Policista, který v Polsku roku 1987 vyšetřuje případy záhadných zmizení, pronikne mezi osazenstvo kláštera na odlehlém místě a odhalí tam velmi temné tajemství. (Netflix)

Aargh

Všechna správná hororová klišé jsou tu – plesnivý, rozpadající se klášter, všude svíčky, mlha, stromy bez listí, degenerovaní mniši, tajné chodby, strašlivá tajemství… Je to kýč, ale strašně se mi ten styl líbil. Ke konci navíc film neztratí dech, ale odbočí někam, kam to nebudete čekat a úplně finále je působivá hororová paráda. ()

Johnny.ARN

Poľsko a Netflix. Nič viac a nič menej. Presne tak ako to znie, presne také to bolo. Predvídateľnosť? Od samotného začiatku až do konca. Jeden maličký switch to nezachráni. Atmosféra? Prvých 15 minút, potom len nepodarené jumpscary, divná hudba a zbytočné tlačenie na nechutnosti. Záver? Bez dovysvetľovania, ktorého sa vo filme nedočkáme ostane u veľmi veľa ľudí nepochopený. A pritom to malo taký potenciál skombinovať zopár žánrov a spraviť z toho zaujímavú podívanú. Veru nie! 2 z 5 ()

Lachtaan

V jednoduchosti je krása, ale v téhle jednoduché patlanině je krásy poskrovnu. Nebudu lhát, že mě sem nezlákaly zvěsti o velmi zdařeném démonovi nebo důvěra v Kowalskiho po ucházejícím předloňském béčku Dnes v noci v lese nikdo nespí. Tomu bohužel loni nasadil korunku s úplně nechutně nepotřebným pokračováním a z tohoto přešlapu se příliš nevymanil ani letos. Ze silně nepříjemného prostředí církevních budov se dá vytěžit mnohem, ale mnohem víc. [viděno na Netflixu 27.10.2022] ()

oveckaoa

Chlápek co je policajt převlečený za kněze jde v Polsku do kláštera vyšetřovat zmizení 6 ženských co se nikdy nenašly. Tam zjistí, že tam církev falšuje exorcismus ty ´´posedlé,, zabíjí a díky tomu bere peníze z Vatikánu (už tohle je blbost což se taky potvrdí).  Samozřejmě to není pravda a oni ho tam chtěly nalákat jelikož je nějaký satanský vyvolený což se taky potvrdí a máme konec. Průměrný horor , kterých jsou stovky a na dané téma i lepší. 40 procent za mražák s mrtvolami a vzhled toho vyvoleného. ()

hanagi

Pekelná díra = pekelná nuda. To jsem si myslela až do toho momentu, který tady všichni zmiňují, a já jim nevěřila. Poslední třetina filmu je naprosto úchvatná, překvapivá, a jde až za hranu toho, co bych od satanského hororu vůbec očekávala. "...a nic už nebude jako dříve." ()

bizz_mjc

Má to chyby i předvídatelnost, ale Kowalski si troufl dál, než by Hollywood zvládl a než kam se dostaly kulty jako Omen, Rosemary nebo Johny Depp. Hurá! A výprava je boží! ()

Skeksis

Pekelná nuda! Po hodine nejakého trápneho prirovnávania sa k Menu ruže alebo ako prísť do kláštora, nič nevedieť, nič nechcieť a nič nemať, sa začalo niečo diať. Avšak toto podivné polhodinové divadlo nezachránilo celkový film. Trápne efekty, pointa nijaká. Celé mi to pripadalo ako stavebnica LEGO - všetci vedia, že je to kravina, ale aj tak to skladajú. ()

ghatos

Zajímavý polský počin, kde není nouze o specifika jejich mentality :) . Nevšední přístup, pár nápadů, uspěchanost, hezké obrazy...šlo vidět, že chtěli jít na to trošku jinak...kdyby to více vyprecizovali...mohlo to být ještě daleko lepší. 67%. ()

blackkocour odpad!

ty vole, fakt mám z té odpadní sekce takový tíživý pocit na varlatech. Film jsem dokoukal, nevypl ho po 10 minutách, a jako hlasná trouba to všude nevykřikuji, ale film se mi prostě nelíbil. U všech rohatých. Mamlas mi začíná funět za krkem, a livča mi sundává kalhotky, sodoma gomora, tohle je horší než umučení svatého šebastiana. ()

sedm.1

Pane jo, Poláci se nám utrhli ze řetězu a já si chrochtám blahem. Bartozs M. Kowalski se po taškařicích v podobě dvou dílů Dnes v noci v lese nikdo nespí neskutečně pochlapil a Pekelná díra je tak díky tomu vážně parádní pecka, které jsem jako hororový příznivec podlehl hned od prvních minut, a to především díky úžasnému, strhujícímu a skutečně doslova pekelnému vizuálu a extrémně syrové atmosféře, oboje samozřejmě zapříčeněné především maximálně působivým prostředím odlehlého kláštera, který každým svým záběrem přivádí diváka do úzkých, prostě brrrr, fakt mrazivá záležitost, jinými slovy, pro podobný typ filmu jednoduše fantazie. Krom toho se ale opravdu dost povedla i zápletka, která je zatraceně napínavá, strhující, disponující skvělými zvraty, silnou gradací a i přestože je poměrně jednoduchá, tak funguje sakra přesvědčivě a samotný závěr je pak velká paráda, která si zaslouží ovace ve stoje. Vytknou jinak nelze nic ani výraznému castingu, stejně tak jako jednotlivým postavám, které jsou zajímavé, nenudící a i zde se dočkáme fajn překvapení. Efektně se pak sice nejedná o nějakou velkoprodukci, což ovšem nemyslím v žádném případ jako výtku, naopak, jak jednotlivé triky, tak masky jsou na možnosti tvůrců výtečné, brutální a i v tomto ohledu dávám jasný palec nahoru. Za mě se zkrátka jedná o dech beroucí záležitost od našich severních sousedů, jenž si naprosto nic nezadá s těmi nejpovedenějšími žánrovými kousky z celého světa, a já vážně smekám před parádním filmovým zážitkem. ()

psychoJoa

Kdyby to skončilo o 10-20 minut dřív, byla bych spokojená. Kdyby celou dobu nevyvraceli mýtično, asi bych byla míň, ale pořád spokojená. Takhle tím závěrem celé předešlé snažení podupali a v závěru mi zbyl jen hysterický smích. ()

coscarelli

Pôvabná kvapka poľskej krvi padla na úrodnú pôdu. Cez častú mlčanlivosť som nevedel, čo si mam o tej koláži myslieť, ale napokon dobre, že som nemyslel. Potiahnutý dep-atmosferickym gotickým obalom, so slušným grind záverom. Mne sa ľúbil. Aj ten chrobák. Jedným slovom: Bartosz sa nebojí ani čerta!! ()

vitekpe

Polaci se pustili do typicke zanrovky a vzali to za dobry konec, rekl bych. Sice se trosku rozbehli z kopce...ale i tak to bylo prekvapeni. ()

Lisabellla

Spoiler. Tohle tedy neskončí dobře. Klobouk dolů, ačkoliv jsem od našich severnějších sousedů příliš neočekávala, dostala jsem parádní porci napětí vmíchaného do dobrého příběhu a misky masa. Velmi temná atmosféra prostupovala klášterními zdmi tak lezavě, že jsem se dokázala příběhu poddat. ()

borec999

Pomalší rozbeh, potom približne v polovici dostaneme pár lepších atmosferických momentov kedy ma skutočne začalo zaujímať, čo sa to vlastne v tomto poľskom kláštore deje. No a potom príde vysvetlenie a samotný záver, ktorý si viem predstaviť že na papieri vyzeral zaujímavo a cool, no v realite a na obraze pôsobil jemne povedané rozpačito a nie práve najlepšie. Celkovo je tento poľský kúsok neškodný šedý priemer, u ktorého ma práve spomínaný záver presvedčil skôr o 2 než 3 hviezdach... 45% ()

Adramelech

Jakmile křesťan, lhostejno zda katolík nebo protestant, natrefí na nějakého démona, hned by ho vymítal. Je to prostě takový jejich zvyk. Existují však náboženství, kde je dočasná posedlost spirituálními bytostmi veskrze žádoucí, jako třeba ve vúdú nebo v šintó. Svého času jsem se zúčastnil vúdúistického obřadu. Jedna moje známá (tehdy ještě nebyla zasvěcená mambo) tam čekala na stav posedlosti marně, přestože se k tomu již schylovalo. Vysvětloval jsem si to tím, že duchové do magistry nevlezou. – Film se víceméně přidržuje tradičního křesťanského pohledu na věc, který je v západní civilizaci pořád vžitý, přesto je zde prezentovaný příběh do značné míry nonkonformní, jak lze ostatně vyrozumět už z anotace. Tak trochu se nabízí paralela s filmem Jméno růže. Oceňuji hutnou a ponurou atmosféru. V tom, abych označil za zdařilý i vizuál, mi brání příliš častý výskyt „černé obrazovky“. Je škoda, že konec posunul toto hororové krimi do oblasti mysteriózní grotesky. ()