Čung_E

Specialistka na umělou inteligenci v blízké postapokalyptické budoucnosti naklonuje mozek vlastní matky, která bývala elitní vojačka, aby tím ukončila občanskou válku. (Netflix)

Enšpígl

Námětem nesmírně zajímavý film, ale scénaristou absolutně zprasený film.  První víc jak hodinu totiž snímek stojí na místě a vůbec nikam se neposunuje, pak když už tvůrci nevědí kudy kam, udělají z toho alespoň solidiní akční finále. ()

T2

Neviem, neviem, ale zas ma to úplne obišlo, dokonca až odradilo, vydržal som do polovice. Niektoré postavy tam boli neskutočne ukričano otravné aj dejovo dosť utrápané suché. /40%/ ()

3DD!3

Zprvu zajímavě vypadající sci-fi, která ale hodně dlouho neví co chce říct a to co z ní pak vyleze budí dost velký údiv. Na druhou stranu je to hodně originální pojetí. Sang-ho Yeon umí točit líbivě. Slušná akce, trikové inferno v závěru i scény matky s dcerou mají něco do sebe (minipointa týkající se malé panenky je vyloženě krutá). Bezútěšná realita, kde sice nemusíte umřít, ale můžou si z vás udělat sexpajduláka nebo uklízeče si vyloženě říká o pokračování z civilního života. Hyeon-joo Kim skvělá. ()

D.Moore

Bylo tam kdeco od Robocopa přes Ex Machina po Na hraně zítřka a bylo to solidně natočené, ale za každou cenu akční finále tu hlavní myšlenku tak nějak umlátilo. ()

Wacoslav1

No ty woe Netshitflix na to zkusil jít poněkud sofistikovaně a pokusit se zakrýt, že natočil další hloupý béčko pro hloupý konzumenty. Kdyby si to aspoň na nic nehrálo, tak by se dalo ocenit, že je to aspoň tak blbý, že je to místy i zábavný, ale to zjevně nebyl v tomto případě účel. Tak holt nic no snad zase někdy příště.15% ()

darkrobyk

Drama o mateřské lásce je zasazeno do působivých kulis budoucnosti. Triková stránka je sice poněkud nevyvážená, ale na ní to nestojí. Přitom roboti jsou výborní, připomenou Terminátora, Hvězdné války a řadu dalších podobných snímků. Pokulhává spíše pozadí scén, což je u podobných snímků nejčastější neduh, záběry zaplaveného města a rychlodráhy jsou však skvělé. Ta socha v pozadí neměla chybu. Trocha podobnosti s Blade Runner a nedávným Dvojníkem (2022), ale to mi nevadilo. Společnost budoucnosti, kde však stále fungují peníze a soukromé vlastnictví, tudíž společnost je rozkastovaná snad více, než by měla - vidím to jako dystopii. I když akce hlavně v závěru je parádní, nejde v první řadě o akční film, což nejspíš mnohého diváka zklame. A já bych to klidně nechal i v komornější rovině, protože tady jde především o tu lásku. Kdo čeká přímočarou bitku s potoky krve, měl by se poohlédnout po něčem jiném, jelikož tohle prostě není Vlak do Pusanu. Tady jsou nastoleny problémy globálního oteplování, války jako takové (snad proto nevíme, kdo byl v právu, zda vzbouřenci nebo ostatní, což nevadilo) a především společnosti a hranic etiky, kam spadá i vývoj umělé inteligence. Film je věnován Kang Soo-youn, která v květnu loňského roku zemřela (Soehyun). ()

Vavča

Dystopický scifi thriller, který nestaví na akci, ale velmi znepokojivém vykreslení budoucnosti, kdy je část lidstva uvrhnuta do směsi korporátního fašismu s dehumanizujícími tendencemi, kdy podle logiky zisku, každý musí být spotřebován až do konce pro blaho společnosti (í). Kim Hyun Joo je pořád kost a rád bych ji viděl ve filmech častěji patří k tomu nej. co může Korea nabídnout. Ostatně režisér Sang Ho Yeon s ní počítá i pro svůj letošní seriál https://mydramalist.com/732969-family-gravesite  Na výpravě, efektech se nešetřilo a akce je velmi povedená, nejvíce vás ovšem dostane pointa filmu a celková znepokojující studená, děsivá atmosféra totalitního režimu nového, krásného, ekologického světa... ()

Anderton

Solídny kyberpunk, ktorý si vypožičiava čo to ide, nakoniec je ale film celkom osobitý. Pomerne subtílna komorná dráma je zasadená do sveta, kde máme možnosť iba letmo nakuknúť, pričom by toho divák chcel vedieť viac. O minulosti a okolnostiach, prečo sa svet vydal smerom, ktorým sa vydal, až po popis súčasnej geopolitickej situácie. V závere možno až príliš kopírujeme scény z Ja, robot, ale ak máte tento film radi, možno to budete považovať za ďalší klad Jung_E.  Látka by si zaslúžila seriálové spracovanie, kde by sme tento svet mohli podrobne spoznať. ()

