Pamela: Příběh lásky

• USA Pamela, a Love Story

Pamela Anderson vypráví o svojí cestě ke slávě, vrtkavých vztazích i známém skandálu s erotickou nahrávkou. A na přetřes přijdou i její soukromá videa a deníky. (Netflix)

Enšpígl

Pamela byla sexy uragán devadesátek a proto jsem rád přijal pozvání od Netlixu, aby mě ona sama provedla v kostce svým životem a musím říct, že jestli jsem se stal od devadesátek fanoušek díky tomu že mě zpomaleně běhala v plavkách týden co týden na televizní obrazovce, tak po dnešku stále zůstávám její fanoušek, ale už ne proto, že kdysi běhala v plavkách, houpaly se jí kozy, měla nejlíp udělaný vlasy na světě a z očí jí koukal mrd, ale proto, že si v tomhle dokumentu vůbec na nic nehraje. Její vyprávění o svým životě, především o svých bolestných momentech působí upřimně bez patosu, ale s velkým srdcem. Budu jí držet palce, myslím si, že má asi navždy minimálně hlubokou jizvu v srdci z toho co se jí stalo ať už s tím pornem nebo potratem. Je vidět že v citech vůči druhým se dost hledá, ale vůbec se jí nedivím. Tak díky za super netflixovský randíčko a stay strong Pam. ()

Djoker

Pamela Anderson je bohyně. Od Marilyn Monroe tady nebyl větší sexuální symbol a její turbulentní život po zásluze dostal dokumentární poctu. Nenalíčená modla 90. let v něm ukazuje, že přes všechny životní pády a hromadu rozvodů zůstala nohama na zemi a v hlavě to má relativně v pořádku. Nechybí ani pokus o konfrontaci se seriálem Pam a Tommy. Závěrečné zdolání muzikálových prken je extrémně silným zážitkem. ()

NinadeL

Dokument vyšel přesně tak, jak jsem predikovala u seriálu Pam a Tommy. Ta show vyprovokovala skutečnou Pam Anderson, aby se ke všemu vyjádřila. A bylo jasné, že se nebude mluvit jen o seriálu, který odmítla vidět. Pamela, a Love Story je bilance příběhu jedné oslnivé hvězdy 90. let, která stejně jako Kim Basinger začínala v Playboyi, ale na rozdíl od Kim se jí velké filmy vyhýbaly obloukem. Přesto měla výraznou kariéru v televizi, točila prakticky nonstop skoro celé dvě dekády. Během toho stihla prožít několik manželství a dvojité mateřství. Seriály jako Home Improvement, Baywatch, V.I.P., Stripperella a Stacked jsou bez ní nemyslitelné. Takže proč bychom měli poslouchat příběh o tom, že jí aféra se sex tape zničila kariéru? Protože jí nezničila kariéru, ale pěkně od základů jí zničila jako člověka. A to bychom dnes měli vnímat nejvíc, ať už pracujete v jakémkoli povolání, nikdo nemá právo na vaše soukromí. A v tom byla 90. léta zákeřná. Dnes je bývalé playmate přes padesát a opět dokázala, že na to vždycky měla. Dostala se daleko v Dancing with Stars a zahrála si na Broadwayi v Chicagu Roxie Hart a to není rozhodně málo. ()

sheen

Necelých 30 let žpet, PC 386, Windows 3.11 a na ploše černobíla fotka Pamely Anderson. Ve své době naprostý fenomén a sex symbol. Seriál pěkně mapuje její život, líbí se mi jak si to celé odvypřávěla sama. ()

