Tento Seriál vyplňuje děj mezi Epizodou II a Epizodou III kdy v galaxii zuřily Klonové Války. Armáda klonových vojáků vyslaná Republikou a vedená rytíři Jedi má za úkol zastavit útoky droidů, za kterými i nyní stojí tajemný hrabě Dooku, který má mocné spojence a společně tak představují hrozbu nejen pro Rebuliku, ale i pro celou galaxii. I nyní sledujeme osudy Mistra Obi-Wana Kenobiho a jeho učedníka Anakina Skywalkera, kteří bojují po boku ostatních rytířů Jedi a jsou tak silnou oporou jednotkám Klonů. Seriál se však nevěnuje pouze jim a setkáme se zde s celou řadou dalších významných postav (Mace Windu, Yoda, Dooku, Grievous, Padmé, Ki-Adi Mundi), se kterými jsme už měli tu čest, ale jsou tu postavy zcela nové, o kterých není ve filmech ani zmínka, avšak v příběhu hrají velice důležitou roli (Durge, Assaj Ventress). I přesto že je film hlavně o válce klonů, tím nejdůležitějším je Anakinovo pasování na rytíře Jedi, které se může označit jako jeden z mnoha milníků hexalogie hvězdných válek. Star Wars: Clone wars jsou doplňující složkou nové trilogie a vysvětlují řadu událostí, které nám pomohou lépe se orientovat v nastávající epizodě III. (HateBreeder)

jh666

Původním Klonovým válkám jsem se celkem dlouho vyhýbal a teď tak nějak nechápu proč. Jediný problém mám asi s animací, ale ve výsledku jsem si na ní zvykl, takže to docela jde. Jinak je seriál fajn, bitvy jsou povedené, Mace Windu je tady docela badass (krocení supího droida!), jako propojení epizod II a III to funguje dobře, na rozdíl od druhých Klonových válek je tu trochu vidět posun Anakina k temnotě, takže proč ne. 70% Jinak moc nechápu proč tohle z kánonu vyřadil už Lucas. Za předpokladu, že bychom vsunuli druhé Klonové války za Anakinovo jmenování rytířem, tyhle dva seriály můžou koexistovat. Sice nám bude trochu haprovat Greivous, ale není to nic strašného a co se jedné smrti týče, právě druhé Klonové války nám ukázaly, že přežít takový pád jde i v mnohem horším stavu. ()

M.Macho

Obě série tohoto švihlého seriálu ze světa SW si mě získali do morku kostí. Důvodem, proč jsem nedal plné je Lucasovo oblíbené rčení (pro designery a jiné): Too much. Ale právě v tom je kouzlo Clone wars. Přehánění vyšinutými nápady, akční sekvencemi s überjedii, jak krájí droidské tanky napůl, hlavně Super Mace Windu a Mega Yoda jsou schopní se Sílou a mečem nadělat pěkný bordel... Celkově se mi zdá lepší druhá série, ale musím uznat, že přítomnost např. Illimu mě jako fandu zahřála... ()

liquido26

Asi by bylo lepší koukat se na to jako na seriál, jak to bylo původně zamýšleno. Několik krátkých epizod. Podoba dvouhodinového filmu těmto Clonovým válkám moc neprospěla a místy to docela výrazně nudilo. ()

Kryton

Výborná animovaná série.Skvělý příběh a hlavně pohled i na jiné postavy a především na jedno Komando Klonových Vojáků. Daleko více to převyšuje 3D klon co vylezl z Lucasova zadku na plátna kin. ()

verbst

Na animaci si za chvilku zvyknete, hudba je klasika od Williamse s několika kousky od kohosi novýho. Děj to vyplňuje parádně. A co tam předváděli Jediové, mě nenapadlo ani v nejdivočejších snech, ani po přečtení knížek... To byl prostě nářez!!! ()

Paxxx.cz

Ač patřím mezi fanoušky hvězdných válek, tak tenhle animovaný seriál uplně nemusím. Když už seriál o hvězdných válkách tak radši klonové války z let 2008. ()

Bajda

Jako milovník Hvězdných válek jsem se na tenhle seriál strašně těšil a...bohužel jsem byl lehce zklamán. Místo pořádné dějové linky se přemísťujeme neuvěřitelnou rychlostí z jedné lokace do další až někdy není jasné, kde právě jsme. Jedna bitka střídá druhou a o akci není nouze...na můj vkus je jí dokonce až moc. Vážně bych ocenil zvolnění a větší zaměření na postavy, dialogy či příběh (nejspíš proto se mi líbila druhá půlka o hodně víc než první) namísto neustálých bitev - i když musím uznat, že některé byly MOC povedené a sledovat třeba Mace Windua jak rozkládá pomocí Síly roboty na šroubky stálo za to :-) "CartoonNetworkovskou" animaci jsem neodsoudil hned na začátku a čekal jsem, jestli to na mě zapůsobí záměrně stylově nebo odfláknutě...postupně jsem si na ni zvykl a nevadila, i když si myslím, že Hvězdným Válkám by slušelo něco trochu odlišného. Některé charaktery jsou hodně povedené (nejvíc asi Palpatin, který je prakticky dokonalou karikaturou filmové postavy) a některé méně (Yoda). Shrnuto a podtrženo - Clone Wars je hodně o vkusu diváka a těžko říct jestli se právě Vám bude líbit, Pro fanouška SW je to samozřejmě "must see" :) 3* + 1* za to, že je to star wars (ano - jsem extrémně neobjektivní :) ) ()

PKD

Seriál/série, která hravě svou atmosférou a SW feelingem, strčí do kapsy Clone Wars v.2.0 i s Rebels, komplet. Geniální a dost nenápadná věc, kterou si prostě musíte nahodit pokaždé, když koukáte na SW II. Já tak tedy činím. I když přiznávám, že si v posledních letech raději pustím toto, než tu SW II.:) Anakinův souboj na Yavinu 4 s Asajj Ventress je kulervoucí! A ten konec, po kterém se snad za minutu odehrává SW III, je úžakluk.:) ()

type_B odpad!

