Godzilla a Kong: Nová Ríša

• Česko Godzilla x Kong: Nové impérium (viac)

Epická bitka pokračuje! Filmový Monsterverse sa rozrastá o pokračovanie explozívneho súboja medzi Godzillou a Kongom úplne novým dobrodružstvom, ktoré postaví všemocného Konga a obávanú Godzillu proti kolosálnej neobjavenej hrozbe ukrytej v našom svete, ktorá ohrozuje ich existenciu - a tiež našu vlastnú. Film odhalí históriu týchto titánov a ich pôvod, rovnako ako aj tajomstvá Dutej Zeme a ďalších miest, pričom odhaľuje mýtickú bitku, ktorá pomohla sformovať tieto výnimočné bytosti a navždy ich spojila s ľudstvom. (Continental film)

Davidkkk

Scénářem rozhodně nejodpadnější díl z tohohle ubohýho Monsterverse. Amazonky v zemi pod zemí byly skutečně lahůdkou. Paradoxně mi to ale v kině uteklo, bombově to řvalo, a když se to bilo, tak jsem se vlastně bavil. Což jsem u předešlejch dílů říct nemohl. Ve zkratce - v pohodě sračka. ()

Filmárik

Úplný opak japonskej Minus One. Digitalna rúbanica snažiaca sa ísť viac do hĺbky (doslova a zároveň aj cez postavy) no moc sa jej to nedarí, tam majú navrch Japonci. Nečakal som vážny zážitok ale toto bolo miestami totálne tupé. Bitky, efekty a celková akcia však zabavili. Ak sa to dočká pokračovania pozrem asi na streame. ()

Johny M.

Tady muselo kolovat mezi scénáristy hodně drog a na fet se dal už asi i Wingard. Nebo že by zapojili AI, naprogramovali kritéria: ještěři, opice, vše je dovoleno? Miloval jsem Edwardsovu Godzillu, ten lehce hororovej, tajuplnej styl. Sequel byl stejně fajn, jen monumentálnější a i tam mě v kině mrazilo. U Wingardova prvního crossoveru už jsem musel trochu přivřít oči nad infantilitou příběhu, v Novým Impériu se zase musím smířit s jalovým castingem (už zbyla jen sympaťanda Rebecca Hall) a celkově linka s lidmi je nejen zbytečná, to byla vždycky, ale hlavně úplně debilní. Nad naprosto fantasmagorický dění v dutý zemi se člověk musí povznýst, tam už se scénáristům vážně nekladly meze a ano, je tam pro takovej úlet prostor. Úplně nechápu, že zrovna New Empire má nejlepší hodnocení série, na druhou stranu je to pořád kulervoucí zábava, u který člověk v kině parádně vypne a souboje si prostě musí náležitě užít. A o to tam jde především. ()

Myslivir

Tento skoro až fanouškovský námět o rubačce obří ještěrky a velké opice si ve své megalomanské filmové podobě vůbec na nic nehraje, upřímně a přímočaře sprintuje kupředu jako děcka za zmrzlinářskou dodávkou, ve své prostoduchosti se stává geniálním a i to otravné technoblábolení, které tyhle filmy provázelo, zredukoval na "potřebné" minimum. Linky s lidskými postavami konečně ustoupily i se svou snahou budovat vážnost patřičně do pozadí a nic tak nebrání filmu se soustředit na jeho skutečné protagonisty, primárně Konga. Ten je budován jako typický tatík od fochu s něžným srdcem, zatímco Godzilla zůstává jako déšť přivolatelnou přírodní silou ničící vše ve své cestě, hlavně pak starověké architektonické památky. Akce ovšem nevrcholí v typickém boji ve velkoměstě, kde monstra boří obří činžáky jako domečky z lega, ale v jiném, takřka dechberoucím ozvláštňujícím prostředí (podzemní pyramidy). Obdobně jako při střetu na lodi v předchozím díle, i zde je do akce zapojen na své zasazení atypický prvek, který sice kvůli spoilerům nemohu popsat, ale vězte, že celý souboj pozvedává do neuvěřitelných výšin zábavnosti - a já se mimo jiné díky energickému soundtracku nemohl přestat usmívat blahem od ucha k uchu. ()

Hellierer

To byla ale p**ovina. Ovšem přiznaná, svižná, barevná a plná monster a jejich bitek. Kromě rozbitých držek sice dostává pořádný záhul i logika nebo nějaká elementární soudržnost, ale to ví i Wingard. Proto dost otevřeně a přiznaně natočil naprostou ptákovinu, kde už ani vlastně moc nefunguje monumentálnost či nějaká tíha, ale hezky to řve, dobře vypadá a hlavně nenudí. Takže nech mozek doma a užij si čirý lobotomický blockbuster. ()

Franc1s

Tak viděl jsem tam trošku Avatara trošku Transformerů, ale rozhodně na popík v kině s pivkem jedna radost 😀 Míň lidí a míň se mluví a to je dobře, opičáci jak gestikulují, řvou a hážou sebou jedna báseň a tak to má být, do toho přijde Zilla, rukavice a monster-řež jak má být 😙 jsem zvědav co přijde příště. 7/10 ()

Demonic189

Edwardsova verzia (2014) je pre mna totálny nedocenený majstrštyk a za tych 10 rokov sme sa veru posunuli niekde uplne inam. Prim tentokrat hraju farbičky (ružova dominuje!), dej po lobotomií, množstvo nelogickosti, všadepritomné efekty a suboje, šuštiaci popcorn a ľudské postavy odstunute na vedľajšiu koľaj. Kong je tu nesmierny sympatak a vedel by som si predstaviť cely film len o jeho putovaní dutou Zemou v štyle Planeta Opic. Godzilla tu naopak skáče ako laň, a keď netrávi čas turistikou v Rime, tak ochutnáva miestne špeciality vo Francuzsku. Kadetam je preč jej nemotornosť a ohromna veľkost. Zaporak je super hnusák, ľudia iba dopočtu, hudba super a vtipky celkom vydarené. Ak vypnete mozog, tak si toto dobrodružstvo urcite užijete. Silne zábavné 3*!!! ()

VojtechAllen

Nová Godzilla vlastně dopadla tak jak jsem tak nějak očekával, a možná jsem si i přál. Ano, pořád se nejedná o 10/10 must see záležitost, která by měla nejlepší postavy nebo scénář, to vůbec. Jak už jsem řekl tak scénář ani příběh není nic kvůli čemu byste tenhle film museli nutně vidět, jenže o tomhle ty filmy nikdy moc nebyly, a když jo, tak se o žádný zázrak nejednalo. Godzilla x Kong je totiž hrozně zábavnej, svěží a atmosférickej blockbuster který ví čím je a na nic si zbytečně nehraje. Ještě víc se tu prohlubuje tzv. lore, kterej byl dost zajímavý. To nejlepší na celém filmu jsou ale akční scény, které prostě braly dech. Tak skvělé nasnímané akční scény s výtečnými efekty a až hmatatelnou atmosférou jsem dlouho neviděl. Na závěr bych zde chtěl ještě vychválit záporáka Skar Kinga, ze kterého šel mráz po zádech a je určitě nejlepší zápornou sílou celého universa. 8/10 ()

Clark_Kent

✋Je to o velikosti a je to opravdu skvělý King Kong film. #WBPictures Vzrušení, zábava a nezapomenutelný příběh, který doplňuje několik vtipných momentů. Stačí se připoutat a nechat se unášet nespoutaností divoké přírody duté Země. Pro srdce dobrodruha je dobré vědět, že scény kde se představuje Kong, jsou ty nejdojemnější. King Kong je jedním z nejvlivnějších postav v historii. Jeho respekt se v #GodzillaXKong o něco víc utvrzuje a to, když z přátelského lidoopa proudí tolik lidskosti a soucitu.V těchto momentech jsem myslel, právě na Supermana. Zvedám pochodeň za všechny milovníky Konga. P.S.: Sorry Godzilla, ty hraješ druhý housle.🧡 🐵Suko #MiniKong , Kong #KongForever ❤🦍 a Jia👩💚 /Kaylee Hottle/ si kradou veškerou pozornost. ()

ZajmonP

Všetky tie poznámky typu "treba vypnúť mozog a zabávať sa", alebo "je to inšpirované tou viac funky érou japonskej godzilly" neospravedlňujú to, akú podpriemernú filmárčinu tu Wingard predvádza. Dokonca aj prvá GvK bola lepšia. Dokonca aj Godzilla: King of the Monsters. V besnení monštier necítiť žiadnu váhu (ktorej by teda malo byť dosť, o tom to je, nie?). S konfliktom je to podobné, síce film naznačuje blížiaci sa koniec sveta, všetci si ale vegetia na pláži. Príšery aj postavy majú až otravne dookola opakujúce sa hudobné motívy. V jednej scéne Godzilla zničí polovicu Ríma, jedným šmahom chvosta zabije pravdepodobne sto tisíc ľudí, nikto nehne ani prstom. V druhej scéne sa partia dobrodruhov zamýšľa nad tým, ako jedno mŕtve telo na bystrine muselo mať vlastnú rodinu, ktorá za ním teraz určite smúti. Celé je to jeden vtip. Príliš veľa trápne silených rečí o "followeroch" a sociálnych sieťach + scéna ako vytrhnutá z Avengerov ukončila moje dúfanie, že sa film aspoň na moment stane niečím zaujímavým. Hrozný zvuk. Nudný soundtrack. Absurdné dialógy. V porovnaní s predošlými filmami slabé CGI. ADHD strih. Jediným prvkom, ktorý naznačoval ako takú mieru kreativity, bola pasáž s Kongom a opičím "pracovným táborom". (Videné 2x v kine = napočítaná priemerná dĺžka "záberu" : 2,5 sekundy.) ()

misar3

Lidé byli odsunuti na vedlejší kolej a divák dvě hodinky sleduje souboje CGI gigantů. Příjemná jednohubka, která uteče. Tentokrát sledujeme hlavně Konga v jeho světě, který má dost atrakcí a nápadů, aby fungoval. Příště tomu dejte méně barviček, ať to nevypadá jak přerostlí Avengers (Transformes), trochu krve a rating R a člověk na to s úsměvem půjde znovu. 65%. ()

Hyperbolic

Silný příspěvek do Monsterverse. Tvůrci konečně pochopili (podobně jako v sérii Transformers), že když jdete na film o obrovských vše-ničících mega-naštvaných monstrech (cool robotech měnících se ve vozidla), tak nechcete 80% filmu řešit trable lidských sidekicků. Chcete akci, destrukci, souboje behemotů a epické vizuály. New Empire se zaměřuje hlavně na Konga, jeho screen-time tvoří podstatnou část stopáže filmu a je to fakt super. Zaměřujeme se na jeho silné stránky (souboj s vodním hadem za mě asi top co se vizuálu týče) ale taky na jeho slabé stránky. Fakt ho litujete, protože krom toho, že nemá rodinu, dostává bídu ze všech stran. Vydává se tedy hledat svůj druh a najde jednoho uber-roztomilého 20ti metrového drobka, který se sice ze začátku nechová moc vzorně, ale potom si s Kongem přirostou k srdci a je to super duo. Godzilla bojuje, spí, ničí elektrárny, spí a pak ještě sbírá jakousi elektromagnetickou energii v moři. Pak se evolvne v purple Godzillu a je nachystaná bojovat s dávným nepřítelem - Skarem. Pěknej zmetek, už od pohledu, naštěstí se mu ale pak dostane vlastní ledové medicíny. Lidské postavy super, hlavně Dan Stevens vážně výborný. Budu tiše doufat v další a další díly. ()

Loksian

Očekával jsem popcornovku, dostal jsem popcornovku. První 2/3 filmu byly fakt zábavný a zajímavý, ale pak se to přehoupne do hodně velkých nesmyslů (viz část s legendární můrou a z ničeho vybudované civilizace s vyšším posláním) Tady to pak nabere velký spád a otázek na detaily (ale i klíčové věci) nejsou zodpovězené a působí to neuspokojivě. Audiovizuálně je to dost pěkný, ale příběhově to nemá moc pevný základ. Nicméně mám stejný problém jako u Transformers: Rise of the Beasts, a to ten, že lidské postavy nejsou vůbec zajímavé a i přesto, že se Dan Stevens a Brian Tyree Henry snaží, tak furt nejsou pro děj nijak důležití, a celá jejich dějová linka mě vůbec nezajímala. Ve finále je to fajn film na odpolední zábavu. 6/10 ()

kubas369

5/10. Wtf. To je tak ujetý, až je to zvraceně zábavný. Ten film se vlastně o nic nesnaží. Jen konstantně zvyšuje kadenci volovin. ()

Filmaris

Som rád, že aj v tomto prípade som dostal to, čo som očakával. Epické strety, súboje a nádherné vizuálne a technické spracovanie, ktoré proste treba vidieť na veľkom plátne. Je tu niekoľko úžasných momentov, ktoré potešia hlavne fanúšikov týchto veľkých titanov. Príbeh je miestami zaujímavý, ale treba pri ňom prižmúriť oko, keďže nie úplne všetko dáva zmysel a zopár vecí je tu pretiahnutých za vlasy. Ľudské postavy sú tu len na spestrenie a prekvapivo celkom fungujú a postarali sa o tú humornú stránku filmu. Zbytočne nezaberajú príliš veľa priestoru, a tak sa film sústredí hlavne titanom. Záporák v podobe Scar Kinga je tu nádherne predstavený a zo začiatku z neho šiel strach a rešpekt. Ku koncu sa z neho stal len ďalší radový titán, ktorý nepredstavoval až takú hrozbu, ako sa na prvý pohľad zdá. Súboje ale boli super, bolo to prehľadné, nápadité a mali ten správny nádych adrenalínu. Adam Wingard rýchlo pochopil o čom tie filmy skrátka majú byť. Škoda len slabšieho finále, ktoré mohlo byť ešte o niečo veľkolepejšie. Napriek tomu si myslím, že Godzillu a Konga ešte uvidíme. ()

Daertelon

Barbiezilla a Kong proti bandě ošklivých zlých skoro-Kongů. Velké příšerky destruují městečka po celém světě a pod ním. Je to parádní podívaná, skvělá akční prasárna, u které se člověk moc nezamyslí, ale napínavé bitky ho zadupou do kinosedačky. Film podobných rozměrů jsme dlouho očekávali, objevilo se v něm nejvíc Kaidžú potvor od Pacific Rim. Setkáme se dokonce i s Kaidžú z prastarých filmů Mothrou (1961), kvůli čemuž mi pookřálo fanouškovské srdíčko. Bohužel ale nedostane prakticky žádný prostor, veškerý si nárokuje Kong a sem tam i poněkud ploše vypravená Godzilla, což je škoda. Ale solidní příběhovou bázi, složité dějové linie a eskalující epiku od takových filmů nečekám, takže jsem vlastně spoko. ()

Kebabkony

Opět tady máme rubačku mega monster. Tentokrát je to mnohem větší než předchozí díly, ale taky stupidnější. Pokud někdo tyto filmy bere vážné, tak by si měl dojít k psychologovi. Monster je tu fakt nespočet, ale jsou tu spíš do počtu. Tu hlavní pozornost má Kong s Godzillou plus jejich záporáci. Nejvíc promovaný byl Skar King jakožto zlý červený opičák. Jeho vzhled je fakt cool. Jen škoda, že ho nevyužili víc. Pak je tu Shimo, což je prakticky ledová Godzilla, která tu je jenom na chvilku a je spíše v pozadí. Ale nejvíc top je prostě malá opice, která dodává tu humornou stránku. Oproti prvnímu dílu je to víc chaotické a zdálo se mi to v našem kině i vizuálně horší. Pokud vypnete mozek, tak se budete bavit. 6/10 ()

CZRohlik

Co dodat... prostě to stejný jako minulý díl. Neskutečně dementní, ale zábavná podívaná, při které člověk vypne mozek a jen sleduje jak se vzájemně mydlí obří Kaiju monstra. Škoda jen postav, který mi přijdou taky vcelku nevýrazný (a ano já vím, že jde hlavně o ty obří potvory, kvůli kterým jdeme do toho kina, ale to neznamená, že i ty lidský postavy nemůžou být něčím zajímavý). A do toho všeho ještě nevýraznej soundtrack (toho je reálně škoda). Jinak ale definice blockbusteru, od kterýho chci, aby mě na 2 hodiny zabavil - což se podařilo... 5/10! Více na: YouTube! ()

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Duo Russellů se střetně s Godzillou

Duo Russellů se střetně s Godzillou

21.07.2022

Přestože svou kariéru započal v televizi, zpátky na malou obrazovku se v průběhu kariéry herec Kurt Russell (Kosti a skalp, Tango a Cash) jen tak zlákat nenechal. Tedy až doteď. Společně se svým… (viac)