Dva a pol chlapa

• Česko Dva a půl chlapa (viac)
Ukážka z filmu 24
USA, (2003–2015), 91 h 41 min (Minutáž: 19–42 min)

Charlie Sheen, Jon Cryer, Angus T. Jones, Holland Taylor, Marin Hinkle, Conchata Ferrell, Ryan Stiles, Jennifer Taylor, Ashton Kutcher, Jane Lynch (viac)

Nezávislému mužovi do života nečakane vstúpi jeho brat a 10-ročný synovec... Charlie (Charlie Sheen) je slobodný muž, ktorý má dom na pobreží, jaguára v garáži a priťahuje pozornosť krásnych žien, ktoré sa nepýtajú na cit. Jeho ľahkovážny a neformálny životný štýl je však narušený, keď sa k nemu nasťahuje jeho brat Alan (Jon Cryer) so svojím synom Jakeom (Angus T.Jones). Spolu títo dva a pol chlapi konfrontujú rôzne životné princípy a stoja pred mnohými životnými výzvami. A to im ustavične dýcha na krk ich večne kontrolujúca matka Evelyn (Holland Taylorová), Alanova odcudzená manželka Judith (Marin Hinkleová) a nemožno zabudnúť ani na Rose (Melanie Lynskeyová), ženu jednej noci a súčasnú susedku Charlieho, ktorá sa chce stať súčasťou jeho života a je ochotná pre to urobiť naozaj čokoľvek... (oficiálny text distribútora)

Bajda

Dva a půl chlapa je seriál, který jsem párkrát zahlídl v TV (samozřejmě s českým dabingem) a připadal mi neuvěřitelně tupý, nudný a levně vypadající. Pak jsem se ale začal dívat na pár dílů první série v originále...a dodnes se dívat nepřestal :-) Až na slabší sedmou sérii musím říct, že je neuvěřitelné, kolik vtipů se dá vytěžit na tak malém prostoru (90% seriálu se odehraje v Charlieho domě) a jak dlouho můžou člověka bavit vtipy na pořád dokola stejná témata. Právě bravurně napsané dialogy a roztomilý Charlie Sheen utáhnou - teď už osm sérií - bez větších problémů. EDIT: No a paradoxně výměnou Sheena za Ashtona Kutchera v 9. sérii dostal seriál nový směr, takže se stále je na co koukat. ()

Ellmariachi

Je až k nevíře jak dlouho může být něco vtipnýho tolik let. Prakticky od prvního dílu, po já ani nvm kolikátej, je furt sranda Charlie a jeho děvkaření. Clověk nevěřícně sleduje co se stavá z Alana. Z ňoumy idiot a z idiota zoufalec. Ono komu by nehráblo v prostředí, kde bůh dává jen jedním směrem. Naštěstí ten provokativní parchant většinou i bere, takže v reálu se tohle snad (mě) stát nemůže. Můj favorit je ale Jake. Ten borec je téměř vždy dokonalej. Ze začátku milej troubelín. Později roste do takovýho zvláštního blba až je z něj totální pablb. Jenže mě prostě baví. Další silná (ve všech slova smyslech) postava je Berta. Uklízečka bez které by tenhle seriál přišel o dost. Po osmé sérii se nám ancábl obbnění a odejde hned hlavní tahoun. CH S přepískne jeden z alkoholových večírků a má padáka. Na jeho místo nastupuje Ashton Kutcher. A něco vám povím. Charlie je mrtev ať žije král Ashton. Ne nejsem fanouškem pana sladkého, ale roli, kterou vzal ve 2aPCh jede dokonale. Za pár slabších epizod nedám 5hv , ale pouze 4. 85 procent. *** Má to 4 nohy, je to zelený a když to na vás spadne ze stromu, tak vás to zabije co to je? Nevím Jaku. Kulečník! ()

Macejko

Neuveriteľná haluz. Je vidieť, že v tom má prsty Chuck Lorre, jeden z tvorcov The Big Bang Theory. UPDATE: po zhliadnutí väčšieho množstva častí musím bohužiaľ hviezdičku ubrať. Seriál nikam nespeje a vtipnosti ubúda. Stále však vysoký nadpriemer. ()

