Vyháňač diabla: Počiatok

• Česko Vymítač ďábla: Zrození (viac)

Otec Lancaster Merrin se rozhodne opustit své rodné Holandsko. Doufá, že odchodem z vlasti vymaže ze své hlavy drásavé vzpomínky na válku, protože jeho zážitky z hrůz válečného běsnění jsou natolik silné, že v něm otřesou dokonce i vírou v Boha. Azyl nalezne Merrin v Keni. Coby kněz je vybrán do archeologické expedice, která provádí vykopávky poblíž prastarého byzantského kostela. Přestože okolo stavby prošly věky, kostel působí dojmem, že ho právě stavitelé opustili. To ale není jediné překvapení, které zde na Merrina čeká. Přímo pod kostelem najde ještě mnohem starší kryptu. A v kryptě spí staletým spánkem cosi, co čeká na nejvhodnější okamžik pro svůj návrat na zem. Něco tak mocného, že jenom samotné jeho procitání vnese šílenství do hlav obyvatel blízké vesnice i posádky britských vojáků, kteří měli hlídat vykopávky. Zlo se probouzí a horor začíná... (oficiálny text distribútora)

ARI50

Podle mě dost zbytečná pokračování někdy jsou vidím že se najdou ti kterým se to líbí a tak jim nechám prostor na pro mě neúspěch. Příjemné prostředí se mi ale hodně líbilo. ()

Jenda

Při vší snaze to už tu atmosféru nemá. Docela by mě zajímalo jak vypadá ta původně plánovaná a natočená verze.... ()

Morholt

S tímhle vymítačským hororem nemám vůbec problém. Předně jsem si to nijak nespojoval s klasikou 70tých let, což se nejspíš mnohým nepodařilo a tomu odpovídá i hodnocení. Takže jedná se o solidní horor se slušnou výpravou a přehledným vizuálem. Takže žádná komíhající se kamera, žádný zběsilý střih. Scénář plný klišé zachraňuje slušné vypravěčské tempo a sympatické obsazení v čele se Stellanem Skarsgardem. Závěrečná exorcistická scéna sice může u někoho vyvolat úsměv, ale já s ní byl i tak spokojený. Slušná práce. 70% ()

Mononoke.

Plytké. Naprosto o ničem. Jsem stará posera a než se podívám na horor tak si to půl roku rozmýšlím, ale tenhle film je spíš hororová nuda. Navíc nesnáším tyhlety rádoby archeology-dobrodruhy ala Indiana Jones, co z fleku vyluští arménštinu, studovaly apoštolské učení v Římě a jsou chodící encyklopedie na staré umění.Uf. ()

corpsy

Tak po niektorých tunajších ´´nadšených´´ recenziách som čakal akúsi katastrofu. Ale bol som v podstate milo prekvapený. Je pravda, že už po prvej polhodine snímok stráca dych a to rapídne, vizuálna stránka dokáže diváka udržať nad hladinou aj napriek trikovej nedokonalosti. Ako komerčný horor je to fajn. ()

Astaroth12

Ta začiatočná scéna na vojnovom poli bola dokonala,keď kamera snímala zhora a naskytol sa veľmi dobrý pohľad na vojnové pole.A potom to staré známe,nájdu starý kostol,ktorý nie je ako tie ostatné kostoly a v ňom sa ukrýva niečo temné a už je jasné čo bude nasledovať.Lakačiek je tam plná riť až ma to už začínalo otravovať,ako keby tvorcovia stavili hlavne nato,čo najviac vystrašiť publikum a na poriadny dej okolo toho všetkého sa vykašlali.Radšej tam strčili flashbacky z minulosti otca Merina,áno sú tragické ale tam nevhodné,lebo vo filme je všetko ale to čo tam má byt,tam chýba.Efektami tento film tiež moc slávy nenabral.Keď skoro na začiatku otec Merin bol v bare a mal ten klobúk,vyzeral ako Indiana Jones.S.Skarsgard ako otec Merrin bol veľmi presvedčivý a len za jeho bezchybný výkon dám o jednu hviezdu navyše. ()

Tryskomyš

Je to tak trošku jiný vymítač, než jsme zvyklí. Je to prequel. Odehrává se to celé těsně po válce na archeologické expedici v Keni. Pěkné výkony obou hlavních protagonistů. ()

fannah

Původně to měl být film Paula Schradera, ale ten nakonec vyšel jako Dominion, ale neoficiální verze. Tím lépe pro všechny. Renny Harlin natočil perfektní film, s vynikajícím obsazením a skvělými exteriéry i interiéry. Oproti jiným si myslím, že scénář byl docela dost promyšlený a neřekl bych že nějaká scéna byla zdlouhavá nebo zbytečná. Pokud nevěříte, podívejte se na Dominion, a děkujte za Harlina. Vznikl tady kvalitní prequel hororové klasiky, který se nemá za co stydět (nepočítám digitální hyeny z CGI). Rozhodně doporučuju a dávám 4 hvězdičky. ()

JJ.Gibson odpad!

