Karanténa smrti

• USA Sick

Ideální dovolená v karanténě se zvrtne, když nečekaný vetřelec rozpoutá šílený boj o přežití. (HBO Max)

Adramelech

Film o tom, jak lidem v období covidu začalo hrabat. Vyzdvihnout je třeba realistické zobrazení běžných amerických žen, jež často mají ke štíhlosti daleko. Možná za to může tamější způsob stravování. Obě hlavní hrdinky nejsou vysloveně obézní, ale jsou, abych tak řekl, poněkud oplácané. Koukat se na ně ale celkem dalo, i když český divák je z reálného života zvyklý na krásnější ženské exempláře. Prvních víc než 30 minut mě film nudil, protože se tam prakticky nic nedělo. Aspoň o pár dobrých hlášek to mohl scénárista obohatit, ale asi ho žádné nenapadly. Protože jsem však z recenzí jiných uživatelů věděl, že děj se rozjede až později, tak jsem vydržel, a vskutku, pak už to docela odsejpalo. Kdyby film nebyl tolik postižený fenoménem černé obrazovky, bylo by to na tři hvězdičky. ()

Harapes

No konečně po dlouhé době pořádná jednoduchá vyvražďovačka s rychlým tempem a dostačující stopáží. Kevin Williamson si vzpomněl na staré dobré časy,kdy jeho osobou napsaný Vřískot či Tajemství loňského léta slavily úspěch a tady se mu to povedlo konečně znovu. Jóó, covid je mrcha...😉 ()

chaometic odpad!

Moc akce, stupidní děj. Možná tak hudba byla výstižná. Kdyby ten film dávali za covidu to by to mělo zajímavější atmosféru. Hodnotím ODPAD a režisérovy ať upadnou koule. ()

Zombi

Povedený slasher zasazený do období covidu, příjemně napínavý a zároveň poměrně akční. Potěší rozumné chování obětí i nečekaná motivace záporáka. Slušný scénář i režie. Spokojené 4 hvězdy. ()

aLPaC

Kevin Williamson pomrkává po svých nejlepších dílech a letech, ale i když je/jsou hlavní záporáci zajímavý a hlavně mají originální motivaci, přesto mi to všechno přišlo příliš průměrné, než abych tomu dal více hvězdiček. ()

b.dragonfly

Uprostřed pandemie se děly zlé věci, moc zlé. Ještě mnohem horší než fronta na roušky a dvoumetrové odstupy. Vylízané a nesympatické hlavní postavy s klasicky nelogickým chováním nahrávajícím vrahovi, které pobíhají po chatě, kolem chaty a po cestě vysypaly z roušky veškerý rozum. Tyhle teenagerské vyvražďovačky mě vážně nebaví a celkem vysoké hodnocení filmu upřímně nechápu. Nic nového, vše stokrát viděné jinde. Slabé 2*. ()

Renfield

To, že Kevin Williamson zavzpomínal na časy Vřískotu, je zřejmé hned v úvodu. Už tady to vrah nemá jednoduché, už tady ho to bude bolet. Naštěstí to nepůsobí jako vykrádání sebe sama, Sick je jinde, má dobré z minulosti, jinak ale vypadá dnešně, přičemž své udělá i relativně zajímavá pointa. Ta je vyhnaná do extrému, nejen ona působí až parodicky, což zase připomene Vřískot. Humor tu je a funguje nejen v pátek třináctého. Postavy jsou takové reálné, takže zrovna tato trojice příliš zajímavosti nepobrala, což lehce sráží seznamovací část, v té příliš není co představovat, vysvětlovat. Jenže v závěru jejich nastavení vlastně sedí a abych je neshazoval, při soubojích s vrahem zase dokáží používat mozek, vyjma několika chvil. Některé souboje nebo naháněčky působí díky kameře vyloženě akčně. K adrenalinu a zábavnosti tak není potřeba co pět minut, to další mrtvý, těch je tu velmi málo. Navíc své udělá i výborná práce se zvukem, hudbou a nakonec i ten gore. 70% ()

tenebrae86

Mix home invasion thrilleru a slasher hororu, který neurazí, ale ani ničím výraznějším nezaujme. Trochu z The Strangers, špetka z Vřískotu a podobně, nic co by už fanda žánrů neviděl, ale řemeslně ok. Taková jednohubka, která u mě brzy upadne v zapomnění. Plus za rychlé tempo, krátkou stopáž a pohlednou Gideon Adlon v hlavní roli. ()

Flopik

V tomto žánri nakrútiť niečo originálne sa veľmi nedá, toto však bolo tak napínavé, že to vynahradilo príbeh. Tie naháňačky sú proste skvelé, nie je to umelé ako vo väčšine filmov, ale sú poriadne akčné... teda to slovo čo mi napadá, sú dravé. Ďalšie obrovské plus, je to maximálne reálne. Dokonca hlavné hrdinky keď knokautujú nepriateľa tak ho aj dorazia, to mi spravilo neskutočnú radosť. Fandil som im poriadne celý film a bavil som sa skvelo. Covid téma prekvapila ale za mňa prečo nie.. Solídne 4*. ()

warrenur

Pobavilo, zvlast ta inteligentna pointa s asymptomatickostou a motivaciou votrelcov. Teenagerske vyvrazdovacky vsak uz povazujem za trosku hlupunky podzaner a bavi ma zvacsa len vtedy, ked su tak hlupe, ze fandim zaporakovi. :) Ale uvod s celkovym vykreslenim bol fajn. Odporucam moze vam sadnut. Za mna len 40% ()

