Ve vesnici Gavaldon mají dvě nejlepší kamarádky Sophie (Sophia Anne Caruso) a Agatha (Sofia Wylie) to nejnepravděpodobnější pouto. Sophie, zlatovlasá švadlena, sní o tom, že uteče ze svého ponurého života a stane se princeznou, zatímco Agatha se svou ponuře estetickou a nekonvenční matkou má předpoklady stát se skutečnou čarodějnicí. Jedné noci pod krvavě rudým měsícem je mocná síla smete do Školy dobra a zla – kde začínají skutečné příběhy každé velké pohádky. Přesto je od začátku něco v nepořádku: Sophie je zařazena do Školy zla, kterou vede okouzlující a sarkastická lady Lesso (Charlize Theron), a Agatha do Školy dobra, na kterou dohlíží slunná a laskavá profesorka Dovey (Kerry Washington). Jako by procházení tříd s potomky Zlé čarodějnice ze Západu (Freya Parks), kapitánem Hookem (Earl Cave) a králem Artušem (Jamie Flatters) nebylo dost těžké, na scéně se objevuje temná a nebezpečná postava s tajemnými vazbami na Sophii a hrozí, že úplně zničí školu i svět mimo ni. Pouze polibek z opravdové lásky dokáže změnit pravidla a poslat dívky do jejich správných škol a ukázat cestu k jejich osudu. (Jardismo)

oveckaoa

Knihu jsem nečetl tak jen sem dám několik postřehů z filmu (možná to kniha vysvětluje film nikoliv)  1) Ze začátku to připomíná Následníky (jakýkoliv díl v podstatě vyberte si jsou  tři) jsou dvě školy škola hodných a škola zlých holka co je hodná (Sofie) a chce být princezna je daná do školy zla a holka , které  je vše u prdele  (Agáta) a je tam dá se napsat omylem je daná do školy dobra 2) Ty školy mají vlastní pravidla a ačkoliv by se neměly potkávat pořád se potkávají proč nevím nedává to smysl přejít z té školy do jiné nelze za to tu lze umřít ve stylu zmizet z povrchu zemského . Někdy to vadí, že si kecají a někdy ne  obě ředitelky jsou velké kamarádky ty si kecají pořád což nikomu nevadí zatímco ostatní studenti nemůžou  3) Pokud v té škole a třídě dostanete 3 pětky za ročník promění Vás něco třeba v rybu ve strom a podobně celé to stojí a padá na náhodě, že Vás nikdo nevyvolá a budete mít štěstí nebo, že jste tak hloupí , ale zároveň tak chytří , že to skryjete.    4) Ve škole zla se zde učí být hnusný přesto hlavní postava (Sofie) z jedné scény kdy je v jakési mučírně z ničeho nic vyleze perfektně namalovaná s očními stíny a v perfektních šatech asi tam byli schovaní i vizážisté a kostyméři nebo nevím   5) Hlavní postava ve škole zla neustále porušuje zákony chodí zde namalovaná (ve škole kde je předmět v podstatě s názvem hnusota to nikomu nevadí?) učí to i ostatní a chodí zde v pěkných šatech (kde to škola zla bere je mě záhadou) později je vysvětleno, že jí to povolila ředitelka jelikož z ní něco cítila nicméně proč to nevadí a není divné ostatním je záhada. Jedna postava má ráda jednoho kluka sama několikrát tvrdí, že si jsou souzení hlavní postava (Sofie) jí ho veřejně balí a ona je s tím v pohodě žádné naschvály nic jen ji to štve na více se nezmůže.  6) Ve škole dobra hned při příchodu jde vidět princezna na vozíčku později už se v tom filmu neobjevuje tohle je už je minimálně 3 film od Netflixu kde je někdo na vozíčku Netflix má asi na to kvóty nebo proč to tam pořád rve nevím.  7) Pokud ve škole dobra vyjdete na balkón je zde riziko , že Vás zabije trpaslík co se později změní v bůhví koho.   8) Ti rytíři jsou zde úplně k ničemu celý film zde nic nepředvedou a souboj dají až na konci . Na konci jsem čekal, že aspoň ten syn Artuše něco rozhodne a bude hoden otcova odkazu , ale chyba lávky musí to rozhodnout ženská  9) Pointa , že zlo útočí jako druhé a tím se mění na dobro je blbost první přece útočila Sofie na ty učitele tím, že je proměnila v sochy následně se škola dobra nasrala poslala   na ně ty rytíře 10) Ta zkouška v lese je divná je zde řečeno , že jí nikdo nemůže pomáhat přesto jí pomůže a nikomu to nevadí ani nedostane žádný trest celé to navíc stojí a padá na tom, že buď neztratíte kapesník co Vás zachrání nebo, že se milujete tak moc, že se najdete což je sice pěkné, ale v tom lese jsou kvítka co Vás můžou zabít   a jakýsi dýňový démon s kosou.  11) V místě kde je samá magie , létají zde víly ,  jakýsi okřídlený mrtvý pták ,  jsou zde ryby co Vám můžou splnit přání a každý dostane z ničeho nic svítící prst jsou všichni tak neschopní, že nedokážou zjistit , že jedna postava není tou za co se vydává ačkoliv se té postavy bojí a ví nebo tuší , že se vrátí a je zlá a může je zničit nic s tím nedělají jen spoléhají, že se neobjeví.  12) Proč vůbec ta záporná postava ničila první tu školu zla a ne radši školu dobra kde byl ples a bylo tam desetkrát více lidí ? A , když ji zničila jakým způsobem se ta škola postavila znova a ti lidé ožily  pochopil bych kdyby to bylo zničením záporáka, ale   on stále žil a ta škola už se stavila.  P.s. dávat filmu odpad jen kvůli tomu, že se zde na začátku mlátí dva černošští kouzelníci je hodně ubohé v 3 díle Fantastických zvířat je taky černoch kouzelník a černoška kouzelnice a nikde jsem na to neslyšel nadávat.  40 procent () (menej) (viac)

lykan9

Škola dobra a zla je předvídatelná, patetická a kýčovitá POHÁDKA. A to je právě ono, je to POHÁDKA!!! A dle reakcí mých dětí, napínavá, zajímavá a zajímavě moderně pojatá. S tímhle jsem k tomu i přistupoval a tudíž se mi líbila. Ano, je zbytečně dlouhá, ale přesto jsem se z převážné většiny nenudil a bavil jsem se. Film mi dal, co jsem očekával, tedy boj dobra proti zlu a zároveň poučení, že není vše černobílé. Vizuálně byl celek líbivý a místy byla tato fantazy i dětsky strašidelná. Víc jsem ani od této pohádky nechtěl a s dětmi se na pokračování rád podívám. ()

Dakken

Prvoplánový, nie úplne originálny film určený prevažne detskému publiku, ktorému chýbajú ruky zručnejšieho tvorcu. Aspoň to ale vyzeralo pekne. ()

haluska11

young adult pohádka o tom, že jsou lidé černobílí (narozdíl od klasických pohádek, které jsou zároveň kanonickou součástí příběhu), má velice podřadnou předlohu. to je samo o sobě nešťastný začátek: dalším mrzkým faktorem je fakt, že jde o relativně nízkonákladovou netflix adaptaci. díky tomu jde ale vlastně o sadisticky zábavné selhání projektu pro mladé: campy atmosféra, kýčové kostýmy a fikční svět jakoby vypadly z nepovedené sezóny RuPauls Drag Race, speciální efekty jsou vskutku speciální, a nepochopitelně absurdní je výskyt Morfeuse, paní z Everything Everywhere All At Once jako učitelky úsměvu, Charlize Theron (je tady nějaký plavčík? cítím, že se někdo topí v dluzích/potřebuje penízky), a také několikanásobného wilhelm screamu. doufám v další a ještě horší adaptaci dalších a horších předloh. ()

Bad Guy

Je skutečně těžké najít něco, co by tento snímek mohlo spasit. Některé herecké výkony se spíše hodí do špatného bijáku. Vizuální stránka je často hrozná s mixem všelijakých stylů. Dialogy nebo snaha o hlášky jsou naprosto laciné. Kouzla jsou většinou přehnaná a špatně vysvětlená. Některé masky jsou tady asi tím nejmenším zlem. A otřesná délka filmu dvě a půl hodiny je opravdu ubíjející. Netflix samozřejmě doufá, že Škola dobra a zla si neznepřátelí své hlavní publikum a to čtenáře knižních předloh. Ale budu zcela upřímný, protože i přes nějakou viditelnou snahu, jedná se o naprostou slátaninu fantasy, která je přetažená za vlasy, nijak nedotažená a s tak velkou přemírou klišé, že to ani tahle teengerovská cílovka nemůže ocenit. A musel by se nakonec stát nějaký zázrak, aby se tohle veledílo stalo populárním počinem, což by pak přineslo dle otevřeného konce další pokračování. A osobně doufám, že se tak nestane. ()

blackJag

"NO... NĚKDO BY SI TU MĚL NAJÍT PRINCE NA LÍBÁNÍ." Nechybělo moc a tahle láce začala zapáchat - doslova, díky jistému kouzlu, přímo skrz obrazovky, protože kromě obsazení dospělých rolí a jakéhos-takéhos slabého pozitivna z oblasti technických kategorií, jde vyloženě o nezáživný průser. Nepochopitelně. Jde o adaptaci první ze série knih, o kterých jsem sice v životě neslyšel (což není podstatné, o Harry Potterovi jsem také neslyšel, dokud nezačalo šílenství kolem filmové podoby), mohlo to myslím fungovat docela dobře, akorát to chtělo věnovat potřebnou péči mládežnickému castingu (ve vzácné shodě kolektivní špaténka) a určitě scénáři. 30% ()

Anet21

⚪Veľmi slabučká fantasy romantika pre veľmi veľmi veľmi malú mládež, ktorá vraj v podobe knižnej série trhala a trhá rekordy predaju a čítania, no pritom sa iba vezie na stále populárnej vlne príbehov pôsobiacich ako fanfikcia školy a života Harryho Pottera, s jemnou štipkou akejsi absurdity a esencie atmosféry a výzoru a lá Willy Wonka.⚪Celý dej je nielenže veľmi predvídateľný, čo by samé o sebe v žánrovke vôbec nevadilo, no je nudný, zdĺhavý, a čo je najdôležitejšie, popiera vlastné na začiatku dané pravidlá, aj dobrí sú očividne zlí a naopak, pričom ale nejde o parafrázu, že nikto nie je čiernobiely, práve naopak, len scenár, resp. predloha nemá konzistenciu.⚪Hlavné hrdinky obe málo sympatické, rovnako hereckého talentu veľa nepobrali a vedia, predovšetkým, len dobre vyzerať, o kvalite väčšiny cgi sa radšej neoplatí ani rozprávať.⚪To, že Netflix sa snaží vytvoriť ďalšiu filmovú sériu a ryžovať na deťoch je síce ,, pekné," ale ťažko pravdepodobné, keďže film je aj v zahraničí hodnotený ako prepadák, takže ak vzniknú ďalšie diely, bude to skôr prekvapenie.⚪Za zamyslenie stojí aj fakt, že film má stopáž asi ako Shawshank, no aj tak nedokáže naplno rozvinúť charaktery pubertálnych postáv či ich prirodzenú dynamiku a char. vývin, keďže aj tá, toľko v diele skloňovaná láska sa tu vytvorí medzi postavami, takpovediac, zo vzduchu. Slabota, pri ktorej aj tie '00 filmy ako Začarovaná Ela a i. pôsobia ako vysoký art.⚪ ()

MichelSmith

V rozpore gýču vizuálne opojné vzápätí vyhrotené do feelingu súčasnej sociálnej scény pre teenegerov,s dýchavyčnosťou klasiky,navodzujúce v nemalom merítku stopáže skôr pocit načančanej lacnosti ako modernej popcornovky... ()

sedm.1

Já jsem z této fantasy pohádky jednoduše nadšený a vůbec nechápu onu valící se kritiku na tuto parádní podívanou, která nabízí skutečně všechno a především i pro všechny věkové kategorie. Máme tu tedy dvě výborné ústřední hrdinky a plno výrazných vedlejších figurek, kdy mě každá ze všech těch přítomných postav svým způsobem opravdu zaujala a hlavně bavila, jsou rozmanité, nápadité, nepředvídatelné a samozřejmě i více než vhodně obsazené sympatickými a zajímavými neznámými hereckými tvářemi, podpořené ovšem i hvězdami typu Charlize Theron, a ti všichni dohromady pak tvoří fakt luxusní partičku. Dále mě doslova oslnila i originální a strhující zápletka, napěchovaná perfektními, neotřelými nápady a skutečně nečekanými zvraty, jelikož se prakticky non-stop pořád něco děje, tak má parádní spád, nechybí tu pak ale ani fungující humor, či napětí, jako ve správné velkolepé fantasy tu máme též slušnou akci, povedené efekty, celkově podmanivou výpravu a i atmosféra je přesně taková, jakou si přesně takový film vyžaduje. Tudíž opakuji, nechápu tu všeobecnou kritiku, tohle je totiž zábavná jízda jako blázen, kterou si užijí děti, týni, dospělý, i babička s dědečkem, všichni si tu něco najdou, je to prostě pecka a pěkně prosím, šup sem s dalším dílem! ()

psychoJoa

Perfektní oddechovka! Oceňuji naprosto originální myšlenku i fakt, že je na konci vše co je nejasné vysvětlené (např. proč je dobro ze začátku tak pitomé atd.). Velké plus ode mě film získává i za to, že jsou v něm motivy postav až do konce konzistentní! ()

Kienast

Nejsem cílovka, ale furt se tam něco děje a i na svou obrovskou stopáž mě to nenudilo. Chybělo mi větší propracování fantasy světa a nějaká atmosféra. Na sobotní odpoledne fajn, nový Potter rozhodně NE!  5/10 ()

sQelle

Ono by to možná i fungovalo, kdyby to nemělo 2,5 hodiny, když člověk je schopen rozklíčovat film během 15 minut. Další Netflix standard, kde se těžko chápe pro koho tem film je. Pro malé děti to není, nevěřím, že by dítě vydrželo 150 minut civět na nic říkající charaktery. Pro starší to taky není, protože zápletku rozpletete během začátku a pak dvě hodiny čekáte, až se naplní přesně podle vašeho prvního tipu. Takže další film bez příběhu, který sází akorát na zaběhnuté věci, které kdysi fungovaly ve filmech s Harrym Potterem, Narnii a jim podobné. Jenže tady je prostě jenom dobro a zlo, které se na konci změní v šeď. ()

Free_player

Ufff tak tohle bylo opravdu čiré zoufalství.  Těžko říct pro jakou věkovou skupinu to bylo cíleno ,ale to je ve finále vlastně úplně jedno. Tu první půl hodinu co to ještě mělo mojí znechucenou pozornost tak mi to neustále prostředím  připomínalo Harryho Pottera  a herecky jako výběr mudlů z uprchlického tábora.  Netflix by se možná na tyhle podobné filmy už fakt mohl vykašlat. Ono i celkově to je poslední dobou 1 dobrý film z 20ti zbytečných pro duševně chorý. Kdysi hvězdná Michelle Yeoh leze z šílenosti do šílenosti. Celkem smutný. Tohle bylo opravdu spíš zlo než dobro ... ()

Prochy38

Dlouho jsem se řešil a dostal přesně to, co jsem čekal. Film si na nic nehraje, přehání přesně tam, kde se přehánět může. S luxusním nadhledem Ch. Theron v podstatě paroduje zažité stereotypy a přesně to se mi líbilo nejvíc. Skvělé postavy, suprový příběh. A i když nejsem cílová skupina, neskutečně mi to sedlo. ()

cingi.t

Vidím, že už po pár hodnoteniach je to dosť rozporuplné, vysvetlím... Ten, čo berie Školu Dobra a Zla ako ďalšieho Harryho Pottera nebude nikdy spokojný. Nie je to ďalši HP, je to prvá ŠDZ. Knižný originál 10 rokov čakal na uznanie v podobe sfilmovania a pre čitateľov je spôsob spracovania filmu excelentný. Keďže kniha sa na 200 stranách len rozbiehala a následne je veľmi chaotická, musím povedať, že Paul Feig spravil to najlepšie, čo sa dalo. Nehovoriac o tom, že v tomto prípade vôbec nevadí multikultúrne obsadenie postáv, čo vytvára dokonalú príležitosť pre Netflix natlačiť tam svoje moderné chúťky o rovnocennosti v plnej paráde a ničomu to neškodí. Jediné, čo mi trochu prekáža je to zakomponovanie modernej hudby do klasického rozprávkového sveta, ale budiž, budúcnosť je dnes. V každom prípade je to skvelá farebná podívaná s vyborným obsadením, kedy sa človek opäť prenesie do svojích nástročných čias, poplače si, zasmeje sa a nakoniec si uvedomí, že vždy DOBRO nad ZLOM zvíťazí, nech zlo študuje koľko chce. Verím, že slabé recenzie nezakopú túto ságu do hlbín zabudnutia a natočia sa aj ďalšie diely s rovnakou precíznosťou a nadšením. 5* ()

ac3r

Potter to není to je pravda, na holky se kouká mnohem líp než na Radcliffa v brejličkách. Já se bavil a dalším pokračování bych se určitě nebránil. I přes delší stopáž to opravdu nenudí. ()

Untentrauer

Fantasy se špičkovými efekty a rozpočtem až do nebes pohřbený naprosto nemožným, trapným a neoriginálním vykradeným HP příběhem. Je to další nevýrazná omáčka z dílny Netflixu. Snaha zabodovat u adolescentů smícháním toho co frčí.....Děsím se doby, kdy budou amíci dělat Potterovský remake. P.S. Wylie je kandidátka na parádní porno filmy! ()

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Oscarova herečka Charlize Theron (Srážka s láskou, Šílený Max: Zběsilá cesta) zvládá docela v pohodě kombinovat jak ambiciózní dramata, tak studiové velkofilmy, tak nezávislou scénu. V poslední době… (viac)