Roku 2029 ovládajú takmer celú Zem stroje, ktoré sa vzbúrili. Partizánskym spôsobom proti nim v takmer zničenom Los Angeles bojuje hŕstka ľudí, ktorí sa nemienia vzdať. Superkomputer Skynetu sa pokúsi zvrátiť výsledok vojny a rozhodne sa poslať do minulosti kyborga Terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger), spolovice stroj, spolovice človek, aby zabil mladú ženu Sarah Connorovú (Linda Hamiltonová), skôr než otehotnie a porodí hrdinu a vodcu hnutia odporu. Ľudia úmysly strojov odhalia a rozhodnú sa, aby sa do roku 1984 vrátil aj bojovník Kyle Reese (Michael Biehn). Jeho úloha znie – zachrániť Sarah. Mladá žena netuší, čo sa deje, kto ju prenasleduje a prečo ju chce zabiť. Keď Terminátor najprv „eliminuje“ dve ženy rovnakého mena, napokon natrafí na tú „správnu“! Sarah sa mu musí aj s pomocou Kylea, do ktorého sa zaľúbi, postaviť na odpor. Napokon sa jej podarí zvíťaziť – cena je krutá, Kyle pri poslednej bitke v továrni zomiera... (TV JOJ)

Miller

Za mě rozporuplné. Dokážu se shodnout s lidmi co dali odpad!, ale i s těmi, co filmu dali 5*. A jaký je kompliment mezi 0-6 ? No přece 3*. 60 % Rotten Tomatoes: 100% | FDb.cz: 85% | kfilmu.net: 96% | IMDb.com: 80% | Kinobox: 85% | průměr: 89% ()

Petr.Kocfeld

Mne se libi.Arnoldovo nejznamejsi role.Cameron je skvely reziser.Tato spoluprace byla velmi dobra.Specialni efekty vyborne...Akce a Arnold skvele.Terminator me nezklamal.Hodnotim jej velmi kladne.Terminator jako vrazdici stroj je pusobovy. ()

Pat.Ko

Toto je možné považovať za skvost v žánroch sci-fi a akčných filmov. Napriek obmedzenému rozpočtu James Cameron vytvoril atmosférický a napínavý príbeh, ktorý má dodnes kultový status. Hoci špeciálne efekty nie sú dnes možno také presvedčivé, ich jednoduchosť dodáva filmu autentickosť. Arnold Schwarzenegger v hlavnej úlohe terminátora si získal divákov svojím chladným a nemilosrdným výkonom. Linda Hamilton v úlohe Sarah Connorovej ukázala svoje herecké schopnosti a jej premena z bežnej ženy na silnú a odhodlanú bojovníčku je chvályhodná. Hudba od Brada Fiedela pridáva filmu ikonický zvukový charakter, ktorý si mnohí pamätajú. Dynamické tempo a elektronické prvky majú vplyv na celkový dojem z tohto filmu. Terminátor sa vyznačuje aj vynikajúcim tempom a postupným odhaľovaním príbehu. Réžia Camerona a jeho schopnosť vytvoriť napätie sú evidentné v každej scéne. Film tak dokázal prekročiť svoje obmedzenia a stať sa jedným z najvýznamnejších sci-fi diel v histórii kinematografie. 7/10 ()

Radim

U tohoto filmu mě vždy znechutí prvoplánové násilí, které ale je zřejmě poplatné době vzniku. Navíc si vždycky říkám, kde - proboha - vzali Lindu Hamilton, která hraje naprosto příšerně. Ale jinak to ujde. ()

Bouřňák

Dobrý začátek pro naprosto skvělý druhý díl, nicméně po letech, alespoň u mě, ztrácí tento díl na kvalitě. Některé scény lze určitě považovat za tzv. kultovní, nicméně film jako celek občas nudí a hudební podtext je tady přímo tragický. ()

jasiska

Terminátor je, napriek dnes už veľmi pochybných efektom a ohavnému účesu inak krásnej Lindy Hamilton, parádny film. Nie je to len bezduchý akčňák, naopak veľmi sa mi na ňom páči, aké to majú prešpekulované. ()

Haymar

Jedna u klasik žánru. Na svou dobu revoluční film (a arnieho start mezi holywoodskou "hereckou" elitu), bohužel dnes už většina triků působí vyloženě směšně (proto - a také z úcty k dokonalému pokračování - nedám plné hodnocení) ()

Standito

Akčný atmosférický klenot, ktorý má vo formovaní môjho filmového pohľadu vyššie postavenie ako jeho pokračovanie. Jeden zo základných a neprekonateľných pilierov akčného žánru. ()

Greny

co jiného dodat vyděl jsem to jako malej kluk a dodnes to na mě nechalo následky, takže plnej počet *, páč není moc filmů při kterých jsem koukal s otevřenou hubou ()

