Vrah mé dcery

• Francúzsko L'Assassin de ma fille (viac)

Otec, který se po celá desetiletí snažil dostat vraha svojí dcery před francouzský a německý soud, se nakonec uchýlí k drastickým krokům. (Netflix)

Djoker

Naštěstí nejde o minisérii, jak u většiny produkce Netlfix bývá zvykem, ale jen krátký film. Příběh má díky tomu větší spád, žádná informace nepůsobí zbytečně a vzhledem k tématu je emočně velmi silný. Jde o další případ, který se i kvůli přeshraničnímu souboji Francouze s Němcem táhl desítky let, i když bylo od začátku skoro všem jasné, odkud vítr vane. ()

Dragoni

Další z řady šokujících a příbehem velice silných Netflix dokumentů mapující záhadné okolnosti smrti jedné mladé slečny, které zemřela v pouhých 14 (15) letech, jejíž objasnění se chopil její vlastní otec v 30 let dlouhé honbě za spravedlností. ()

*CARNIFEX*

Nepríjemná, no v samom závere pomerne dojemná záležitosť bolestivého "príbehu", ktorý napísal sám život. Smutné, že sa človek musí dobojovať spravodlivosti takýmto spôsobom, a sám .. ()

Snorlax

Z filmařského hlediska je jednoznačně lepší Spravedlnost pro mou dceru. Pokud však tento film vezmeme jako investigativní reportáž se zaměřením na slovo investigativní, je velmi obsažný i ucelený. Kromabach je postupně odhalen jako sexuální predátor a snímek nepřipouští ani stín pochybnosti o tom, že byl strůjcem Kalinčiny smrti. Bamberski obětoval ohromný kus svého života, aby našel spravedlnost pro svou dceru. Pragmaticky můžeme konstatovat, že Kalince je to úplně jedno, že Bamberski spíše hledal spravedlnost pro sebe, pro svůj pocit, že svoji dceru nedokázal ochránit. Ale i tak by nám nezbylo, než obdivně pokývat hlavou nad jeho nesmírnou vůlí dostat doktora před soud. ()

MikeCool

Páááni, furt mi to na Netflixu naskakovalo jako doporučení a dlouho jsem odkládal. A teď už vím, že jsem udělal velikou chybu! Velice silný dokumentární počin, nejen po obsahové stránce, ale i poté dokumentární. ()

DwayneJohnson

Není to rozhodně bezchybné a možná je to (místy) krapet tendenční a jednostranné, ale v takovýhle případech na to hážu z vysoka bobek. Nemůžu totiž neocenit ten obrovský zápal a zarputilost otce, který se snaží skoro čtyřicet let dostat k soudu údajného vraha své dcery. Až se mi to nechce věřit, že to trvalo tak dlouho, ale holt boží mlýny melou někdy pomalu i na západě, o čemž se můžete koneckonců přesvědčit i vy. Netrvá to nijak dlouho a celý dokument je servírován celkem jasně a přehledně. A jméno Kalinka si budu pamatovat hodně dlouho dobu. I když jsem o něm do téhle chvíle asi v životě nikdy neslyšel. ()

Arsenal83

Film Spravodlivosť pre moju dcéru z roku 2016 už odhalil v podstate všetko, čo vidíme v tomto dokumente asi do prvej polovice, potom prichádza veľmi veľa nepoznaných, detailných faktov. Film má samozrejme tú lepšiu, akčnejšiu filmovú podobu, ale Netflix priniesol len veľa informácií navyše, nejaké dokumenty, nejaké svedectvá, popis scény za scénou. Veľmi zaujímavý prípad a hodnotný dokument. ()

Marze

Andre Bamberski musel 40 let čekat na spravedlnost, ale karma nakonec zapracovala. Dnes spolupráce v Evropské unii o vydávání zločinců do druhé země naštěstí výrazně pokročila. Bylo zábavné sledovat, jak v Nemecku stálé přežívá jejich fašistická tradice, kdy po druhé světové válce nevydávali své válečné zločince. A jelikož jsou nyní jedna z nejstarších populací v Evropě, pročež musí dovážet pracovní sílu z Afriky, jako jediní v Evropě stále musí všude nosit roušky proti covidu 19. ()

Motinski

Trochu slabšie 4* ale ten príbeh je tak silný že menej dať nemôžem ajkeď ide o jeden z monotónnejších dokumentov. Cítiť z neho neskutočnú beznádej a nespravodlivosť. Hlavne z pohľadu otca je až neuveriteľné ako sa môže takto ťažko domáhať pravdy na súdoch. Zasiahlo ma to, nahnevalo a po Girl in the Picture Netflix zase vytiahol silnú kartu a ukočiroval prehľadný a hodnotný dokument čo sa miestami vlečie a nemá potrebný spád, no opäť ukazuje aký skazení ľudia dokážu žiť medzi nami. V tomto prípade aj relatívne dlhú dobu a spokojne. ()

jedna_vrana

Na konci zostali otvorené ústa. Čo jeden otec dokázal podstúpiť, aby na konci mohol povedať: „A teraz môžem za Tebou začať trúchliť, Kalinka!“ Možno to nebol dokument bez chýb, ale nasadenie otca obete a odporná postava „pána doktora“ udržali moju pozornosť (aj pocit absolútneho znechutenia z toho, ako nad ním privierali inštitúcie oči) a hodnotím snímok vysoko. ()

Johnny.ARN

Tým, že som videl film, tak ma tento dokument od Shitflixu až tak neohromil, ako iné dokumenty od Shitflixu. Stále ale skvelá remeselná práca. 3 z 5 ()

bubun

Krombachova dcera: "Pravda je, že můj otec neudělal nic špatného." Jako viděla to interview se svým otcem, kde se ho ptali na styk s šestnáctiletou pacientkou ve své vlastní ordinaci během vyšetření, a slyšela jak odpovídal? ()

Warhorr

'' Bojoval jsem jako Don Quijote de la Mancha s větrnými mlýny a byl to extrémní boj.'' Po dokumentu Ta dívka z fotky, tasí Netflix po kratičké době další povedený true crime. Nemá to sice takový grády a není to tak strhující, ale pořád se jedná o velmi znepokojivý zločin, nebo dá se říct i zločiny. Příběh se táhne po několik let, kdy se otec zabité dívky snaží dosáhnout spravedlnosti aby jedno prase a sexuální delikvent v jednom dostal to, co si zaslouží. Po necelé hodině přichází otcův šílený nápad, který připomíná scénář v thrillerech a člověk jen čeká, jak to všechno dopadne. Opravdu jako z filmu, kdy nejste spokojeni s rozsudkem justice a rozhodnete se jednat na vlastní pěst. Povedený, určitě doporučuji. ()

zahadum

Priam buldočia tvrdohlavosť  viedla pána Bamberskiho k tomu aby nenechal nevyšetrenú smrť svojej dcérky Kalinky. Na vlastnú päsť a aj napriek tomu, že porušil zákon bojoval desiatky rokov za to aby sa vrah postavil pred súd. Je to veľmi smutný príbeh a o to smutnejší, že si jeden otec musí spravodlivosť vyriešiť sám. 80 % ()

rublik05

Vrah mé dcery je další true crime dokument, jehož námět je nesmírně silný a působivý, bohužel se však tvůrcům nepovedlo ho podat v úplně ideální podobě, jelikož snímek není zas až tak poutavý a strhující, jak by si dozajista zasloužil. Informacemi je film vcelku napěchován, emoce se mu daří přenést, jen ta poutavost pokulhává a celkový dojem dost kazí. Zajímavá podívaná to však je každopádně. 6/10. ()