V pasti: Barcelona

• Španielsko Bird Box: Barcelona (viac)
všetky plagáty

Tajemná síla ničí lidstvo a nová zlověstná hrozba sílí. Tenhle postapokalyptický příběh z Barcelony navazuje na trhák V pasti. (Netflix)

EvilPhoEniX

Zbytečná snaha o rozšíření světa slavného Bird Box. Film selhává v mnoha rovinách, jde o nudné, zapomenutelné a zbytečné béčko, které vlastně nikoho moc nezajímalo už od oznámení a nezajímá ani po premiéře. Bratrové Pastorové přitom nejsou úplně špatní režiséři, jejich Thriller Kde jsem Doma či prvotina Přenašeči bylo v pohodě, tady však po žánrové stránce nevykouzlili absolutně nic zajímavého. Dokonce i slavný Mario Casas je zde spíš otravný než fajn. Co se týká postav, tak zde není absolutně nikdo zajímavý, atmosféra tu funguje jen při zrodu apokalypsy, ale to je hned v úvodu a celá ta sekvence trvá ani ne 10 minut ( alespoň jeden highlight tu je), doufal jsem, že alespoň v Spin-offu ukážou monstra, ale ne ani tady se jich nedočkáme.( V tomhle je Quiet Place úplně jinde, protože vidět monstra v akci i gore přidává hned na zážitku), tady bohužel nefunguje ani napětí a příběh mě taky nezaujal. Nebavilo mě to, za mne ztráta času.3/10. ()

J*A*S*M

Konceptuálně ne úplně marný sequel, ale k čemu je koncept, když to ve výsledku dopadlo jako skoro vždycky na Netflixu. Zpracování bez šťávy a energie, postavy by to měly táhnout, ale ani jedna nezaujme. Těšil jsem se alespoň na pěkné záběry z Barcelony, ale ani to město, které narvali do názvu, nedokázali vytěžit. Jedna paní Bier je holt víc než dva Pastorové. ()

LIVINGDEAD odpad!

Už hodinu na to koukám, ještě 50 minut. Bože...já to asi nedám. Strašná sračka 🤮 .......Dodíval jsem se a HNUS 😡😡😡Nejdřív jsem si pustil film z roku 2018, abych si připomněl o co jako šlo. Filmu jsem dal kdysi 60%. Po dnešním shlédnutím se divím, že jsem tomu předchozímu dal tolik %. Byla to totiž dost nuda. A Barcelona? Amatérská sračka s hnusným hereckým obsazením. ()

tron

Jednotka sa mi na prvý raz páčila na 3*. Potom som si ju pozrel ešte raz... a prečítal som si knihu Josha Malermana... a pozrel som si film do tretice... a zrazu to bola jasná pecka. Jasné, k dokonalosti mala (na vlastnú škodu) ďaleko, mnohé veci boli nedotiahnuté, geniálne veci sa zas brali z rýchlika a nudnejšie zbytočne spomaľovali tempo, ale nakoniec som zmenil hodnotenie na 4* a priznám sa, že mi dodnes nejdú z pamäti niektoré nápady, postavy a scény. Na dvojku sa čakalo tak dlho... až o ňu svet stratil záujem. No a práve vtedy paradoxne vznikla. Čiže máme dočinenia s ukážkovým pokračovaním, ktoré vlastne už nikto nechcel. Ono to ale nie je sequel, ale samozrejme rip-off. Nenájdete v ňom žiadnu z postáv z minula (hoc by ma fakt dostalo do kolien, ak by kňaza hral Tom Hollander, ale to by som asi chcel priveľa) a vlastne sa ani neodohráva na rovnakom kontinente. Mne ale pripadá ako super nápad stvoriť univerzum pozostávajúce z filmov, z nich každý bude iný. Niekto sa na „to“ pozrie z pohľadu komornej drámy odohrávajúcej sa medzi štyrmi stenami, ďalší siahne po antagonistovi, ktorý je regulárnym vrahom atď. Dvojka mi každopádne zo začiatku pripadala síce fajn a nekompromisne natočená, ale zároveň nesmierne nudná. Nechytal som sa, nejak ma nebavilo pozerať príbeh zápornej postavy. Postupne do seba ale veci začali zapadať a hoci to už do konca nebol žiadny zázrak, napokon musím hlásiť (relatívnu) spokojnosť. Na 4* to tentokrát ale fakt nie je. ()

Eliott

Nejspíš za to mohla má nulová očekávání, ale musím přiznat, že jsem si dílo nakonec i užil. Na jedničku to samozřejmě v žádném případě nemá, ale špatné jako tu mnozí uživatelé tvrdí to rozhodně nebylo. Až na několik hloupostí a filmových chyb mi zde v zásadě nic nevadilo a tak hodnotím kladně. Ty dvě hodiny dokonce utekly docela rychle. 51% ()

darkrobyk

Vzhledem ke zdejšímu hodnocení jsem byl spokojen, i když je to malinko slabší než předchozí Bird Box, ovšem pořád o level výše než oba díly Tichého místa, které jsou průměrnými béčky. Sebastián mi dlouho lezl na nervy, ale pak se jeho postava začala pomalu přeci jen proměňovat. Napínavé od začátku až po finále, kdy tíživý neklid visí ve vzduchu po celou dobu. Oceňuji, že autoři ponechali divákovi dostatečný prostor pro fantazii (což asi byl pro někoho možná kámen úrazu) a že si byli vědomi toho, jak skvěle fungují jen náznaky. Z reakcí mnohých mám pocit, že uspěchaná doba + divák si žádají uspěchané filmy, ale mně přišel snímek dostatečně rychlý, a pokud budu chtít permanentní akci, sáhnu po akčním žánru. Speciální efekty na velmi dobré úrovni, postapokalyptické město nemělo chybu. Samozřejmě dnešní zhýčkaný divák už viděl ledacos, a proto bere mnohé věci jako samozřejmost a nevnímá práci, co za tím je. Nevadilo mi ani prolínání časových rovin, kdy věci do sebe začaly postupně zapadat. ()

pornogrind

První díl se Sandrou Bullock sklidil celosvětovej úspěch. Mě však jednička až tolik neoslovila a popravdě jsem si z ní ani moc nepamatoval. A jestliže první díl v mých očích za moc nestál pak pokračování je ještě větší fiasko. Nudný, nezáživný a zbytečně zdlouhavý. Hodnotím i vzhledem k prvnímu dílu a jelikož prvnímu dílu jsem dal 2hvězdy tady nemůžu jinak než dát pouze 1hvězdu. ()

mzss1

[10%] Sakra, už ani první díl mě až tak moc neuchvátil, ale s porovnáním s tímto je vlastně původní film se S. Bulock pecka. Prvních 20 min když jsem toto sledoval, tak jsem si řekl, že se snad jedná o zlý sen. Tak mizerné a divné efekty, dějem a podobností k prvnímu filmu to šlo totálně mimo mísu. K tomu ti přiblbí herci ... Odpad nedávám, uprostřed filmu se něco dělo, snahu to možná mělo, ale já pak už zbytek filmu moc nevnímal, včetně finále. Takže sorry.. ()

