Ako krtko k nohaviciam prišiel

• Československo Ako prišiel krtko k nohavičkám (viac)

Krtek si chce udělat kalhotky, a tak poprosí ostatní zvířátka, aby mu pomohla. Ruku k dílu přiloží mravenci, čáp, ba dokonce i rak. Když je hotovo, začne se krtek obdivovat ve svém zrcadle a je se sebou spokojen. (skinny9)

triatlet

Mám -li komentovat Milerovy příběhy o krtečkovi, musím začít od toho nejstaršího. Je fajn, že ani po padesáti letech krtek nestárne. A ty prvotní peripetie s touhou získat krásné kalhoty s mnoha kapsami jsou i poučné. Nic není zadarmo. ()

Stanislaus

Když se řekne Krteček, tak se mi z mnoha dílů o něm vybaví právě tento. Pro mě stoprocentně nejlepší díl z celé krtkovské série, který nabízí krásný příběh a spoustu rozličných postaviček. ()

Nancy

Pěkný filmeček, ale už od malička, kdy jsem neuměla číst, jsem si radši prohlížela obrázky v knížce, přišlo mi to nejspíš, jako když studuju návod na výrobu :-). Hlavně obrázek, kde mravenci tkají látku se mi moc líbil... Ale i tak je krteček ve filmu velice povedený. ()

honajz

Vždy, když mi žena vytýká, co vše nosím po kapsách kalhot, až je mám vytahané, vzpomenu si zrovna na tento díl krtečka - včetně poučení, jak vzniká plátno. Našemu Honzíkovi jsme také četli tuhle pohádku kdysi dávno v leporelu. ()

Mgb21

Kdo nemá rád krtečka, tak měl smutné dětství. Krteček a jeho příběhy patří mezi skvosty českého animovaného filmu. ()

duklak2

Nejlepší krtek jakej kdy žil. Lidi, proč vlastně na svých zahrádkách nechceme krtky a hubíme je? Co když je to zrovna tento krteček. Nechme je žít. ()

frashmaker

Dnes jsme na to koukali jakožto na odborný materiál na CZU, v oboru pro agronomy. Takže asi jde těžce za rámec svého původního významu. Jinak celkově vzato moc hezké. Až na jednu výjimku. Len se pouze rosí. Pod vodu se namáčí konopí... Ale to krteček tenkrát nevěděl. A já ještě včera také ne. ()

Hannibal92

Ani bych nespočítal kolikrát jsem tohle jako prcek viděl, nebo kolikrát mi to rodiče četli. Na tuhle pohádku se prostě zapomenout nedá. ()

ArsenalEagle

Myslím, že Nejstarší díl krtečka (krtek ještě ve vývoji) takže nebyl až tak roztomilý, ale tímto dílem odstartovala večerníčkovská mánie s názvem Krtek Krteček je symbol mého dětství, ať jsem se na něj podíval v televizi, ať jsem si ho prohlížel v knížkách, a nebo ať jsem se s ním bavil s kamarády ve školce.. Kouzelný krtek, takřka bez chyby.. 95% ()

Džejkop

Na krtkovi jsem vyrostl, na krtkovi vyrostl i můj maldší bratr, na krtkovi vlastně vyrostlo spoustu dětí. Tento první krtkův příběh mám doma i jako knížku ( i když už poněkud sešlou, je z roku 65 a v ruce už jí mělo hodně rukou). Nevím zda je tohle nejlepší krtkův příběh, ale je první, a na to se nezapomíná. Jen jak už tady poznamenal enšpígl, místo slova kalhotky by bylo lepší použít jednoduše kalhoty. ()

IllIlIlIIl

Jedna z nejznámějších českých animovaných pohádek pro děti. Jako malý capart jsem měl Krtečka rád, ale objevily se dětské seriály, které jsem měl radši. ()

džanik

Počátek. Zlatý fond československé animované pohádky! Pokud to nějaký Čech neviděl, buď to nebyl dítětem nebo rostl v houští. ()