Slávni mušketieri sa rozhodnú, že ochránia česť koruny a aj tento raz bude ich voľba správna. To ešte netušia, že ten cynický, krutý a ľahkovážny Ľudovít XIV. (Leonardo DiCaprio) vôbec nemusí byť pravým kráľom, ale jeho dvojčaťom, a skutočného panovníka nechal s maskou na tvári zatvoriť do väzenia, aby sám využíval a zneužíval jeho výsady. Tento záhadný muž so železnou maskou, ktorý sa volá Philippe a je údajne dvojčaťom istého vysokopostaveného urodzeného pána, prináša mladému kráľovi desivé nočné mory. Mladý kráľ Ľudovít XIV., vedomý si svojej absolútnej moci, nestará sa o ľud ani krajinu, iba o to, aby nevychladlo lôžko v jeho spálni, v ktorom sa pravidelne striedajú tie najpôvabnejšie dvorné dámy. Ale jedného dňa spadne kosa na kameň – keď kráľ pošle kvôli priazni krásnej Kristíny do vojny jej snúbenca. Ten vzápätí padne a jeho otec – ktorým nie je nikto iný ako jeden z mušketierskej trojice Athos (John Malkovich) – sa rozhodne ukončiť kráľovu krutovládu. Spojí sa opäť s Aramisom (Jeremy Irons), ktorý sa stal kňazom, s búrliváckym Porthosom (Gérard Depardieu), z ktorého sa stal bolestínsky hypochonder a s kapitánom D´Artagnanom (Gabriel Byrne), aby opäť obnovili v krajine poriadok a nastolili vládu pravého kráľa Philippa (Leonardo DiCaprio), ktorý bude naozaj hodný svojho titulu... (TV JOJ)

Paity

Nevím, proč bych měl tohle "dílo" hodnotit jakkoli lépe. Prostě se to nepovedlo a to ani tehdy, když tam jsou jména jako Irons, Malkovich či Depardieu a bohužel také DiCaprio. Skoro je to vlastně umění s takovým obsazením udělat propadák. ()

Petr.Kocfeld

Di Caprio je zde dobry a jako filmova adaptace dila Alexandra Dumase a 3 musketyru je tento film celkem fajn.Davam mu 60 procent.Di Caprio zde hraje sobeckeho a majetnickeho francouzskeho krale Ludvika XIV.Tato role mu docela padla.Tento snimek neni spatny a mne se docela libi...Je zde take docela hodne akce a napeti.Proc ne?Souboje jsou zde rovnez vcelku dobre.Lokace jsou dokonce krasne a kostymy hercu take. ()

Wishkah

Evropská klasika zase dostává od Amíků řádně na prdel. Nicméně musím připustit, že chvilkama to bylo chvílemi zábavné. Akční scény jsou dobré a napínavé a hudba je pro film téhle úrovně přímo neskutečná. Ale co s tím naděláte, když scénář stojí za starou bačkoru a režisér taky ()

Haymar

Nebýt kvarteta: Irons/Malkovich/Byrne/Depardieu, nejspíš bych s touto fraškou vůbec neztrácel čas. Na druhou stranu, díky výše uvedeným pánům je toto "dílko" alespoň koukatelné... To však nic nemění na faktu že se chudák Dumas musí obracet v hrobě! ()

jasiska

Je pre mňa ťažké kydať na historický film založený na Dumasovej predlohe. Nech už to je akákoľvek americká komerčná nabubrelosť. Navyše to nebola nuda a dobre sa to počúvalo. Ale v živote im neodpostím Depardieho - Porthos bol vždy menej obľúbený mušketier, ale s takým obsadením sa mi priam hnusil. ()

Alf odpad!

škoda skvělé a stylové hudby i výpravy, podle mého názoru se film nemusí věrně držet literální předlohy, ale tenhle (zvláště závěr) je tak pitomý, že si nejsem jistý, zda se mi nezdál v nějakém děsivém snu.... ()

záplata

Neskutečná blbost DiCapria já opravdu nemusím jediná role, která se mi u něj líbila byl Titanic jinak nic a v tomhle se mi neosvědčí opravdu hrozné herecké výkony vlastně téměř nulové. No Leonardo už se nezobrazuj. ()

Ollie235

Výprava, kostýmy a obsazení jsou výborné. Co se zbytku týče, je to o poznání horší. Scénář i režie stojí za starou bačkoru a film jako celek, i když zřejmě solidně vydělal, nestojí za větší pozornost. ()

kritiklon

Tohle je historická blbost(tedy slátanina!) to je asi největší slabina tohoto remakeu a nevím zda se spíš jako další jeho slabina( než plus) jeví jeho hvězdné herecké obsazení! Je to prostě průměrnej "dobrodružák" beze smyslu se špetkou nějaké akce ale to je tak jeho maximum. Průměrný film s nadprůměrnými herci( ale dle mého názoru podprůměrně hrajícími) si víc než 3 hvězdy s přimhouřenýma očima prostě nezaslouží! Na původní film s Richardem Chamberlainem to ale rozhodně nemá. 62% ()

mira007 odpad!

Když Američané točí něco o evropské historii, tak je to vždy loterie a tady jackpot opravdu nepadl. Film by sám o sobě možná byl koukatelný, ale při úctě ke knižní předloze je to jen odpad. Znásilnění solidího tématu. ()

Poslední irský král Leonardo

Poslední irský král Leonardo

17.09.2007

Je to jen pár dní, co jsme tady psali o návratu Vikingů na plátna kin v historickém eposu Last Battle Dreamer s Ryanem Phillippem a Seanem Beanem v hlavní roli a ejhle, je tady další projekt, v němž… (viac)