Debbie řeší každodenní starosti mámy v Los Angeles a Peter si naplno užívá New York. Když si ale tihle nejlepší kamarádi prohodí na týden role, všechno je rázem jinak. (Netflix)

sedm.1

Na jednu stranu je Your Place or Mine sice tím nejtypičtějším zástupcem žánru romantická komedie, co si lze snad představit, dodržující veškerá její pravidla, bez nějakého vymýšlení, novátorských postupů, nečekaných momentů, či disponující vlastně čímkoliv výraznějším, co by film nějak specifikovalo, nebo jakkoliv odlišovalo od nepočitatelné řady dalších podobných filmů z daného žánru, nicméně na druhou stranu i přesto nabízí tato podívaná tolik pozitivních věcí, že se jí dá veškerá ta neoriginálnost a nenápaditost s lehkostí odpustit. V první řadě musím určitě zmínit obsazení dvou hereckých ,,navrátilců´´, kteří celému filmu velmi pomohli, jelikož jak Reese Witherspoon, které to jen tak mimochodem sluší snad čím dál víc, tak stále velmi sympatický a přirozený Ashton Kutcher, tu tvoří vážně pohodovou dvojici, které nelze přát nic jiného, než happyendový konec, který se samozřejmě dostaví a potěší, příjemný je pak i fakt, že tvůrci po celou dobu zbytečně ani jednou nezatlačili v žádném z ohledů na pilu, prostě to má takový přirozený vývoj, bez hloupého moralizování, či nějakých afektovaných reakcí, no a sympaticky působí v podstatě i celkové zpracování, nesoucí se v jemném nádechu, u kterého si divák skutečně odpočine a stráví u něj příjemný čas. Vytýkat filmu jinak moc nechci, snad jen že v rámci humoru se drží opravdu hodně při zdi, ani to však nic nemění na faktu, že zkrátka spousta lidí tuto romantiku sice odsoudí pro svou nevýraznost a tuctovost, a to určitě právem, ovšem zároveň jsem přesvědčen, že pro příznivce daného žánru se jedná o skvělý přírůstek, který nejednomu z nich udělá jistě radost. ()

Enšpígl

Reese je pořád kočka a má charisma, který utáhne celý film, problém u tohoto je fakt, že zápletka je ta nejohranější možná a ani lidé co psali dialogy si nějak nedali záležet na originalitě. Takže poměrně romantická nuda. ()

Malarkey

Ashton a Reese byl ten důvod, proč jsem si tenhle film pustil. Výsledek je ale k hovnu jako většina dalších amerických romantických komedií současnosti. Jediné, co si z filmu odnáším je fakt, že Reese je pořád super a nevím, proč ji ve filmech nevídám častěji. Měla by si holka uvědomit, že je to sakra škoda. ()

Gimli

Nuda, nuda, šeď, šeď. Kdo se chystá na podobnou romanťárnu poprvé či podruhé, může si klidně hvězdičku přidat. Toho, kdo už pár podobných filmů viděl, zde nečeká vůbec nic zajímavého. ()

Bebacek

Na tomhle jsem si dobře ujela. Romantika, u které je od začátku jasné, jak dopadne, ale i tak jsem na ni čuměla jak tele na nový vrata se slinou na bradě. Boží Reese Witherspoon (JAKO VŽDY, my girl!), boží Ashton Kutcher (kdo ho JEŠTĚ nedocenil, ať si konečně pustí That '70s Show), mezi nimiž to jiskří, aniž by se na place (krom finální scény) reálně potkali. Facetime komunikační mod (tak si žijeme) a láska ke knihám. Mimo jiné. Jednoduché, nenáročné a přitom ne blbé, milé a roztomilé. ()

Spiker01

Vracíme se do období 10+ let zpátky, kdy mí oblíbenci Ashton Kutcher a Reese Witherspoon točili tyto typy filmů a musím říct, že mi rom-comy celkem chybí. Bohužel film naplnil to, co jsem od něho čekal až v poslední části (a zachránil pro mě ušmudlanou sedmičku) a do té doby to byla do jisté míry jenom nezáživná konverzačka, kterou táhli pouze dva hlavní představitelé a vyloženě mimoňská role Steva Zahna, který si ji ovšem patřičně užil. Zklamání, leč stále spokojenost pramenící hlavně z akutního nedostatku žánrově spřízněných snímků. ()

castor

Scénář, který zřejmě někde dlouho ležel na polici, než si ho někdo všimnul a rozhodl se, že vydělá nějaký ten dolar. Pokud nemáte rádi Reese Witherspoon nebo Ashtona Kutchera (který si dal od filmů nějakou dobu pauzu), tak račte o dům dál. Protože právě tihle dva jsou základním stavebním kamenem toho, jak snímek (který se horko těžko může označovat komedií) vypadá a kam směřuje. Tedy pokud vůbec někam... Protože přináší očekávaně okoukaný a předvídatelný příběh, který určitě nepřekvapí. Kutcher se před lety se starou známou Natalií Portman scházel výhradně kvůli sexu. Měli nastavená pravidla, ale dalo se čekat, jak to celé skončí. Tentokrát si pravidelně volá s kámoškou, se kterou se před 20 lety vyspal, ale nic z toho nebylo a zůstali nejlepšími přáteli. Každý bydlí na jiném konci Ameriky, teď budou ale vzájemně sdílet byt/domeček toho druhého. Ačkoliv je mezi těmi dvěma solidní chemie, je divné, že to skončí, jak to skončí (ač to samozřejmě od začátku čekáme), protože společných scén mají vlastně zatraceně málo. A stýkají se jako doposud – po telefonu. Celkově je to nenáročné, ale zároveň milé a lehce staromódní, ona je herecká jistota a on mi v téhle klasické poloze vždycky seděl. Pár minut bych ale určitě osekal. A několik vedlejších postav mě solidně štvalo. 50% ()

filmfanouch

Další originální film z dílny Netflixu, na který se rychle zapomene, v tomto případě naprostým právem. U tebe nebo u mě? vlastně ničím nějak extra neuráží, už od počátku ovšem selhává v tom, aby sama o sobě fungovala. Další zbytečný projekt, který se snad až odmítá snažit.... ()

Sinecod odpad!

Už dlouho jsem neviděla tak strašný film. Ustrašená hlupačka Debbie, Peter, co týden hlídá třináctiletýho kluka a změní mu to život, cizí paní, která zná Debbie dva dny, ale už jí říká věci jako, vím, že to dokážeš, znám tě, viděla jsem, jakou máš odvahu, fakt, že třináctiletý kluk je ze všech postav nejdospělejší, Steve Zahn, jako podivný soused. Romantika nula, komedie nula. Velmi nepříjemný, neuvěřitelný, smysl nedávající film, který měl pocitově asi tak 7 hodin. Jediné příjemné zjištění bylo, že Reese stárne mnohem lépe než Ashton. ()

Dzeyna

Klasika, která nikdy neomrzí. Obzvlášť s mou oblíbenou Reese a Ashtonem, který teda musím podotknout dost zfotrovatěl a ta herecká přestávka mu vůbec neprospěla, ale co už. ()

silentname

"Your Place Or Mine" je neskutočne sterilným filmom, ktorý vôbec nevie pracovať so svojimi postavami ani so svojim scenárom. Kým úvod nám otvorí celkom dobrú romantiku, ktorá sa skončí spoločným sexom, následne sa dostaneme do života našich hlavných hrdinov, ktorí sú niekde úplne inde, sú najlepšími kamarátmi, no v ich živote dokopy neustále niečo chýba a akoby žili vo svojich vlastných bublinách, v ktorých sa snažia mať všetko perfektné, no dokopy nevedia čo ďalej. No potom skrz jednotlivé situácie jeden druhému nakopnú život, aby ich vyhnali z toho sterilného života bez akejkoľvek iskry a film je na svete so svojim teatrálnym záverom. Možno tomu nakladám viac, než by si to zaslúžilo, no v jadre nevidím jediný výraznejší dôvod, pre ktorý by som bol tento film ochotný komukoľvek odporúčať. Mám pocit, že tvorcovia to postavili na jednej karte a tou boli naši herci. Lenže čo s tým, keď všetko ostatné vo filme pôsobí neskutočne mŕtvo alebo len s všetkými možnými klišé. A navyše vieme, ako to na konci dopadne, čiže aj všetky potenciálne odbočky (najmä čo sa týka Debbie) sú úplne zbytočné a len zabíjajú čas. Priemerný film, ktorý možno neurazí, ale žiadny výrazný dôvod na odporúčanie nemám. Len na zabitie času. Hodnotenie: C ()

Arsenal83

Nevýrazná a antichemická romantika, ktorej neveríte nič ani chvíľu, no a v závere s letiskovým klišé si už len povzdychnete, že sa vám líca nadujú, ako keď potápačovi vyberete z fľaše štupeľ. ()

