Nočné kúpanie

• Česko Noční koupání (viac)

Hrdinami filmu Nočné plávanie sú Wallerovci, rodina, ktorá sa práve nasťahovala do domu s veľkým bazénom na pokojnom predmestí. Možnosť pravidelne rehabilitovať vo vode bola hlavným dôvodom, prečo si toto miesto vybrali za svoj domov. Otec Ray je bývalý úspešný hráč baseballu, ktorého kariéru prerušila nepríjemná degeneratívna choroba. Ray sa nevzdáva a verí, že pravidelné cvičenie môže viesť k zázračnému vyliečeniu. Jeho manželka Eve a dve dospievajúce deti si takisto bazén na záhrade naplno užívajú. Ale keďže idylka v hororenikdy netrvá dlho, čoskoro vyjde na povrch jeho tajomstvo. Dom, do ktorého sa nasťahovali, má desivú minulosť a Wallerovci sa čoskoro stanú jej súčasťou. Všetko, čoho sa bojíte, sa skrýva pod povrchom a čaká na správnu chvíľu. Čaká na muža, ktorý dostane úžasný nápad ísť si uprostred noci zaplávať. Naposledy v živote! (Cinemart SK)

stitch7

/// Trailer se mi líbil moc, ale říkal jsem si, co se tak může dít na ploše devadesáti minut? Jenže ono se k mému překvapení něco dělo pořád, a to vcelku efektivně i za dne. Krátký snímek rozvedli tvůrci tak, že rozhodně nenudí. Potom už ale záleží dost na divákovi, jestli dokáže odpustit slabší momenty ve scénáři, kterých zejména ke konci bohužel není úplně málo. Já byl zejména díky hodně spooky scénám u dřívější majitelky domu nadšený, takže jsem se rozhodl nad nedostatky trochu (no možná víc) přimhouřit oko. Očekávám celkem vlažné přijetí, pro mě však šlo o příjemný start hororového roku. Hehe... Moční koupání ()

jefff

Studio Blumhouse beru za jednu z mála žánrových jistot. O to víc mě mrzí, že s Night Swim se to u mě nepotkalo. Příběh hrozně nezajímavý a za mě nedovysvětlený. Samotné strašení fádní a postavy tak ploché, že mi bylo fuk, jak to s nimi dopadne. Nesedlo mi to a první horor 2024 mě úplně minul. ()

borec999

Spojenie Jasona Bluma a Jamesa Wana na moje veľké prekvapenie zatiaľ veľa pamätných hororov neprinieslo. Megan a 5 nocí u Freddyho boli light hororové komerčné blbiny zamerané na tínedžerov, ktoré nevydesili ale aspoň zarobili slušný balík. Night Swim nedokázal ani zarobiť ani vydesiť. Už samotný námet je trochu WTF a na prvé počutie znie, že vystačí iba na kraťas a nie celovečerák. Prevedenie je čistá rutina, bez nápadu, atmosféry alebo čohokoľvek zapamätateľného. Oceňujem, že Bryan Mcguire dostal šancu si svoj kraťas previesť do celovečernej podoby, aj že Blum a Wan dali šancu originálnemu námetu a nenantočili Xté pokračovane niektorej z ich sérií, ale toto proste nevyšlo a bola to na horor veľká zívačka. 35% ()

666Carnage

Máme tu nový rok a hororový start se nějak nepovedl. Nápad nebyl úplně blbý, ale realize úplně neproběhla podle očekávání. Je to takové drama s horor prvky a sem tam je něco ošklivého. Jenže díky tomu, jak to působí a vypadá je to jen další průměrný snímek, co brzo vyšumí. 50% ()

bobstock

Tradiční americké strašení s rodinkou stěhující se do použitého domečku tentokrát ale s bazénem opředeným tragickou událostí. Tvůrci ždímou co nejvíce ze zajímavého nápadu vraždící vodní skvrny na zahradě, a tak se seznámíte se členy rodiny, která se snaží prožívat svůj úděl zalitý zpočátku příjemným osvěžením z přírodní pramenité vody. Lekaček a nechutných postaviček pomálu. 50% ()

Warhorr

Strašidelný dům ? Kdepak. Tentokrát je to strašidelný bazén. Nuže, proč ne ? Sice prostý, ale neotřelý nápad s démonem na pár metrů čtverečních. Jasně, je to béčko jak sviňa, ale nečekal jsem kdoví co a tak jsem byl vlastně i příjemně překvapen. Rodinka se nastěhuje do nového domu, součástí je i velký bazén, v kterém začne strašit. Vody si tu člověk užije opravdu dost a troufnu si říct, že tak 2/3 filmu se odehrávají opravdu v samotném bazénu a neodbočuje se na dlouho do nějakých neznámých vod. Nějaká ta repráková lekačka se tu taky najde, sice to není žádný wow ale v kině mě to trošku z křesla nadzvedlo. Postavy si mé sympatie získaly, hlavně otec byl později slušnej psychouš, jenž mi připomínal fotříka v 3:15 zemřeš, byť jeho vývoj byl předvídatelný. Horor však postrádá absenci gore ( i když u duchařin to zas beru ), démon by snesl rozhodně lepší vizuál a závěr mi přišel až moc jednoduše zakončený. Není to žádný megahit, který bude atakovat letošní přední příčky, ale poctivého hororového fanouška by to urazit nemělo. Já jsem se svoji první letošní návštěvou kina spokojen. Silnější 3*. ()