SeBig

Kombinace Ejlijena, Terminejtr a Endryjů, člen rodiny v jedný nepovedený asijský polívce pejska a kočičky jak vařily dort. ()

Chrustyn

Byla doba, kdy JK platila za akční špičku. V poslední době se ale soustředí na sci-fi pitomosti, připomínající éru někdy kolem PS 3 s mizernými triky a nezajímavou akcí. A přesně takový je i Čung_E. ()

Marze

Účinné drama s atmosférou kyberpunku se vznešenými existenciálními otázkami o lidských spojeních, které nás udržují. Je to průměrně zábavné a jen středně dobrodružné. Vzrušují bojové scény. Vypravěčsky to pokulhává. Příběh začíná někde uprostřed a končí náhlý koncem. Asi nedostatkem síly mozku. Film vypadá jako vytvořený na počítači. Celkově je to zapomenutelné sci-fi bez vloženého srdce režiséra. ()

Jirka_Šč

Sledoval jsem v očekávání, zda se v Asii konečně podařilo udělat dobrý science fiction film - stále tomu něco schází. Má to výbornou myšlenku a vymyšlený svět, má to výborně ztvárněné roboty, emocionálně mě to však nebralo a jedna postava mě celkem vadila (přesto že jsem následně pochopil proč je taková, jaká je). Možná by nebylo zlé, kdyby se jednou našel režisér a scénárista, kteří udělají scifi bez tradičních korejských emocí. Čistě akci. ()

JASON_X

Tohle určitě nebyl levný film, jeho výprava i triky jsou prvotřídní, interiéry i exteriéry z blízkobudoucího světa jsou podařené a vizuálně působivé. O to víc zamrzí, že příběh je plný nízkého melodramatického patosu i hereckého šaškování některých postav, jak je bohužel ve východoasijských filmech obvyklé. Mrzí mě ten promrhaný velký tvůrčí potenciál a tolik wonů na tak slabé sentimentální scífko, které mi do pár dnů beze stopy vyšumí z hlavy. A ještě do hlavní role obsadit tak nevzhlednou ženskou. Tedy teď myslím tu zrůdně opižlanou doktorku-dceru, ne vojandu-matku, ta byla náhodou chic. Škoda, že se scénář radši víc nezaměřil na onu dějovou větev, ve které měla sloužit jako předloha pro real sex doll. ()

Lacike

Trochu mi to pripomenulo ďalšiu tragédiu od Netflixu a to film Interceptor. Tým jak je tam kopa kecov a trocha akcie v relatívne obmedzenom priestore. Akurát tentoraz ani tá akcia za absolútne nič nestojí. Také lacné tuctové CGI jak z nejakej súčasnej videohry. Asi. Videohry nehrám už 20 rokov. Ale sem tam som nejaký trailer videl. Takže bude to na podobnej úrovni. Gore nula, nula, nič, takže ani v tomto ohľade si úchyláci na svoje neprídu. No proste nuda a po každej stránke tragédia. 1/10. ()

Marcos22

Silně futuristické mecha sci-fi s výborně vykreslenými motivy postav a zaměřením na mezilidské vztahy. Čung_E je především filmem o lásce, svobodě a odvaze, který jej tolik odlišuje od žánrově obdobných snímků. Vnímám jako velké pozitivum, že se jihokorejští tvůrci snažili najít vlastní osobitou a originální cestu, než jen slepě kopírovat své úspěšné předchůdce. Ke třem hvězdám není potřeba mít vždy to nejšpičkovější CGI, ale hlavně myšlenku, a ta zde rozhodně nechybí. 🙂 (20.01.2023) ()

corpsy

Bladerunnerovsky ladená sci-fi, s morálnym konceptom a minimom ´´reálnej´´ akcie ( ak tu nejaká príde - okrem finále - tak je to len simulácia ). Natočiť hĺbavejší robotický snímok, ktorý sa zameriava viac na charaktery, ako na akciu, na to treba dobrý scenár. Remeselne to vždy môže zapôsobiť aspoň s minimálnou určitosťou, ale príbeh je prázdny. ()

LangiJ

Nic moc teda, slabota. Lepší se podívat na něco skutečně JK, ne od NF. Nápad dobrý, ostatní dost pokulhává. Postavy ukřičený, přehrávající, nesympatický. Především jedna z hlavních ženských hrdinek, úplný Donnie v sukních. Fajn byla akorát Park So-yi v roli malé Seo-hyun, která mi přišla uvěřitelná. Ze začátku dost vázne i děj, skoro nic se neděje, nuda, akčnější konec už to bohužel nezachrání. S odřenýma ušima a přimhouřenýma očima 2*. ()

ilemas odpad!

Na filmu se mě líbil pouze vizuál jízdy vlakem po visuté koleji nad městem, toť vše a to jsem viděl v traileru.  Celý film o AI mohl být dobrý, ale byl děsně blbě trapně a nudně natočený. ()