Ve vesnici Gavaldon mají dvě nejlepší kamarádky Sophie (Sophia Anne Caruso) a Agatha (Sofia Wylie) to nejnepravděpodobnější pouto. Sophie, zlatovlasá švadlena, sní o tom, že uteče ze svého ponurého života a stane se princeznou, zatímco Agatha se svou ponuře estetickou a nekonvenční matkou má předpoklady stát se skutečnou čarodějnicí. Jedné noci pod krvavě rudým měsícem je mocná síla smete do Školy dobra a zla – kde začínají skutečné příběhy každé velké pohádky. Přesto je od začátku něco v nepořádku: Sophie je zařazena do Školy zla, kterou vede okouzlující a sarkastická lady Lesso (Charlize Theron), a Agatha do Školy dobra, na kterou dohlíží slunná a laskavá profesorka Dovey (Kerry Washington). Jako by procházení tříd s potomky Zlé čarodějnice ze Západu (Freya Parks), kapitánem Hookem (Earl Cave) a králem Artušem (Jamie Flatters) nebylo dost těžké, na scéně se objevuje temná a nebezpečná postava s tajemnými vazbami na Sophii a hrozí, že úplně zničí školu i svět mimo ni. Pouze polibek z opravdové lásky dokáže změnit pravidla a poslat dívky do jejich správných škol a ukázat cestu k jejich osudu. (Jardismo)

Petra321

Som jedna z tých, ktorí čítali knihu. Keď som videla úplne prvý trailer, no... vlastne iba taký "first look", bola som sklamaná. SGE obsahuje rozsiahly príbeh a množstvo udalostí, ktoré sa nedajú len tak jednoducho vsunúť v dva a pol hodinovom filme. Neskôr vyšiel naozajstný trailer a ja som zostala príjemne prekvapená, zatiaľ čo sa všetko moje sklamanie posunulo niekam do úzadia. Úprimne povedané, nerozumiem, prečo má film tak nízke hodnotenie. Áno, nebolo to dokonalé, ale aj tak to bolo úžasné. Dej nebol úplne mimo pôvodného príbehu a musím povedať, že som čakala niečo oveľa horšie. V knihe je len pár vecí odlišných a všetko ostatné je rovnaké. Nemôžem uveriť týmto číslam, takže dúfam, že SGE si čoskoro nájde väčšie množstvo fanúšikov. Dokonca aj herecké obsadenie bolo skvelé a toho som sa obávala najviac. No, Tedros mal byť očarujúci princ a Agi škaredá čarodejnica, ale výkony týchto hercov boli také dobré, že ma ani nezaujímalo, ako vyzerali. Len dúfam, že táto filmová séria nebude zrušená, pretože teraz naozaj potrebujem ďalšiu časť! Netflix predsa dokončil hneď niekoľko nie tak dobrých filmov a seriálov, takže dúfam, že toto nezrušia skôr, ako sa príbeh skončí, pretože ako vieme, príbeh Sophie a Agathy sa práve začal. ()

Kimkong

Délka mě rozhodně nevadila. Film mě rychle utekl. První půlka byla rozhodně zajímavější než druhá. Takový ta záměna dobra a zla. Jamile došlo na vyvrcholení v podobě odtajnění padouchů, bitvy mezi školami a naprosto nuceným happyendem, měl bych chuť jít na max 2 hvězdy. Každopádně divný je, že všechny pohádkové postavy mají stejně staré děti. Celá škola má jen jeden ročník a asi asi tak pět učitelů. ()

a0001

Odhliadnuc od prevedenia tak skutočne je cítiť kvalitný scenár, ale realita dopadla tak, že potenciál neprežil. Skutočná škoda pretože evidentne herci a rozpočet boli k dispozícii v dostatočnom rozsahu... ()

IZFNP

V pohode rozprávka pre násťročné, s trochou snahy aj pre celú rodinu. Moderná a gýčová, ale s dostatočne zaujímavým príbehom i castom. Oddychovka ideálna na oživenie pracovného týždňa. 65 % ()

njd29

nie je potreba pokracovanie, zbytocne a nudne, afektovane..a mam pocit, ze tam vsetci povinne brali drogy :D po filme som musel ist grcat ()

Gallifrey odpad!

Ufff. Tohle je vcelku potíž. Jsou dvě hlediska, podle kterých to můžu zhodnotit. Hodnocení filmu jako takového a pak hodnocení filmové adaptace knižní předlohy. 1) Pokud hodlám brát film jen sám o sobě bez ohledu na znalost příběhu, tak hodnocení by nebylo zase až tak zlé. Je to lehce nadprůměrný film s velmi bohatou výpravou, krásnými kostými a CGI efekty, takže svět vypadá opravdu pohádkově, ale tam všechny kvality filmu končí. Je to utahané, mdlé a ani herecké výkony nejsou kdovíjak úžasné. Dala bych maximálně 70 %.  2) A to je větší kámen úrazu, znám knižní předlohu. A to dost poctivě, protože ten 1. díl jsem si po filmu přečetla pro jistotu znovu. Celý průser začíná bohužel už u obsazení. Pokud by se koukli na obálku, tak by udělali míň chyb. Sofie ještě není takový problém, blondýna to je, bledá taky, fiflena vcelku taky, ale problém je u Agáty.  Agáta je mrtvolně až popelavě bledá s černým vrabčím hnízdem na hlavě a je jí 12. Místo toho jsme dostali 19letou černošku, která je malinko rozcuchaná v černém oblečení, ale jinak od začátku vypadá jako naprosto fajn sympatická holka. Knižní Agáta opravdu vypadala jako čarodějnice, upírka nebo zombie. Filmová vypadala jako hipster, co se jen učeše, převlékne, usměje a je okouzlující "Princezna". V knize je vidět důraz na její bledou až popelavou kůži, na které se vyraší hnusná rudá vyrážka, hned jak vyleze na sluníčko. Pochopila bych, kdyby prostě část princezen, princů i padouchů bylo tmavé pleti, ale nemůžou to udělat u hlavních postav, které jsou v knize opravdu skvěle vykreslené. Věk hereček také neodpovídal příběhu, ale to už je detail. Co se scénáře týče, knihu vzali, vyvrhli, vykostili zaživa a z toho zbytku udělali zbytečně dlouhý scénář, který nám přitom nic zásadního neukazuje a je uspěchaný tak, že místo dění celého roku nám to připadá jako týden. Postupný vývoj postav je naprosto nulový a střihy jsou tak rychlé, že se v tom snadno ztratíte. Úplně změnili vztah Agáty se Sofií, které rozhodně od začátku kamarádky nebyly. Sofie byla jen pitomá nána, co se bavila s Agátou, aby měla dobrý skutek a reálně Agátě spíš ubližovala. Včetně excesu před únosem, kdy chudákovi Agátě obarvila krátké černé vlasy naoranžovo. Chyběl naprosto zoufalý výlev Sofie, kdy se 2 měsíce vyrovnávala s krátkými vlasy, ve filmu jí to po půl hodině bylo u konečníku. Ředitel školy byl dvouhlavý pes Castor a Pollux, kteří se střídali na těle a pokud nemohli být na jednom místě, tak ta druhá hlava musela mít tělo kozí mršiny. Údajný ředitel školy je naopak pouhý školník a vůbec se v knize nevyskytuje tak, že by se ukázal Agátě i Sofii. Krvavá magie byl další výmysl scénáristů... No zkrátka katastrofa. Film je neuvěřitelně dlouhý, ale stejně tam není nic podstatného. Kdyby vzali knihu a z každých dvou kapitol udělali epizodu seriálu, tak to dopadne daleko lépe. Jsem z filmu opravdu zklamaná a podle vyjádření autora knihy nejsem sama. Tenhle film bych žádnému fanouškovi knihy nedoporučila. Je to totální odpad. ()

Elio

Pravda, film natahoval stopáž víc než je zdrávo, ale mile mě překvapil pěknými kostýmy, na televizní poměry celkem povedeným CGI (rozhodně stokrát lepším, než jsme měli možnost vidět u podobně laděného young adult počinu Shadow and Bone), pěknou myšlenkou a sem tam i charizmatickými postavami (ano ano, mluvím o roličce Charlize Theron, která si očividně hraní užívala a je to znát). Mimo to ale skutečně hlavním problémem byla stopáž. Nejsem si jistá, jestli by The School for Good and Evil neprospěl spíše seriálový formát o zhruba čtyřech dílech. Spád příběhu sice byl znatelný a gradovaný, některá závěrečná rozuzlení ale byla víceméně rozplizlá do prostoru. Během příběhu došlo na několik překvapivých obratů (viz scéna u jezera), která ale neměla znatelný dopad na příběh. Takže, ano, film si mohl vést o poznání lépe, na druhou stranu ale myslím, že se o žádnou tragédii nejednalo. Spíše šlo o trochu promrhaný potenciál. A to jde nějak zkousnout. ()

Yvett...

