Čung_E

Specialistka na umělou inteligenci v blízké postapokalyptické budoucnosti naklonuje mozek vlastní matky, která bývala elitní vojačka, aby tím ukončila občanskou válku. (Netflix)

M.i.k.e

na začátku téhle korejské variace na Robocopa je nám sice představena ve stručnosti historie zajímavě ztvárněného postapo světa, včetně toho co se v něm právě děje, jenže pak se dostaví zklamání v tom směru, že na samotný příběh to nemá absolutně žádný vliv a nic víc z tohoto světa neuvidíme. Doslova po pár minutách se totiž Jung_E překlopí do komorního příběhu droida s "mozkem" mrtvé vojačky a její dcery, který se celý odehráva prakticky jen v jedné lokaci s dohromady asi pěti herci. To by nakonec samo o sobě nevadilo, pokud by příběh dokázal vtáhnout, nebo přijít s něčím novým a to se bohužel nepovedlo. Triková stránka je sice na podobnou produkci slušně udělaná, ale přidaná hodnota je ve výsledku nulová...50% ()

moviefreak

Veľká škoda akú akčnú marketingovú kampaň Netflix zvolil. Toto bol komorný malý film o hrôzach z nových technológii a desivosti veľkých korporácií. Nádherný ľudský príbeh so skvelými akčným scénami, ktoré dopĺňajú príbeh a nie sú tam iba preto, že sa jedná o akčný film. Určite by som si pozrel pokračovanie z tohto sveta. ()

Lenka.Vilka

Snímek, který obsahuje zajímavou myšlenku, je dobře zpracovaný, ale něco mi tam chybělo. Ta představa toho, co se s vámi stane, možná není nejhorší, ale pokud nemáte peníze, je přímo děsivá. Možná proto je snadné zapomenout. Dokud se to netýká i vás samotných. Celkově ta věc s mozkama byla skvělá. Ale tak snadno zneužitelná. Právě proto byla první hodina tak skvělá a bavila mě víc než finále. Protože ta myšlenka byla skvělá. A děsivá. A přestože je finále takové...akční klasické..., tak bylo fajn. Vážně jsem se moc bavila. Jenom škoda, myslela jsem, že to bude o trochu víc o vztahu hlavních hrdinek. To by mě potěšilo... 4,5/5 ()

Martrix

Korejská kinematografie má co nabídnout, takže jsem rád, že se pouští i do větších sci-fi projektů. Jenže, zatímco třeba Čističi vesmíru jsou ve všech směrech povedení, tak tady je to složitější. Kdo doufal v aspoň trochu slušný odvar Ghost in the Shell, nejspíš Čung_E ani nedokouká do konce. Dětinsky pitomé chování některých postav je i za standardním afektem, na který jsou zvyklí otrlí fandové doramy. Pokud to šklebení a debilkování mělo odlehčit atmosféru...tak ono nebylo co odlehčovat. Díky absenci sympatických postav je první půle nudná, ale co hůř, působí hloupě. Už v Terminátorovi mě to štvalo, ale tady je to dotažené do extrému...dostali jste někdy kovovou trubkou přes ruku? Kopli jste někdy do 150 kg železné bedny? Tak jaký efekt asi má, rvát se s robotem?  Konstruovali by jste roboty určené zabíjet lidi, jako jejich rovnocenné soupeře? Navíc s optikou, díky které budou podobně úspěšní střelci jako stormtroopeři ve SW? Tohle je nešvar, který přejdu jen výměnou za solidní příběh a vizuál. Prvních 45 minut ničím z toho Čung_E nedisponuje. Jenže...Jižní Korea. Země filmařského tutti frutti stylu. Žánrově od všeho něco, takže jen málokdy můžete říct, že to stálo celé za houby. Druhá půle byla dva levely jinde. Pointa, emoce, akce a nakonec i ten vizuál zapadly kam měly. Pořád nejde o nic extra originálního, záporák byl pitomý, ale už se na to dalo koukat a pár momentů bylo na slušné úrovni. Dramaturgicky je to velmi špatně zvládnuté. Spoléhat se, že divák bude mít dost trpělivosti a víry, že pro ně mají tvůrci něco lepšího až později...to si může dovolit jen etablovaný režisér a to ještě jen u skalních fandů. Vlak do Pusanu se mi líbil moc, ale Peklo zase taková pecka nebyla, takže Sang-ho Yeon si mou důvěru ještě nezasloužil. 3* s tím, že to taky klidně mohla být jedna, pokud bych to v polovině zabalil. ()

Juto

Tento thriller je plný prestreliek medzi ľuďmi a robotmi a medzi tým sa odohráva plno nudných firemných intríg. 4/10 ()

FritoleXx

Trochu Blade Runner, trochu Ex Machina. Ve výsledku poměrně originální béčkové sci-fi, které chytá grády až s blížícím se koncem a prezentuje divákům i nějaký varovný přesah ohledně budoucnosti a korporací, ostatně jak se o to snaží téměř každý cyberpunk. Problém je však děsně utahaná první polovina, kdy jsem měl pocit, že se děj nikam neposunuje, tudíž by i přes kratší stopáž neuškodilo střihnout to ještě o 20 minut. ()

oveckaoa

Promarněný potenciál na to jak je to krátké (překvapivě asijský film co má pod 2 hodiny) je to nudné . V roce 2100 cosi žijí lidi na Marsu mají tam kolonie 3 ty kolonie se vzbouří a válčí proti nim. Lidi mají jednu hrdinku co zabila hodně robotů při poslední misi , ale selhala ti roboti ji zatkli a mučili ji  lidi ji pak zachránili její vědomí vložily do robota a zkoušely  napravit její selhání s tím, že zjistí kde je chyba a pak ji pošlou zpátky. Bohužel většina filmu stojí na místě kde několik osob pořád vykecává zajímavá  akce je jen zhruba 25 minut před koncem a končí to otevřeně  v podstatě nijak (možná plánují pokračování). Ta akce je dobrá, ale je jí málo jen za ni dám ty 2 hvězdy a ještě chválím nápad udělat z hrdinky odboje pornorobotku.  40 procent více ani omylem ()

MichelSmith

Ked toto nekdo nazve debilinou (netreba sa diviť ked vnímanie filmu a okolia má panensky čisté),má tolko súdnosti ako československý turista na túre po vedlajšej dedine bez mapy a nabitého elektrokola,alebo si ho len honí ako komentátori novasport pri každom dotyku(penisa) Davida Pastrňáka s obrazovkou(nič proti českým komentátorom a športovcom)Za mňa v porovnaní giganticky zväličene neporovnatelne pozoruhodné ako kariéra Petra Sagana,Petry Vlhovej,Dominiky Cibulkovej,ale hlavne Mariána Gáboríka! ()

kenkaku

Úplně vidím jak probíhalo plánování… Korejci: bude to něco jako Robocop, ale ve vesmíru a malinko to šmrncneme Zdrojovým kódem! Netflix: to zní zajímavě! Scénář nás vůbec nezajímá, ale hlavní role musí být žena! Silná a chytrá. Vůbec všechny ženy tam musí být takové. Muži budou pro změnu idioti, svině a jen jako kulisy. Jinak peníze nebudou! Korejci: Pohoda, jen otočime pohlaví postav. Netflix: Dohodnuto! A tak vzniklo Jung_E. Jedno z vizuálně nejzajímavějších sci-fi co jsem viděl, s naprosto zpackaným scénářem. ()

iXtr3m3

Silnejšie tri hviezdy. Taký mix Universal Soldiera a Ghost in the Shell, ale to druhé v podstate len spracovaním. Zaujímavá vízia budúcnosti, Južná Kórea sa nebojí urobiť to, čo už poznáme na xtý pokus a predsa inak a zaujímavá myšlienka klonovania a využiteľnosti, ktorú som doteraz vo filmoch nevidel. Len škoda toho, že trailer klamal telom a jednoducho tu šlo skôr o drámu ako o akčňák. ()

klukluka

Je to tady hodnocený hůř, než bezduchý filmy za 5 prstů. Přitom je to nápaditý, vynalézavý a muselo to stát bambilión. Jenomže je to žánrově všechno a nic a hlavní aktéři mají navíc šikmý voči. A to CGI bylo nepochybně drahý, ale není rozhodně bez chyb a za pár let bude totálně k smíchu. Přesto mi jako ten úplně největší faul přijde, když název filmu Jung_e překládáme do češtiny…🥴 ()

majec4

Na to, aky je to kratky film ma to fakt nudilo. Doslova ma to uplne minulo. A to je uz co povedat lebo ja tieto vecicky na Netflixe z Azie mam rad. ()

Massaro74

Musím říct, že po přečtení obsahu a zhlédnutí videa k filmu jsem čekal víc, než jsem dostal, a tudíž velké zklamání. Nudných 80 minut filmu, s dějem o ničem, trapné dialogy a herecké výkony, zachránilo posledních 15 minut, kdy to opravdu mělo akční spád, který bych rád viděl po celý film... ()

warrenur

Strata casu, futuristicky trapas s hroznymi hercami i dialogmi a plny nepodareneho a lacneho CGI. Jednohviezdie len za pouzite myslienky s prenosom "vedomia", AI a znamymi pojmami z vedeckeho sveta, ktore isto nechapal ani samotny tvorca. Mohol si dat aspon tu pracu, aby si ich nechal vysvetlit odbornikmi a neurobit tak medzi dolezitymi vydobytkami a smerovanim vedy taky odporny gulas. Neodporucam. Kusok od odpadu. ()