Grimcutty

• USA Grimcutty

Tínedžerka z prímestskej časti a jej malý brat musia zastaviť desivé internetové meme, ktoré ožilo vďaka hystérii ich rodičov. (Disney+)

pornogrind

No myslím si, že by takovej Grimcutty nebyl na škodu ani v reálu. S čímž souvisí sebrání veškerý elektroniky tudíž bez přístupu na internet. Už jen pomyšlení na to vyděsí lidi určitě víc než samotnej film. Je prostě pravdou, že v dnešní době se člověk bez internetu pomalu ani nevysere. Teď už k filmu. Když člověk přistoupí na tak absurdní námět tak se to dá. Já bych tenhle film až tak nezatracoval. Za sebe nemůžu říct, že bych se u filmu nějak zvlášť nudil. Přinejmenším prví hodina byla celkem obstojná. Já osobně jsem měl největší problém se samotným Grimcuttym. Jakmile se ukázal v celé svoji kráse tak na mě působil spíš komicky než aby vyděsil. Trochu mi připomínal Jacka Skellingtona z Ukradených Vánoc Tima Burtona. Určitě nejde o nic převratnýho ani extra hororovýho ale jako jednorázovka zcela dostačující. Ať nežeru slabší 3 hvězdy. ()

J*A*S*M

Námět o monstru, které pohání rodičovská hysterie, je skvělý. Grimcutty jej bohužel nedokázal využít k ničemu víc než k sotva průměrné teenage žánrovce, která jen v několika málo scénách dává vědět, že z ní mohlo být i něco víc. Chtělo by to komplet přepsat (takhle, jak to je, to působí naprosto absurdně) a taky nadesignovat monstrum, které nevypadá směšně. ()

Enšpígl

Pozor ono to ve své podstatě vůbec není špatný ba naopak, ale je to hrozně zpracovaný, nejen že to filmu vůbec nepřemýšlí, ale působí to spíš směšně a to je velká škoda. ()

tron

Ja neviem, ono si to tie až 3* možno asi ani nezaslúži, ale zas v živote som videl toľko ešte oveľa mizernejších hororov, že tento si ich podľa mňa, vari, azda, pravdepodobne, predsa len zaslúži. Jasné, je to vykrádačka rôznych priľahlých urban legend (Slender Man, Neutečieš, The Empty Man), ale ja som sa rozhodol, že to nebudem brať ako vykrádačku, ale proste ako ďalší príspevok do urban legend a v takom prípade to svoj potenciál naplnilo celkom slušne. Hlavná hrdinka sympatická, čo je zásadné, keďže nezlezie z plátna. Samotný Grimcutty v rámci možností mrazivý, prekvapivo mi nevadilo CGI spracovanie. A nie je to otravne dlhé, po cca hodine a pol máte pokoj. Faktom je, že scenár ozaj nie je žiadny zázrak a obsahuje plno klišé, ale nejak ma to nedvíhalo zo stoličky a v pohode som to prežil. ()

Marceloo

Grimcutty je strašidelná internetová bytosť, ktorá sa stane virálom po tom, čo malý chlapec pod jej vplyvom údajne dobodal svoju matku. Keď začnú v malom mestečku pribúdať pobodaní tínedžeri, je jasné, že internetová legenda ožila a bude ťažké ju zastaviť. - Presne ten typ moderného hororu, ktorý nemusím. Každá scéna so strašiakom ma totiž prinúti rozmýšlať, či som totožnú scénu videl v Slender Manovi, Bye Bye Manovi, Truth or Dare alebo ktorejkolvek ďalšej generickej kravine posledných rokov. A to nie je nikdy dobré. Ako teší ma, že títo tvorcovia, ktorí začínali s krátkometrážnymi snímkami na Crypt TV, sa postupne dostávajú aj k celovečerným snímkom, ale nie vždy to dopadne úplne ideálne. A nanešťastie je tomu tak aj v prípade Grimcutty. ()

Davies182

Tohle je asi tak druhej horor ever, kterej sem viděl bez předchozího zjišťování hodnocení a "kvalit" filmu. Takže za prvé to nevypadá vůbec špatně, a rejža má očividně žánr v malíku. Sice se to úplně nevyhne nechtěným sebeparodickým scénám, a postavy taky nejsou zrovna chodící Einsteini, ale jinak to mělo všechno, co od lehce nadprůměrnýho strašení očekávám, a to včetně sympaticky nechutnýho lomeno děsivýho monstra. Fandové žánru ať klidně ochutnaj. [Disney+] ()

Beckett51

Nápad, ze kterýho by třeba takovej Peele dokázal vytřískat horor roku, ztracenej v kabátku podprůměrnosti ve všech směrech. Škoda, škoda... ()

Arsenal83

Memečkový horor s bubákom zo sociálnych sietí. Inovatívne riešenie, ale prevedenie bez toho, aby ste sa čo i len trochu báli. Je zlé, keď v horore monštrum nie je ani monštrom. Nevýrazný film. ()

korbitch22

Další ptákovina o bubákovi co killuje smrady na síti, tady podpořená žijící ze strachu rodičů o své přecitlivělé ratolesti. Nejděsivější v celém filmu je Shannyn Sossamon, která bohužel nedozrála z ultimátní kundy do totální milfky, ale je z ní oteklá bába, která navíc jen dělá křoví nějakému přistěhovalci co si ke hraní odskočil od řízení Uberu. Co se týče příběhu ten nebyl úplně špatný, něco jako Slender Man a podobný filmy, jenže to provedení je žalostné. Na druhou stránku jsem se asi 3x opravdu pořádně leknul a hlavní hrdinka je docela sympatická. Prostě další zbytečnost, která nepochopitelně našla cestu z Hulu na naše Disney+ na úkor poměrně chváleného a určitě důležitějšího Hellraisera. Ach jo.40%. ()

JASON_X

Úvodní scéna je působivá a v divákovi vzbudí zvědavost. A i potom mě film ještě dlouho bavil, jako by ve mně ožil zastydlý puberťák a já se nostalgicky vrátil někam do blahých VHSkových časů všech těch Poltergeistů, Elm Streetů a jim podobných "rodinných" soft horrorů. Bohužel v průběhu času nabere na síle slizký patos, a to na úkor mysteriózna a horrorovosti. A závěrečné "zenově" šeptavé influencerské video a angažovaný proslov prdelaté Sáry mě už znechutily natolik, že tu třetí hvězdu dávám opravdu jen a pouze za ty dejme tomu první dvě třetiny. ()

Morholt

Mě tyhle generační záležitosti moc nesedí. Prostě nechápu, proč bych si měl třeba polejvat hlavu vodou a dávat to na sociální sítě. A protože na něčem podobném je Grimcutty založený, šel jsem do toho trochu s despektem. A bylo proč. Jak tady už někdo napsal, záporák se asi nejvíc podobal padouchovi z Já, padouch. Ale i s tím se dalo pracovat, kdyby to mělo nějakou hlavu a patu. A alespoň trošku sympatičtější herce, kteří by se nechovali jak patentovaní idioti. Sem tam se tu sice objevilo pár slušných momentů, nějaká ta krev vytekla a ten tatrman s nožem taky občas dokázala zaperlit, i když vypadal jako animák. Ale marná sláva. Jediné, co mi utkvělo v paměti byla skutečnost, že Shannyn Sossamon vypadá jako typická mamina, což je asi to jediné, co mě překvapilo. 20% ()

JohnCZ

Bubákem je tu takový animovaný zubatý Gru na steroidech, který moc neděsí, ale je celkem zábavný. To už se ale nedá říct o filmu samotném, jenž je hodně, ale fakt hodně soft hororem a v tomhle pojetí je to dost nuda. Od povrchně naivního scénáře až po nezáživné postavy, které se poměrně často chovají úplně divně a jsou i divně zahrané. ()

Astaroth12

Na začiatku a na konci je šepkajúca pizda a je neuveriteľné, že ma tým neuveriteľne vytáčala. A tak už zo začiatku som nemal z tohto filmu dobrý pocit a na konci sa mi to aj potvrdilo. Je neskutočne veľa podobne ladených filmov a aj oveľa lepšie zvládnutých. Je to zas príbeh o internetovej legende, ktorá sa hrozne tvári dôležito a zaujímavo, ale rozhodne tým nie je. Ale hlavným negatívom je trápny bubák , ktorý sa podobal na Grua /Ja zloduch/ s kríženým Jackom Skellingtonom/ predvianočná nočná mora/. Krvák to nie je a o atmosférický horor sa tiež vobec nejedná. A tak sa naskytá otázka, načo alebo pre koho bolo toto vytvorené, keďže nemá v sebe nič, čo by stalo aspoň za niečo. A to hlavne nie, aspoň trocha logicky uvažujúce postavy. Takže za mna celkom strata času. Slabé 2*. ()