Varuji případného čtenáře před následujícími řádky: Tento komentář nebude objektivní. Příčina je jednoduchá, jsem fanoušek původní (staré) trilogie SW. Můj comment se nezabývá úrovní animace, způsobem vyprávění (zobrazování) ani úrovněmi kvality jednotlivých dílů. Hlavní problém má už kořeny v nové trilogii SW, která je pojata oproti starým SW realističtěji: klade důraz na zobrazení politické moci a zákulisních machinací, do nichž jsou Jediové vtaženi. Tím také dojde k tomu, že se rytíři Jedi stanou generály armády klonů. (Mimochodem pamatujete si, že v starých epizodách SW, myslím že v v New Hope, se převlékají Han Solo a Luke Skywalker do brnění, která jsou různě velká?) Ze SW:Clone Wars dýchá válečná ideologie. Rozvíjí se tu romantizující zobrazení války, kde vojsku velí skupina humanisticky smýšlejících rytířů Jedi. No dobře, nemusíme se ptát, jestli to je náhoda, nebo ideologicky vhodná podpora pro náborovou kampaň americké armády přicházející na doplnění zahraničních misí ve světě. Ale z5 k dílu samému: Co je s klony nepořádku? Základní otázka je: Kdybychom zaplavili vesmír několika deítkami tisíc, nebo miliony jedinců stejného genotypu, nevedlo by to k celé řadě degenerativních onemocnění u příštích generací lidstva? (O tom výborný román C.J.Cherryh o Cyteen.) Nebo jsou klony asexuální - nemají se možnost rozmnožovat...? To by ale znamenalo naprosoto degradaci lidského jedince na pouhopouhý válečný stroj, který by byl navíc připraven o základní lidské právo, o to jediné na čem v životě záleží: předání genotypu svým potomkům, udržení rodové linie a generační kontinuity ve světě - právo na rozmnožování se. Jedinec, kterému je upřeno právo mít potomky, žije ve světě pouze s perspektivou své smrti - není nic, co by tento horizont překračovalo - je to vidina totálního zániku a zmaru. Jak by Jediové jako stoupenci životadárné Síly vesmíru mohli na toto přistoupit? Není to samozřejmě chyba rytířů Jedi, ale scénáristů, kteří od myticko-heroické ságy postoupili k propagandisticko-realistickému ztvárnění SW. I když otázku sexuality naklonovaných vojáků opustím, zůstává zde pořád fakt, že se s životy klonů nakládá jinak než s životy lidí. Jediové sice neustále proklamují starost o klonové vojáčky, ale tvůrci je nechávají klidně umírat takovým způsobem, že to v divákovi ani nezanechá pocit lítosti. Jsou to přeci jen klony - takové myšlení je nebezpečné, protože ukazuje na odlišné jedince jako na cosi podřadného, co se dá využít dobře ve svůj prospěch; a když to zemře, nic moc se vlastně neděje. Nevím, pro koho je seriál určen, jestli pro děti, tak to potěš Pánbu. Tento seriál si zaslouží bez ohledu na jakékoli jiné kvality odpad. ()

dee-key

Docela fajn animák, který pěkně pojí druhou a třetí epizodu. Sice to mělo občas na prd zpracování, protože některé kresby se mi prostě nelíbily a občas to byla jen čtvrt hodina zvuků střílející blasteru a skákajících figurek, ale jinak to rozhodně nenudilo. Pro skalní fanoušky skoro nezbytnost. Stejně ta pro ty, kdo chtějí vidět Jedi mocnější než v jakémkoli filmu. ()

Scylla

3 1/2 *. Moc mi zprvu nesedla ta animace (časem si ale člověk zvykne), pořád mi přišlo, že místo na Anakina koukám na Herkula... až moc "Disneyovsky" laděný a trochu moc dětský... ale jinak jako doplněk SW znalostí dooobrý :)) ()

JohnRambo

Môžem dať iné hodnotenie? Určite nie! Ako už napísal Jillen, veľmi informatívne. Zaujímavé nové príbehy a výborné akčné scény, hlavne Windu. Ale najlepšie na tom je aj tak tá informatívna stránka. Toľko zaujímavých vecí...Animáciu neriešim, ale podoba hlavných hrdinov tam bola :) ()

Kwaichi

Lego Star Wars pritiahlo k Hviezdnym vojnám aj mladú generáciu, no tým zároveň aj znížilo vážnosť príbehu. To sa podpísalo aj na tejto animovanej sérii. ()

WolfR

Sága Star Wars je srdcovka a nejlepší sci-fi, Star Wars: Clone Wars je průměrný animovaný seriál bez jakéhokoliv toho onoho kouzla, nicméně je to zábavné, 3 hvězdy. ()

Wallas

Není to tak dobré jako původní trilogie (ovšem, to je máloco), ale je to daleko lepší než E I - II, takže volba je jasná. ()

Víc Terminátorů, víc Star Wars!

Víc Terminátorů, víc Star Wars!

11.05.2007

To není jen toužebný výkřik fanoušků slavných filmových sci-fi sérií, ale něco, co se zřejmě už brzy stane skutečností. Překvapením je zejména nedávné prohlášení George Lucase, že se kromě digitálně… (viac)