Karanténa smrti

• USA Sick

Ideální dovolená v karanténě se zvrtne, když nečekaný vetřelec rozpoutá šílený boj o přežití. (HBO Max)

MrPierc

V rámci žánru přímočaré, logické, bez zbytečného natahování. Zajímavé rozuzlení. Bavilo mě zaostřovat vraha v pozadí a hledat jeho cupitavé plížení. Vřískot by se mohl učit, jak dělat moderní slasher. ()

cariada

V covidové pandemii se rozpoutá peklo a někdo náhodně vraždí, ale celé to má spojitost a zajímavou pointu. U hlavní hrdinky se mě líbil ten civilní projev. Příjemný slasher. ()

Lenka.Vilka

Tenhle film je zajímavý právě z toho důvodu, že nemám tušení, co se snaží sdělit. Možná je to tím, že můj svět nebyl poznamenaný karanténou. Možná proto, že mi přijde ujetá situace kalíme, ale když jsme k sobě blíž než na metry, tak stříkáme sprejem (savem nebo gladem!?!?!), ale i tak máme celý víkend stejný náhubek. Krátce. Možná bych se vyprdla na zasazení do reálie covidu a nechala "obecnou chřipku" nebo bych tenhle film nedala světu na začátku roku 2023, ale na začátek roku 2022. Možná tam by tenhle prvek znamenal něco podstatného. Protože já jinak dostala silně průměrnou vyvražďovačku, kde mi nebyl sympatický vůbec nikdo. A paradoxně by mi to možná fungovalo mnohem líp, kdyby se vyprdli na covid, protože pointa vraždění byla vážně trapná. Úplně tam mohlo jít o situaci alkohol/přejetí autem. Kdyby to bylo alespoň lépe natočený, jsem schopná odpustit spoustu věcí. Ale ani tohle se nepovedlo. Když dám stranou pointu, tak musím uznat, že takhle festově jsem se už dlouho nenudila. Jediný světlý moment nastal během zaslepené konfrontace (A kde ji měl on?!), směrem k naší hlavní hrdince. Hodina a čtvrt a já si připadala, že sleduju šest filmů v jednom. Poslední záběr vtipný. Ve většině filmů policajti vystoupí z aut a začnou křičet. Ale jasný, holky neměly roušky ;) nebo jenom nechápu současný horor. Docela smutný, když je to můj oblíbený žánr... ***** Absolutně nesouhlasím s názorem, že zda se film bude nebo nebude líbit, rozhodne názor diváka na covid. Mělo by rozhodovat, zda je film dobrý nebo špatný. Protože přece jen. Kdyby nám chtělo být sděleno, že ten, kdo doma neseděl dva roky na zadku, je vlastně stejný vrah jako ten, kdo vzal nůž do ruky a učil se kuchat na studentech, tak asi na konci zůstane na živu někdo jiný. Panečku, to by byl zvrat! Odrazilo by se to na mém hodnocení... ()

dubinak

Po dlouhé době zase příjemná home invasion s charaktery, které vám nejsou úplně jedno a s barákem, kam byste se nejradši taky vloupali. Rozjezd sice až na intro docela trvá, ale potom to má celkem spád a napětí a ničím mě to téměř neštvalo. V tomto subžánru je dost důležité, aby se postavy chovaly normálně a v rámci mezí logicky, což Sick docela pěkně splňuje. Vidět tohle za covidu možná tomu dám i tu čtvrtou. ()

Juto

Sick je zábavná a rýchla slasher zábava, ktorá bude vítaným pozretím pre fanúšikov tohto žánru. Ale aj tak, nečakal som, že film bude mať taký šmrnc, aký mal. To by ste vôbec nečakali, ešte raz česť za využitie pandémie. Film má dobrú akciu, strašidelné, slušné herecké výkony a je to taký ten slasher, ktorého by som si kľudne pozrel aj pokračovanie. 7/10 ()

