Night Swim

Krátkometrážny / Horor
USA, 2014, 4 min

Žena pláva v noci vo svojom bazéne. Ibaže... niečo ju tam sleduje. (Arsenal83)

tron

Akože hej, jasné, pekné je to. Pekné zvuky čľapkania sa v bazéne, temer som cítil chlór v nose.  Zátišie nočného domu s bazénom na dvore a s príjemnou hudbou takisto fajn. Herečka kočka, prečo nie. Atmosféra dobrá, príjemne nepríjemná. Ale na ploche troch minút sa síce dá vymyslieť niečo šokujúce alebo nezabudnuteľné (viď. Alone Time/2013), ale konkrétne tento kraťas do tejto top ligy nepatrí. Uvidíme, čo s tým urobí celovečerák z r. 2023. ()

*CARNIFEX*

Kraťasový (ne)horor o bazéne, ktorý sa so svojimi plavcami nemazná. Plusom, človek nevie kam to smeruje. Mínusom, nie je to nič prevratné. A teraz hop na "celovečerák" s totožným titulom. ()

darkrobyk

Čekal jsem, že se bazén vzbouří, vyletí chapadla, dojde ke konfliktu, vodu vystřídá krev nebo temnota...tak nic, no. Už se nedivím, že i celovečerní zpracování za moc nestojí. Tohle je tedy ještě slabší. ()

pornogrind

Krátkometrážní předkrm stejnojmennýho filmu(od stejnýho režiséra) kterej teď momentálně běží v kinech. Kraťas hodnotím na 3hvězdy. Na film do kina nepůjdu ale z pohodlí domova mu šanci určitě dám. ()

SOLOM.

Jednou za měsíc máme s pár blízkými kamarády takzvaný „hororový večer“, kdy popíjíme do rána a mrkneme na pár filmů. Tentokrát padla volba na pár „nedávných novinek“ a jelikož Nočnímu koupání předcházel tento krátkometrážní kousek – mrkl jsem na něj ještě před samotným celovečerákem. No a začínám mít mírné obavy (dopředu si málokdy něco zjišťuju), ale tento short na mě moc velký dojem neudělal. Náznak atmosféry tu je, bazén i „čokoláda“ v bazénu nevypadají špatně, ale jinak jsem tu nenarazil skoro na nic, proč bych musel říct ono „wau“… ()

Likan7

Viděl jsem desítky lepších hororových kraťasů. Mají atmosféru, fajn kameru, levný ale funkční triky, příběh i funkční lekačku na konci. Night Swim nemá nic z toho. ()

blondboss

Fiktívny hororový trailer, ktorý sa jedného dňa zrealizoval v podobe celovečerného filmu. Prakticky nič zásadné sa tu neudeje, akurát sa ukáže jedna nepekná tvárička, ale nevidím toto ako predzvesť nejakého kvalitného hororu. Zbytočnosť. 35 % ()