200 rokov po jej poslednom dobrodružstve, vojenskí vedci naklonujú Ripleyovú a vyberú jej z hrude votrelčiu kráľovnú a využijú to, že votrelec aj Ripleyová sú genetickí hybridi. Medzitým sa Ripleyová spojí so skupinou pašerákov, vrátane pokročilého ženského androida, aby bojovali proti besnejúcim votrelcom na palube lode, ktorá sa rúti na Zem... (Disney+)

Death

Na to, ze se jedna uz o ctvrte pokracovani serie o Vetrelcich to zas tak spatne nebylo. Nechci srovnavat s predchozimi dily, protoze by to nedopadlo pro Vzkriseni prilis dobre. Scenar je v ramci moznosti docela dobry. Nabizi par slusnych momentu a nekolik zajimavych zvratu. Samozrejme lze hodne polemizovat s napadem vzkriseni Riplyove, ktera je navic z poloviny Vetrelec, ale mne to kupodivu prilis nevadilo. Co mne ale vadilo, byla postava toho hnusneho mutanta a zaver, to uz bylo trochu moc mimo a nesedelo mi to. Jinak film je kvalitne natocen a ma cim zaujmout a i kdyz to neni buhvijaka pecka a ani nahodou to nema atmosferu starych dobrych prvnich dvou dilu, mne to k pobaveni staci. ()

pfa

Ripleyová chtěla mít jistotu, že vetřelec zmízí, ač ona s ním. Touha po dokonalosti té néznámé bytosti však přivede vetřelce i jejich "dvorního protivníka" zpět... Řekl bych nejslabší článek v sérii Vetřelců, zapomeneme-li však v tu chvíli na první a druhý díl, jedná se o celkem slušný film. Pravda akční... [6/1O] (Alien: Resurrection, USA, sci-fi horror) ()

silent cut

Střízlivé přijetí čtvrtého pokračování vetřelčí ságy se dalo čekat. Částečně za to určitě může ona posvátnost prvních dvou dílů, ale jinak si vlastně nejsem moc jist... Vetřelci jsou totiž jedineční tím, že každý díl pracuje s trochu jiným schématem, jinou skupinou hrdinů a konečně i trochu upravenou strategií našich milovaných xenomorfíků... A tak je to správné... Klipový střih... Barvy... Comicsová poetika... Jo a Alien baby (thnx Lima ;) je sice mimořádně odporný a tak nějak tragikomický, ale k ukončení této vetřelčí kapitoly mi to příjde jako dobrý krok a víceméně dokazuje, že spojení lidí a alienů není dobrý nápad...výdrž nic moc... ()

Aqualung

Paní Weaverová, či producent podlehli vůni peněz a sáhli po tomto jistě kvalitním tématu. Přivedli na svět Rippleyovou znovu jediným možným způsobem. Tedy klonováním. Pak se vše ubírá již ověřenými cestami a ke klišé.Nabrali kvalitní herce, ale vážení chvílemi jsem nevěděl, jestli koukám na Vetřelce, Dobrodružství Poseidonu, anebo, teď mi odpusťte Dívku na koštěti. Vyčnívají jistě paní Weaverová, pan Pearlman. Ale to ostatní je eklhaft. ()

Almásy

Jeunet išiel presne tým istým smerom ako Cameron, ale pre mňa sa Votrelec jednoducho končí trojkou. Toto je ako taký správny dozvuk ,,chceme ešte vidieť Ripleyovú" ()

fiLLthe3DD

Slabinou prvního "Vetřelce" bylo pomalé tempo, v případě akčního nářezu "Aliens" pak nebylo takřka co vytknout a trojka mi přišla nudná a zdlouhavá. "Resurrection" mám pak z celé série aai nejradši: Námět ohledně klonování mi přišel zajímavý, byl to poměrně dobrý způsob, jak vrátit "Rip" do hry. Sigourney Weaver opět excelovala a působila přesvědčivě (obzvlášť při scéně, kdy zničila laboratoř s nepodařenými klony), nicméně vyvedl se i zbytek obsazení (Perlman a Ryder samozřejmě) a té různorodé partě magorů zkrátka nešlo nefandit. Snímek má solidní atmosféru a rychlejší tempo, občas ukáže i nějakou tu "chuťovku" a více se zaměřuje na akční sekvence, které též hodnotím pozitivně. Samotný emzák pak již tradičně působí neskutečně cool, masky potěší a ani jeho CGI inkarnace není nakonec tak odpudivá. Navíc mám rád ten "look" filmů z 90. let :) Je sice pravdou, že čtyřka uplatňuje vesměs "videoherní logiku," ale stále lepší a zábavnější než celej Covenant. ()

Melios

[ Mierne SPOILERY! ] Votrelec štvorka len pridáva nemastnú a neslanú omáčku k dávno ukončenému príbehu. Všetko, čo ma kedysi iritovalo pri prvom Votrelcovi sa tu znova vrátilo. Strašne nezáživný a pomalý film, so zvláštnym chovaním postáv a s ešte debilnejšie postaveným príbehom (to o prvom Votrelcovi už našťastie tak úplne neplatí). To ako film vyzerá nie je tak úplne chyba režiséra Jean-Pierre Jeuneta, pretože je to celkom schopný režisér, no jeho poetickosť sa do sci-fi hororu skrátka nehodí. Film trpí podobnými problémami ako Fincherova trojka, až na to, že tá svoje chyby zvládla zatiaľ, čo tento snímok totálne potopili. Z praktických efektov sme sa už dostali do doby, kde sa kompletne začali používať digitálne efekty snáď na všetko, čo vás v tej dobe napadlo, i keď každý vedel ako strašne to vyzerá a tak sa to filmári väčšinou snažili zakryť. To v tomto prípade bohužiaľ neplatí. Film neprináša nič nového. Stará a už nie moc zaujímavá zápletka ohľadom toho, že po lodi sa pohybujú vypustení Xenomorphovia a ľoď sa musí zničiť už nikoho nepritiahne. Casting je hotová katastrofa a myslím, že som ešte neobjavil film, kde by mi boli všetky postavy priam ukradnuté. To sa vzťahuje aj na samotnú Ripleyovú. Neviem, kto mal ten "skvelý nápad" ju naklonovať a ako chápem, že sa vďaka tomu musí chovať úplne inak (umelo), no je rozdiel z nej spraviť naklonovaného človeka a vytvoriť z nej ženského Terminátora, ktorému je všetko u riti, bo je OP jak krava a správa sa akoby ani nevedela, o čom sakra točí. Toto skrátka nie je Ripleyová. Je to iba niečo, čo tak vyzerá no nechová sa tak. A príbeh už nespomeniem vôbec, pretože spoločne s vizuálom vytvárajú nerozlučnú dvojicu. Po tejto stránke film vyzerá ako priemerné béčko Paula W. S. Andersona, pri ktorom sa síce solídne zasmejete, no zároveň dostanete poriadnu migrénu z toho jak moc to stojí za hovno. A hotové finále je nový vzhľad Xenomorpha. Vrcholom evolúcie tu má byť premena živočíšneho rozmnožovacieho systému na ľudský, čo ja osobne považujem skôr za degeneráciu než evolúciu. Pretože "určite" sa kráľovnej viac vyplatí, aby čakala deväť mesiacov než sa z nej vyrodí parchant, než, aby každú sekundu vyprdela 500 tisíc nových emzákov.... No a ten "Motýlek" (ako ho volajú v češtine, fuj) tak vtedy som to už mal chuť vypnúť. Ja viem, že musí vyzerať odporne, ale prečo vyzerá ako nepodarený experiment zo skúmavky? Je priam nechutný! Hnus! Ktokoľvek kto to vytvoril tak to prosím vás zabite než sa to rozmnoží. Nie! o také veci naozaj nemám záujem. Takže vo výsledku beriem Votrelca 4 (alebo Resurrecion), za extrémnu stratu času, ktorá nemá s našim obľúbeným emzákom a ich ženským zabijakom nič spoločného. Séria mala skončiť trojkou a tak to aj ostane. Toto vzkriesenie je len chabý spôsob ako zombifikovať dávno ukončenú ságu....Vlastne má to aj nejakú svetlú stránku. Po tomto filme si Jean-Pierre Jeunet konečne uvedomil, čo za blbosti točil a natočil super film Amélia z Montmartru. Holt aspoň na niečo bol ten film dobrý, ak nerátam fakt, že mám nový film do ktorého budem s radosťou kopať ešte ďalších desať rokov... Známka: D - () (menej) (viac)

vincent

Po jednotke pre mňa najlepšia časť z quatrológie. Režisér zasadil do filmu to, čo mi hlavne v dvojke a trojke chýbalo. Je to humor a gore scény. Je to prvý votrelec, na ktorom som sa pár krát schuti zasmial. O čo viac, cítil som že samotný režisér neberie film až tak veľmi vážne a pár krát v ňom cítiť nadsázku. Všetkým je jasné, že takýto príbeh sa nedá režírovať donekonečna a veľa nového sa tu už nevymyslí. Jeunettovi sa i napriek tomu podarilo natočiť dôstojné ukončenie tejto votreleckej ságy. Ono sa môže zdať, že je to zas len behanie po lodi s votrelcami za zadkom, ale tých zopár vecí naokolo ma nenudilo a prišli mi ako zaujímavé spestrenie samotného príbehu. ()

ArdathBay

Čtvrtý díl je ve správných rukou. Vizuální kouzelník sice částečně opustil Gigera, ale ve 4 pokračování se to dá pochopit. Vzkříšení má největší ženský element ze všech dílů. Stačí si uvědomit v jakém pořadí se umíralo a kdo přežil :) Vůbec to smyslové napojení Ripleyové na Alieny je úžasné. Co cítí při každé události jich se týkající. Mateřské city hrají dominantní roli. Po porodu, co cítí Aliení dítě a koho bere za svojí matku a omluva Ripleyové při finálním rozuzlení. A nesmím zapomenout na další složku, která se v jiných dílech nevyskytovala (a bylo to dobře) a to je humor (např. leštění bot a úlek dvorního Jeunetova herce z pavouka po zlikvidování aliena ). Akční scény jsou zvládnuty ( je potřeba si uvědomit, že s akčními scénami Jeunet do té doby zkušenosti neměl )a ta v zatopené kuchyni... no kouzlus mňamozus. Poslední nová věc neviděná v žádném z dílů je to, co my lidé známe nejvíce a na co koukáme každý den. Ne ? No Země přeci. Krásná a apokalyptická. Já si na této delikatese :) pochutnal. ()

vanderbart

Zařadil bych spíše před trojku, když bych přehlížel ten "zmutovaný" konec, ale o moc lepší není... Pojato trochu s nadsázkou narozdíl od předchozích dílů, ale některé scény dost umělé a herecké výkony taky někdy pokulhávají. Plusově obsazení Winony Ryder... ()

Maynard.

No, tak na pomyslném třetím místě ve Vetřelecké sérii je celkem s přehledem Vzkříšení. Možná až zbytečně jsem se bál (zatím) posledního dílu. Celé Vzkříšení je opravdu brutálně slizké a velice morbidní, což ovšem není vůbec na škodu. Z posledního soupeře, potomka Ripleyové opravdu mrazí po zádech, asi to bude těma černýma očima. No a jeho vypuštění do vesmíru? Ani ve snu by mě nenapadlo, že Jean-Pierre Jeunet, který natočil něco tak krásného jako Amélie, může natočit něco tak "odporného". Výběr a kvalita herců je na té nejvyšší úrovni, jednoznačně nejlepší výkony z celé série. Poměr Vetřelců a lidí z posádky je oproti "trojce" optimální. Popravdě, není mi příliš jasné takto nízké hodnocení, páč narozdíl od hodně slabé "trojky" jsem se tady bavil opravdu skvěle. Čím jsem nejvíc ohromen, tak podvodním střetem, závěrem, i sluníčka sme se dočkali, no ale především návštěvy zakázaného sektoru 1-7. Opravdu mazec, mazec a ještě dvakrát mazec. Tak zdarec :o). Jo a s tou koustkou whiskey to je dobrý nápad, páč zrovna řešíme jak co nejbezpečněji dopravit značné množství Rumu busem na hory, zatím ale "bohužel" pořád musíme v tekutém stavu :o)) ()

slovan1

Snad už se dále nebude rozpitvávat a pujde zde o konec úspěšné ságy. Myslím, že celkem důstojné. U Vetřelce ukázal i 4. díl, že jde opravdu o povedenou sérii. 3. a 4. díl nějak extra nevybočuje od nadupané jedničky a dvojky. Opět se zde setkáváme se skupinkou lidí, která je postupně likvidována. Možna ne tak zajímavě jak v předchozích dílech. Sigourney budu mít navždy spjatou s její roli v této sérii, která, myslím, zůstane její životním dílem. ()

LadyVader

jako člověk, co celou serii filmů fandil vetřelcům, jsem měla trošku problém rozdýchat konec O__O. Ale dobře jsem se bavila, super černej humor :-) ()

Cejny

Paráda, skvělé zakončení této slavné série. Až v posledním díle byla naplno rozvinuta myšlenka propojení lidské DNA s DNA Vetřelce, a to bylo provedeno hodně dobře, viz nezastavitelná Ripleyová. Samozřejmě už to není tak velkolepé, ani tak hororové, jako předchozí díly, ale děj je pořád na skvělé úrovni a napětí vás u obrazovky udrží až do konce. Giger se opět se svými vetřelčími modely vyřádil dosytosti, takže mé oko je naprosto spokojené a vůbec nejsem proti plnému hodnocení. 90 % ()

Sdoom

I přes hromadu WTF momentů a šílenou kreaturu na konci jsem se u filmu dobře bavil, takže méně jak 3 hvězdičky nedám. Ale jak už napsala věšina uživatelů přede mnou, snad už to je opravdu poslední díl. I tak se nemohu zbavit pocitu, že je přecijen trošku navíc. (HD, orig.) Edit 29.8.2017: Tak přání, aby to byl poslední díl se bohužel nevyplnilo, ale i na druhé zhlédnutí platí více méně to samé. Celkem zábavné, ale nepřináší to nic nového. Závěr stále celkem WTF, zbytek už mi tolik nepřišel. (Blu-ray, orig.) ()

Toupi

Jasný příklad toho, že točit další a další díly výdělečné série se jednou nevyplatí.Nejslabší díl série jenom opakuje už viděné z minulých a ještě k tomu špatně a i když na Riplyovou a vetřelce se stále pěkné kouká(zde navíc vynikající Ron Perlman) na příběhu je bohužel jasně vidět, že už pouze vaří z vody. ()

kenkaku

Opět vetřelec v rukou "nevhodného režiséra" a opět malinko něco jiného... Re-born Riplyové je chytlavý a dělá z ní proti Alienům sakra vyrovnanějšího protivníka. Na filmu (po tom co jsem prostě akceptoval ten "re-born") mi prakticky vadily jen dvě věci... a) Winona Ryder která je neskutečně protivná (obzvlášť ten její pohled ukřivděného zlobivého dítěte když jí někdo pucuje za to codělá mi neskutečně vadil), b) ten závěr s "alen evolucí" jsem musel taky vydejchat na 2x... Takže dávám slabé 4 (ne zase ale tak slabé, aby klesl pod Prometheuse...) ()

Circumscriptor

Úchylný Jean-Pierre Jeunet tu narval neviem aké zápletky z neviem akých scenárov a nakoniec vznikla táto zlátanina. Rozhodne najslabší votrelec, ktorý je možno aj hanbou celej série. ()

Dinosaurier

Ne. Fakt se nestydím milovat některé (špatné) filmy. Co je zde vlastně za problém? Naklonovaná Ripleyová? Jak bych jen mohla nesdílet obsesi Dr. Gedimana: „You are... a beautiful, beautiful, butterfly." Protože on je. „That is Ripley's gift to her... a human reproductive system. She is giving birth for you, Ripley! And now she is perfect!" Boží. Možná to mám tolik ráda, protože mě na to rodiče nechtěli v mých 8 letech vzít. „Suvenýr?" ()