Warhorr

Tak z tohoto jsem vážně sick. Chata u jezera, tři přátelé a maskovaný zabiják. Mohl to být povedený slasher, nebýt té covid omáčky okolo. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale tohle nemůže myslet vážně ani ten největší covidový fanatik ever. Není to vtipný, není to vážný, je to akorát trapný a ubohý a kazí to dojem z celého filmu. Jestli bylo cílem režiséra připomenout divákům covidovou atmosféru, abychom nezapomněli, tak se mu to povedlo a mě pěkně nasral. Už nikdy více tvl. Ještě tu započítejme naprosto nesympatické postavy ( tu černošku bych nakopal nejraději do huby ) a spoustu absurdních situací a je vymalováno. Nad vodou to drží vážně jen ty vraždy, které nejsou na škodu a ujdou, krátká stopáž ( naštěstí ) a trochu zajímavý rozuzlení. No, snad jsem Vás touto recenzí moc nenakazil. Kuck,kuck !!! ()

molcan2

Chorý sleduje príbeh Parkera a Miri, dvoch priateľov, ktorí sa rozhodnú stráviť karanténu v dome pri jazere počas pandémie, až kým ich nezačne desiť klopanie na dvere, ktoré sa nakoniec stane skutočným hororom. Som vášnivým fanúšikom žánru slasher a na tento film som sa dosť tešil, nie je vôbec inovatívny, ale režisérovi Johnovi Hyamsovi sa podarilo odviesť skvelú prácu, veľmi dobre zrežíroval a má veľmi dobrý scenár, o ktorý sa postaral Kevin Williamson, ten istý, ktorý napísal scenár k filmom Vreskot. Film má skvelé scény naháňačiek, dobré postavy a neuveriteľné prostredie, pre každého, kto je fanúšikom tohto žánru, sa oplatí pozrieť si ho. ()

fisus

To zas byli nervy. Ne že bych se bál o hlavní "hrdinky", ale z těch keců o covidu se mi rosil knír. Bohužel takových blbečků zmagořených během "pandemie" nám tu běhalo víc než dost a to je ten skutečný horor. ()

gulista

Priamočiary mix rôznych subžánrov ako home invasion, survival horor a predovšetkým slasher, ktoré tomu dodávajú vcelku stráviteľný, nenudiaci, ba až napínavý náboj. Hlavný motív jemne pritiahnutý za vlasy, po odhalení záporných postáv trochu opadne napätie, no napriek tomu z toho srší nie tak dávna dobová paranoja. 55% ()

dannyyy

Nejlepší "covidový" film, jaký jsem viděl a ještě k tomu ve stylu Vřískotu. Velmi oceňuji, že záporné postavy dodržují daná covidová opatření a nosí ochranné černé šátky přes ústa i nos :)) Záběr ohnivého běhu na konci velmi potěšil, až na ty policejní vozy, z kterých neráčil vystoupit žádný policista... to jsem šel do kolen :)) Film ale jinak velmi povedený, dali si záležet. ()

Pinegirl

Průměrný horor, kde asi není nic neočekávaného nebo nového. Partička co odjede na odlehlé místo, kde široko daleko nikdo není a v noci je navštíví nemilá návštěva, v tu chvíli začíná boj o přežití. Líbilo se mi téma Covid a to, že je nezabíjeli jen tak z nudy, potěšení nebo že jim v karanténě prostě přeskočilo. Stopáž akorát, nenudila jsem se, naopak jsem napínavě koukala na scény jako třeba jestli ji ta ženská pustí do auta, i když nemá nasazenou roušku, u téhle scény jsem pěnila a řekla si, že už je to kravina, samozřejmě pouze do chvíle vysvětlení. A super věc je, že záporáci nebyli nesmrtelný, jak to ve většině hororech bohužel bývá. Jako večerní horůrek asi dobrý, ale nic to ve mě nezanechalo a vzpomenu si na něj asi jen když uvidím tento komentář. 3* ()

BOURQUE

Na prvý pohľad to COVID-19 prostredie sa zdá byť len takým doplnkom. Postupom času sa veci dajú na správne miesto a pochopíte, že sa jedná o slasher, kde motívy rodiny in revenge siahajú k myšlienkam a presvedčeniam, ktoré nie sú čistým výmyslom od scenáristov príbehu. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

helraiser

Tak jo tohle jsem tedy nečekal, hodně slušně nadupaný akční atmosférický slasher s tématikou covidu. Podobně akční slasher jsem už sakra dlouho neviděl a tak k ještě větší spokojenosti už chybělo jen více mordů, ale jinak opravdu hodně dobrý. Parádní atmosféra, sympatická stopáž, akční sekvence opravdu na úrovni, tak snad jen ten motiv těch mordů je lehce usměvavý. Spokojenost je ovšem na místě. ()