Peklo

Na Zemi se zničehonic začnou zjevovat bytosti z jiného světa, které posílají lidi do pekla, a jedna náboženská skupina hlásá, že jde o boží spravedlnost. (Netflix)

iXtr3m3

Lepšie tri hviezdy, ale na štyri to nemalo. Zaujímavý námet aj spracovanie, skoky v čase a zmena postáv v ústrednom dianí a potom zrazu husté a emotívne finále a WTF cliffhanger. Určite to nebude patriť u mňa medzi nejaké vyslovene skvelé seriály, ale určite si na druhú sériu počkám minimálne kvôli otázkam, ktorý po poslednej časti vyvstali. ()

misterz

Podivné, ako veľa iných kórejských mystérií, no zato celkom zaujímavé. Niektoré opakujúce prvky však trochu nudili. Tiež by som dal väčší dôraz na atmoféru a príbehu dodal viac šťavy. Hlavne by som vysvetlil, kde sa tie čudá vzali. Táto otázka mi vŕtala v hlave celý čas a odpoveď som na ňu nedostal. Priemer. 60/100 ()

Lenka.Vilka

S1: Dost jsem přemýšlela o celém tomhle všem a výsledek je velká spokojenost. A zároveň jsem pochopila, proč má Peklo tak špatné hodnocení. Asi dost lidí čekalo od seriálu něco jiného. Já původně možná taky. Trailer jsem neviděla. Prostě jsem šla po jméně Sang-ho Yeon. Jenže tohle není nadpřirozený seriál, kde se lidi dostávají do pekla. Tohle je seriál, kde se rozebírá společnost v následku nadpřirozených procesů, které jsou (vyděšenému) světu vysvětlovány a předkládany jinak. A o tom, jak různí lidé jsou tohle schopni zneužívat pro svůj prospěch a osobní ambice, přestože znají pravdu. S první sérií jsem byla opravdu moc spokojená. Skvělé, temné, k zamyšlení, perfektně natočené, dobře zahrané, vážně moc chytlavé dílko, které vůbec nenudí, a je fajn celý ten postup příběhem  :) pokud jste nepochopili, o čem to je doopravdy, je to vážně škoda. Užili by jste si to jinak podstatně víc.   "Každý může kdykoliv umřít. Nehoda, nemoc. Ale to vědomí, že skončím v pekle, to mě nutí nenávidět sám sebe." S2: Už aby to bylo :) prý podzim 2024 :) ()

M.i.k.e

vizuál mi nijak nevadil a místy má Hellbound poměrně nepříjemnou atmosféru (ta je spojená primárně s chováním lidí a jednáním sekty Nové pravdy),ale upřímně nechápu co tím vším chtěli tvůrci říct a jaká by měla být hlavní mesidž.Chápu princip pekla a zkousnl bych i ty sekty stavějící na jakési boží vůli,ale tady chybí protiváha a byť jen náznak vysvětlení.Jestli to celé mělo naznačovat,že lidstvo je v prdeli a žádné nebe nebude pro nikoho (což by zase nebylo takové překvapení),pak to dělá velmi zvláštní způsobem.Je sice možné,že jsem nepobral nějaké náznaky,ale také je dost možné,že tím tvůrci nakonec vůbec nic říct nechtěli a Hellbound je jen lehounce nadprůměrné béčko.Pokud bude druhá řada,minimálně ze zvědavosti se mrknu...60% ()

Bozvav

Ti Korejci jsou fakt magoři.  Základní myšlenka nebyla marná, ale to zpracování děs a bída. Pořád jsem čekala, co se vyklube a ono houby. Moje představa zatracení je jasná, sedím v křesle a do nekonečna musím sledovat turecké telenovely a korejské seriály, popř. filmy. Bože, od teďka už budu konat jen samé dobro. ()

• Seriálu předcházel korejský internetový komiks (webtoon) se stejným názvem. (ignorant)