Odpudivé, předvídatelné, zdlouhavé, nudné, nelekající, trapné, splácané, únavné, dechneberoucí, oplzlé, uspávací, neoriginální, neefektní, nevtipné, nekoukatelné! ()

PKD

Perfektní scénář a naprosto squellý Stellan Skarsgard,jehož výkon,jasně dominuje celému filmu. Což ale neznamená,že ostatní jsou špatní. Parádní atmosféra,a autory námětu,musím pochváliti. Možná,že vymítací finále je poněkud více cool a až moc,comicsově akční a efektní,ale to mi v tomto případě,vůbec nevadí. I tak to má grády. P.s. díky tomuto filmu si pak totálně vychutnáte úvodních 9min. prvního filmu,které díky němu,získavají mnohem komplexnější rozměr. Je to též jeden z mála filmů,potažmo hororů,které mám záměrně v cz a ne v orig. Ten se mi při porovnání,moc nelíbil,což je docela zvláštní...asi. ,,Bůh tu dnes není,pastore´´. ()

kaylin

„Vymítač ďábla: Zrození“ je pro mě prostě jen něco, co navazuje na skvělý film a ne až tak výbornou sérii, a buduje si vlastní mýtus, který pravda není úplně špatný a funguje. Bohužel propojování s druhou světovou válkou mi v tomhle případě přišlo hodně samoúčelné a děj by se bez toho v podstatě obešel. Jen ta Stellanova postava tím alespoň dostává další rozměr a otec Merrin tak zůstává tím nejzajímavějším. ()

K.I.N.G.

Chceme prachy, takže natočíme film o tom, co se stalo kdysi dávno kdesi daleko a pro větší tržbu to dáme dokopy s Exorcistou od Friedkina. Nuda, nezájem... ()

Desperado

Dve tretiny filmu sa odvíjajú v pomalom, možno až nudnom tempe, kde som vychutnával hlavne skvelého Skarsgarda v úlohe otca Merrina. No a čo sa deje v poslednej, to už ani komentovať nebudem, pretože ten príšerný paskvil sa naozaj komentovať nedá. Čo s tým preboha urobil Harlin? Veď tomuto žánru vôbec nerozumie! Som zvedavý na Schraderovu pôvodnú verziu, ktorá má vyjsť na DVD. Je vidieť, že Harlin po Schraderovi pretáčal, čo sa dalo a tým pádom je rovnako očividné, že nevedel čo a ako má točiť. Poškrtávané písmo už nie je pekné písmo. ()

Derek

harlinov navrat k hororom po dlhsej odmlke (PRISON, NOES4) a to hned s pokracovanim k jednemu z najkultovejsich a najstrasidelnejsich hororov Exorcistu (i ked navrat to bol krkolomny potom co vystriedal na reziserskej stolicke Paula Schradera a musel znova nakrutit 90% materialu). neviem ci to je problem povodneho scenara, alebo fakt ze vacsina filmu uz bola dokoncena a bolo treba s nou pracovat, ale cely film posoby rozharanym dojmom. nie je tu prilis vela strasidelnej atmosfery a vacsinou sa dockame len lacnych lakaciek ktore dokazu vystrasit ked tak len deti a zeny, navyse to vsetko v doprovode otrasnych CGI efektov (uvodny zaber na egypt, hyeny, muchy a zaverecny zaber na Rim). pribeh sa potaca od nikial nikam, navyse finale musi mat obligatny exorcismus, ktory vsak zapada do filmu ako past na oko. este stastie ze harlin mal k dispozicii solidny tym (stellan je slusny, hudba dobra a hlavne kamera je vynikajuca), tak to nie je az take fiasko ako sa dalo ocakavat po povodnych problemoch s vznikom filmu... ()

dom156

Hned na úvod mě překvapilo celkem solidní obsazení (Skarsgård, D'Arcy). Většinou jsou v hororech neznámí herci, zde tomuto tak není. Ani děj není tak debilní jak jsem očekával. Nicméně zpracování pokulhává dost výrazně. Chvílemi jsem se nudil, chvílemi jen nevěřícně zíral. Když film skončil, celkový náhled nebyl tak otřesný, jak jsem očekával, možná i tím, že se zde vyskytoval zástup solidních herců. Přesto i tak nemohu doporučit. ()

Martin741

Slusny horor so satanistickou tematikou, ktory uz sice nema na Friedkinov film z roku 1973, ale reziser Renny Harlin si dal na filme zalezat a do rezie sa vyzna. 66 % ()

Run, Renny, Run!

Run, Renny, Run!

16.05.2005

Za Vyháňača diabla: Počiatok režisérovi Rennymu Harlinovi (na obr.) síce ruky nikto nebozkával, no čo nie je, môže byť. Jeho ďalším filmom totiž má byť akčný thriller RUN, čo naznačuje, že Harlin sa… (viac)

Nové filmové peklo?

Nové filmové peklo?

16.04.2005

Peklo hej, ale určite nie nové. Paul Schrader dostal šancu uviesť do kín svoju pôvodnú, producentami zamietnutú verziu Exorcist: The Beginning,. Tá pre nich nebola dostatočne presiaknutá krvou, čiže… (viac)