Ve vesnici Gavaldon mají dvě nejlepší kamarádky Sophie (Sophia Anne Caruso) a Agatha (Sofia Wylie) to nejnepravděpodobnější pouto. Sophie, zlatovlasá švadlena, sní o tom, že uteče ze svého ponurého života a stane se princeznou, zatímco Agatha se svou ponuře estetickou a nekonvenční matkou má předpoklady stát se skutečnou čarodějnicí. Jedné noci pod krvavě rudým měsícem je mocná síla smete do Školy dobra a zla – kde začínají skutečné příběhy každé velké pohádky. Přesto je od začátku něco v nepořádku: Sophie je zařazena do Školy zla, kterou vede okouzlující a sarkastická lady Lesso (Charlize Theron), a Agatha do Školy dobra, na kterou dohlíží slunná a laskavá profesorka Dovey (Kerry Washington). Jako by procházení tříd s potomky Zlé čarodějnice ze Západu (Freya Parks), kapitánem Hookem (Earl Cave) a králem Artušem (Jamie Flatters) nebylo dost těžké, na scéně se objevuje temná a nebezpečná postava s tajemnými vazbami na Sophii a hrozí, že úplně zničí školu i svět mimo ni. Pouze polibek z opravdové lásky dokáže změnit pravidla a poslat dívky do jejich správných škol a ukázat cestu k jejich osudu. (Jardismo)

pribislav

Asi do poloviny jsem přemýšlela, co vše je tomto filmu špatně. Pak jsem na to přišla. NIC, jen zde na CSFD je chybně uveden režisér. Myslím, že tato chyba by se dala opravit prostým přepsáním na Zdeněk Troška a vše by pak dávalo smysl.... Nebo on to ve skutečnosti nenatočil Troška? ()

Dana.Mikulda

Velmi milé překvapení! Na začátku ( při boji) jsem si říkala, to bude blbina...ale postupně mě děj zatáhnul do říše pohádky a tam už jsem chtěla zůstat. Vše dopadne přesně jak má. Velmi kladně hodnotím herecké výkony, kostýmy, hudbu, triky i samotný scénář. Za sebe, velmi zdařilý kousek a podívám se jistě znova. Díky. ()

Máraˇ5ˇ

Má to dost přepálenou stopáž, ale zabavilo mě to i jako dospělého diváka. Má to originální myšlenku a na konci to dostává parádní tempo. Ocenit musím především hudbu, dát do pohádky moderní písničky od Billie Eilish byl geniální nápad. Jsem rád, že se toho tvůrci nebáli. Nesedl mi ale vývoj hlavní postavy, přišel mi hrozně zkratkovitý – stejně rychle, jako se stala zlou, se zase stala dobrou. Stopáž to přitom mělo ohromnou, čas na "breaking bad" byl, ale ne úplně se to povedlo. ()

Sylviiik

Shrnula bych to jedním slovem: Prapodivné. Už od začátku příběh nedává prostor se jakkoliv vcítit nebo sžít s hlavními postavami, prostě je mít rád. Příběh je opravdu zvláštní, jako kdyby se tvůrci snažili být až příliš originální a tak splácali páté přes deváté. Postrádala jsem hlavu i patu, sympatické herce i určitý náboj, který by mé oči i mysl upoutal k obrazovce natolik, že bych příběh hltala. Nestalo se, a na to, jak je úvod filmu rychlý, je film až přehnaně dlouhý a já se opravdu místy nudila. Díky efektům a pohádkovému příběhu je to koukatelné, ovšem do světové kinematografie to ničím nepřispělo. ()

DavHav

No, první díl knižní předlohy se mi docela líbil a dlouho jsem věřil, že film až takové peklo být nemůže. Chyba. Tohle je horší, než druhá Saxana. Je to neskutečně afektované, nevtipné, neakční, neromantické. A bohužel, podobný názor má i cílovka- mé 2 dcery, které předlohu žraly. ()

Elisan odpad!

Tohle je dobrej bizár. Jako dítě jsem četla celou sérii knih, které jsem milovala a nedokázala pochopit, jak je příběh dobře propracovaný a řadila se mezi moje oblíbené knižní série. Pro fanouška série bylo oznámení filmové adaptace úplná euforie. Pak přišla adaptace a spíše jsem brečela zoufalstvím než radostí. Příběh je úplně zbytečně nataženej. Herecké výkony mě vůbec nebavily, falešné a nudné. Nedokázala jsem pochopit některé scény, u kterých jsem si říkala jak je to spíše k smíchu než k úžasu. Hlavní hrdinky mě iritovaly, oproti knižním, kde jsem je milovala. Kdybych mohla něco pochválit, tak kostýmy a vizuální efekty, které nebyly na škodu. Kdybych neměla koukat na knižní série, tak stále se to řadí spíše na podprůměrnou Netflix frašku. ()

janmatys

Nevídaný rasový mix absolutní nesympatičnosti. Marně se snažím vymyslet něco, co na tomhle bylo dobře. Jedna hvězda za sexy Sofiu Wylie, Lizzie Theron, "Morphea" a vizuál, jinak je vše naprosto nezvládnutý odpad a smysl dává jen málo co. Cílová skupina: duševně nevyrovnaní teens. ()

3anitram

No.. jediné dobré, co z toho vzešlo, je chuť si to celé přečíst. Protože jak zde úžasné momenty jen probleskovaly, tak kniha je jich natuty plná, a hlavně jistě má hlavu a patu a příběh. Tady mi v první třetině nějak nebylo jasné, co je to vlastně za žánr a koho tady jako mám mít ráda (plus to celé bylo tak nějak nechutné). Pak se to rozeběhlo a začalo krapet dávat smysl, i když příběh i nadále skákal jak nadmutá koza ode zdi ke zdi. Poslední třetina byla celkem jízda a člověk se nenudil. Strašná škoda promrhaného potenciálu, přitom ani herci nebyli špatní! Tři jsem dala už i horším výtvorům, dvě by asi bylo málo.. ()

Milsa

Celkom podarená rozprávka so zaujímavým príbehom. Čiastočne predvídateľná, ale našťastie to nebolo až také okaté. Je tu náznak druhého dielu, tak som zvedavý, ako to bude ďalej pokračovať. ()

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Oscarova herečka Charlize Theron (Srážka s láskou, Šílený Max: Zběsilá cesta) zvládá docela v pohodě kombinovat jak ambiciózní dramata, tak studiové velkofilmy, tak nezávislou scénu. V poslední době… (viac)