Makky

"Charlie ty žiarliš?" - "Niee, jasne že nie... No možno trošku. Pretože jeho matka je mŕtva." Z pôvodne priemerných troch hviezdičiek sa nakoniec tento seriál stal jedným z mojich naj. Chlapská trojka exceluje a výborne vynikajú aj zvyšné vedľajšie postavy. Pobavím sa vždy dokonale, Charlieho hlášky proste nemajú chybu. "Si trochu cvok Judith, ale v porovnaní s našou matkou si ako prd v hurikáne." *** "Láska nie je slepá, je retardovaná." ()

blackrain

Dva bratři. Jeden neustále prohání ženské. Druhý má natvrdlého syna v pubertě. Všichni žijí ve společné domácnosti. Občas je chodí navštívit matka, která všemu nasadí korunu a pěkně své syny setře. Sousedka, vlastně bývalá milenka Charlieho, se ani neobtěžuje chodit dveřmi. Přes terasu je to přece kratší. Velmi příjemná zábava, u které se opravdu zasmějete. ()

SarumanKo

Cynizmom a životným bohémstvom nasiaknutý sitcom, ktorého postavy vám prirastú k srdcu a budú vás nahlas rozosmievať, hoci zápletky jednotlivých epizód sa začnú rýchlo recyklovať. (7/10) ()

Tony.cs

Je to sranda. Charlie byl super, hlášky lítají jako by je někdo vystřeloval z kulometu a Berta má někdy pořádně ostrý náboje. ALe k sedmé, možná už i šesté sérii to ztrácí šťávu. Začíná to být stereotipní. Ovšem do chvíle kdy nastoupí Ashton Kutcher. Já ho jinak vůbec nemusím, ale tady je fantastickej. ()

rt12

Tedy k popukání to není, ale občas se člověk zasměje. Problém je, stále stejné téma. K tomu všemu mě iritoval dabing, nějak mi neseděly hlasy obou hlavních představitelů. ()

PogoJoe

Dabované strašné, v originále jsem si seriál postupně velice oblíbil (Bill Prady a Chuck Lorrie, tvůrci famózního Big Bang Theory, prostě umí). Bohužel, tvůrci neskončili v nejlepším, bez Charlieho to už není ono, ale stále dobré. ()

CrownThomas

Ano, seriál je to fakt dobrý, jen po odchodu Charlieho Sheena (Charlie Harper) už to prostě není ono.....ŠKODA.... hodnotím 5 *****, protože u tohohle seriálu už 1 rok usínám den co den...:)) ()

Quint

Nevybavuju si jiný seriál, který by mě dokázal nepřetržitě bavit až do své 12té série. Vlastně si nevybavuju jiný seriál, na který bych vůbec dokázal takovou dobu koukat (možná s výjimkou Simpsonových). Je neuvěřitelné, jak dlouho dokázal sitcom Dva a půl chlapa úspěšně těžit z prakticky stejných situací, vycházejících z jednoduchého konceptu (dvě zcela rozdílné postavy spolu bydlí pod stejnou střechou). Svým troufalým humorem se často dostával na hranici toho, co si lze v celoplošné televizi dovolit. Svým neúprosným metahumorem se nebál trefovat ani do osobních životů vlastních herců a se sebeironií se dokázal vyrovnat i s vyhazovem své hlavní hvězdy (paradoxně kvůli tomu, že vedla podobně divoký život jako postava, kterou hrála). ()

Wiliem

Docela i vtipný seriál, tedy sem tam. Časem to přecijen přestává být až tak vtipné a začíná to být dost předvídatelné, navíc charaktery postav se prakticky vůbec nevyvíjejí, neustále se řeší ty samé situace, a nutno podotknout že vyústění některých situací je kolikrát velmi naivní, nevtipné a někdy i dost hloupé. Seriál, který postupem času přestane bavit. 55%. ()

JohnMiller

Sitcomy nemám rád ako malé decko som ich v TV pozeral , ale to je už mnoho rokov odvtedy sa mi zhnusili,avšak na prekvapenie mi zopár ľudí poradilo nech si pozriem tento seriál že v ňom hrá Charlie Sheen normálneho típka , a nejaký iný herec absolútnu nulu. Dal som sa prehovoriť a neľutujem. Netvrdím že som videl každú časť , ale keď to v Televízií vidím hrať určite to neprepínam. A to iba vďaka Charliemu Sheenovy .S jeho názormi sa plne stotožňujem, ()

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

11.06.2021

Užili jste si sprosťáka Teda v jeho prozatím dvou celovečerních filmech? Pak vám jistě udělá radost, že se populární postava dočká také televizního zpracování. Streamovací služba stanice NBC Peacock… (viac)

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

30.06.2020

Supergirl obsadila Lexe Luthora

Supergirl obsadila Lexe Luthora

17.11.2018

Supermanův nejslavnější záporák míří do seriálové Supergirl od CW. Ikonického Lexe Luthora v seriálu ztvární Jon Cryer, jehož bude asi většina diváků znát jako Alana ze seriálu Dva a půl chlapa.… (viac)