História násilia

• Česko Dějiny násilí (viac)

Tom Stall (Viggo Mortensen) žije šťastný a pokojný život so svojou ženou Edie (Maria Bello) a ich dvoma deťmi v malom mestečku v Indiane. Jedného dňa Tom vo svojej reštaurácii prekazí pokus o lúpež, v sebaobrane zabije dvoch hľadaných zločincov a jeho idylický život sa od základov otrasie. Tomovo hrdinstvo priláka médiá a on sa ocitne vo svetlách reflektorov. Snaží sa vrátiť späť k svojmu jednoduchému a obyčajnému životu, no márne... Navyše sa objaví záhadný muž (Ed Harris), ktorý tvrdí, že mu Tom v minulosti ublížil. Okrem tajomného muža sa musia Stallovci vysporiadať aj so svojím vzájomným vzťahom, ktorý sa pod vplyvom okolností začne pomaly rúcať... (oficiálny text distribútora)

lakart

První polovina filmu ve mně vzbudila zvědavost. Jak to všechno vlastně je? Aha, ono je to takhle jednoduché a prosté? To jsem nečekal. Škoda. Mohl to být výborný psychologický thriller, ale takle je to plochý, místy nudný a neoriginální film. Naštěstí má dobře zvolené herce a propracované postavy. Film uteče jako voda, ale na konci si uvědomíte, že to nebylo nic moc extra zajímavýho. 60% ()

ZnalecH

No, kde začít. Jedná se o pozoruhodný film, který bych zařadil do kategorie Psycho. V celém příběhu panuje taková atmosféra a i hudba tam krásně zapadá. Už na začátku jsem spatřil prvky, které mají dobré filmy, ale bál jsem se, že se to zkazí dějem. To se rozhodně nestalo a postupně film gradoval až jsem chvílemi nemohl vydržet do další scény. Na 5* to sice nebylo, ale solidní 4* si to zaslouží. ()

dodona

Tento film je taký nejaký nijaký, nemastný - neslaný. Začiatok je až bizarný, skoro ako z pera Rosamundy Pilcherovej alebo inej "klasiky" ale k vynikajúcemu záveru (bez tej ozaj poslednej večere) viedlo až príliš dlhých 80 minút . Herecké obsadenie je perfektné ale opäť, okrem Harrisa veľmi nepresvedčilo. ()

Likan7

Strašně přechválený film. Musím uznat, že to má zajímavý téma, skvělýho Mortensena a celkem solidní zápletku, ALE není tak zdrcující, jak by mohlo být. Prvních 45 minut jste přesvědčeni, že všechno víte, ale víte tak maximálně kulový a v poslední půl hodině se to celkem rozjede. Nešetří se tu sexem a hlavně krví. ALE.... ()

Inozuka

Trojka mých oblíbených herců: Mortensen, Bello a Harris v jednom filmu ... to nemůže uhnout. A taky že ne. Vím, že kdysi mi ten poklidný rozjezd připadal až moc rozvláčný, ale po poslední projekci mi to nějak nepřišlo. A taky si pamatuji, že jsem byl trochu zklamaný, protože název svádí k představě mnohem větší morality. A opět to tam nyní vidím víc než kdysi. Ten příběh je na první pohled jednoduchý, ale skrývá v sobě mnoho dilemat a zamyšlení. Pitvá násilí ve společnosti, v jedinci a ve vztazích. Zahrává si s nevyslovenými hrozbami a strachem a vedle toho ukazuje násilí i in natura. Takže nakonec zvyšuji ze 4 na 5 hvězd. ()

mira.l

75%?? za co? Za nic bez pointy?? Když už jsme se teda dozvěděl, že ten poklidný tatínek asi nebude tak poklidný, tak bych se taky rád dozvěděl, proč tomu tak bylo? Odpovědi se mi nějak nedostalo, protože Viktor Čistič to všechno vyčistil, než stačil kdokoliv cokoliv ve Filadélfiji pípnout. pak se voplách v rybníku a jel se dom navečeřet. Hmmm. ()

gemi

Solidní thriller, který sice nemá závratné tempo, ale taky nemá slabá místa. Mysteriozní linka funguje a je uvěřitelná. Akorát ten konec zůstal takový nějaký nedotažený. ()

Nix

Viggo už mi několikrát ukázal, že opravdu zahrát umí a tady tomu není jinak, ještě když jde proti Edu Harrisovi, jenomže i přes větší míru násilí a drsného sexu na schodech, mne to tolik nezaujalo, chyběl mi větší šmrnc, každopádně někdy člověk minulosti opravdu neuteče a pokud nikdo nezná Vigga je to dobrý způsob jak se s ním seznámit. ()

Davidos305

Tenhle film je dost jednoduchý, ale i velmi zvláštní. Film dobře plynul, to jo, ale přišel mi že je nějaký suchý. Je tu super mysteriózní atmosféra, dobrá kamera, režie a scénář. Viggo Mortensen a Ed Harris hrají na výbornou. Ale něco mě tam nesedlo. Na tomhle filmu je něco geniálního, ale nevím co. ()

TSZ

Jeden z filmů,na které asi nikdy nezapomenu.Tempo vyprávění plyne pomalu,ale kdo by snad začal usínat,dostane včas "facku" v podobě neskutečně silných záběrů,kdy během několika vteřin zemře různý počet lidí.Tyto "mordovací" scény jsou natočeny velmi sugestivně a realisticky,zvláště od tatíka,který se jen stará o svou rodinu byste takovou chladnokrevnost nečekali.Stejně tak obě erotické scény jsou opravdu rajcovní,Maria Bello je výrazně sexy,takže se opravdu domnívám,že filmu nechybí prakticky nic:-) ()

fojtas

ze zacatku jsem cekal dalsi tuctove rodinne drama, ale to co prislo bylo vazne povedene...sex pusobil sexy, bitky pusobily syrove a cely film se hodne hodne povedl! ()

burnfly

Silny pribeh s dobrymi hereckymi vykony, ovsem zbytecne prodluzovany radou zbytecnych zaberu a radou scenarovych nelogicnosti. Kazdopadne ovsem dobra podivana. ()

keane

Pro mne bohužel výrazné zklamání - film začíná jako rodinná selanka, která nepůsobí moc věrohodně a když jí konečně začínáte věřit, film obrátí o 180 stupňů a najednou si hraje na gangsterku. Hodný tatík se změní na neomylný vraždící stroj a ani teď to nepůsobí uvěřitelně. Nejzajímavější a nejnapínavější část (a bohužel ta nejkratší) nastane ve chvíli, kdy nevíte jestli je ten vzorný otec rodiny gangster nebo ne...ale jak se dovíte pravdu, film upadne do starého šedivého průměru. ()

Lichty

Velmi sugestivně vylíčené postavy, ďábelští herci a David Cronenberg, jenž po neslaném Pavoukovi režisérsky ožil. Zkrátka a jednoduše, tento mix rodinného dramatu, mstivé gangsterky a brutálního krváku je takřka dokonalý a od plného počtu hvězdiček ho dělí jen jedna prostřelená hlava... A trochu toho sexu na schodech :) ()

Mischko

Dějiny násilí na mě ze začátku vůbec nepůsobily špatně. Proč taky, neboli, co jim lze vlastně vytknout? Atraktivní téma, atraktivní scény plné krve či sexu a samozřejmě atraktivní (i slušně hrající) Viggo. Ale po čase a několika srovnáních jsem zjistila, že si ten film téměř vůbec nepamatuju. Prostě zůstal v obrazovce, nepohltil mě, žádný tón hudby mi po skončení už nezazněl v hlavě a nic by mě nelákalo znovu si ho pustit. Jeden z lepších mezi těmi, na něž se zapomene. ()

Tiiso

Dějiny násilí mě překvapily svým ztvárněním a podáním. Já jsem si o filmu nic nečetl dopředu a tak jsem sledoval příběh plný překvapení. Celkem zajímavě podány životní úděl člověka, který se živil více specifickým způsobem a když chtěl pokračovat s obživou více bohulibou osud tomu chtěl jinak. Mortensen podal výborný výkon což nemůžu říci o Harrisovi. Nebo spíše, Ed nehrál špatně, ale jeho role byla napsána takovým moc klišé způsobem. Zaporák jako z učebnic. Snímek pro mě byl příjemné zpestření. ()

Chamyl

Velké bezduché nic, které nás chce přesvědčit o své hloubce a rafinovanosti. Nemá to žádnou logiku, o přiblížení motivů postav (především té hlavní) ani nemluvě. Tak se tu střílí, mlátí a zabíjí - a to opravdu efektně a realisticky - ale toť vše. Jinak musíme zkousnout nejrůznější scény, které tu slouží jako vata a jejich přínos k hlavní dějové lince je zcela nulový (např. o tom, jak ušlápnutý hubeňour po celoročním ponižování na chodbě profesionálně vyřídí tři svalovce ze školního týmu apod.). Je to škoda, námět to byl rozhodně zajímavý. Oscarové nominace mi jsou ovšem absolutní záhadou. Trefný komentář od Lima. ()

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

David Cronenberg plánuje seriál

David Cronenberg plánuje seriál

02.09.2018

Režisér Východních příslibů nebo Dějin násilí David Cronenberg si poprvé vyzkouší televizní formát. Na festivalu v Benátkách to oznámil novinářům, podle jeho vlastních slov se pak jedná dlouhodobě o… (viac)

Verbinski a doktor Bucky

Verbinski a doktor Bucky

03.04.2018

Gore Verbinski (Kruh) se loňským Lékem na život konečně vrátil k hororům. Dlouho to vypadalo, že bude jeho dalším filmem comicsovka Gambit. Od té však v lednu utekl a nyní by se měl vrhnout na akční… (viac)

Comicsové Mýty mají scenáristku

Comicsové Mýty mají scenáristku

20.01.2015

Stříbrnému plátnu střídavě kralují comicsové adaptace od Marvelu a DC, neměli bychom ale zapomínat ani na Vertigo. Dospělácká odnož DC nám dala filmy jako Constantine, Dějiny násilí, V jako Vendeta… (viac)