Tento Seriál vyplňuje děj mezi Epizodou II a Epizodou III kdy v galaxii zuřily Klonové Války. Armáda klonových vojáků vyslaná Republikou a vedená rytíři Jedi má za úkol zastavit útoky droidů, za kterými i nyní stojí tajemný hrabě Dooku, který má mocné spojence a společně tak představují hrozbu nejen pro Rebuliku, ale i pro celou galaxii. I nyní sledujeme osudy Mistra Obi-Wana Kenobiho a jeho učedníka Anakina Skywalkera, kteří bojují po boku ostatních rytířů Jedi a jsou tak silnou oporou jednotkám Klonů. Seriál se však nevěnuje pouze jim a setkáme se zde s celou řadou dalších významných postav (Mace Windu, Yoda, Dooku, Grievous, Padmé, Ki-Adi Mundi), se kterými jsme už měli tu čest, ale jsou tu postavy zcela nové, o kterých není ve filmech ani zmínka, avšak v příběhu hrají velice důležitou roli (Durge, Assaj Ventress). I přesto že je film hlavně o válce klonů, tím nejdůležitějším je Anakinovo pasování na rytíře Jedi, které se může označit jako jeden z mnoha milníků hexalogie hvězdných válek. Star Wars: Clone wars jsou doplňující složkou nové trilogie a vysvětlují řadu událostí, které nám pomohou lépe se orientovat v nastávající epizodě III. (HateBreeder)

Hellboy

Star Wars: Clone Wars, to jsou především "historky z války". Děj zde prakticky neexistuje, seriál je v podstatě tvořen nepřetržitým shlukem bojových epizod, ve kterých se spolu utkávají droidi a klonoví vojáci, na souši, ve vodě, ve vesmíru... Všechny ty bitvy jsou ale až moc rychlé a jednotlivé epizody až moc krátké (5 minut v první a druhé sezóně), takže zde není žádný prostor zobrazení charakterů. Přesto i na tak malém prostoru lze vybudovat velmi zajímavé zápletky, například Mace Windu proti jakémusi bucharu velikosti města, Obi-Wan Kenobi proti nezničitelnému lovci lidí jménem Durge, souboj padawanky Barriss Offee proti neviditelným droidům, nebo třeba Anakin proti Sithské bojovnici Asajj Ventress atd atd, příkladů jsou desítky... Plně se počítá s tím, že divák má dostatečné znalosti Epizody II a III. Velkou úlohu zde má generál Kenobi, stejně tak Anakin. Třetí, závěrečná sezóna, nemá tak rychlé tempo, hlavně dějová linie Anakina a Obi-Wana je podivně rozvláčná, ale droidí útok na Coruscant je dokonale epický! Celkově je to docela slušná zábava, až mě překvapuje, že kreslený seriál na motivy Hvězdných válek nevznikl již dříve. (PS: Nemá to 170 minut, ale 132). ()

Cival

Zbožňuju Star Wars až za hrob, ale to mi nebrání označit änimaci za zrůdnou a příběhovou výplň za tak trochu nesourodou. Čekal jsem mnohem víc než jen guláš pro nejmenší s odfláklou obrazovou stránkou. ()

Djkoma

Moc miluji Star wars, ale tohle prostě není ono. Tahle animace se mi vůbec nelíbí a některé postavy jsou opravdu škaredé variace na své "původní" předchůdce. Nic nevypadá tak jak by mělo, z uhlazenosti je zvláštní skosenost a celé to je prapodivné. To mě mrzí, protože některé okamžiky jsou velmi zajímavé a pomáhají vyplnit, i když někdy kostrbatě, děj mezi 2 a 3 dílem Hvězdných válek. Hlasy původních herců by nezachránili seriál, ale alespoň by potěšili nepotěšení fanoušky filmových Star wars. ()

novoten

1. série - 75% - Ačkoli mám do čistokrevného SW fanouška daleko, jakmile se někde ozve charakteristický zvuk zapnutí světelného meče, nemůžu tam chybět. A protože v Clone Wars je těchto světelných soubojů dost a dost a nápady se v nich nešetří (působivý souboj v dešti), neměl jsem jediný problém s dějem ani s dialogy. Prostě Hvězdné války v kresleném hávu, se vším všudy a možná ještě se špetkou dětinského nadšení navíc. 2. série - 60% - Komplexnější, ale také o poznání utahanější. Grevious je sice úžasný a takové Anakinovo pasování na mistra Jedi bere dech, ale celé je to vlastně jen o protahovaném únosu Palpatina a filozofické (a v důsledcích dalších událostí pak zcela zbytečné) očistě mladého Skywalkera. Nadšení z animace a neustávající akce tak nečekaně rychle přechází do stereotypu. ()

Lavran

I když seriál zdaleka nedosahuje kvalit hraných snímků, výborně mi ukrátil nesnesitelně dlouhé čekání na Epizodu III. Animace a stylizace je sice svérázná, přesto si myslím, že k seriálu výborně pasuje a pomáhá vytvářet nezbytný SW feeling. Např. takový mistr Yoda je přímo neodolatelný. :) ()

Trellíno

Star Wars žeru od nějakých šesti let. Všechny episody mám nakoukané nespočetněkrát. Poměrně slušně sleduji i expanded universe a knížek jsem přečetl již opravdu dost. Přesto jsem u každé změny lokace v tomto seriálu musel znovu a znovu nastartovat mozek a přemýšlet o otázkách jako například. Kdo že je sakra tohle? Kde to jsme? Na co proboha tahle scéna navazuje? A navíc mi dost chyběla jakákoliv pořádná atmosféra. Nechci tento projekt nijak odsuzovat. Tři hvězdičky jsou pořád slušné hodnocení a pobavil jsem se poměrně obstojně. Jenomže mám ten pocit, že narozdíl od filmů a knížek u tohoto seriálu nejspíš nebudu mít zas tak rychle potřebu se k němu vracet a když už, tak maximálně k posledním čtyřem až pěti dílům, které hlavně díky své délce působí mnohem celistvějším dojmem. ()

Davies182

Výplach šedých blan mozkových starwarsovským univerzem. Průměrná animace, přehané ale zábavné akční scény, totálně ploché postavy. U hlavní antihrdinky to platí doslova. ()

Tom_Lachtan

Hodnoceny verze sestříhané do dvou cca hodinových filmů. Vol.1: - (4★) - Lehce cartoonovitá animace se spojila se sílou, světelnými meči a klonovanou bandou v bílé zbroji a hle, ono to funguje, v mnoha věcech lépe, než-li v pozdějším restartu/navázání z roku 2008, už jen animace a podoba postav, většinou u animace trpím úpornou touhou po originálním výtvarném řešení (kde jinde by se dalo zplodit vizuální hrátky tak skvěle, jako u animace?), ale hrozná nepodoba u clonových válek 08 s hranou verzí vypaluje bulvy (třeba Padme vypadá jako lehce zdrogovaná Angelina Jolie), tady je naštěstí podoba u většiny postav velmi věrná. Děj samotný je příjemně epizodický a sluší většině postav a když dojde na souboje, působí svěžím dojmem (kapky deště? Oh ano). Některým postavám by sice slušelo temnější podání, jelikož jejich party k temnějšímu vizuálu přímo vybízí, ale to už bych chtěl moc. Vol.2: - (5★) - Brilantní předehra ku třetí episodě, která vysvětluje mnohé. Pár věcí je sice jinak, než jak později zavelel kánon (třebas Generál Grievous naprosto ignoruje vlastní astma, alias žádné technické problémy jeho zbroje), ale mnohem víc kladů převažuje, akce je přehledná a velmi dobře se na ní kouká, Anakinova linka zas skýtá větší hravost animace (v tomhle ohledu je vol.2 všeobecně trochu zajímavější, než předchozí část), obzvlášť při naprosto úchvatné vizi, která patří mezi nejlepší Star Wars scény všehomíra. Pro mně osobně jasná součást playlistu při postupném, každoročním sjíždění staré a nové trilogie. ()

Divočák

Když jsem poprvé slyšel, že jde o seriál z dílny tvůrců Dexter´s laboratory, který má být navíc zpracován v podobném stylu, opravdu jsem se lekl a v dálce už se mi rýsoval velký trapas. Pak jsem ale skouknul prvních pár sekund prvního dílu a můžu říct jen jedno - úžasné! Opravdu jsem tomu nemohl uvěřit, jak do tak krátkého času a navíc do kresleného designu může někdo tak dobře vecpat tu správnou SW atmosféru, napětí, humor a prostě všechno, co má dělat Hvězdné války Hvězdnými válkami. Příběh nám postupně poodkrývá, jak probíhaly klonové války, což je sám o sobě materiál, který by postačil na celý nový film a navíc by šlo o pořádnou pecku. Škoda jen, že Lucas místo té čtyřky na začátek Nové naděje nedal radši pětku... ()

Shakers

Clone Wars s roku 2008 poznám a veľmi sa mi lúbi, no nevedel som, že Lucas vypustil do sveta medzi epizódou 2 a 3 tento dvojdielny, dokopy dvojhodinový seriál (aspoň ja som ho v takom zložení videl). Čo sa týka animácie neviem prečo sa nadávalo na neskorší seriál, keď toto je ešte horšie, alebo minimálne to vyzerá animačné ako s 80tých rokov, osobne mi to síce nevadí a nemal som to problém dopozerať. Prvý diel prinesie okrem klonových vojen na scénu staré známe postavy s filmu ako Anakin, Obi-wan, Mace Windu, Yoda, či Dooku, ale aj menej známe, alebo známe iba s neskoršieho seriálu Clone Wars - Assaj Ventress, generál Grievous alebo Jedi Ki-Adi Mundi. Druhý diel ponúkne o niečo zaujímavejší príbeh, ale aj pekné prepojenia s epizódou III - zlatý C3PO, Anakinová jazva na oku, dlhšie vlasy, jeho ruka a celé to ukončí útokom na Corusant, kde Grievous unesie Palpatina. Fanúšikov Star Wars a klonových vojen táto šermovačka a výplň určite poteší. Čiže kto chce vidieť v animovanej podobe úvodné rolovacie titulky s Epizódy III, nech siahne po tomto seriály. 80% - 4* ()

Jhershaw

Tím úplně prvním, co mě zarazilo, je jakási neuspořádanost a nejednotnost v jednotlivých epizodách: Přibližně hodinu trvají epizody 1 - 20 a rovněž 21-25. Ale to jen tak na okraj. Protože jinak tím prvním, co překvapí, je poměrně zvláštní desing a animace, částečně infantilní, částečně karikaturující (Mace Windu jako fakt hustej řízek, Padmé jako sex-bomba aj.). Ale na to se dá zvyknout a naopak to myslím vneslo čerstvou krev do Star Wars, protože seriál vypadá jinak, je dost akční, skoro jako z počítačové hry. Škoda že takovýhle nářez není k vidění ve filmu. ___ Hlavním účelem Clone Wars je přiblížit nám, co se stalo mezi epizodami 2 a 3 a ačkoliv jsem původně myslel, že půjde spíše jen o výplň bez nějakého většího významu, velmi mě překvapilo, kolik se tam stane důležitých událostí, jejichž znalost je IMHO až nezbytná před viděním Epizody 3. ____ Takže vzhledem k tomu, že to je fajn zábava a navíc užitečný přídavek ze světa Star Wars, nemůžu dát méně než 4*. ()

Stegr

90% - Zajímavá výplň mezi Epizodami II a III, která je tu podle mě hlavně pro fanoušky. Který z nich by nechtěl vědět, jak se například vyrábí světelný meč? ()

HAL

Příliš hloupé, jednoduché a dětské na to abych se nad tím jen trochu seriozně zamyslel, což je docela dobře protože kdybych to opravdu řadil ke skutečnému univerzu Hvězdných Válek tak asi vypíšu odměnu na Lucasovu hlavu. Nicméně jako krátká, relativně zábavná a hnusně animovaná pitomina tak trochu ze známého prostředí, u které není radno trávit víc než desed minut denně, to sledovat docela jde. Navíc dovyprávění některých událostí jako je jmenování Anakina rytířem Jedi, či pozlacení C3PO ocení nejeden fanoušek... ale pořád nesmí zapomínat že cílová skupina 2D Clone Wars je jen o málo starší než cílovka Teletubbies, takže charaktery postav musí být plošší než žehlící prkno, počet slov na díl nesmí přesahovat dvě desítky a 4/5 děje musí někdo po něčem střílet. 5/10 ()

AllShallFall

První tvorba a snaha rozvést děj, respektive klonové války. Příběh vysvětluje mnohé a končí tam, kde episoda III začíná. I přesto, že se to dočkalo remaku, patří pro mě tyto klonové války mezi skvost. ()

Scalpelexis

Ukvapené a přehnané. Griveousovi jednoduše fandím, tak ho beru jako malevolentní stroj, který dělá neplechu, ale terminátor Windu? Ne, děkuji. Postavy jsou mělké jako louže na dálnici, animace odfláklá. Dobrý souboj Anakin vs Ventress, ale tam asi pozitiva končí a hodnocení udržuje jen můj pozitivní vztah k SW. ()

HateBreeder

Po zkončení Epizody 2 mě zajímalo, jak vlastně ty clonové války budou probíhat. Bylo to pochopitelné, protože jak již má celá slavná série v názvu - byly to Války a právě konec druhé epizody naznačoval, že tyto války budou stát za to. Jenže jsme se nedočkali prostřednictvím hraného filmu, nýbrž animace skvělého Genndyho Tartakovského, jehož Samurai Jack, Dexters Laboratory či Powerpuff girls okouzlují diváky dodnes. Je to trochu něco jiného a tento styl nemusí sednout každému, nicméně trpělivost růže přináši a pokud dá divák, kterého na první pohled zpracování z nějakého důvodu odrazuje, seriálu šanci, dostane se mu odměny v podobě skvělé zábavy a doplnění příběhu o jednu z jeho nejdůležitějších částí. Na Clone Wars je dobré, že se děj netočí jen a pouze kolem Anakina i když i tady se mu prostoru dostane dost a dost, ale máme možnost sledovat v akci postavy, které se ve filmech neobjevily a nebo pouze v malých rolích. Musím smeknout před uměním Tartakovského, protože se mu skutečně podařilo oživit konflikt, který na začátku druhé epizody začne a jeho konec zůstává dlouho v nedohlednu. Samotné války jsou jen pro milovníky akce, - nutno říci, že i přes poměrně jednoduchou animaci jsou boje vykresleny do nejmenších detailů a souboje světelnými meči jsou snad ještě lepší než v hraných filmech. Tato minisérie však nenabízí jen a pouze akci ale zaměřuje se na jednotlivé části příběhu, aby tak vytvořila pomyslný most mezi E2 a E3 a pomohla tak vysvětlit řadu nejasností, které během jejich sledování mohly vzniknout. Proto tento povedený seriál doporučuji nejen skalním fanouškům Star Wars ale také milovníkům animované tvorby a právě lidem, kteří v Epizodě III všemu tak docela nerozumějí. 90% ()

Vesman

Výborný doplněk k Nové trilogii Star Wars, seriál Dexter's Laboratory jsem předtím už dlouho znal, takže výsledku jsem se po vizuální stránce docela obával, po shlédnutí mě však potěšilo, že mé pochybnosti byly neopodstatněné, se vzhledem jsem se velmi rychle úplně ztotožnil. Příběh je značně zjednodušený a z většiny ho vyplňují bitvy a osobní souboje, to vše je však proložené několika okamžiky, které doplňují prázdná místa mezi epizodami 2 a 3, například únos kancléře apod. Jde o velmi zdařilý "seriál", který má za úkol pobavit a na nic si nehraje. ()

Víc Terminátorů, víc Star Wars!

Víc Terminátorů, víc Star Wars!

11.05.2007

To není jen toužebný výkřik fanoušků slavných filmových sci-fi sérií, ale něco, co se zřejmě už brzy stane skutečností. Překvapením je zejména nedávné prohlášení George Lucase, že se kromě digitálně… (viac)