leila22

Pamela Anderson bola hviezdou 90. rokov. Každý si pri počutí jej mena vybaví blondínku v červených obtiahnutých plavkách a jej povestný sexy beh po pláži. Pri opise „úprimná, ľudská, neistá, ale milujúca matka“ by väčšine už napadli celkom iné mená, no stále sedia aj na niekdajšiu Playmate. Pamela na mňa pôsobí ako obrovská romantička. Jej pohľad na lásku a vzťahy bol aj v dospelosti dievčensky naivný, čo ju vždy iba dostalo do pekných problémov. No prakticky asi iba kopírovala známy model, ktorý videla u svojich rodičov. Hodnotenie tohto dokumentu dvíham aj za nečakané sympatie a ľudskosť, ktorá z neho sála. Veľký palec hore za to, že v ňom Pamela vystupuje úplne nenalíčená. Z Pamela, a Love Story sála nostalgia, smútok, láska a pripustenie si jaziev na duši (znásilnenie, potrat, nevydarené manželstvá, krádež súkromia do poslednej bodky), no napriek všetkému z Pamely necítim žiadnu zahorklosť či rezignáciu, ale stále chuť žiť, hoci už možno viac podľa svojich pravidiel. A to je veľmi sympatické. ()

Arsenal83

Pamela nám už obabičkovela, hoci sa snaží zastaviť čas nevydarenými plastikami. A rozhodne je to jedna zo žien, o ktorej by Bolek Polívka len ťažko povedal: Ja som vaši p*íču taký neviděl a věřím, že jí máte. Pretože jej číču videl naozaj každý. Na druhej strane je dokument výborným prierezom jej životom, kariérou a hoci pôsobí niekedy ako blbka, až taká tupá nie je. Je citlivá, bojuje so svojimi problémami ako každý a páčila sa mi jej prirodzenosť, keď v podstate už ani nerieši make up. Nájde sa u nej veľa pozitív a to na ženu, ktorá celý život zasvätila len sexuálne ladeným veciam je prekvapujúce. ()

Visáč

Podzim života u Andersonovic Pamely klope na dvere a tudíž ideálny timing pre zúčtovanie s minulosťou. Beznádejná romantička, obeť sexuálneho násilia, sex-symbol, značka. Je tu všetko podstatné, v podaní hlavnej aktérky, ktorá sa prezentuje až podozrivo normálne (čti "down to earth") - absence mejkapu či namustrovaných celebrity talking heads výslednému dojmu určite hodne pomohla. Hoci sa to tu archívnymi zábermi doslova hemží (četnosť výskytu Jay Lena by pokojne vystačila na credit Special Guest Star), na footage z Kutila Tima, theme song z Baywatchu alebo popkultúrny zeitgeist must-see v podaní Chandlera a Joeyho ("Hlavně, že běhaj.") bohužiaľ prachy v rozpočte nezostali. Škoda no. ()

Chrustyn

Seriálové Pam a Tommy bylo výrazně zábavnější a obsáhlejší. Zde se pouze soustředíme na počátky vzniku sexbomby 90. let a jeji úchylku v tom, najít si co největšího idiota. A samozřejmě nechybí ona známá kazeta a Pamelina překvapivá sebereflexe. ()

Marze

Kronika vzestupů a pádů sexuálního symbolu Pobřežní hlídky a doby. Vypráví o nebezpečích, které hrozí od pisálků, ale hlouběji vyprávění nejde. Neodhaluje nic, co by dříve neproběhlo tiskem. Jsou tu "mluvící hlavy" jejích přátel a hromada archivních záběrů. Pamela je podivná bytost a dokument odhaluje proč. ()

rikitiki

V mém pokoji Pamela nikdy nevisela. Vždy jsem ji považovala za barbínu – umělohomotně hezkou a s mozkem rovněž z umělé hmoty (v dokumentu mi to potvrdila: „Myšlení se přeceňuje“.) Takže to jsem se nespletla. Až na to, že si mě Pamela  tímhle vystoupením trochu získala, protože kromě umělých prsou a nebetyčné naivity, má i další povahové rysy. Určitě mezi ně patří nezdolnost a přímočarost, rozhodně i upřímnost. A ať už je jakákoliv, historka jejího ukradeného sexvidea byla děsivá a doufám, že dnes už by se nestala za takových okolností a následků, jako tehdy. Protože, ano, ona se sama vystavovala, ale to bylo její rozhodnutí. Nikdo nemá právo vystavovat ji bez jejího souhlasu a nikdo nemá právo osočovat ji, že ji ta krádež přece nemohla poškodit, když se před tím dobrovolně rozvalovala na stránkách Plaboye. Nikdo by neměl mít dovoleno smát se veřejně oběti trestného činu, jako tehdy dělali mnozí novináři a moderátoři. Udělali z ní legrační figurku a ona se přitom užírala a skutečně trápila. Tahle šílená zkušenost a hon na její osobu by mohl člověka dohnat i k sebevraždě, Pamela to však – i když s obtížemi – ustála. Je vlastně velmi silná. ___ Dokument sám je jednoduchý – mluvící (téměř) nenalíčená Pamela a mraky archivních záběrů. ()

Dr.film

Bez make-upu a v decentním župánku podává Pamela otevřenou životní výpověď, a tak trochu bilancuje po padesátce svůj dosavadní život. Tvůrci kladou velký důraz na civilní koncept a divák tak dostává možnost tuto kanadskou „Brigitte Bardot“ zpomaleně pozorovat při procházkách po statku nebo jak s péčí řádného hospodáře řídí traktor. Pamela působí velmi otevřeně a bez úhybných manévrů vypráví o svém životě a nebojí se přitom rozvinout řadu intimních témat. Je to střídmé s otevřenou tváří, ale očekávejte spíše standartní dokumentární počin od Netflixu, který svou oslavností chvílemi působí až mechanicky a neskrývavě dává najevo, že byl Pamele ušit přímo na míru. ()

ledzepfan

Oukej.. Už mě sice trošku začíná srát ta netflixovská šablona podle které sekají ty dokumenty jako Baťa cvičky, ale pro mě, jakožto tuctového diváka, který měl vždy Pamelu zafixovanou jen jako jakýsi popkulturní fetiš přelomu osmdesátých a devadesátých let, bylo vlastně osvěžující zjistit, že je to ve skutečnosti poměrně ordinérní lidská bytost. Smůlu měla snad jen v tom, že její křivky byly příliš vnadné a její sny příliš romantické. Osobně nechápu, že dnes ještě někdo (včetně Pamely) řeší jednu obrazově a obsahově nekvalitní sextape. ()

Paxxx.cz

Pro ty, co prožili 90té léta byl Pamela nejspíše sex symbolem (podobně jako pro naše dědy Marilyn Monroe ve své době). Asi každý viděl až nečekaně úspěšný seriál pobřežní hlídka (často zmiňovaný např. v seriálu krok za krokem), ve kterém tato svého času nejznámější blondýna světa, tzv. ukradla show - minimálně dva důvody by se našly (.Y.)...Muži všech věkových kategorií z ní šíleli a stala se z ní hvězda. Dokument je zajímavý asi do 3/4, kdy Pamela popisuje počátky v playboyi - vzestup na vrchol (především díky zmíněného seriálu) a taky její docela smutný osobní život. Pam zkrátka měla slabost pro grázly a rebely a tím pádem byl její život i plný skandálů - ukradená kazeta obsahující sexuální hrátky s Tommy Lee, která svého času zbourala (v té době ještě docela mladý fenomén) internet. Za zmínku taky stojí i poohlednutí nad působením v několika talk-show a céčkových filmech. Poslední cca půl hodina, ukazujíci současný život Pam, se už trošku táhla a nudila, jinak za mě určitě zajímavý životopisný dokument z Netflixu - 7/10. ()

M.i.k.e

Pamela už se asi nezbaví nálepky té z Playboye a Pobřežní hlídky, ale i když se samozřejmě i o tom v tomhle dokumentu mluví, ve výsledku ukazuje Pamleu jako obyčejnou sympatickou ženskou, která to měla v životě ve spoustě věcech jednodušší a ve spoustě jiných zase mnohem těžší a i teď po padesátce se stále víceméně hledá. Srovnávání Pamely s jiným sexsymbolem - Marylin Monroe pak není úplně od věcí a jejich životy i kariéry se v lecčems protínají. Samozřejmě s tím rozdílem, že Marylin to nakonec dohnalo a dopadla jak dopadla, kdežto Pamela to bere (teď) už celkem s nadhledem a jak sama říká, nepovažuje se za oběť a ví, že do spousty problémů se dostala i svým vlastním přičiněním. Pokud pak něčím Pamela opravdu překvapila, pak je to její vystoupení na Broadwayi v muzikál Chicago, ve kterém je velmi dobrá a neřekl bych to do ní ( to jsou holt ty stereotypy a škatulky)...70% ()

William_

7/10. Pro fanoušky veškerého dění okolo Pamely je tento dokument jako stvořený. Doporučuju se na něj podívat až poté, co se podíváte na hraný seriál Pam a Tommy. O něm bude v tomto snímku taky řeč a krásně to podtrhne myšlenku celého dokumentu. Také shledávám paralelu s Marilyn Monroe, protože obě byly (i nadále jsou) ikony své doby a díky svému půvobu a kráse taky zneužívány. V případě Pamely se na konci dokumentu ukáže, že někteří lidé už prostě nedokážou vydržet delší čas ve vztahu díky tomu, co si prožili. ()

Aljak

Zaujímavý dokument o živote Pamely "C.J." Anderson, ktorá sa u nás preslávila najmä ako záchranárka z Baywatchu. Bol som prekvapený, že v mladosti bola skôr utiahnutá a v podstate nevýrazná. Dvere do showbiznisu jej otvoril Playboy, a potom už to išlo všetko ako lavína... Pamela bola však poriadne impulzívna a ešte k tomu naivná = dosť zlá kombinácia. 6x vydatá a 6x rozvedená, to hovorí za všetko. Okrem toho kopa škandálov, neuvážených rozhodnutí, a snahe zo seba vytvoriť nejakú ikonu aktivizmu... to všetko tvorí Pamelin život. V podstate mi jej bolo ľúto. Ale aj to je jeden z efektov, keď človek neunesie slávu. 3* ()

Streeper

Kdybych jedním slovem měla popsat Pamelu Anderson, tak bych si vybrala slovo láska. Jedná se o velmi povedený a intimní dokument o sex bombě 90. let, která učarovala nejednoho chlapa. A já se nedivím, byla fakt neuvěřitelně krásná (a pořád je!). Jsem ráda, že jsem se na dokument podívala, protože jsem Pamelu mohla vidět v jiném světle, z její strany. Je neuvěřitelné čím vším si prošla a moc se mi líbí její myšlení, že se nechce zabývat minulostí, ale chce žít pro přítomnost a hlavně lásku. Pamela je člověk plný lásky, rozdala by se pro všechny a z dokumentu jsem měla pocit, že se jedná o naprosto čistého, krásného člověka. Velmi mě okouzlila a názor na ní se mi změnil o 360 stupňů. ()

Pajky3

Pamela je symbolem devadesátek a to se prostě nezmění. Navíc mě vůbec nepřekvapuje, že se teď objevuje častěji, protože seriál Pam & Tommy (se kterým nechce mít nic společného) byl poměrně zdařilý úspěch a tak načasování pro dokument o jejím životě, který nabídne její úhel pohledu, snad ani nemohlo být lepší. Z řady ale nijak nevybočuje a přiliš nových informací také nepřináší, protože se motá hlavně kolem těch nejznámějších témat. ()

campix

Bohužel je to takové jednoduché a vlastně to jde dost po srsti. I když se hovoří o tématech které jsou velmi kontroverzní nebo nějak zajímavé, tak to sice nikam neuhýbá. Nezastírá, že se to stalo, ale všechno je to takové jednoduché a hloupoučké. Asi jako je Pamela Anderson sama. Asi za to může fakt, že se dokument skládá pouze ze starých záběrů a promluvy samotné Pamely (+ pár výstupů synů Pamely). Nevím jestli to nevzniklo, tak trošku jako reakce na minisérii Pam&Tommy, ale řeší se to prakticky až na konci a rozhodně se opět nežene někam do kontroverze. Prakticky to jenom dokazuje jak je ta minisérie přesná. Bohužel tenhle životopisný seriál v plné nahotě ukazuje, že Pamela byla pouze hezká pro oko, ale jinak nedokázala nabídnout nic dalšího. ()