Harpy

Chceli sme ist vecer do kina a iný nedavali, vsak skusime tento horor….mozno prekvapí…uhm, naposledy som pindala na den vdakyvzdania ? Velice sa omluvam. Tam viem čo mi vadilo, aj sa páčilo. Tu? Vôbec, nuda, pribeh o ničom, ani do pozadia si to nezapinajte. Ked chcete vidiet pekne podvodne zabery + origoš horor, dajte si radsej deep house, ()

Flopik

Okrem hercov to nemá bohužiaľ vôbec nič. Námet ako tajomný prameň v peknom bazéne ťahá ľudí do hlbiny nie je to pravé orechové. Do toho sa občas (asi 2x) objaví nejaká divná vec, ktorá vyzerá ako záporák v Scoobym. Inak sledujeme viac menej idylku rodiny pri bazéne, kde sa čvachtá, robí grilovačka alebo sa mladá dáma snaží prísť o veniec. Ako horor veľmi slabučké, možno tak od 15 vyššie. Za mňa rozhodne nie a palec dole. Nepozerá sa nato však zle, natočené je to pekne a herci sú fajn tak kto má čas môže skúsiť. Nič však od toho nečakať. ()

SatyR.film

Suchý námet, z ktorého sa ani bohviečo vyťažiť nedá. Bazén, ktorý lieči a zároveň si so sebou niečo berie. Horor to videlo tak z Gerlachovského štítu, a thriller z Lomničáku... Hodina a pol života premárnená, toto bolo asi za trest = 30% ()

Meteorista

Ačkoliv sem tomudle horůrku fandil kvůli Kerry Condon, kterou mám oblíbenou už od Říma, todle se bohužel nepovedlo. Film si není schopnej udržet stálej formát a přeskakuje tu k dramatu (sportovnímu?), tu k hororu (předvídatelnýmu), tu k mysterióznu. Nic z toho nedotahuje. Není nic špatnýho na mixování a překrejvání žánrů, ale musí to bejt udělaný zručně. Tady to bylo akorát tak lajdácky odbytý, když byla nastíněna premisa bubu bazénu, ale nebylo to vůbec dobře detailně vysvětlený a bylo to i dost uspěchaný. Působilo to na mě, jako kdyby to režiséra nebavilo, ale chtěl si natočit (nebo chtěl po něm někdo natočit) horor. Vzpomněl sem si u toho, ani nevim proč, na jinej horor – Temný dům s Rebeccou Hall. Taky pro mě moc moc oblíbená herečka, ale tam se to taky moc moc povedlo. Tady mě to mrzí, ale tady to fakt nedopadlo. A tak moc bych rád, aby jo… ()

BOURQUE

Jednoduchý a predvídateľný spíš soft horor, v ktorom herecké zastúpenie má na starostiach najmä Kerry Condon, ktorá v rámci možností sa snaží niesť celý film na svojich pleciach. P.S.: Režisérsky debut Bryca McGuira. Osobné hodnotenie: 64% (**) ()

Sarrow

Film kde se půlku filmu někdo topí a druhou se jen zvrací, atmosféra nulová, příběh neuspokojivý, jen pár zajímavých scén při potápění ()

figliar

Prvý horor v tomto roku, a hneď sklamanie. Myšlienka je síce originálna, pretože vraždiaci bazén sme tu tuším ešte nemali, ale celý film je strašne jednoduchý. Dve dobré krátke scénky a to je tak všetko. Ani celkom slušná atmosféra ma nedokázala udržať v napätí. Scenár mi pripadal ako nejaký náčrt náhodných scén na motív Stephena Kinga. Až sa čudujem, že sa produkcie takéhoto niečoho ujal práve James Wan. ()

Johny M.

Nic průměrnějšího jsem už dlouho neviděl. Nebýt vcelku sympatickýho obsazení postav, je to snad ještě hluboko pod průměrem. V tomhle že byl zainteresovanej Wan? 2,5* ()

Daiker

Takový dětský horor.... Kdyby mi bylo 10 tak se asi bojím, jinak nuda... Už ten nápad s bazénem je divný.... Ztráta času... ()

KUFI

The Shining s bazenem. Stezi prumeny. Sem doted nevedel, ze nektery lidi maji misto plic zabry a vydrzi na jeden nadech ctvrt hodiny pod vodou. ()

helraiser

Klasický mainstream horor, takže nic nečekejte a tudíž nebudete ani zklamáni. Nulová atmosféra, nevyužitý nápad až hanba a v podstatě se ani nic nestane co by za něco stálo. Prostě taková klasická nudná podívaná, kterých se v poslední době točí mraky. ()