Noční agent - Série 1

(séria)
USA, 2023, 8 h 9 min (Minutáž: 45–56 min)

Tvorcovia:

Shawn Ryan

Predloha:

Matthew Quirk (kniha)

Hudba:

Robert Duncan

Gabriel Basso, Luciane Buchanan, Hong Chau, Eve Harlow, Fola Evans-Akingbola, Sarah Desjardins, D.B. Woodside, Enrique Murciano, Phoenix Raei (viac)

mzss1

[64%] Velká škoda, že netflix opět přestřelil s počtem epizod. 10 je zde opravdu hodně. Zpočátku to vypadalo opravdu nadějně, ale pak to začalo upadat do docela pěkné nudy. Rozhodně to víc kritizovat nebudu, jen je škoda toho potenciálu. První dva díly byly úplně suprové. I hlavní herecké duo Gabriel Basso a Luciane Buchanan mi zdě krásně sedělo. Po akční stránce je to takové střídmé, tak akorát. Finále mě už moc nechytlo, nebavilo i když vše mělo logické základy. No, uvidím zda-li se vrhnu na druhou řadu až vyjde. Na 1 vidění to nebylo špatné, jen ty poslední epizody mě už nudily. Škoda … ()

castor

Docela jsem se těšil. Od začátku totiž bylo jasné, že půjde o typického zástupce špionážního thrilleru, který má sympatické postavy, zkorumpované agenty i svižný děj, který diváci mnohdy zvládnou sjet díky lehké stravitelnosti třeba za tři večery. Expertka na kybernetickou bezpečnost Rose přišla prakticky o poslední žijící příbuzné. Podle její zavražděné tety se někomu v Bílém domě nedá věřit. Netušila, že byli špióni. Aby taky nekoupila kulku, měla zavolat na nouzové číslo. U telefonu, který prakticky nikdy nezvoní, sedí na noční šichtě mladý agent Peter. Nedůležitý, nabízelo by se doplnit. Ovšem zanedlouho bude jeho role sakra podstatná. Záhy vnímáme druhý paralelní příběh. I ten začíná být zajímavý, až do sebe oba narazí. Jenže divák si nemůže nevšimnout, jak dialogy začínají místy tahat za uši, či jak moc si scénář občas pomáhá náhodou. Přibývá přešlapů i krkolomných vad na kráse. A třeba takové trio viceprezident, poskok na špinavou práci a šéfka prezidentské kanceláře působí místy až komicky. A divák si přeje, aby jiskření mezi ústřední dvojkou bylo hmatatelnější. Každopádně hlavní hrdina ztvárněný Gabrielem Bassem mi vzhledově hned připomněl Richarda Maddena z britské série Bodyguard, což byla poměrně spletitá záležitost s několika skvěle zakomponovanými akčními scénami, který se otíral o podobná témata. A který kvalitou došel prostě dál. ()

TheEvilTwin

S1: Noční Agent je přesně ten typ seriálu, který krásně svižně utíká a po celou dobu tak nějak podvědomě baví, i když divák cítí, že o žádný extra zázrak se zase nejedná. Postavy jsou sympatické, ale trochu moc obyčejné, děj je tuctový, ale zase zábavný a celé to ubíhá jeden díl za druhým, až se divák ocitne ve finále. Tempo i akce je dost a jak říkám - celý seriál prostě baví. Ale skrze jeho neoriginalitu a obyčejnost mu po skončení i tak nechávám "jen" lepší 3*, jelikož si na něj prostě za měsíc už nevzpomenu a nemá vyloženě žádný aspekt, kterým by se odlišoval a vyhoupnul do nadprůměru. ()

M.i.k.e

kdyby Night Agent vznikl před 15 - 20 lety, měl by velkou šanci se zařadit po bok dnes už skoro klasik typu 24 hodin. Jenže vznikl loni a není tak ničím víc než slušně šlapajícím oddechovým béčkem, které se úplně nekamarádí s logikou, ale tupost vynahrazuje zběsilým tempem a akcí odpovídající televiznímu akčňáku. Díky tomu tak nenudí, ale že bych netrpělivě vyhlížel druhou řadu se úplně říct nedá...60% ()

jedna_vrana

Peter Sutherland (Gabriel Basso) dáva seriálu pocit uveriteľnosti, úloha agenta mu dobre pasuje. On, ako postava, dáva zmysel aj v situáciách, ktoré už taký zmysel nedávajú. (Prísne tajné sa rieši v kaviarňach, herci po streľbe a výbuchoch nemajú ani rozstrapatenú ofinu, neuveriteľná postava Rose Larkin...) Problémom je deravý scenár - príliš veľa akcie na úkor poriadku vo faktoch a prehľadnosti deja. ()

kenkaku

Pokud to někoho zajímá detailně, už jsem se vyvstekal dost u jednotlivých epizod. Shrnutí: Scénář si dost pomáhá náhodou a v drobnostech je neskutečně debilní. V každé epizodě je hned několik vyloženě směšných/hloupých situací komplet vypoušejíci logiku. Zbytek akční (občas i neotřele) nebo užvaněný (zbytečně). ()

Hanys_

Svižná špionážka, která si na nic moc nehraje, dokáže potěšit solidníma záporákama i nečekanými zvraty a navrch přináší na tv zábavu slušnou akci. Někde mezi 3-4, ale protože mě to fakt bavilo, žádný díl nebyl vysloveně hluchý, a vlastně se zrovna teď na S2 dost těším, tak jdu výš. 7.5/10 ()

warrenur

Treba sa zmierit s tym, ze pilot je scenaristicky i atmosferou najlepsou epizodou. Potom sa to preklopi do priemerneho politickeho akcneho spiknutia, hier v tajnych sluzbach a nejakeho toho kontraktora. Ustredna dvojka, ktorej ma divak fandit, je sympaticka a to je vlastne hlavny a jediny tahak tohto serialu. Seria je plna logickych skratiek az somariniek, ale celkom to odsypa. Treba "vypnut" tak jednu hemisferu a da sa na tom zabavit, rozhodne som vsak cakal viac. 50% ()

Daiker

Nenáročná thrillerová jednohubka.... Stylem mi to připomínalo The Scandal, ale nebylo to tolik přitažené za vlasy.... Příběh je klasický.... neohrožený agent, svědek v nesnázích, spiknutí. Na nic si to ale nehraje.... Já se příjemně bavil, pořád se tam něco děje... Jediné co bych vytkl tak to jsou idioti nájemní vrazi. Jejich dialogy byli zbytečné a nezajímáve.... ()

chrispe

Noční agent mě bavil. Přes všechna klišé, chybějící logiku, do očí bijící kraviny... Postavy, zvlášť ty vedlejší, smutně nevyužity. Spousta z nich spolu se smrtí jako by vyšuměla do prázdna. Ale já v tom nic jinýho, než  oddech nehledala. Takže si u koukání s diváckým sparošem vždy řeknete... ty vole, to je ale blbost, co se právě stalo/děje... a bavte se dál. 3,5* ()

oldy

Tak tohle mě překvapivě bavilo.  Jsem zvědav s čím chcou přijit v druhé řadě. Škoda,že Robert Patrick nevydržel déle. Gabriel Basso si timto serialem nakopl karieru. 7/10 ()

Kushina

Seriál je dobrý. Nepůsobí laciným dojmem, na druhou stranu ani nějakou extra kvalitou. Příběh je fajn a rychle se vyvíjí, takže je tam minimum nudných částí. Na druhou stranu až okatě působí fakt, jak je v tomhle případě špatná ochrana prezidentky USA, buďme upřímní, ta ochrana je tam mnohem větší a zprovodajci byv tomhle případě dostali asi přes držku. Ale jak jsem řekl, sympatiční hercí, průměrný příběh. Zabavilo to. 70% ()

hony23

Agent FBI odhaluje spiknutí v Bílém domě, ochraňuje svědkyni vraždy a v patách má nejen nájemné zabijáky, ale i zrádce z řad svých kolegů. Úvodní díly jsou skvělé a diváka přikovají před obrazovku. Časem ale tempo trochu opadne a poslední 2 díly mě donutili jednu hvězdu v hodnocení ubrat. ()

Sebule

Ze začátku docela svižný, dobrý, akcí nasáklý špionážní thriller, kde hlavní postavu skvěle ztvárnil Gabriel Basso. V prostředku se to ale pokazilo, už to nebylo tak svižné, děravý scénář, kde věci nedávaly smysl a k tomu plno klišé, takže jsem se musel trochu donutit se na to dodívat. Ale ke konci už to zase bylo lepší, zkorumpovanost na každém rohu a v centru dění byl náš agent. Ale ve výsledku to mohlo být o několik dílů kratší a ten prostředek to pokazil docela. Hodnocení: 6,5/10 ()

mdf

Nebylo to nějak utahané ani nudné, akce tam taky nějaká byla,s něčím originálním se nepřišlo,nějak mě to neomráčilo ,jak to prezentuje Netflix,že to je jeho veliká hitofka,tak to asi ne. Jen oddechovka nic víc nic míň. ()

MatyRock

Seriál skvěle funguje jako příjemná forma relaxace s prvky patosu, nelogickými situacemi, předvídatelnosti a občasným nádechem telenovely. Na druhou stranu, seriál umí skvěle pracovat s napětím a hlavní herci odvádí po většinu stopáže dobrou práci. Občas jsem měl malé výhrady ohledně přehrávání některých protagonistů, ačkoli to byla spíše vzácná výjimka. Ve výsledku je tedy Noční agent zábavné "béčko", a já se na druhou sérii opatrně těším. 6,5/10 ()