M3GAN je zázrak umelej inteligencie. Bábika ako živá, naprogramovaná tak, aby bola dokonalým spoločníkom dieťaťa a najväčším spojencom rodiča. Navrhla ju Gemma, geniálna autorka robotov z hračkárskej spoločnosti. M3GAN dokáže počúvať, pozorovať, učiť sa. Predovšetkým je však najlepším priateľom, učiteľom, partnerom a ochrancom dieťaťa, ku ktorému je pripútaný.  Gemma sa nečakane ocitne v situácii, na ktorú vôbec nie je pripravená. Stane pestúnkou  a náhradným rodičom svojej osirelej malej netere Cady. Pod silným tlakom v práci sa preto rozhodne spojiť Cady so svojím prototypom bábikou M3GAN a pokúsiť sa vyriešiť oba problémy. Toto rozhodnutie má nepredstaviteľné dôsledky. (CinemArt SK)

Allien.9

Díky bohu (respektive ČSFD) za free předpremiéru, protože za tenhle Horor-Pro-Celou-Rodinu bych vydaných peněz hodně litovala. Ač byl trailer cool, vypadalo to, že kromě vizuálu samotné M3GAN film ničím nepřekvapí - a přesně to se také stalo. Ba co víc, celé to na mě působilo lacině, až přespříliš nalajnovaně (za to mohou mimo jiné VŠE ukazující trailery) a jako celek mě to prostě nebavilo. Nemůžu říct, že bych vyloženě měla potřebu mlátit hlavou o sedačku nebo odejít, ale dávat to v televizi, neměla bych problém dojít si u toho na záchod, vzít si něco k jídlu, mrknout sem tam do mobilu apod. Označení "horor" je v případě "M3GAN" taky celkem mimo, protože scény nejsou ani děsivé, ani nepříjemné, občas jsou spíš úsměvné, a nefungují dokonce ani lekačky. Vzhledem k tomu, že film nemá jedinou zapamatovatelnou scénu, tak to bylo nejspíš moje první a poslední zhlédnutí. P.S.: (lehký spoiler) Nebýt toho umím-všechno-a-nahackuju-se-do-všeho-kolem nesmyslu v závěru, tak bych možná s přivřenýma očima dala slabé 3*, ale za tohle fakt ne. ()

silentname

Napriek tomu, že niektorí moji kolegovia sú k "M3gan" celkom tvrdí, myslím si, že v jadre je tu dobre spracovaný film. Natočené je to solídne, je tu niekoľko skutočne dobrých a atmosférických scénok a ku koncu to vie dvíhať v dôležitých bodoch napätie a celkom necháva divákov hádať, ako to vlastne celé dopadne. Lebo aj keď sa chvíľu darí, karta sa tu skutočne celkom často otáča. Čo robí film skutočne zaujímavým. Dokonca oceňujem, že Megan nájde spôsob, ako so všetkými solídne vybabrávať. Zase však analyzovať scénky až moc do hĺbky, lebo by si človek začal dávať zbytočne veľa otázok. A to pri takýchto filmoch nechcem nevyhnutne. Problémy sú pre mňa akurát to, že film sa zbytočne snaží byť moc safe, aby prilákal aj mladších divákov. Pretože sú scénky, ktoré mohli byť trošku silnejšie. Plus mám pocit, že požiadavky Cady a jej vystupy boli niekedy trošku moc. Ale celkovo poviem, že viac než s filmom samotným som mal problém s ľuďmi, ktorí sedeli v kine za mnou a robili mi počas celého filmu audiokomentár s ich vlastnými dojmami. Prosím vás, všetci čo toto čítate, buďte k ostatným v kine ohľaduplní. Ak sa chcete rozprávať, pustite si film na gauči a otvorte si k tomu kľudne aj dve pivá. Ale nerušte ľudí, ktorí si prišli pozrieť film a nezaujímajú ich vaše poznámky. Hodnotenie: B ()

JASON_X

Po tom všem humbuku okolo jsem tedy čekal větší odvaz. Inu že je něco hitem v US není moc vypovídající informace. Na můj vkus málo odvážné, málo morbidní, málo krvavé, málo "úchylné", příliš středoproudové, to třeba takový Chucky je trochu jiná liga. Trikově je ovšem Megan zmáknutá perfektně. A je to moc pěkná panenka, mít podobu o pár let starší, mohla by se vyrábět i jako "hračka" pro dospělé pány. ()

Enšpígl

Chce to víc filmů, kde se na život a na smrt mydlí adoptivní matky s panenkama. Boží. Chtělo by to další díl, co další díl, celou sérii, nebo rovnou série, tak alespoň osm sérii. A klidně bych tam dvě ty panenky a tři maminky a všechny s vlastnostma terminátora minimálně. To je vono, promyšlený příběhy, napětí až za hrob. ()

Hismael

Panenka Megan je asi metr vysoký robot pro děti na hraní, který jde lehce zvednout a někam odnést. To ovšem nebrání tomu, aby z něj tvůrci udělali dětského terminátora na zabíjení. Najednou zvládá mnoho činností, ke kterým původně nebyl vyrobený. Přímým záběrům u drsnějších scén se režisér Johnstone snaží vyhýbat, což asi nijak neovlivňuje fakt, že jako horor je to poměrně slabé. Může to vypadat jako nějaká nová epizoda ze seriálu Černé zrcadlo, ale na mnohem nižším levelu. V některých případech na sebe postavy reagují docela zvláštně a příliš nevylepšují neoriginální námět. Na papíru mohl scénář vypadat docela dobře, ale provedení nakonec žádné nadšení nevyvolává. ()

• Adrien Morot a Kathy Tse z Morot FX Studio vytvorili animatronickú bábkovú verziu M3GAN, ktorá sa používala na dialógy a detailné zábery tváre. (m.a.t.o.)
  • Akonáhle sa prvý trailer stal virálnym na TikToku medzi tínedžermi, Universal Studios nechalo film prerobiť tak, aby sa zameral na mladšie publikum. (Arsenal83)
  • Technik pomocou pera sleduje pohyb očí M3GAN. Spôsob, akým je scéna prezentovaná prostredníctvom pohľadu M3GAN, je veľmi podobný montážnej scéne, v ktorej je rekonštruovaný dôstojník Murphy vo filme RoboCop (1987). (molcan2)

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

08.01.2023

Ačkoliv kina už měsíc drtí druhý Avatar, našel producent Jason Blum přece jen zase jednou skulinku k úspěchu. Hororová M3GAN o panence s umělou inteligencí, která se vydá na dráhu dalšího Chuckyho,… (viac)

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly