Ostrov

Dobrodružná romantická komédia Ostrov rozpráva príbeh jednej katastrofálnej dovolenky, ktorá sa pre dvoch rozhádaných manželov skončí niekoľkomesačnou robinsonádou na opustenom tropickom ostrove. Aby sa zachránili a prežili, nezostáva im nič iné, len sa opäť začať počúvať a nájsť k sebe cestu. Ich príbeh sa začína v luxusnom exotickom letovisku, kde sú Alice (Jana Plodková) a Richard (Jiří Langmajer) po rokoch konečne na dovolenke, ale všetko sa zvrtne. Richard oznámi Alici, že sa chce rozviesť. Alica je zaskočená a ich exotická dovolenka sa okamžite končí. Alica sa chce okamžite vrátiť domov, nech sa deje čokoľvek. Richard sa teda nechá odviezť nákladným lietadlom, pretože nič iné mu nezostáva. Ich let však havaruje a Richard a Alice uviaznu na opustenom ostrove uprostred oceánu. Katastrofa je katastrofa, ale Alica sa ich aj tak rozhodne rozdeliť a rozdelí ostrov na polovicu. Jedna je Richardova a druhá jej. Netrvá dlho a uvedomia si, že ak chcú na ostrove prežiť, musia spolupracovať a tiež sa dohodnúť. (CinemArt SK)

klukluka

CK HAVLÍK tentokrát vyrážela za sluníčkem a thajská mise podle mě dopadla o poznání líp, než Minuta věčnosti- vedlejší produkt předešlé dovolené na Islandu. Kolik manželství by se asi dalo podobným způsobem, kdy jsou manželé bezvýhradně odkázáni jeden na druhého, zachránit…? Myslím si, že kdybychom se v rámci toho ještě navíc proměnili v Langmajery v Top Gun bundě, tak by se rozvodoví soudci mohli postavit do řady na pracáku. Úspěch zaručen. U přísných ČSFD recenzentů Ostrov sice propadl, myslel bych si nicméně, že v kinech tahle sladká limča bodovala. Já k ní mám taky výhrady, ale dobře udělaná komerční věc může mít svoje kvality. A tohle je ten případ. P.S.: Ta řeka s vodopádem na takhle malým ostrově nejspíš cirkulovala na elektřinu. ()

Djoker

Z pohledu marketéra je to skoro na jedničku. Atraktivní prostředí, kýčovitý plakát a dva oblíbení herci. Havlík znovu potvrdil, že je skvělý prodejce, průměrný režisér a tragický scenárista. Vykradl asi pět filmů najednou, ale to už je česká klasika. Ostrov neohromí originalitou, myšlenkami ani humorem a patří mezi hrstku filmů, které si rozhodně více užili členové štábu při natáčení než poté diváci v kinech. ()

mosnak

Možná, ale fakt je on možná... kdyby to někdo natočil před 30 lety, tak by to bylo pro tuzemskou smetanku terno. Takhle je to jen další film s Langošem (+ moře, palmy, slunce, ostrov...) a trošku spatne obsazenou (do této role) Janou Plodkovou. Na tento film jdete s pocitem, že už jste něco podobného viděli a hlavně... dopředu víte, jaký to bude mít konec. 39% ()

BarryLyndon

Čekal jsem to horší. Místy to mělo katastrofalní dialogy. Jinak to bylo docela OK. Kupodivu to bylo silnější ve vážnější a survival note a to tak že o hodně. Možná by to mohl být signál pro tvůrce vykašlat se na rozverné komedie... Co bych pochválil je krásná výprava a vizual v reálných kulisách. A asi nejlepší část filmu ke hudba. Taková 5/10 se ctí ()

honajz

Popravdě nechápu, jak tenhle film mohl dostat grant ministerstva kultury, který původně měl být určen nekomerčním, uměleckým projektům, na něž se jinak těžce shánějí peníze. Co asi stálo v synopsi? Manželský pár s problémy ztroskotá na pustém ostrově, kde se sblíží? Možná to na ministerstvu brali jako psychologický film, netuším. Každopádně je to selanka, kterou si dovolenkově užili asi jen Langmajer, Plodková a štáb, jinak je to nuda na n-tou. Ve filmu Šest dní, sedm nocí věděli, proč to do toho zamontovali aspoň ty piráty, protože koukat 90 minut na film bez děje, kde vrcholem filmu je prozření chlapa, jak báječnou má ženskou, věrnou dokonce (nikdy mu nezahnula!), to je poněkud otravné. Jinak Plodková zde předvedla, že herečka moc není (nedokáže přesvědčivě zahrát překvapení a emoce, když jí jako manžel sdělí, že podal žádost o rozvod), navíc v některých scénách působí jako pěkná semetrika a nevím proč, zrovna v těchto scénách mi zase přišlo, že hrát nemusí, že takovou je. Taky to trochu připomíná Survivora, jen s tím rozdílem, že zde nikdo netrpí depresemi z prostředí, nikdo nemá průjem, prší jen jednou, nikdo není nemocný, a když už teda jako má nějakou tržnou ránu na břiše, nezůstane po ní po vyléčení ani stopa, ani jizvička! Herečka má stále přesně stejně odbarvené vlasy, má čisté nehty a stále pečlivě depilované nohy. Jinak by mě zajímalo, jak chlápek rozdělal ten oheň, protože to je jako fakt docela um, takhle v přírodě bez sirek. Málem bych zapomněl - a když už něco hrdinové potřebovali, najednou to vyplavilo moře, také dobré náhody. V podstatě fešácký kriminál. Nazval bych to Účastníci zájezdu 2, tam se nějaké větší konflikty také neřešily. A až budeme mít zas nějaký konflikt s manželkou, asi nám pomůže ztroskotat na pustém ostrově, víc mi film nedal. ()

• Scéna plavby na opuštěný ostrov je podbarvena melodií písně „Somewhere Over The Rainbow“. (sator)
  • Při natáčení v Thajsku musela být jedna členka štábu po kousnutí stonožkou scolopendra odvezena do nemocnice. (raininface)
  • Ke konci filmu, ale i kdesi v jeho středu, vidíme plastové obložení oken letadla. To je ale nesmysl, protože AN-2 má jednak okna kulatá a nemá žádné vnitřní plastové obložení. (pjotri)

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna