Vyháňač diabla: Počiatok

• Česko Vymítač ďábla: Zrození (viac)

Otec Lancaster Merrin se rozhodne opustit své rodné Holandsko. Doufá, že odchodem z vlasti vymaže ze své hlavy drásavé vzpomínky na válku, protože jeho zážitky z hrůz válečného běsnění jsou natolik silné, že v něm otřesou dokonce i vírou v Boha. Azyl nalezne Merrin v Keni. Coby kněz je vybrán do archeologické expedice, která provádí vykopávky poblíž prastarého byzantského kostela. Přestože okolo stavby prošly věky, kostel působí dojmem, že ho právě stavitelé opustili. To ale není jediné překvapení, které zde na Merrina čeká. Přímo pod kostelem najde ještě mnohem starší kryptu. A v kryptě spí staletým spánkem cosi, co čeká na nejvhodnější okamžik pro svůj návrat na zem. Něco tak mocného, že jenom samotné jeho procitání vnese šílenství do hlav obyvatel blízké vesnice i posádky britských vojáků, kteří měli hlídat vykopávky. Zlo se probouzí a horor začíná... (oficiálny text distribútora)

sedm.1

Jediné,co na Zrození vidím pozitivní,je atmosféra první půlky filmu.Film si dokáže udržet napětí i očekávání z následujících okamžiků.To vše jde ovšem postupně do háje,děj přestane mít jakýkoliv význam,prakticky je bez života,ono napětí zmizí a sledujem jen pobíhání herců za ničím a před ničím.Neočekával jsem,že by se Zrození alespoň minimálně mohlo přiblížit k prvnímu The Exorcist,ale přece jen se nemusel stát zapomenutelným blábol o ničem.Škoda hlavně té nevyužité atmosféry z prvních minut filmu. ()

The Viper

Viděno ještě na VHS, abych se přiznal, v pár scénách mi to nahánělo i docela strach. Určitě k tomu má hodně lidí dobrý důvod film zatracovat, ale mě se to prostě líbilo, tak nevím jak hodnotit jinak. Určitě se v tom nehodlám pitvat - uvidíme po dalším shlédnutí. ()

Holina

No jasně s předlohou to nemá absolutně nic společného, ale ten začátek - a vůbec pár zajímavých scén, jsou celkem dobře natočeny... ()

ti88na

Tak toto ma vystrašilo jedine v tom, ako desivo to bolo natočené. Scenárista bol pri písaní zrejme pod vplyvom, alebo si logika v tom čase odskočila na výlet. Jedna tupá scéna striedala druhú, pričom boli neskutočne predvídateľné. Celé to pôsobilo akoby sa partia nadšencov hororu natáčala na dovolenke v Tunisku po požití veľkého množstva lacného chľastu z ponuky all inclusive. Až na to, že toto sa tvárilo smrteľne vážne. Čo to malo byť?! Nejaký pokus o retro v snahe zakryť mizerný rozpočet? Potom vôbec nevyšiel. Ja si na efekty príliš nepotrpím, ale z týchto lacnota kričala tak, že ma boleli oči. K samotnému deju ani nemá cenu sa vyjadrovať, Stellan Skarsgard čo by kňaz, ktorý sa po traumatickom zážitku zmenil na Indianu Jonesa vôbec nezaujal a nevzbudil ani zamak sympatií. A to som drahého Indiho týmto prirovnaním hlboko urazila. Najhorší film o exorcizme, aký som zatiaľ videla. . ()

Ještěřák odpad!

První jsem accidentálně myslel, že sleduju "toho" Vymítače v rozšířené (modernizované) verzi, a některé scény (neuvěřitelně směšné hyeny) tomu roku 1973 řekněme odpovídaly, ale pak se film začal měnit v neskutečný galimatiáš, nechtěný / krví zacákaný humour a blábol, takže jdu ze všeho nejdřív vyfackat všechny lidi, kteří se podíleli na této pakárně, a bezprostředně poté sebe - za očividné spláchnutí mozku do hlubin hajzlu. Snad ještě větší cvokárna než MUMIE, která si dýl než do úvodních titulků alespoň na nic seriózního nehrála. ()

Lionheart

Moderní dobrodružný rádobyhoror s odkazy na Exorcistu. Lhal bych, kdybych napsal, že se mi to nelíbilo, ale možná to bylo právě tím, že to nebyl horor. Ty já totiž moc nemusím. ()

petikacka

Jejda, tak tohle se moc nepovedlo. Vždy, když se někdo snaží natočit prequel (po téměř, v tomto případě 31 letech)tak to dopadá blbě. Narovinu, nebýt tam Stellan, tak to ani nedokoukám. Nebylo to pitomé, bylo to vlastně i dobře natočené, ale....ale děj a atmoška, to mi tam vlastně naprosto chybělo...A konec byl debilní. Za mě 65% ()

Berry

Trapný pokus o pokračovaní úspěšného původního hororu. Co se příběhu týče, tak ten tu zkrátka není. Místo toho tu jsou jen pokusy o lekačky skládající se pouze ze zesilování zvuku... A když se zrovna nezesiluje zvuk, tak se někdo bodá do krku. To ale ovšem nepůsobí ani trochu strašidelně, spíš nechutně! A ta výsledná příšera, která se objeví v "nečekaném" konci taky není děsivá, ale směšná... ()

Petrus1

Tak to dopadá, když si chce někdo namastit kapsu na účet úžasného filmu. Vše, co je natočené jako pokračování a ještě má název blabla: Zrození, smrdí průserem. Taková spletenina všeho možného dohromady, navíc se tam dlouho nic neděje. Asi třikrát jsem u toho odpadla. V momentě, kdy jsem cítila, že odpadnu počtvrté, zapnula jsem video a posledních asi 20 minut nahrála. A dodívala se na to druhej den. A kdybych to věděla dopředu, ušetřím si trápení a podívám jen na těch posledních dvacet minut, protože tam se aspoň konečně něco dělo, co mělo nějaký smysl a efekt. Takže hodnocení je spíš za ten konec, jinak to bylo celkem nůďo. ()

Aurus

No tento počátek je docela dobrý hororový film co se ale o dvojce a trojce říci nedá. Příběh je docela dost dobrý, postavy jsou sympatycké, hudba je docela dost dobrá, atmosféra tu je docela solidní, napětí je zde asi jenom jednou, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. No za mě docela dost dobrý, povedený a zábavný film na který se jednou za 5-10 let kouknu. Za mě 5,5/10. Jsem zvědav na poslední pátý díl a seriál. ()

Puol

Slušna výprava ale po nejakom scénari ani chýru ani slychu. Zbytočný film, ktorý nema s Exorcistom nič spoločné. ()

Run, Renny, Run!

Run, Renny, Run!

16.05.2005

Za Vyháňača diabla: Počiatok režisérovi Rennymu Harlinovi (na obr.) síce ruky nikto nebozkával, no čo nie je, môže byť. Jeho ďalším filmom totiž má byť akčný thriller RUN, čo naznačuje, že Harlin sa… (viac)

Nové filmové peklo?

Nové filmové peklo?

16.04.2005

Peklo hej, ale určite nie nové. Paul Schrader dostal šancu uviesť do kín svoju pôvodnú, producentami zamietnutú verziu Exorcist: The Beginning,. Tá pre nich nebola dostatočne presiaknutá krvou, čiže… (viac)