Pam a Tommy

• Česko Pam a Tommy (viac)
USA, 2022, 5 h 38 min (Minutáž: 33–52 min)

Tvorcovia:

Robert Siegel

Kamera:

Paula Huidobro

Lily James, Sebastian Stan, Nick Offerman, Taylor Schilling, Seth Rogen, Andrew Dice Clay, Spenser Granese, Mozhan Marnò, Pepi Sonuga, Johnny Rey Diaz (viac)

Seriál Pam a Tommy sa odohráva počas divokých prvých rokov internetu a je založený na neuveriteľnom skutočnom príbehu sexuálnej kazetovej videonahrávky Pamely Andersonovej (Lily James) a Tommyho Lee (Sebastian Stan). Video, ktoré z domu páru ukradol nespokojný dodávateľ (Seth Rogen), bolo najprv len undergroundovou VHS kuriozitou pre zvedavých, ale stalo sa globálnou senzáciou potom, čo sa dostalo v roku 1997 na internet. Príbeh lásky, zločinu, varovný prst i ponaučenie v jednom. Tento osemdielny pôvodný limitovaný seriál skúma prieniky súkromia, technológie a životov celebrít, pričom pátra po počiatkoch éry reality show ako žánru súčasnosti niekam k ukradnutej videokazete, ktorú zhliadli milióny ľudí, no pôvodne bola určená iba dvom divákom. (Disney+)

mm13

Jediná vada na kráse sú tu neprirodzene sýte tetovania Tommyho Lee. Inak dokonalá mini séria s omračujúcimi výkonmi ústredného tria (musím ich mená uviesť a predstavujte si, že ich tepem zlatými literami, pretože nič menšie si nezaslúžia: Lily James, Sebastian Stan, Seth Rogen), ktorá je zábavná aj vážna, nepranierujúca ani neprikrášľujúca, triezva... a znova zábavná. Zhltol som to behom dvoch sedení a isto som to nevidel poslednýkrát. ()

Kothy

Opravdu zajímavý seriál. Ani jsem nečekal, že mě zrovna tohle téma chytne. Možná je na tom zajímavé právě to, že se to stalo. Tommy je opravdový kretén a Sebastian Stan ho hraje skvěle. Lily James to jako Pamele neskutečně sekne, ale zatím neměla dost prostoru. Hybatelem děje je Seth Rogen, který hraje chlápka, co Tommymu opravuje dům. Tommy ho ale vyrazí a nezaplatí mu za práci, a tak se rozhodne si peníze vzít po svém. Ukradne mu trezor a prodá věci. To ale ještě neví, že ten pravý poklad najde na oné kazetě s Tommym a Pamelou. Na jejich milostných hrátkách se totiž dá vydělat jmění. Po zveřejnění nahrávky se vše dost vyhrotí. Nahrávka je všude a její šiřitelné jsou na černé listině. Začínají nekonečné právní tahanice a vyhrožování. Dozvíme se dost detailů ze života tohoto páru a jejich minulosti. Místy jsem se dost pobavil, bylo to šílené.  "Já jsem karma a jsem svině." ()

3DD!3

Světoznámá Sex Tape z dob počátku internetu měla docela pohnutý osud. Pam & Tommy zdárně oscilují mezi komedií, dramatem a často až s dokumentární přesností prezentují neuvěřitelné skutečnosti, že života tři hlavních protagonistů. Lily James je jako Pamela fantastická a Sebastian Stan v životní roli krade malém celý seriál pro sebe. Rogenův truhlář je prostě další smolařský exot, kterého budete litovat a zároveň ho nemít rádi. Atmosféra devadesátých let je pohlcující ve všech detailech. Čím blíže jsme k závěru tím více je zdrcující vidět jak mediální masáž zničila vztah dvou lidí. Sice dost divných, ale sobě si souzených. ()

Malarkey

Je až s podivem, že osmidílný seriál o první sex tape na internetu najdu na Disney+ a ještě k tomu s českým dabingem. Každopádně mě překvapilo, jak dobře takové zbytečné téma bylo natočené. Jasně, námět je popkulturně vděčný a hodně diváků si najde. Osm dílů je ale na podobný příběh přeci jen trošku moc a ve výsledku je to docela i znát. On by totiž stačil klidně i 90 minutový film a vyšlo by to nastejno. Každopádně sympatické na tomto seriálu jsou dvě věci. Jednou je Lily James a Sebastian Stan. Oba hrají na hranici geniality. První polovinu seriálu si pro sebe bere Sebastian coby excentrický Tommy Lee. Druhou pak krásná Lily James, která je tu znatelně hezčí, než kdy Pamela byla...takže je vlastně na co koukat. No a druhý bod je devadesátková atmosféra, která je prostě boží. Počátky internetu, perfektní soundtrack, absurdity doby, které tenkrát byly běžné a dnes je kde kdo nepochopí. To všechno tu je a i pro to všechno jsem se u seriálu docela obstojně bavil. A mluvící penis? To ještě někoho překvapuje, že Seth Rogen si neodpustí ty svoje zhulenecký vtípky? ()

Enšpígl

Vzomínám si na tu VHS kazetu, jestli to teda byla ona v půjčovnách, samozřejmě si jí v porno oddělení taky našel a půjčil, protože Pam byla v devadesátkách šukací královna. Ovšem to jsem netušil jaký halóó se kolem toho odehrává a jaký zajímavý příběh z toho může vzniknout. Takže jsem opět koukal na tyhle dvě existence a nestačil žasnout. Ten cirkus kvůli jednomu domácímu péčku byť teda s celebritou (jednou, protože Tommyho jsem neznal a považuji ho za kreténa ) byl teda luxusně vygradovanej. Trošku mě to celý vonělou mírným PR pro Pam, ale ono je to fuk, když jsem jí po skončení seriálu vygooglil, tak teda i tady plastika zničila další ženskou až to píchne u takový bývalý kočky u srdce. Co naopak potěší u srdce jsou herecký výkony Lily James i Sebastian Stan hrajou opravdu dokonale, copak toho blba neznám,takže tam jse řídili čistě emotivním vyjádření postavy ale Pam, Lily trefila dokonale úplně ve všem, opravdu mistrovská herecká práce. ()

• Kostýmy postáv neboli špeciálne vyrobené. Boli nakúpené z druhej ruky zhruba podľa toho, čo v tom čase nosili Pamela a Tommy. (Real Tom Hardy)
  • Ve scéně v baru, kdy Tommy (Sebastian Stan) vypráví o mravencích, popisuje události, které se staly na tour s Motley Crue a Ozzym Osbournem v roce 1984, kdy sám Ozzy mravence šňupal. (Korkyist)

Sebastian Stan bude Donald Trump

Sebastian Stan bude Donald Trump

30.11.2023

Nominant ceny Emmy a Zlatého glóbu Sebastian Stan si po svém výkonu v roli Tommyho Lee z chválené série Pam & Tommy zahraje další excentrickou postavu, známou mimo jiné pro své na veřejnost… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD