Barbar

• Česko Barbar (viac)

Mladá žena prichádza do Detroitu na pracovný pohovor a prenajme si dom. Keď však príde neskoro v noci, zistí, že dom je už rezervovaný a v dome je už cudzí muž. V rozpore s ozdravým úsudkom sa rozhodne zostať, no čoskoro zistí, že je toho oveľa viac, čoho sa treba báť, než len nečakaného hosťa. (Disney+)

Arsenal83

Slušné, ale napodiv mňa zaujala vraj tá nudná prvá polovica, kde bol veľký priestor na fantáziu, čo sa z toho vykľuje. V druhej polovici už nastupujú klasické nelogické kroky, kedy hlavná postava dobrovoľne chodí na miesta, odkiaľ chcela utiecť, policajti sú tradičné tupí, no a toto všetko sa zaobalilo krvavými scénami s feministickým záverom. Svoje čaro aj atmosféru to ale malo. ()

Chrustyn

I přes řadu výhrad nejhravější horor minimálně od Zhoubného zla. Film, kde si divák po 5 minutách myslí, že ví co ho čeká, aby se film v první třetině vydal někam úplně jinam a měnil své nálady a skoro i žánry v několika sekcích. Výborně natočené a ozvučené, solidně a chytře zahrané a pokud by se trochu upravil pro mě úplně nesedící závěr, byl bych ještě spokojenější. Takhle jsem byl milé tahán za nos i strašen zároveň a bylo to fajn. ()

Marze

Zábavný příběh o tom, jak se stále potýkáme s hříchy Raeganovi Ameriky. S temným humorem, děsivé. Nepředvídatelná jízda, klaustrofobická, brutální, inteligentní, pro hororové fanoušky. O gentrifikaci, zneužívání, toxické maskulinitě, o úzkosti mladých vůči starým, o převzetí zodpovědnosti. ()

Flego

Slušná práca, ktorá graduje od prvých minút, dokonca tomu nevadia ani zmeny dejových rovín, práve naopak. Pravdou je však, že záver je trochu prepálený. ()

Ivoshek

Nedá se říct, že bych to všechno už někde neviděl, i tak to je ale velmi zábavný a místy vtipný film. Super je, že to dokáže ve spoustě míst překvapit, protože film tak trochu klame tělem. ()

anderson

Miestami viac komédia ako seriózny triler (a dajme tomu aj horor), ktorá oplýva naozaj originálmi nápadmi a umne pracuje s každým klišé, ktoré je v tomto žánri v poslednej dobe nadužívané. A hoci sa jedná o inú variáciu na detroitský príbeh "muža v temnote", režisér dokazuje, že aj "ošvédovanie" treba vedieť. Za štyri kojenecké fľašky. (28.10.2022) ()

TheEvilTwin

Barbarian je bez nadsázky jeden z nejobtížnějších filmů k hodnocení, který jsem měl kdy možnost vidět. Kombinuje v sobě totiž hned několik “podfilmů”, které jsou kvalitativně naprosto odlišné, a to dělá z celého výsledku nehodnotitelný film. První část je za mě bez debat událost roku - žena přijíždějící na Airbnb ubytování, kde už ale jeden návšťevník ubytován je, a tak začíná podivná noc, která ji odnese do situace, kterou by ji nikdo nezáviděl - excelentní a originální nápad, skvělá herecká dvojka, precizní dialogy i atmosféra a mistrovská gradace dělají z prvního dějství bezkonkurenční část, která se vyhrotí ad absurdum a při jejímž finále jsem ani nedýchal. Ale od toho momentu (což je asi půlka filmu) jde film o 180 stupňů jinam a celý dosud mistrovský film zkolabuje jak kdyby rozjeté ferrari narazilo ve stoosmdesátce na retardér. Na scénu přichází úplně nový příběh, nová postava a výborně vyhrocený film s inteligentními postavami vystřídá katastrofální linka s ještě horším protagonistou, která jak kdyby byla z rukou úplně jiného režiséra. A na stejné notě film jede až do konce - celé to působí strašně rozporuplně, ke konci už film místy postrádá logiku i nápad, plácá páté přes deváté a neví, jak dál. Jsem potěšen ze skvělého hororového osvícení v první polovině, kdy jsem si blahem čvachtal nad filmem roku, zhnusen z následného dojezdu i zklamán z nenaplněného potenciálu zároveň a vlastně vůbec nevím, jak výsledek vnímat, protože zkombinovat tak diametrálně odlišné dvě části v jednom filmu snad není ani reálně možné… ()

hansel97

Nečekaně originální jak hororovými prvky, tak strukturou příběhu. Super po herecké stránce a i když je trochu úlet, tak to prostě skvěle funguje. ()

ARI50

Celý film mě skvělou atmosféru a výborný děsivý příběh, ale největší kámen úrazu je moc otazníků ve filmu a konečná scéna přežít takový pád nevim nevím,je hodně filmu kde to člověk přežije ale pak jsou hold filmy kde se to nehodí. ()

JASON_X

Obrovské překvapení, navíc od chlápka, který dosud jak vidím točil jen nějaké retardované komedie pro mentály. I když myslím, že rejžova komediální průprava je patrná i v tomhle horroru, minimálně co se velké porce nadsázky týče. Uděláte ovšem nejlíp, když si o filmu nebudete předem nic zjišťovat a pustíte se do něj naslepo, tak jako jsem to udělal i já. Snad neprozradím příliš, když prozradím, že po počátečním pozvolném a nesmělém náběhu na thriller děj postupně vyzraje ve šťavnatou superbrakovou bejkárnu, za jakou by se nemusel stydět ani mladý Tarantino, tedy ještě v době, kdy točil originální a scénáristicky nápadité filmy. A právě onou nečekanou scénáristickou košatostí mi Barbarian mladého Tarantina tak trochu připomněl. ()

luka4615

Ano, i já se zde připojuji s tvrzením, že tento snímek si nejlépe vychutnáte tak, že si o něm předem nic nezjistíte a ani se nekouknete na žádné trailery. Barbarian Vás pak totiž vtáhne daleko intenzivněji, jelikož je právě o to více nepředvídatelný, přičemž jsem ani neodvažoval hádat, jak se vlastně zpočátku jednoduchá premisa bude dále rozvíjet. Pokud tedy hledáte svěží hororovou jízdu, která Vás v lecčems dokáže velmi příjemně překvapit, vězte, že jste ji právě našli. Tohle se totiž vážně moc povedlo. Skvělá práce! (Disney+) ()

matestlust

Skvělý kousek, parádní atmosféra, hodně nepředvídaný děj ( držel jsem se rad, které zněly ,,nic si o tom nezjišťuj ), skvělá hudba i vybrané místo. Chování postav je občas jemně mimo mísu, což člověka, se zdravím rozumem, občas prostě nasere, jinak bych napálil plnou polní. Takhle 4,5* . Pravidlem - čím míň o filmu víš, tím líp - se začnu držet častěji. ()

Morholt

-SPOILERY- Na mě měl film příliš dlouhý rozjezd. V první třetině se Cregger snažil budovat pocit nejistoty a podsunout divákovi, že je něco špatně ještě předtím, než se děj přesune do sklepa. Ale to mu vůbec nešlo. První třetina se tudíž nesla ve znamení čekání na chvíli, kdy se děj přesune do sklepa. A že se tam přesune je jasné už z plakátu. Pak to nabralo celkem spád, protože podzemí je vyvedeno působivým způsobem a totéž se dá říct o tom, co tam bydlí. Jenže do rozjetého příběhu pak přijde střih a to, co divák abslovoval s hlavní hrdinkou, musí absolovovat s Justinem Longem. Alespoň že druhá předehra je o poznání kratší. Pak už ale nemám výhrady a bavilo mě to komplet vč. Brakea a jeho vysvětlovací linky, ale přece jenom ten pocit, že to mohlo být mnohem lepší, je tu výraznější než v jiných případech. Na druhou stranu vzhledem k tomu, co má režisér za sebou, se mu sluší zatleskat. 65% ()

BoPo

Prvý predpoklad úspešného hororu bol splnený na výbornú. Ústredná ženská postava bola skvelo zahraná (Georgina Campbell). Sympatická a zároveň presvedčivá vo chvíľach hrôzy. Atmosfére tiež nie je čo vytýkať. Problémom je len samotná zápletka, ktorá je už pri drobnejšom zamyslení veľmi podivne nepravdepodobná. Mám na mysli dom samotný, jeho umiestnenie, využitie a spol. Justin Long si pridal, po dlhých rokoch od Jeepers Creepers, ďalší výrazný hororový zárez. Radosť pozerať, radosť počúvať. Určite jeden z najlepšie pôsobiacich filmov roku 2022. ()

Conner.s

Skvěle budované napětí, načasování, práce s prostorem a očekáváním. Sem tam přesah do relativně aktuálních témat, která jsou chytře využita k lepšímu pochopení postavy, nikoliv zneužívány pro větší relevantnost filmu. Změny nálad, postav, celkový vývoj je opravdu překvapivý, patřičně zvrácený a nenechá vás v letargii,. Bohužel však, přes všechny snahy, dojedeme ke slabšímu a neúdernému konci, což si tak slušně rozehraná věc nezasloužila. 75% ()

JohnCZ

Úvod je za plný počet. Hororové napětí done right. Pak to bohužel trochu opadne, ale zase si to hezky pohrává nejen s divákem, ale i s dávkováním tempa a vlastně i s celým žánrem. Děj ve finále vůbec složitý není a dost tu forma přebíjí obsah, ale bavilo mě to teda fest. ()

Padme_Anakin

Moje slabost pro divnověci opětovně potvrzena, tohle je ulítlost na entou, ovšem mně to překvapivě sedlo.. Skládanka tří příběhů, které do sebe postupně díky onomu podsklepenému domu zapadnou, je nápaditá, místy strašidelná, napínavá, sem tam i humorná, zábavná, drsná i nechutná, prostě je to taková originální žánrová směska.. Mít sklep pod sklepem to je tedy frajeřina, chtěla bych vidět toho, kdo by tohle zbudoval bez pozornosti okolí.. Úvodní herecká dvojka Georgina Campbellová a Bill Skarsgård (oba jsou v tom prvním příběhu úžasní) mi výrazně pomohla nastoupit do tohoto filmového vláčku, no a přepísknutý závěr nechám bez komentáře.. ()

Astaroth12

Je tu pomalší rozbeh, ale hlavne dlhšie spoznávanie postav a prostredia. Ale potom ako náhle sa to presunie do suterénu už žiadna nudná scénka nehrozí, práve naopak. Už to len graduje a atmosféricky to naozaj naberá na urovni. Film čo sa týka obsahu  a ani formy nie je vobec inovatívny, podobných filmov je veľa. Ale zas musim vypichnúť, že režisér sa toho neľakol a stále to zintenzívňoval a tak malo to napätie a chvíľami až nepríjemne pocity. Herci boli dosť dobrí a to hlavne G. Campbell a tento krát by bol dobrý hádam i J. Long, keby zase nehral takého nešikovného idiota. Tohto herca nemam rad, ale tu mi až tak nevadil. Hlavná ceckatá zrudicka bola asi príbuzná rodine z pachu krvi a bola presvedčivá. Je tu i nejaké gore ci zvraty, tak som celkom spokojný, len škoda toho hlúpeho konca, ten už bol riadne prestrelený. Slabé 4*. ()

maddy

Film dvoch rôznych polovíc, kde tá prvá je fantastickým slow-burn hororom skvelo sa pohrávajúcim s očakávaním diváka, príjemne stiesnenou atmosférou s priam dokonale budovaným napätím, ktoré navyše vyvrchlolí do šokujúcej hororovej scény, kde na moje prekvapenie neskusený hororový režisér Zach Cregger vie narábať s atribútmi žánru priam majstrovsky. Škoda, že v podobnom duchu sa nenesie nakoniec celý film. V druhej polovici sa totiž Barbarian pretaví do absolútneho hororového Béčka s veľmi odľahčeným, až humorným podaním a pomerne za vlasy pritiahnutým príbehom (no nič čoby sa v horore nedalo ospravedlniť). Našťastie Zachovi Creggorvi stále skvelo idú práve tie hororovejšie scény, no bohužiaľ v tej druhej polovici akosi pominie akékoľvej napätie, film stratí atmosféru, silne začne abstinovať aj logika chovania postáv, celá tá odhľačená forma (postava Justina Longa, ale aj všetky scény s policajtmi) to skôr zhadzuje a záver je už takým nijako intezívnym vyvrcholením, hlavne v porovnaní s predošlými minútami filmu. Vo výsledku tak film dvoch rôznych polovíc, kde v tej prvej som bol potešený z priam ukážkovej hororovej práce, zatiaľ čo v tej druhej pomerne sklamaný z nenaplneného potenciálu. Zacha Creggera čoby hororového režiséra sa však rozhodne oplatí sledovať do budúcna, Barbarian má ako nápaditú formu (príbehové rozdelenie akoby do troch samostatných častí, ktoré sa neskôr spoja dohromady), tak vynikajúcu prácu s kamerou, zvukom a rozhodne sa jedná o hororový debut tohto roka, akurát škoda, že sa nedržal v tej umiernenej forme z prvej polovice po celý čas. Vo výsledku tak vznikol síce silný horor, ale pomerne rozporuplný film s dvomi diametrálne odlišnými polovicami, ktoré so sebou až tak neladia. CELKOVO: 7/10 ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana