Akční thriller přináší apokalyptickou vizi USA. V roce 1998 kriminalita v L.A. stoupá natolik, že musí být použité speciální jednotky. Prezident předpovídá obrovské zemětřasení, které zničí město. Jeho předpověď se vyplní, otřasy půdy o síle 9,6 Richterovy stupnice srovnají město se zemí a oddělí ho pásem oceánu od pevniny. Je rok 2013. USA už dávno není demokratickou krajinou, ale impériem prezidenta s neomezenou mocí. Na ostrov LA jsou deportovaní zločinci a nepohodlní lidé. Mezi nimi je i bývalý voják a hledaný zločinec Plisker, jehož despotická vláda pod hrozbou smrti pověří nebezpečným úkolem. Má najít vzbouřence a černou skříňku, která skrývá důležité tajemství. (oficiálny text distribútora)

Martin741

Podstatne slabsi pribuzny slavnejsieho filmu Utek z New Yorku /a to herecky, scenaristicky, rezijne ....../, uz ani Donald Pleasence nemal zaujem tuna hrat, asi preto, lebo umrel. 10 % ()

Figu

Pověst dvojek jakožto z 90 procent vždy toho horšího dílu se naplnila i u Kurtova Escape. Dvojka je příliš přeplácaná, záporák je oproti prvnímu dílu daleko slabší čajíček, ani Buscemi, od kterého se něco čeká, tomu filmku moc nepomáhá, navíc se objevují snad ty nejmizernější počítačový triky jaký jsem ve filmech 90 let viděl. Kurt sice zlepšil bouřlivost a dravost, dokonce se v závěru ukázal i jako intelektuál, jenže když je někdo jako Figusek odkojenej na Willisovi, potřebuje i od Russella v akčním filmu slyšet aspoň jednu kurva vtipnou hlášku! Jediný pozitivní na postavě "Hada" byl dlouhej koženej hubertus, kterej mu dodal trochu víc šmrnc... 50% ()

peto12

Mne tento snímok pripomína film z 80 rokov. Tento film je pre mna určite lepší ako jeho film Útek z New Yorku. Obsahovo aj dejovo omnoho lepšie. Akčné scény mna dosť potešili. Steve Buscemi to tiez zahral dobre. ()

M.i.k.e

ještě o kousek větší bejkárna než Útěk z New Yorku a to už chce kus fištrónu. Když sem viděl nejen úroveň triků (což by nakonec bylo to úplně nejmenší u přiznaného béčka), ale celkově styl jakým je Útěk z L.A. natočen, tak podezírám Carpentera, že oba filmy točil zároveň a na "dvojku" pak zapomněl a nebo si jí schoval na horší časy. Hodně špatně se totiž věří, že je druhý útěk o rovných patnáct let novější. No aspoň že je tu stále velmi cool Kurt Russell s jedním z nejvíc cool jmen pro hlavního hrdinu. Klasika se bohužel nekoná...40% ()

Rodriguez

Hodně velké zklamání po shlédnutí celého filmu, čekal jsem od dvojice Carpenter/Russell o hodně víc. Poprvé jsem viděl jejich spolupráci (je to ale už nějaký pátek) při filmové explozi Věc/Tvor a byl jsem velice příjemně překvapen. Když jsem zjistil, že v televizi poběží tento snímek s touto dvojicí těšil jsem se, leč marně. Je hodně vidět, že byl malý rozpočet a někdo tomu utáhl kohoutek, škoda mohlo se z toho vyklubat slušné a velmi pozitivně hodnocené dílko. ()

cariada

O něco lepší než první díl, ale jinak stejná kravina, která mě stejně moc nenadchla, na jedno podívání je to dobrý. Mě paradoxně nejvíc vadí hlavní protagonista, působí strašně nesympaticky. ()

C0r0ner

Že mi béčkové výplachy nevadí, ale co je moc, to je moc. Je až s podivem, že Carpenter byl schopen o spousty let dřív točit takové atmosférické a technicky špičkové skvosty a pak přešel k takovým příšerně udělaným tupostem. Holt není každý den posvícení a tohle byla fakt sračka. 35% ()

bourec

Včera viděno. Jak píše Figu, v tom filmu jsou opravdu děsný triky. Musim uznat, že je to nejhorší film mojí sbírky. Nakonec ubírám, a uznávám , že je to děsná kravina. A ze sbírky to no mercy letí. 30%. ()

ic odpad!

Naprosto nechápu, jak se tohle může někomu líbit, to je psycho... 48%, kde to tenhle film mohl nabrat... To je nějaký vtip? ()

Fallen_One

Triky no comment, příběh ujde, ale ty akční eskapády jsou směšné. Je to sice devadesátej šestej, ale vsadím svoje boty, že by to Carpenter mohl natočit lépe, kdyby chtěl. ()

Pajky3

O poznání slabší pokračování. Hlavně začátek, kterej je stejnej. Dokonce některé věty jsou totožné. Snake je ultracool týpek, ale bohužel neni tady nic extra příběh. Nepřináší to nic nového. Pár momentů je přesto nezapomenutelných. například Bruce "Ash" jako plastik nebo scéna s vlnou, kde se kluci stihnout popovídat a vedle jede Buscemi v autě. Každopádně i na konci se Snake předvede. ()

Dannysek4U

Lowbudget jak svine, uznavam, ale ten konec je tak super... jasne, ze to Carpenter asi nezamejslel jako umyslnej pulp, ackoli kdo vi, ale povedlo se mu to uchvatne:o) Jen ta identicka podoba s jednickou je vazne zarazejici... ()

AD P

Az na tie efekty ktore su v niektorych miestach dost ubohe je to celkom zabava. Samozrejme Utek z N.Y. je klasika, v tomto pokracovani to zachranuje len mnozstvo znamych hereckych tvari ! ()

Juto

Útek Johna Carpentera z LA je akčná fantastická hra, ktorá tento žáner satirizuje a zároveň ho využíva. 6,5/10 ()

andrii

Když zle je, skutek se od něj vyžaduje. Magický, gotický Matrix v kůži. Zvrátí dědice dekadence, anděly nicoty, Eldorado padlých, odkurtovaný babel, nebo raději pošle na kutě, "ty správné," vyznavače zákonů a pravidel? Tak i tak je evidentní. Svět pádí v krustě propastí. Lidstvo vidí černě. ()

Deverant

Ten film je béčko. Je pitomý. Je tam Peter Fonda v neoprénu. Ale ten konec! Scéna kdy Snake Plisken pošle s kamennou tváří zmáčknutím tlačítka celý svět do středověku, pak najde krabičku cigaret American Spirit a konečně si zapálí...je prostě strašně cool. Za to ty tři hvězdy. ()

c.tucker

Pokračování NY, které mi spíše příjde jako nepovedený remake. Už to nemá tu pravou atmosféru jako to mívalo. Snake je stál cool, ale to ostatní už není ono. ()

Kdo uteče z New Yorku?

Kdo uteče z New Yorku?

30.08.2014

Hollywood se snaží Snakea Plisskena vzkřísit už nějaký ten pátek. Slavný tvrďák z Útěku z New Yorku a Útěku z L.A. by ale nadále neměl disponovat tváří Kurta Russella. Na scénu nastoupí mladá tvář,… (viac)

Návrat Johna Carpentera

Návrat Johna Carpentera

22.01.2008

Seriál Masters of Horror vytáhl z hrobů několik žánrových mistrů a ukázal jim, že fanoušci na ně nejenže nezapomněli, ale pořád stojí i o jejich novou tvorbu. Minulý týden jsme psali, že na vlně… (viac)