Krtko a buldozér

• Československo Krtek a buldozer (viac)
všetky plagáty
Animovaný / Krátkometrážny / Rodinný
Československo, 1975, 6 min

Náš malý hrdina krtko sa rozhodne zachrániť kúsok zelene, ktorá stojí v ceste buldozéru, ktorý tam má vybudovať dialnicu. (genetique)

IllIlIlIIl

Jedna z nejznámějších českých animovaných pohádek pro děti. Jako malý capart jsem měl Krtečka rád, ale objevily se dětské seriály, které jsem měl radši. ()

Jezinka.Jezinka

Krtek pro záchranu svého záhonu uloví buldozer a pak ho lstivě při budování dálnice (aspoň myslím, že to bylo to, co buldozer dělal) svede na jinou cestu. Majetek a potřeby jiných zvířat zcela otevřeně ignoruje. ()

Aky

Krtek je zřejmě nesmrtelný a nadčasový. Nápad, syžet y příběhů, realizace, všechno je harmonické, originální a přitom zobecňující, zkrátka geniální. ()

boshke

Hezky to vyřešil. Jen bych čekal, že pošle tu plechovou bestii někam do propasti, ne že si zachrání záhon a pak si bude spokojeně zalívat, i když buldozer míří na záhony další lesní havěti... 100% ()

WANDRWALL

Děti si rády hrají na buldozeristy, zedníky, cukráře, prodavačky, kadeřnice atd. Jak je tedy možné, že dospějí a nechtějí tato povolání často vykonávat? Krteček se sice pokouší některé z nich naučit mít vztah k buldozeru, ale statistika vykazuje i v jiných státech nezájem o tyhle profese, a lid hledá jiná zaměstnání... Krteček může ledacos, ale je tím vždy jen na pár minut. V tom ho asi dost lidí je ochotno napodobit, neb být tím či oním na pár minut není na pár hodin, dnů, měsíců či roků. ()

Stanislaus

O tom, jak krtek nad těžkotonážním buldozerem vyzrál aneb Když jde do tuhého, tak není moc čas na přemýšlení a je třeba pohotově jednat. To vše v doprovodu cvrčkových houslí. ()

Marek1991

Ekológia a urbanizácia celkom zaujímavo vyriešená smerom k harmónii. Možno nie všetko je takto vyriešené, ale pre deti rozhodne poučné. ()

dANo

Krásny a emotívny príbeh o Krtkovi, ktorému hrozí, že jeho domček a záhradka s muzikálnym cvrčkom padne za obeť buldozéru, ktorý v lese stavia dialnicu... Výborný ekologický podtón! ()