Káronoš

Terminator je zřejmě král všech akčních B-ček a Cameronův debut na poli režisérských velikánů. Už od temného začátku si snímek buduje pěkně ostrý říz, který si udrží až do velenapínavého finále. Arnold v roli nekompromisního zabijáka (bez delších a smysluplných prupovídek) exceluje a doslova se pasuje na svou životní roli. Linda hraje to, co se od ní očekává (myslím to v tom nejlepším slova smyslu) a Biehn jako zachránce lidstva je téže skvělí. Lituji, že jsem nemohl zažít "termoše" v době vydání do kin, protože to musel být ku*va nážez že? Hodnocení: 10/10. ()

peetriss

Dnes se tomu nechce snad ani věřit, ale Terminátor byl natočen jako polonezávislý snímek! Myšlenka o zabijácích-robotech z budoucnosti, vraždících v současnosti byla naprosto skvělá a mrazivě fascinující. James Cameron dokázal natočit nepřekonatelné sci-fi, které v sobě snoubí kovově chladnou atmosféru s nervydrásajícím napětím, jež je navíc dokonale vybarvena bezemoční hudbou Brada Fiedela, která je naprosto nadčasová, stejně jako celý film. Obsazení role Terminátora Arnoldem Schwarzeneggerem, jehož hraní (nebo spíše nehraní) se ukázalo pro roli robota naprosto skvělým a fantastickým. Terminátor si dokonale pohrává s nervy diváka, vtáhne ho do napínavého a bejnadějného boje o holý život a zároveň v nás budí i spoustu otázek týkajích se světa, ve kterém žijeme, jeho přetechnizovanosti a nebezpečími s tím spojenými. Atmosféra nás vtáhne a už nepustí, dokonale nám cuchá nervy a nedá nám ani na minutu odlehčit, což je vynikající, protože v mých očích jsou právě odlehčení a humorné vložky největší slabinou pokračování Terminátora, které dávají zaniknout té úžasné atmosféře a to je chyba. Ať si kdo chce co chce říká, podle mě dal James Cameron s minimálním rozpočtem vzniknout nejlepšímu sci-fi všech dob! K nejlepším patří i soundtrack k tomuto filmu. ()

Ještěřák

Pro řadu tvrdých kluků a ještě tvrdších holek, vyrůstajících v 80. a začátkem 90. let, dozajista kultovní film (viď, HunteRe) - a já se popravdě ani nedivím - ale pro mě osobně spíše jen další slaďoučké béčko, ukryté pod nánosem spooousty osmdesátkové patiny. Mimochodem, proč má TERMINATOR podstatně horší a kostrbatější triky než o 5 roků vousatější ALIEN? (3,5*) ()

Sairina

Celý život ji miluje, pak se potkají na necelých 48 hodin a nakonec ona na něj vzpomíná po zbytek svého života... hodně smutný. ()

pakosak

Tohle je terminátor, tohle je prostě bomba.... ačkoliv musím říct, že oproti dvojce je to docela slabý... je tu skvělej zobrazen panický strach, do kterého se dá někdy pěkně vžít. Pak to má okřídlené hlášky jako ,,Come with me if you want to live" a ,,Fuck you asshole" ... hehe... ale je to taky dobrá řežba to se musí ocenit. ()

J*A*M*A*L

Nevím co o této skvělé sci-fi klasice ještě říct.Neznám člověka který by tento film neznal a neznám člověka který by neznal Schwarzeneggera.Jamese Camerona nemám rád možná že ho vyloženě nesnáším a i to že natočil skvělý film pořád ho nenávidím.Kdyby filmy měli být náboženství, tak se asi tento film bude snad nejvíc uctívat.Největšíí legenda akčních filmů, kterou si fanoušek musí vychutnat na plný koule.99% ()

Hanes88

Jedna z největších hereckých rolí Arnolda Schwarzneggera. Fantasticky vymyšlený, natočený i zahraný sci-fi thriller! Zde není, co dodávat. Pro každého nadšence tohoto žánru, je to to pravé! 90%. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (viac)

Terminátor se dočká anime

Terminátor se dočká anime

02.03.2021

Netflix, Skydance a tvůrci anime Duch ve stroji: SAC_2045 uzavřeli novou spolupráci, za účelem převést příběh Terminátora do anime podoby. Scénář k seriálu pak chystá Mattson Tomlin, jenž pomáhal… (viac)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019

Jak je vidno z nedávného obnovení smlouvy na Spider-Mana mezi studii Sony a Disney, duševní vlastnictví je v Hollywoodu jedna z nejdůležitějších věcí vůbec. V podstatě stačí vlastnit práva na… (viac)