Quinn Harris (Harrison Ford) je drsný pilot, ktorý si bezstarostne žije uprostred rajskej prírody. Život ubieha presne podľa jeho predstáv až do chvíle, keď stretne Robin Monroeovú (Anne Hecheová), bystrú, energickú a neurotickú Newyorčanku, ktorá tu trávi dovolenku so snúbencom Frankom Martinom (David Schwimmer). Ani počas nej nedokáže ambiciózna novinárka odmietnuť jednodňovú fotoreportáž z neďalekého Tahiti. Presvedčí Harrisa, aby ju tam dopravil lietadlom. Dvojica sa však počas letu ocitne v silnej búrke a musí núdzovo pristáť na opustenom ostrove... (TV JOJ)

genetique

Celkom podarená pohodovnka na sobotný večer, neurazí, no ničím zvláštnym ani nevynikne. Celý film je trochu príliš vtesnaný do silnejšej jedenapol hodinky. Zopár, na moje potešenie slušných hlášok a vydarene vybraná herecká dvojica si milo sekunduje, navyše Schwimmer z 'Friends' ako pribrzdený manžel bol tiež podarený. Pre mňa 75%. ()

StarsFan

Zajímavá zápletka, pár slušných vtipů a sympatický ústřední pár; to je pár es, který má tenhle film. Jeho minus je jenom jedno, za to ale obrovské: režisér. Z akční komedie, která měla potenciál stát se jedním z kultovních filmů opakujících se v televizi každý rok jako Pretty Woman, se jeho příčinnou stala jen průměrná romantická komedie. Opakující se v televizi stejně každý rok. ()

Arachneuss

Velmi dobrá romantická komedie, kterých je v dnešní době blbostí typu 27 šatů atd. pomálu. Stařší Ford využívá plně svůj Indianovský komediální potenciál a s Annou Hechce mu to náramně sluší. ()

Le_Chuck

Humorno-romanicko-dobrodružný koktelj alá Reitman. Ani jedna ingrediencia sama o sebe nič extra, ale zmiešané to celkom chutí. Celkovo podporené prudko sympatickou dvojicou sympatický Ford a modroočka Heche. Nebyť toho MacGyverovského záveru a extra, typicky, americky, nekonečne, pateticky preťahovaného konca možno by to bolo aj na 4. Takto, ale iba slušné tri hviezdičky. ()

sud

Další variace na Robinsonovské téma, tentokrát smíšené a zábavné. Harrisonu Fordovi a Anne Heche to sluší a jsou skvěle sehraní. Akorát mě tam štval David Schwimmer. Jako herec mi nevadí, ale tady jsem ho nějak nemohl zkousnout. Ale to nic, dlouho se tu neobjeví. Ivan Reitman natočil sice i lepší filmy, ale i toto je zábavná romantická komedie, která rozhodně neurazí. ()

castor

Uhoněná a paličatá šéfredaktorka módního časopisu, která má na pohádkové dovolené vypnout a možná dostat zásnubní prstýnek, šarmantní stárnoucí samotář, který se coby charterový pilot bezstarostně prohání nad tichomořskými ostrovy. Ona je úspěšná a jejich vztah je jaksi bez jiskry a „jen“ spolehlivý, on má rád alkohol, je bezprostřední, přímý a rád si užívá s mladými domorodými dívkami. Holt protiklady se přitahují, protože tihle dva nakonec ztroskotají a velké ostrovní sólo může začít. A právě celé je to postavené na rozdílných charakterech a dvou hereckých jistotách. Protože zoufale průměrný scénář nás jinak nepustí někam dál: jede podle zaběhlých šablon, ač tedy párkrát dokáže příjemně překvapit. Romance je nevyhnutelná, ale na můj vkus poměrně kvapná (jedno dvě gesta, jedno dvě milá slůvka a je to). A epizodu s piráty raději nebudu ani zmiňovat, ta se úplně nevyvedla. Harrison Ford je nicméně spolehlivý držák, víc se mi ale zamlouvala půvabná Anne Heche, která zvládá komické polohy a zároveň by zatraceně stála za hřích. Nejen na opuštěném ostrově. ()

MM_Ramone

Harrison Ford a Anne Heche je tá najnesympatickejšia dvojica, ktorú som doposiaľ videl spoločne v jednom romantickom filme. On akože drsný, hulvátsky pilot súkromného lietadla a ona ako protivná, umečaná dámička z New Yorku. Spolu sa ocitnú na "Šesť dní a sedem nocí" na pustom, exotickom ostrove, kde sú nútení núdzovo pristáť počas silnej búrky. Práve tam sa odohrá ich dobrodružná romanca. ** ()

pepo

príjemna romantická komédia ktorá však veľmi rýchlo stráca dych.Scénaristi by si zaslúžili pětadvacet na prdel.ešteže sú tam tí skvelí herci ()

Xmilden

Průměrná dobrodružná komedie na téma, zda-li se dva zcela rozdílní lidé dokáží sblížit, pokud spolu ztroskotají na pustém ostrově. Odpověď je, že pokud se jedná o muže a ženu, tak pravděpodobně to dokáží o něco rychleji. 55% ()