Marze

Neni to ani romance, ani komedie. Neni tu co byste nevideli jinde.Obsazeni je zname, ale bez jiskry. Predvidatelne, bez chemie mezi sarmerem a ackovkou. Nadsamec se me ale zdal mimoradne osklivy, ale zenske publikum bude mit mozna jiny nazor. Film byl pro me zabavny pro nadurodu podivnych lidi v nem. ()

BMW12

Za mě fajnový romantický filmek. Příběh mě bavil a Ashton i Reese k sobě pasovali, chemie mezi nimi i na dálku byla znát. Myslím, že ideální film pro romantické páry na páteční večer. ()

Lacike

Čakal som romantiku so sympatickým hereckým obsadením (Reese vyzerá stále super ale Kutcher pôsobí ako vyschnutý strom). Namiesto toho tu máme 2 samostatné priemerné filmy o tom ako sa obidve postavy, ktoré sa ocitnú v novom prostredí, snažia tomu druhému napraviť život a zároveň zisťujú, čo im chýba v ich vlastnom živote. A niekde behom toho procesu, aj keď som si nevšimol kde, zistia, že sa milujú. Vau. Lenže problém je, že spolu strávia menej ako 5 minút filmového času. A aj to je dosť prehnaný odhad. jak nefungujú vzťahy na diaľku, tak nefungujú ani filmy o vzťahoch na diaľku a tak to bola aj vďaka prehnanej stopáži a otravným vedľajším postavičkám (Tig Notaro už dúfam nikdy nikde neuvidím) často nuda. 5/10. ()

M.i.k.e

Zoufale plochý romkom plný klišé navíc s nulovou chemií mezi ústřední dvojicí. Úsměvné momenty by se daly spočitat na prstech jedné ruky a těch romantických je ještě méně. Reese je pořád docela sladká i před padesátkou (dokonce i když se chová v závěru jako kráva) ovšem Kutcherovi se to úplně říct nedá. On sice zestárnul, ale na to any hrál “dospělé” role mu chybí charisma a v tomhle případě je jeho obsazení krokem vedle…40% ()

vydumnica

Čo sa stalo so žánrom romantická komédia?!! Od istého času to ide dole vodou a malo by sa to premenovať na NEROMANTICKÚ NEKOMÉDIU!!! Na tento film s mojou obľúbenou Reese Witherspoon som sa úprimne tešila, ale žiaľ jeho hodnotenie je pravdivé! Your Place or Mine je podpriemerný, nudný, politicky korektný a ničím nezaujímavý netflixovský film. Keby toto dávali v kine a keby som si na to (kvôli Reese samozrejme) kúpila lístok, určite by som bola veľmi sklamaná. Reese je super ako vždy, ale nič iné tu skrátka nefunguje. Film kazia maximálne otravné vedľajšie postavy, ktoré pre dej nie sú nijako dôležité. Záhradník Steve Zahn, wtf? Postava navyše, ktorá nie je vôbec vtipná, ale trápna - chudák Steve, alebo vlastne blbec, že sa na takú rolu dal. Ďalej gay kamarátka, ktorej jedinou úlohou vo filme je držať a piť kávu, ale jasne, komunita musí mať svoje zastúpenie. A do tretice parťáčka Reese v NY. Len tak zrazu sa objaví v Petrovom byte, len tak náhodou sa z nej a Reese stanú best friends a hlavne je jej vždy k dispozícii akoby nemala vlastný život! A bla bla bla. No veru nebavilo ma to, ani cutie Reese Witherspoon nedokázala film zachrániť!!! 40%. Dodatok: Ešte dobre, že som si ho nenechala na môj narodeninový večer, ako som pôvodne zamýšľala, asi by ma piclo. ()

Aljak

Nemôžem si pomôcť, ale mne príde tento film úplne old school, akoby spred 15 rokov, kedy takéto filmy výslovne leteli (a ja som ich vtedy fakt že žral). Asi každému bolo jasné, kam sa bude napokon posúvať celý priateľský vzťah medzi Petrom a Debbie. Na zamyslenie zostáva, že prečo im to trvalo tak dlho? Inak čo sa týka prevedenia, tak príbeh ma celkom bavil a napriek klišovitosti má celkom vydarený dej a aj spád. Dialógy sem tam veľmi príjemné, ale niektoré aj tak trochu trápne. Akurát mi po celý čas vŕtal v hlave ten 3-hodinový časový posun medzi LA a NY, ktorý tu akoby ani nebol zakomponovaný. Každopádne, Ashton a Reese ma bavili, takže napokon 3* ()

bourec

Pitomina, na který je vidět, že to točila žena. jo, kde jsou časy romkomů, na kterejch makali slavný rejžové. Tohle je škvár. 30%. ()