UhLee

(5/10). Sick mi naplno ukázal, že subžánr SLASHER HORROR nebude úplně můj "cup of tea". Dokázal jsem si, že se mi líbí daleko víc artově orientované horory, zaměřené spíš na psychickou náročnost.  Mi vlastně u horrorů vůbec nevadí nějaký úvod, který tento film naprosto postrádá a klidně bych si dal ten film o pár minut delší, jenom abych byl zaháčkován do příběhu. Divák je do toho hozen na plný plyn a nestačí se divit, co všechno se na obrazovce odehrává. Moje filozofie souzní s tím, že pokud divák "přetrpí" někdy poněkud pomalejší rozjezd, tak si o hodně více potom váží těch děsivých pasáží. Řekl bych, že ten strach je tam potom za odměnu. Tady mi to bylo docela putna, jestli umře nějaká postava. Nedošlo k žádnému napojení na postavy. Má to na druhou stranu výborný nápad, který je divákovi odtajněn až v úplném závěru filmu. Líbila se mi práce se zvukem kdy byly v pozadí použity velice zajímavé a děsivé tóny a zvuky. Můj zážitek by byl možná více intenzivní, kdybych byl opravdu doma v karanténě a koukal se na tohle. To bych si možná opravdu rozmyslel, jestli bych porušil protiepidemická opatření. Takto je Sick jenom jakousi ozvěnou pandemie, která už tak trochu vyšuměla. ()

DJ Rocco iNc

Skvelý úvod, dobrá atmosféra,  miestami nudné dialógy, no od polovice filmu skvelá akcia. No záver... WTF? Celá tá pointa ohľadom COVIDU, za to jedna hviezda dole. Inak by to bol veľmi dobrý killer thriller. ()

BROKEN_

Sick se sice nezapíše jako Vřískot do žánru hororů a nejedná se o nic, co byste doposud ještě neviděly. Sick je ale poctivě natočený home invasion slasher ve kterém jsou postavy dobře napsaný, chovají se chytře a uvěřitelně a divák jim bude jednoduše fandit. Záporákova motiace ke konci dává smysl a tvůrci si tady s pandemií covidu pohrály nápaditě. Atmosféru se to daří pěkně budovat a jakmile přijde na nahánění postav o napětí nebude nouze. Celé je to zkrátka povedená hororová podívaná, kterou jsem si osobně velmi užil a udělalo mi to radost. Kevin Williamson dokazuje, že pořád umí a jeho práce se scénářem má pořád co nabídnout. Osobně doufám, že se Williamson nebude na dalších dvanáct let držet od scénářů k filmům a především k hororům co nejdál. Jeho talent prostě potřebujeme. Z mého pohledu tak musím Sick všem doporučit, kdo má rád slashery a chtějí večer v napětí fandit postavám, tak jděte do toho. Určitě nebudete litovat. 7,5/10. Více se můžete dočíst ZDE. ()

Johnny.ARN

Slasher horor, kde najhorovejšie sú tie covid opatrenia, rúšky a všetky úkony, ktoré si dobre pamätáme a stále nás pri nich mrví. Ide to rovno na vec, bez zbytočných omáčok a drístov. Zo žánru to nevybočuje, viete presne, čo sa kedy udeje a dokáže vás prekvapiť len nelogickosť konania a situácií. 3 z 5 ()

