Titanic

• Slovensko Titanic 3D (viac)
USA, 1997, 194 min (Alternatívna 187 min)

Storočná Rose Calvertová (Gloria Stuartová) rozpráva príbeh lásky, ktorý prežila počas prvej a jedinej plavby na slávnom Titanicu. Vtedy mala Rose (Kate Winsletová) 17 rokov a bola zasnúbená s bohatým a nesympatickým Calom Hockleyom (Billy Zane). Na palube sa však zoznámila s chudobným írskym mladíkom Jackom Dawsonom (Leonardo DiCaprio), nadaným malairom, s ktorým prežila najkrajšiu chvíľu lásky. Ich búrlivý citový vzťah však zničila katastrofa lode, Rose sa zachránila, ale Jack sa utopil. Jedinou pamiatkou na chvíľu šťastia zostal jej portrét, ktorý Jack nakreslil. V trezore potopenej lode ležal vyše deväťdesiat rokov... (TV JOJ)

D.Sleeper

Velký příběh si žádá velké úsilí. Ale Cameron dokázal, že vynaložené úsilí za ten výsledek stojí. Neboli za hodně peněz hodně muziky ;-) A nemám na mysli jen lodní orchestr Titanicu, ale snímek jako celek :) ()

Shakaar

Update 20.Srpna 2012: Po úvaze jsem navýšil hodnocení na 1 *. A to jen kvůli Cameronovi. Na víc mě osobní odpor vůči DiCapriovi nemůže dostat a co se týče Kate Winslet...možná jsem teď povrchní, ale lepší holku Leovi nemohli už vybrat? Vždyť vypadá vedle něho jako jeho matka :D ()

Brinkley

Příliš lásky, vášně, černobílé nízkosti či klaďáctví a v neposlední řadě příliš mnoho minut navíc. Kdyby Titanic hned zpočátku narazil do kry a vynechala by se romance mezi Jackem a Rose, zůstal by tak jen hraný dokument a já bych byla bezvýhradně spokojena). ()

Doski

Je to dobrý film, ale rozhodně přeceňovaný. Je pravda, že je to opravdu kvalitní romantický film a chápu, že každá dívka by si přála, aby kvůli lásce k nim kluci umírali. (:D) Vše je naprosto v pořádku a každý dobrý film by měl splňovat to, co se zde povedlo. Kvalitní snímek, ale přesto všechno kvůli přeceňování uberu hvězdičku. 75% ()

SalamanderG

Hned v úvodu bych chtěl poděkovat panu Hornerovi, za již prožité i budoucí psychedelické až psychotropní zážitky spojené s poslechem skladeb jako Take Her To The Sea Mr. Murdoch, Southampton, A Life So Changed, Hymn To The Sea nebo Hard To Starboard, kterým se v mém doposud poznaném filmovém světě nic nevyrovná. Dalším velkým kladem se pro mne stal kontrast. Na jedné straně láska spojená s vidinou společného a lepšího života ústřední dvojice v zemi vzdálené kdesi za oceánem a na straně druhé smrt a fakt, že je život opravdu pomíjivý a vůbec všechno krásné je pomíjivé. Titanic by ale nebyl Titanicem, nebýt přítomností dokonale sestříhaných vizuálních sekvencí a skvělých hereckých výkonů a vlastně už ani není třeba dále hodnotit, protože kdo neuviděl, tak nepochopí a kdo viděl a stejně nepochopil, tak toho já radši ani nechci znát. ()

lodka

Velkofilm, který kdo neviděl, tak se snad ani nemůže považovat za filmového fandu. Na tento film se stály fronty před kiny a já osobně třeba seděl na schodech, jen abych ho mohl kdysi dávno shlédnout. Byl jsem z něj fascinován už jako malé dítě a líbí se mi dodnes. Není mu v podstatě, co vytknout. Film to je naprosto geniální., ať už příběhem nebo výkonem herců i jejich volbou. James Cameron opravdu ví, jak zaujmout davy. Nemůžu jinak než naprosto zasloužených 100%. ()

vojtylla

Některé události odehrávající se ve filmu jsou opřeny o nepotvrzené a zpochybňované výpovědi několika cestujících a členů posádky jen aby film byl více dramatický a působivý. Některé podstatné události, které se doopravdy staly, a při nichž by divák mohl být napnut jak struna (těsné uniknutí srážce s parníkem New York v southamptonském přístavu při vyplouvání...), se do filmu naopak nevešly. Odmyslím-li si, jak to všechno doopravdy bylo, a nudnou místy teatrální romantickou zápletku, akční scény a detaily interiérů a exteriérů lodi přebijí většinu toho, co se mi nepozdávalo. ()

