Vyháňač diabla: Počiatok

• Česko Vymítač ďábla: Zrození (viac)

Otec Lancaster Merrin se rozhodne opustit své rodné Holandsko. Doufá, že odchodem z vlasti vymaže ze své hlavy drásavé vzpomínky na válku, protože jeho zážitky z hrůz válečného běsnění jsou natolik silné, že v něm otřesou dokonce i vírou v Boha. Azyl nalezne Merrin v Keni. Coby kněz je vybrán do archeologické expedice, která provádí vykopávky poblíž prastarého byzantského kostela. Přestože okolo stavby prošly věky, kostel působí dojmem, že ho právě stavitelé opustili. To ale není jediné překvapení, které zde na Merrina čeká. Přímo pod kostelem najde ještě mnohem starší kryptu. A v kryptě spí staletým spánkem cosi, co čeká na nejvhodnější okamžik pro svůj návrat na zem. Něco tak mocného, že jenom samotné jeho procitání vnese šílenství do hlav obyvatel blízké vesnice i posádky britských vojáků, kteří měli hlídat vykopávky. Zlo se probouzí a horor začíná... (oficiálny text distribútora)

Wolvie odpad!

Naprosté zprznění geniálního originálu,které je v mých očích ještě mnohem horší než příšerný druhý díl ze 70. let.Harlinovi by měli sebrat režijní licenci,ten člověk ztratil veškerý svůj cit pro filmové řemeslo. ()

Heroine odpad!

Opět to není tak moc špatné obsazení, ale film mi přišel hloupý a nudný. Nedá se nic dělat, je to sice klasika, ale mne se to nelíbí. ()

Rathalos

Stvrty film o vyhanani diabla uz bol pozeratelny oproti dvojke a trojke,ale zase nedosahuje kvality jednotky,takze tri hviezdicky za snahu...:-) ()

kohut

Zozbierane horove klise od konkurencie naplacane jedno cez druhe. Jeden z komentujucich sa tu pyta, co ocakavame od hororu, aby dostal 5 hviezdiciek. Nuz, ked uz nic ine, tak ocakavam, ze sa pri nom budem bat. Tento Exorcista je mozno krvavy, mozno akcny, ale urcite nie strasidelny. Atmosfera veskera zadna, dej znacne plytky. Ach jaj... ()

plagjoklas odpad!

toto je strasna blbost. nikto nikdy nemal natocit nijeke dalsie pokracovanie povodneho Exorcistu. ten je klasika a nic co bolo natocene po nom sa mu ani zdaleka nepriblizilo. to iste plati aj u tohto paskvilu ktory mi skor pripomina resident Evil v Egypte ako Vyhanaca Diabla. a to som sa na tento film velmi tesil. Ved kto nechcel vidiet zaciatky otca Lancastra? No Harling film pojal ako nejaku krvavu prechadzku bez akejkolvek atmosfery (asi si myslel ze ju navodi potokmi krvi) No takto cesta nevedie. pre mna ako fanusika povodneho Exorcistu je toto obrovske sklamanie ()

Rypley odpad!

proč? vždyť to nemá s původním Vymítačem ďábla (1973) vůbec nic společného. Žádná atmosféra, strašný scénář, herecké výkony se nedají hodnotit, protože tu nejsou. Jediné co připomíná první díl, je snad jen posedlá dívka, kterou se tvůrci snažili připodobnit Morgan. A to je na tom právě asi to nejhorší. Tento film si asi už nikdy nepustím. Daleko lépe tuto tématiku zpracoval Scott Derrickson ve filmu V moci ďábla (Exorcism of Emily Rose).Pozor: Nejedná se o pokračování série Exorcist. ()

Filmárik

Klasického Exorcistu z roku 1973 považujem za jeden z najdokonalejších hororov v histórii hoci som videl iba prvý diel. Od prequelu som samozrejme bohviečo neočakával a podobne ako pri House of wax som sa zasa nechal uniesť vizuálnou stránkou a film hral druhé husle. Ale tá vizuálna stránka je tu tak vybrúsená, že proste nemôžem inak. Kulisy a najmä chabo osvetlený interiér zakopaného kostola vyzerajú úchvatne. Navyše celkové zasadenie náboženského hororu do Afriky tomu dodáva potrebný šmrnc a celé to vyznie úplne inak. Film ako taký je kompletne klišoidný, striedajúci jednu lacnú ľakačku za druhou ako vystrihnutú z Vreskotov. Suma sumárum: Spracovanie *** + filmový obsah *. ()

RobLord

Podle mého mínění je friedkinův Vymítač ďábla nejlepším filmovým hororem všech dob. Mám dojem, že Renny Harlin zpacká na co sáhne. Nechápu, že se proti tomuhle člověku po zničení Maria Kassara a Andrewa Vajny (jejichž jména byla vždy zárukou kvality) neuspořádalo v Hollywoodu nějaké tažení s loučemi, vidlemi a hrstmi kamení. ()

Gardenboy

Už dosť, už stačí, už netočte viac pokračovaní .... preboha vás prosím, veď toto si kultový Friedkinov Exorcista nezaslúži!!!!! ()

danny_21

Nakonec obsahově ne tak špatné, jak jsem očekával, dokonce bych i řekl, že jsem byl překvapený - mile. Kamera výborná, Stellan věrohodný, prostředí zasypaného chrámu jakbysmet, stejně jako odvaha v brutálních scénách. Přesto na druhou stranu, naprosto tragická trikově - digitální část, jako by to snad dělali kluci z Nairobi, včetně závěrečné vymítací scény. Tak někde uprostřed - 60 % ()

Likan7 odpad!

Tak se nám z dosavadních 4 viděných dílů téhle série povedly 3 odpady. Pěkné skóre. Samozřejmě se tohle na prvního Vymítače nechytá vůbec v ničem. Je to nepředstavitelný guláš všeho možnýho a já to někdy v půlce přestal úplně vnímat a jen čekal na konec. Skarsgard je tu sice s přehledem nejlepší, ale to má stejnou vypovídající hodnotu jako Tour de France, kde jeden účastník jede na motorce. ()

AlexDLarge

Pokud první díl byl nervy drásající horor s příběhem, který se klidně mohl stát(o čemž byli lidé dlouho přesvědčení), tak tady to tvůrci naprosto pohřbili. Zlatý Fiedkin(tedy před třiceti lety). ()

Knor

Celkem překvapivé, že ačkoliv je tento film svým zpracováním na míle vzdálený od kultovního a jedinečného prvního Exorcisty, tak mě docela bavil. V rámci této série, rozhodně patří k tomu lepšímu. Renny Harlin to vzal kapánek béčkovitě a přidal ,,trochu krve" a docela se to povedlo, když samozřejmě neočekáváte moc. Solidní hororová zábava, u který se nesmí moc přemýšlet a uspokojí :-) ()

Run, Renny, Run!

Run, Renny, Run!

16.05.2005

Za Vyháňača diabla: Počiatok režisérovi Rennymu Harlinovi (na obr.) síce ruky nikto nebozkával, no čo nie je, môže byť. Jeho ďalším filmom totiž má byť akčný thriller RUN, čo naznačuje, že Harlin sa… (viac)

Nové filmové peklo?

Nové filmové peklo?

16.04.2005

Peklo hej, ale určite nie nové. Paul Schrader dostal šancu uviesť do kín svoju pôvodnú, producentami zamietnutú verziu Exorcist: The Beginning,. Tá pre nich nebola dostatočne presiaknutá krvou, čiže… (viac)