Sfinkter

Pseudovarianta Vřískotu s povedenou atmosférou v první půlce a svižným vybíjením, ale Covid jako motiv? To snad nemůžou myslet vážně. Poslední třetina fraška. ()

oveckaoa

Slasher jak ze staré školy (myšleno v dobrém). Točil to režisér Univerzálního Vojáka 3,4 a scénář k tomu napsal chlápek co psal scénář k Vřískotu1,5, Tajemství Loňského Léta nebo třeba Fakulty.  V době kovidu jdou dvě holky a později i jeden kluk do chaty otce jedné z nich tam jich nahání vrah.  Za normálních okolností je to 60 procent , ale ten důvod proč to dělá (je obsažen v názvu) si zaslouží hvězdu navíc. Díky za titulky Lordek v roušce (ta černoška by z něho měla radost) 80 procent ()

elanius

(9/2023) / Zaujímavý námet, aktuálny. Je celkom vtipné vidieť ako Covid ovplyvňuje aj filmy. Napríklad v Glass Onion mali postavy na verejnosti rúška. Sick je celkom seriózny home invasion a ja osobne mám radšej keď sú tieto filmy viac vážne ako vtipné. Postavy konajú ako tak v rámci logiky, ale zabijaci sú o dosť viac efektný kým sa teda ešte neodhalí ich identita. Celkovo podarený thriller, ale ničím moc zvláštny a prekvapivý. (6/10) ()

hroubek

Spokojenost. V první řadě bych doporučil si o filmu nic nezjišťovat. Žádný popisek děje, žádný trailer, prostě si to pustit a být překvapený jako hlavní hrdinky. Scénárista Kevin Williamson kdysi přepsal pravidla žánru Vřískotem, který byl chytrý, zábavný a dokázal překvapovat. Williamson zná pravidla žánru, a nebojí se je porušovat nebo různě ohýbat ve svůj prospěch. A totéž dělá i v novém filmu Sick. Z počátku se vše tváří jako „obyčejný a celkem tuctový slasher říznutý s home invasion“, aby se během pár minut ukázalo, že je film mnohem chytřejší a hravější. Z velké části za to může režisér John Hyams, který odvádí nadstandartní řemeslo, a parádně pracuje s napětím a atmosférou. Hyams opravdu nikam nespěchá a pečlivě buduje atmosféru, snaží se abychom poznali postavy, vychutnali si prostředí kde se film odehrává, a pomalu se připravili na to, co přijde. A když to přijde, tak je to uvěřitelné, a mnohem chytřejší, než v jiných filmech. Hlavní hrdinové přemýšlí, jednají realisticky a mají proti sobě záporáka, co má sice fyzickou převahu, ale dělá chyby. Žádný nezničitelný zabiják, ale obyčejný člověk z masa a kostí, jenž krvácí a každá jeho chyba ho bolí. Williamson vymyslel vyrovnanou hru, která je napínavá a působivá. Navíc je obohacena dobrou a údernou pointou, díky které si uvědomíte, že tohle není jen „obyčejný béčkový malý horůrek“, ale film se zajímavou a přenosnou myšlenkou. Osobně jsem spokojený a tento film s radostí doporučím dál. ()

Anet21

⚪Podivné home invasion na štýl Vreskotu, ktoré veľmi postmoderne zakomponovalo do deja aktuálne témy covidu, i keď tak nešikovne a lacno, až sa divák zamyslí, či naozaj tak hlúpa premisa, resp. motív záporáka vôbec dáva zmysel a stála režisérovi za spracovanie.⚪Veľká časť akčných scén je nakrútená roztrasenou zrýchlenou kamerou, aby sa skryli chyby, čiže akcia je často veľmi neprehľadná, záver s odhalením už spôsobom prevedenia neprekvapí snáď žiadneho diváka, pohybujúceho sa v žánri. Vlastne veľmi schematická záležitosť na jedno zhliadnutie, ktorá nemá šancu v širšom kontexte (ani nejakej kolektívnej pamäte na zlomové udalosti) zaujať.⚪ ()

jefff

Ačkoliv dávám jen dvě hvězdy, nebylo to vyloženě blbé. Jen mi to bylo tak nějak fuk. Nápad s karanténou v covidu dobrý, ale celá pointa byla taková vachrlatá a moc mě průběh filmu neoslovil. V půlce jsem už musel přetáčet a to není znamení úplně napínavého děje. Napětí se dostaví až v poslední čtvrtině a to je na thriller málo. ()