AffectedFace

Občas napínavé, ale převážně otravně nudné. To je Grimcutty. Rodičovské anger-issues můžou způsobit záhubu, takže pozor! Fanoušek horor žánru si zde určitě nepřijde na chuť. Jelikož se jedná o rutinní podívanou s lekačky, které nefungují. Ale vzhled samotného Grimíka je působivě přesvědčivý a jeho přítomnost dokáže vyvolat pocity úzkosti (cením použití praktikálnosti namísto CGI). Vizuálně s nižším rozpočtem hezky atmosférické. Soundtrack na začínající skladatelku velmi solidní. Jenže to vše je zabito nelogickým scénářem. Prázdné haly v nemocnici tomu dodaly třešničku. Hlavní hrdinka je nesympatická a proto mi její osud byl naprosto u prdele. Navíc film nemá ani jednu gore scénu. Dvě hvězdy dávám čistě za občasně napínavé scény, které z celé stopáže tvoří zhruba 12 minut a výše zmíněno - prakticky zpracovaného Grimíka. Nedoporučuji. ()

M.i.k.e

technicky není Grimcuttymu moc co vyčíst. Nevypadá to úplně zle a je vidět, že režisér už pár hororů viděl a zhruba ví co a jak natočit. Bohužel po stránce scénáře, který má na svědomí ten samý člověk už to taková sláva není a nejednou my na mysli vytanul pár let starý Slender Man a to není zrovna pochvala. Navíc to vypadá, že tenhle horůrek měl přinést i nějaké hlubší poselství ve smyslu nešilte a nebojte se o svoje děti, jinak přijde paňáca a pořeže je/zabije je.Nebo v tom je možná skrytá nějaká hluboká metafora o tom jak se děti sebepoškozují díky tlaku okolí (hlavně rodičú). Tak jako tak to moc nefunguje ani v tomhle směru. Na jedno podívání ok, ale nic víc....40% ()

oveckaoa

Nemyslím si, že je to tak špatný horor (na debut je to obstojné) , aby to dostávalo takové čočky klidně to mohlo jít do kin jako tematicky podobný Úsměv. Na internetu je nějaký Grimcutty co nutí děti se řezat (tady se mě líbí ta myšlenka, že za všechny děti co se pořežou může Grimcutty)  holka se o tom dozví a on jde po ní její rodiče, aby ji uchránily tak jí zabaví mobil a notebook a snaží se ji izolovat což ona nechce a chce spíše zjistit kdo za tím stojí (tady škoda, že nezjistíme původ). Má to nápad (tyhle městské legendy v poslední době jsou hodně moderní a povedené vyloženě sračka byl pouze Slender Man) hlavní postava je  koukatelná  a má to zajímavého záporáka co vypadá jak hororová verze Grua z Já Padouchů. 60 procent ()

Dakken

Nádherný príklad toho, ako by sa to nemalo. Má to všetko, čo by dobrý film nemal mať. Navyše je Grimcutty úplne zbytočné a nešťastné. Aby toho nebolo málo, herci sú z úbohešieho súdka, veľa krát prehrávajú a aj to zráža kvalitu filmu. Akurát tá príšerka dobre vyzerala ()

jefff

Celý ten námět a myšlenka nebyly vůbec špatné. Příběh o Grimcuttym, internetovým monster-memu je originální a mě osobně děsil. V komentářích čtu, že vizuál netvora byl spíš k smíchu, ale mě jeho lehká karikaturnost popravdě děsila. Škoda jen, že tvůrci nebyly o fous schopnější. Z tohohle se dal vytěžit fakt hit, kultovka, série. Ale takhle to ztroskotalo na nepříliš nápaditým scénáři a unylý režii. Fakt škoda. Ale bavilo mě to. ()

Kienast

Podprůměrný horor, který zaujme snad jen hlavou monstra (tělo je směšné). Největším děsem ve filmu jsou ale "herecké výkony" ruku v ruce kráčející s hloupým chováním všech dospělých postav. Nebrat. 3/10 ()

iXtr3m3

S odretými ušami dve hviezdy. Monštrum nevyvoláva hrôzu, málo gore scén, scenár deravý. Inak to kamerovo vyzeralo fajn, ako klasické teen vyvražďovacie béčko, ale žiaľ to nedotiahlo ani na prachsprostý priemer. Hulu ani Peacocku jednoducho nejde karta a vidieť, že absencia väčšieho budgetu sa neodrazí len na technickej stránke, ale aj na absencii kvalitnejších scenárov. Škoda, držal som im palce, nech trošku nakopnú LGBTI Netflix, ale takto to nepôjde, zmeškali vlak a to taký Amazon napreduje galaktickými krokmi a je úplne niekde inde. Stálice typu HBO či Disney sú už samozrejmosťou. ()