Dala bych 3*, ale za tu délku, kdy už jsem ke konci nebyla schopná udržet pozornost pouze 2*…. Kdyby to mělo klasickou hoďku a půl, bylo by to mnohem lepší. Myšlenka příběhu vůbec nebyla špatná. ()

palmovylist

Popravdě moc nevím, jak tenhle film hodnotit...chvílemi jsou zde náznaky fajn nápadů a myšlenek, které vzápětí zabije naprostá šablonovitost nebo dětinský nápad. Postavy se chovají a mění v podobně chaotickém duchu. Celé je to takové nevyrovnané...malé plus za Sophii Caruso, díky které pro mě ten film zůstal sledovatelný...45% ()

Fin_429

To jsem si zase pro jednou pustil krásnou klokotinu. Bože. Lacná kopírka Harryho Pottera s rádoby silným poselstvím na mě udělala perfektní dojem, který si upřímně zaslouží Zlatou Malinu DALEKO VÍCE, než taková Blondýnka, která byla hodně, ale hodně fajn. Nechápu proč v dnešní době, s takovými možnosti, vůbec někdo dokáže vyprodukovat takovou kravinu a my jakožto lidé si musíme hledat útěchu ve filmech z roku 1950 a níž... 2/10 ()

Stoctyrec124

Musím říct, že mě překvapilo jak pěkné to bylo, protože to mělo rysy jako pohádka, délku jako běžný film a netradiční námět, já sám bych to nenazval pohádkou a přesto musím říct, že to je dokonale vymyšlená pohádka. Musím pochválit Netflix za to, že stvořil tak netradiční a originální a skvělý  dílo. ()

enter. odpad!

Co to bylo za hovno? Nevtipné, nehezké, nesympatické, trapné kostýmy, trapné herecké výkony, trapné vše. Prostě nekoukatelné. ()

klara.leb

Jako upřímně, čekala jsem ale že strašnou kravinu. Ale řekla jsem si, že než toho, aniž bych to viděla celé, nebudu soudit, ani hodnotit. No rozuzlení bylo poměrně překvapivé a osvěžující. Žádný klišé konec, jaký známe a už tolikrát jsme ho sledovali znovu a znovu. Ale zase jednou se pro děti natočila pohádka, která je naučí nový pohled na lásku a dobro se zlem. Která ukáže, že nic není černobílé, žádný člověk není jen dobrý, nebo špatný. Ve výsledku se mi to líbilo, ačkoliv se zdá, že to bylo šité horkou jehlou na koleni. Spousta věcí mohla být dotažena daleko líp, ale příjemně překvapilo. ()

Ironhead

Do cca 2/3 to byla strašná neoriginální a špatně zvládnutá pitomina, která se evidentně (nejspíš už knižní předloha) snaží parazitovat na fenoménu Harryho Pottera. Dost mi to připomínalo díl Simpsnů o psaní The Troll Twins of Underbridge Academy :_). Dvě hvězdičky nakonec dávám, za vždy sexy Charlize Theron, která tu ale nemá co hrát, a za poměrně zábavnou hromadnou bitku před koncem. ()

Predator77

10 Procent, Jo tak tohle se za mě dost nepovedlo a dopředu říkám že jsem knižní předlohu nečetl ale to co nám netflix naservíroval bylo vyloženě utrpení, začneme ale negativy a tím jsou strašně nesympatické postavy ale i herecké výkony což u laurence fishburna, charlie steron, michelle yeoh a kerry washington ve vedlejších rolích vůbec nechápu u tady těch herců vím že umí podat skvělé herecké výkony ale tady  co předvedly byla vyloženě katastrofa evidentně chyba ve scénáři jinak si to nedokážu jinak představit, dál tu máme celkový příběh a děj který by nebyl špatný kdyby nebyl až moc překombinovaný a uspěchaný, jediné co tenhle film zachranuje od odpadu tak je krásná vizuální stránka a občas nějaký fajn vtípek ale to je celé, tak že za mě ve výsledku dávám jednu hvězdu a za mě tohle nedoporučuji zkouknout jenom na vlastní nebezpečí !!! PS: jo a ještě je to kurevsky dlouhé !!! ()

Setanta

Čekal jsem chujovinu, takže jsem si to báječně užil. Film skvěle funguje v parodávání Disneyho a kdykoliv se nebere vážně. Film je otravné klišé, když se vážně začne brát. Dvojku nepotřebuji, ale stejně se na ni kouknu, obzvlášť pokud ju dostane tvůrce Deaspoola. ()

Heywood

55% za celkem originální námět a výborné technické provedení. Problém jsem měl s přílišnou snahou  o zobrazení "globálního" světa, s hlavní hrdinkou (opravdu se mi jevila nehezká) a příšerně dlouhou stopáží. Protože pohádky se dnes nenonsí, tak jsem přihodil %, aby snaha o ně nevymizela z kinematografie, protože jinak budeme zírat jen na ty přiblblé a ještě přiblbější nekoukatelné komiksy. ()

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Oscarova herečka Charlize Theron (Srážka s láskou, Šílený Max: Zběsilá cesta) zvládá docela v pohodě kombinovat jak ambiciózní dramata, tak studiové velkofilmy, tak nezávislou scénu. V poslední době… (viac)