pokus o lúpež, v sebaobrane zabije dvoch hľadaných zločincov a jeho idylický život sa od základov otrasie. Tomovo hrdinstvo priláka médiá a on sa ocitne vo svetlách reflektorov. Snaží sa vrátiť späť k svojmu jednoduchému a obyčajnému životu, no márne... Navyše sa objaví záhadný muž (Ed Harris), ktorý tvrdí, že mu Tom v minulosti ublížil. Okrem tajomného muža sa musia Stallovci vysporiadať aj so svojím vzájomným vzťahom, ktorý sa pod vplyvom okolností začne pomaly rúcať... (oficiálny text distribútora)

ratpile

Jednotlivé scény jsou velmi zábavné a divácky atraktivní, ale co naplat, je to snad až příliš překombinovaný maglajz. Kdyby se jednalo o něco kompaktnějšího bez logických děr, mohla z toho být opravdu setsakra výborná historka. Tahle je jen dobrá. p.s. Vtipný závěr ale De Palma :-) ()

Daxus

Tohle je film, na který se nezapomíná. Příběh o tom, že temnou minulost někdy vyvolá dobrý skutek, natočil mistr originálních záběrů, hlavní roli si zahrál opravdový dříč a hudbu složil kouzelník. 95% ()

Pitryx

Poměrně slušně natočený film s větším počtem hluchoty, ale není to na závadu. I kapánek, ale skutečně kapánek gore si divák užije. Mně se nejvíce líbila scéna ve škole /47/, kdy hajzlík co si myslel, že může všechno dostane na budku. Já totiž tento druh lidí nemohu vystát. Viggo v hlavní roli se dle mého moc "nevycajchnoval". Dávám však jednoznačně 3* 201111198803/9144 ()

Tominni

Film Davida Cronenberga o pokání a odpuštění. Film o možné změně života. Překvapivě hodně je jasné od začátku filmu, takže lze pak jen počkat na očekávaný konec. ()

Daryl.Dixon

Akce skončila dřív, než začala a to hned několikrát. Zlobiví hoši se z předchozího případu viditelně nepoučili, tak skončili s dírou v hlavě nebo jiné části těla. Děj filmu na mě působil, jako když stojíte s autem na parkovišti, řešíte dilema, kam se vydáte, pak konečně nastartujete, ale jen proto, abyste jen přejeli na jiné parkovací místo. Časem asi budu marně vzpomínat, o čem to bylo, přestože vyloženou výtku nemám. ()

kubilov

Ve své jednoduchosti strašně zajímavý film. Cronenberg atmosféru staví postupně, zkouší diváka, který pokud si o filmu předem něco nepřečte, tak absolutně nemá šanci odhadnout kam bude příběh pokračovat a vyvíjet se. Jeden z těch filmů, které diváka až do konce prostě nepustí. ()

Brano

Veľmi obyčajný, ale i cez to zaujímavý dej o človeku, ktorý skrýva o sebe pred rodinou veľké tajomstvo o tom kým v skutočnosti je. Až do kým sa nestane sled udalosti, ktoré odhalia jeho identitu. Herecké obsadenie sa mi páčilo, miestami to aj prekvapilo. Lenže ako u väčšiny filmov býva vo zvyku, tak i tu to nevydržalo ísť v rovnakom tempe počas celej doby. Záver sa mne vyslovene nepáčil, najmä scény s jeho bratom boli bez myšlienky, resp. zbytočné. Takisto výprava, kamera, strih mi pripomínala skôr béčkový film. Oceňujem najme myšlienku, ktorá bola dobrá, ale zle zrežírovaná. ()

Plastík

Fň fň. Celkem fajn. Oddychovka s trochou větší ukázkou násilí. Ovšem šokující jen v roce 2005 a pak maximálně 2006. Teď v roce 2017 je to takový normální film. Už máme otupělé vnímání násilí. ()

Kortexo

Film, který silně připomíná svou zápletkou klasické noir - detektivky z 30. let který je dokonale převedený do současnosti. ()

JosefTomas

Minimalistický snímek, který se nebojí jít proti proudu a předejít všechna očekávání. Cronerberg na velmi malém prostoru rozpoutá velmi dramatickou hru, ve které se může opřít o opravdu výborné herce a naprosto vypilovanou atmosféru. ()

tavvva

Ale jo. Tohle se mi docela líbí. Nízká hladina WTF je asi to, co mi u filmů sedne, byť je to trochu klišé z pohledu základu celého filmu. Když to opomenu, tak zbytek působí reálně tím, že není přehnaný. Klidný průběh a chování postav mám u filmů raději, než teatrální výlevy a coolervoucí scény. ()

subic

Viggo byl v té době megastar z Pána prstenů. Tohle je další role, kde hraje bývalého mafiánského zabijáka, která mu perfektně sedne podobně jako v dalším mafiánkém filmu Východní přísliby (2007). ()

mrclTV

Wow - Owen Wilson (+ja po tomto filme). Rozhodne netypický thriller/dráma, ktorý/á môže diváka prekvapiť. Veľmi zaujímavý filmový zážitok. ()

Hemlock

A History of Violence je thriller přesně podle mého gusta - absolutně přímočará řežba, kde kosti praskají jak ořechy a kulky nikdy neminou cíl... Vše doplňuje skvělé herecké obsazení a více než přesvědčivý výkon Vigga Mortensena, jež byl kurevsky tvrdý a řádně bezcitný nejen co se likvidace protivníků týče, ale i manželské povinnosti řešil zajímavým způsobem, za který by se nemuselo stydět průměrné soft porno. Takže slušná to libůstka - 75%. ()

PlayEasy

Velmi dobrá napínavá gangsterka se skvělým Viggem, která se z první kriminální půlky postupně přeleje do druhé dramatické se závěrečným zúčtováním na konec. Není to vlastně nic geniálního, ale jak se říká: "V jednoduchosti je síla". 75% ()

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

David Cronenberg plánuje seriál

David Cronenberg plánuje seriál

02.09.2018

Režisér Východních příslibů nebo Dějin násilí David Cronenberg si poprvé vyzkouší televizní formát. Na festivalu v Benátkách to oznámil novinářům, podle jeho vlastních slov se pak jedná dlouhodobě o… (viac)

Verbinski a doktor Bucky

Verbinski a doktor Bucky

03.04.2018

Gore Verbinski (Kruh) se loňským Lékem na život konečně vrátil k hororům. Dlouho to vypadalo, že bude jeho dalším filmem comicsovka Gambit. Od té však v lednu utekl a nyní by se měl vrhnout na akční… (viac)

Comicsové Mýty mají scenáristku

Comicsové Mýty mají scenáristku

20.01.2015

Stříbrnému plátnu střídavě kralují comicsové adaptace od Marvelu a DC, neměli bychom ale zapomínat ani na Vertigo. Dospělácká odnož DC nám dala filmy jako Constantine, Dějiny násilí, V jako Vendeta… (viac)