Nikies

Velkým kladem je parádní hudba...nejvíce se mi líbila irská pařba...kam se na takovou hudbu hrabou ty dnešní taneční sra*ky. Možná by neškodilo méně romantiky, ale Titanic je už v podstatě klasika, takže pro něj nebudu hledat výčitky :) ()

Kenty

Pro mě absolutní vítěz a mistrovské dílo Jamese Camerona. Když člověk přimhouří oči nad pár chybama, které se samozřejmě vyskytují všude, je průběh filmu gradován až do úplného závěru. Filmy podle skutečných událostí vždy táhly a ani Titanic není vyjímkou. Velmi silný emotivní snímek a pokud i přesto, že dle různých výpočtu již jiné filmy vydělali více, tak se musí samozřejmě počítat s tím, že dříve lístky stály trochu jiné peníze. ()

bono22vox

Cameron dokonale odhadl účinek projektu, jemuž se zprvu všichni vysmivali a přijímali jej spise s despektem, velmi přesně - dokazuje to neje velkolepý finanční úspěch filmu, ale i skutečnost, že Titanic získal celkem 11 Oscarů, mezi nimi i za nejlepší režii a za nejlepší film. Na Oscara byla kuriózně nominována jak mlada tak stará představitelka Rose. A L. DiCaprio si dobyl srdce dívek a otevřel si brány Hollywoodu dokořán... A to vše je dokonala vizitka, společně s obrovským měřítkem realizace filmu a výkony kaskaderu a počítačových géniů... ()

kratina

Nepotopitelný blockbuster majestátně vplul do našich kin, aby pak spolehlivě zakotvil v našich pamětích. Neuvěřitelně luxusní, velmi výpravná a zatraceně mokrá záležitost, v hlavní roli se sympaticky zvlhlou Kate Winslet :-) ()

Wyrdas

Tři hodiny přeslazeného romanticko-erotického slaďáku, který přivodí cukrovku i těm nejotrlejším povahám zakončuje scéna tak tragická, že slzu uroní nejen přecitlivělá žena s trvalým syndromem PMS. Jak rád bych napsal, že tento typ filmů patří do odpadních vod, ale rozhodně tomu tak není. Na svou dobu pěkné triky, hudební scéna nezapomenutelná zejména pro píseň "my heart will go on" od Celine Dion a lásky plný srdcervoucí příběh končící kulervoucí dramatickou scénou, kdy se ta lodička konečně potopí. I mé srdce pookřálo a celkově mě příběh zkázy nepotopitelné lodě i nerozdělitelné lásky dostal. Pět hvězd ale prostě dát nemůžu. Má to jeden jediný důvod - proč sakra na konci filmu Rose hodí Srdce oceánu do nekonečných hlubin???? Pro pána Boha, proč?! Za nervy co mě to stálo strhávám jednu hvězdu! ()

Mik_e

"Ty hele, jakej je tvůj oblbenej rejža? Čoveče, hele asi Cameron. Cameron? Proč ten?? Dyť umí natočit akurát scifárnu, akčňárnu, nebo akční scifárnu. Jako dělá to dobrý, jasně, ale evidentně neumí natočit nic jinýho"...No, tak Cameron šel náhodou kolem, nasralo ho to, a to tak moc, že natočil nejlepší film na světě. Ne scifi, ale romantický.. A jestli ne nejlepší, tak minimálně nejúspěšnější a jedenácti Oscarový (a tím myslím opravdu JEDENÁCTI Oscarový, kdyby náhodou Návrat krále začal vystrkovat růžky..) Prostě naprosto famózní a velkolepá podívaná..Mistr umí. ()

Khalia

Nikdy jsem to nedokoukala, protože mě to nebavilo nebo se na programu objevilo něco lepšího. Asi na mě ještě stále nepřišla nálada... ()

Acrobat

Bola to doba, kde sa o tom rozprávalo. Odporúčania, chválospevy, legenda, vzrušenie. Prišli ku mne peniaze (v čase, keď nespôsobilý samostatne sa živiť) s "príkazom" choď, uvidíš. Svojský humor som nepoužil, ťažil som situačne. Už pri preberaní tej sumičky som vedel, kde zakotvím. Titanic sa potopil, história bola, čo tam po nej. A už sedím na Smrtonosnej zbrani 4. O tomto je môj vzťah. / Cameron stvoril vizuál a grécku tragédiu 3-4 štyroch postáv, ktoré hynú ako v Shakespearovských nuansách. Aj mňa pritiahol na začiatku skvelý, priam živočíšne romantický portrét nahej ženy. Jednoducho preto, lebo ma muž s náušnicou nevzrušuje. Ono pri Cameronovom spôsobe a forme je ťažké zostať nezúčastnený, pri Hornerovej hudbe ťažko pyšný a egoistický. Verím, že niekde niekomu nastal presah. Brilantne vystavaný príbeh, pričom zázračne a odťažito pôsobí napojenie na súčasnosť. Veľa rečí nepomôže, históriu pozná každý, zdrojov je veľa, nedávno aj priamych potomkov. Tu zostáva len povedať, že predtým to boli ľadovce, dnes už skôr piráti. Rose, play me piano. ()

ppospisil

Na začátek musím přiznat, že s mými nedokonalými vyjadřovacími schopnostmi nejsem schopen napsat takový komentář, který by opravdu odrážel to,co si o tomto velkofilmu myslím.Je to pro mě tak geniální dílo po všech stránkách - historické detaily, výběr herců, stopáž, akce, efekty,romantika,příběh, napětí, sociální a dobový podtext, prostě snad vše co mě napadne co by mělo u dobrého filmu být,tento film má na té nejvyšší možné úrovni.Jediná drobná věc kterou bych ve Panu Mistrovi vytknul, je přerušení děje asi ve dvou konkrétních momentech skvělé dějové zápletky a střih na "současnost" (nápad se mi líbí,ale ne právě asi ve 2 momentech ve 3/4 filmu).Je to jeden z mých nejoblíbenějších snímků a obdivuji všechny, kdo se na tomhle velkofilmu podíleli.Tleskám,Bravo! Co se hodnocení a komentářů na CSFD týče, jak tady jeden z mých oblíbenců podotkl...Méně než 4 hvězdy může dát jen veliký cynik zaslepen svojí neoblíbeností k tomuto filmu.V tomto případě však již nehodnotí kvalitu, že ano. 84% je již více než před několika lety,avšak myslím si, že tento film by si zasloužil být v kategorii filmů okolo 90%.Všem členům hodnotícím někdy hluboko v rocích 2002 apod. doporučuji film shlédnout znovu, s odstupem, na velkém plátně s klidnou atmosférou, a pak o opětovné hodnocení. ()

ER

Tady vše hraje do karet-snad nejznámější katastrofa v dějinách lidstva,nabubřelá proglášení o nepotopitelnosti a k tomu Cameron. ()

Tirkus

Pro mě jeden z nejlepších filmů všech dob. Smutné lovestory mezi chudým Jackem a bohatou Rose. Začátek je sice pomalejší, ale jakmile se loď potká s ledovcem, tak to začne být super. Atmosféra se zlepšuje. Záchrana je daleko, záchranných člunů a času je moc málo a lidí je hodně. Smrt některých lidí je dojemná. Orchestr, který ví že nemá šanci na přežití, zahraje poslední písně. Zamilovaný pár se pokusí přežít. Lidé stále umírají, času je stále méně a méně a čluny už nejsou. Jak to dopadne s Jackem a Rose? Konec určitě spoustu lidí rozbrečel, já k ním nepatřím, ale toto veledílo musím hodnotit velmi dobře ()

Zemřel herec Bernard Hill

07.02.2024

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

18.01.2024

Warneři si nejspíš připíšou další hit, alespoň po kvalitativní stránce. Do nového filmu se jim totiž podařilo zlákat samotného Leonarda DiCapria. Co je ale přednější - od Scorseseho přechází DiCaprio… (viac)