Fabienne

Příjemný film o tom, co se stane když se náhodně střetnou osudy dvou osob opačného pohlaví, které nemají zdánlivě nic společného a přesto musí společně přežít nástrahy přírody, nebezpečné zločince a hlavně samy sebe navzájem. Nic než průměrná romantická komedie... ()

Phobia

Šest dní, sedm nocí, osmkrát do roka na českých TV žumpách... chci říct v kanálech. Dobrodružná komedie natřískaná hromadami klišé, ale přesto do určité míry funkční - pro mě teda převážně díky jiskrám v očích a ironicky pokřivenému úsměvu Harrisona Forda (sere pes, že je ten chlap zralý na tekutou stravu a francouzské hole, pořád má šarm). Jestli se teda chcete pokochat romantickými karibskými ostrůvky, užít si hláškami a gagy jemně kořeněný příběh, jak v sobě on a ona přes počáteční averzi vzbudili osudovou přitažlivost, případně jste-li pouze gerontofilní, nebo vás přitahují ošklivé placaté blondýny, je možné vám tenhle film opatrně doporučit. Určitě nenadchne, možná nezklame. 58% ()

Hrabka

Nejčastěji vysílaný film v TV. Nebo aspoň mám takový pocit, že je to v TV každou chvíli. A ono proč ne? Je to takový ten film, který člověk po čase rád zkoukne. Herci super, dobrý humor, dobrodružství, napětí. Fajn film v pohodovém rytmu. 80% ()

Fiftis

Tento film som nevidel len raz, čo má samozrejme dôvod - je to taká fajn dobrodružná - romantická komédia, odohrávajúca sa v neskutočne krásnom prostredí s fajn hercami. Za pozornosť hlavne stojí David Schwimmer a jeho gagy. Je to romantická a dobrodružná komédia a taká môže dopadnúť všelijako, ale keď do hlavnej úlohy obsadíte Harrisona Forda, máte napol vyhraté. K tejto komédií sa naozaj rád vždy vraciam. ()

Pepinec

Šest dní bych si dal s Robin a sedm nocí s Angelikou. Cestou z jednoho bungalovu do druhého bych se zastavil na pivo s Harrisonem a Ross by mi celou tuhle dovolenou snů mohl cálovat. No, kdypak mi začíná turnus? ()

Big Bear

Výborná devadesátková komedie na níž jsem si vzpomněl při sledování její soudobé české vykrádačky Ostrov s Langošem a Plodkovou. A dostal jsem chuť si to zase po letech dát. Navíc jsem to ani doposud kupodivu neokomentoval. Nu co dodat. Všechno tam funguje jak má. Ford byl v té době pořád kus chlapa a nádherná štíhlounká Anne Heche s očima stejně modrýma jako oceán... Eh... Já bych nespoléhal na bouři. Rovnou bych v motoru ještě na letišti povytáhnul nějakou hadičku abych pak  s ní mohl nouzově přistát na nějakém neobydleném ostrově. :-). Bohužel o ni filmový svět navždy přišel při loňské autonehodě...  :-(. Film je samozřejmě třeba brát s rezervou, trosečníci stejně jako Langoš s Plodkovou měli v letadle komplet tábornické vybavení a tak jim tam snad chyběl už jen výrobník ledu a skleničky na gin s tonikem. Komedie i dnes funguje skvěle a je možno ji pustit i menším. Moje potomstvo se zvláštním úžasem pomalu zjišťuje, že ty - starý filmy z mojí doby (z jejich pohledu tedy doba něco jako paleolit) nejsou až tak blbé, ba dokonce by si je klidně dali ještě jednou! :-). Mohu hodnotit subjektivně (už jen kvůli Anne), ale ať mi někdo vyvrátí, jestli právě tohle není nejlepší hodnocení filmu. Dílu, kterému je dnes už  25 let ! Dávám za 4 paví stehýnka! * * * * ()

JohnnyD

Reitman tentokrát na romantickú nôtu. Harrison Ford je sympaťák, Anne Heche je sexy, no aj tak je kráľom filmu tradičný lúzer David Schwimmer. ()

petaspur

Protiklady se přitahují, což je věc všeobecně známá a Quinn s Robin jsou toho dokonalým příkladem (starý/mladá, chudý/bohatá, lenoch/workoholička). Škodolibý scénárista tuto dvojici nechal dopadnout z nebe na exotický ostrov, trochu se poškádlit jízlivými zdvořilostmi a překvapeně zjistit, že jejich protějšky, žhavá domorodkyně a upjatý boháč, jsou pro jejich život pouze nudnou alternativou. Občas se s nimi vydám na vrchol hory hledat maják a nikdy nejsem zklamán. ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche

12.08.2022

Kdo sledoval zprávy ze světa posledních několika dnů, zřejmě tušil, že smutná novina se nevyhnutelně blíží. Před necelým týdnem totiž americká herečka Anne Heche během fatální autonehody v Los… (viac)