sedm.1

Z určitého pohledu by se dalo ve spojitosti se Sick  tvrdit, že zde divák dostane ,,za málo peněz hodně muziky’’, jelikož finance tu nejspíš padly skutečně jen za pronájem domu, kde se naprostá většina filmu odehrává a pak ještě za mzdy pro druhořadé herce, takže nic závratného, no a s ohledem k tomu je tedy pravdou, že z toho mála se tu tvůrcům podařilo přivést na svět poměrně důstojný žánrový přírůstek, který je především krátký, díky čemuž je pak svižný, chvílemi napínavý, ke konci slušně gradující, prostě kdo nemá v rámci hororů příliš nakoukáno, tak myslím, že by se u tohoto snímku mohl poctivě bavit a užít si ho. Ovšem kdo nakoukáno v rámci Home Invasion už něco má a může tak porovnávat, ten se podle mě bude docela i těch osmdesát minut trápit, a to z mnoha důvodů, které tu hovoří proti filmu, a nemohu začít ničím jiným než ,,Covidovou’’ zápletkou, o které fakt nevím co si mám myslet, a to především ve smyslu co se týče vysvětlení důvodu vyvražďování, kdy nevím, jestli to bylo míněno vážně nebo ironicky, v což tedy doufám, protože tohle brát regulérně prostě nejde. Ona ale celkově ta zápletka není příliš nápaditá, v mnoha směrech je předvídatelná a závěr vůbec, ale vůbec nepřinese nic nečekaného,  prostě takový klasický nudný happy end. Za výrazné pak nelze příliš považovat ani postavy a ani herce, a to jak na kladné, tak na záporné straně, vesměs mi připadli tuctový a nezajímavý, no a nějak jsem v této podívané nezachytil atmosféru, která v těchto typech sehrává v podstatě jednu z nejzásadnějších rolí, takže i to významným způsobem ubírá na výsledné kvalitě Sick. Kvůli tomu všemu tak nemohu hodnotit tento film ani průměrně, na druhou stranu ale musím i dodat, že v rámci možností to zas až taková mizérie není, ba co víc, pro neználky subžánru může být Sick dokonce i slušná jízda. ()

Kienast

Nejlepší film doby covidové! Přímočarý akční slasher, nic víc, nic míň. Slabší 4*, silné 3* přeber si to jak chceš. Já se bavil. 7/10 ()

borec999

Škoda že sme miesto Sick dostali v kine Megan, pretože najnovší film od scenáristu Vreskotu Kevina Williamsona je ako horor omnoho výživnejší. Celkovo ide o mix home invasion a slasheru, ktorý ako zatiaľ jeden z mála hororov kvalitne do deja zapracováva pandémiu a karanténu, má postavy ktoré sa správajú vcelku racionálne, pár slušných naháňačiek a súbojov s vrahom ako vystrihnutých z Vreskotu, jeden záverečný lahôdkový kill (parohy) a pri svojej rozumnej dĺžke utečie ako voda. Na druhej strane neponúka nič prevratné, v závere tempo upadá a uhádnuť motiváciu vrahov po odhalení ich identity nie je veľmi náročné, keďže postáv a udalostí je vo filme naozaj minimum. Asi som od takého scenáristu ako je Williamson čakal ešte trošku viac. Megan dostala spodnú hranicu 3 hviezd, Sick dostáva vrchnú (na 4 hviezdy to za mňa žiaľ tesne nebolo). 65% ()

666Carnage

Po hodně dlouhý době home invasion, slasher co za něco stál a umí za to pěkně vzit. Rozuzlení super včetně pointy a vraždy obstojné. 80 minut je super stopáž pro takový snímek. Od nějaký 25 minuty to chytlo tempo, co jelo až do konce. Povedený horůrek, co si zaslouží pozornost a určitě skvělý start v hororové sféře pro rok 2023. 75% ()