Omnibus

Kdo se jim do očí koukne, svůj život jak svíčku sfoukne.“ Český rozhlas varuje: Komentář číst jen se zavázanýma očima! Jinak uvidíte anděly i SPOILERY a váš nick si hodí mašli. Ostatně, i já měl u filmu párkrát chuť říznout si žílu, jak mě vytočila scenáristická zvůle, logické lapsusy a porušování zákonů vlastního univerza. Místo okénka jen nepatrná DÍRKA V ŠÁTKU: [][] Co bych Pastorům nejradši omlátil o hlavu? Holuby, psa Jonáse a slečnu Claire. Proč? ♦ Holubi celý film ťapou, jakoby nic. Zobou drobečky, čumí (!) kolem a serou na památky i na anděly. PROČ tedy pak stovky ptáků kamikaze vráží do oken?! ♦ Pes si strhne šátek, zesklovatí mu oči, měl by se vrhnout hlavou proti zdi. Kdepak, jen kousne dědka. Kdyby radši rafnul do zadku jednoho z Pastorů. ♦ Claire si mírnix týrnix sundá šátek a dělá tak fakáč na logiku i na diváky. Ja, ja, warum nicht? [][] Nicméně, výlet do postapo Barcelony jsem si užil, i trojhvězdičkový hotel a našeho průvodce, kněze se spasitelským komplexem. Přivezl jsem si zajímavý suvenýr, třetí oko na čele. Prý mi sluší. ()

Anderton

Nič proti Pastorovcom, ale keď prvý diel režírovala Bier, tak barcelonský výlet mohol padnúť do rúk tiež niekomu globálne známemu, napríklad Bayonovi. Film je ale o dosť lepší ako napovedá tunajšie hodnotenie, má temnú atmosféru, zaujímavú ambivalentnú hlavnú postavu a rozširuje celkovú mytológiu. Dozvedáme sa zaujímavé teórie, čo môžu byť záhadné tvory zač, bohužiaľ tieto "zistenia" sprevádza nepríjemné klišé, kedy si vedec vytvorí vlastnú teóriu a rozpráva ju svojmu okoliu ako fakt, pričom okolie má tendenciu pritakávať bez argumentov proti. Táto teória sa mi páči, je veľmi originálna, avšak scenár s ňou v podstate vôbec nepracuje a sledujeme "iba" tŕnistú cestu z bodu A do bodu B. Čím táto dnes už séria začína pripomínať seriál a všetky odpovede na otázky sa dozvieme asi v nejakej šiestej časti o 10 rokov. ()

Arsenal83

Tak nič, no, dáš si šatku na oči alebo motorkárske okuliare a môžeš ísť. Oproti prvému filmu sme síce vyšli z lesa, ale okrem toho nič extra, len roztrhaná dejová niť, pocit nedokončených scén a atmosféra trochu je, no rýchlo upadá, a finále je vlažné ako sprcha z nenahriateho bojlera. ()

Chrustyn

Původní Bird Box měl zajímavý námět a hereckého tahouna v podobě Sandry Bullock. Druhý díl nemá ani jedno a tak se pokouší o akčnější pojetí, které je však nudné a mizerně vypadající. Zbytečný film a náznaky třetího dílu jsou snad jen vtípkem tvůrců. ()

Marze

Na rozdil od podobnych postapokalyptaren chybi napeti a dostavila se nuda a deprese. Akcni sceny to nezachrani. Film do zanru neprinasi nic noveho, ale mohlo to byt jeste horsi. Katolicke podtony mohly byt vice rozvinuty. ()

hansel97

Dostatečně oddělené a originální od původního Bird Box, nejlépe na tom funguje asi apokalyptická Barcelona, ale mimo to ztracené a čím víc se odkrývá tajemství těch bytostí, tím hůř. Každopádně koukatelné. 5/10 ()

ARI50

Nápad výborným, snaha na pokračování skvělá, ale prostě mi příběh nějak neseděl. Něco mi tam chybělo, škoda. I přesto všechno se na to dá koukat. ()

JASON_X

Žádné velké překvapení, že americký Bird Box s (na postapo) pracně vystajlovanou a zmejkapovanou Sandrou je tu vysoko v červených, zatímco jeho mladší barcelonský bráška je (momentálně) pod padesát. A není se čemu divit, je to totiž film pomalejší, těžkomyslnější, více psychologizující a méně šablonovitý a divákovi podlézající, což samozřejmě většina obecného lidu neocení. A taky si v něm nehrají na manžele dva chlapi. Na oplátku ovšem film nabízí třeba spoustu skvělých scén z počátku i průběhu "apokalypsy", zajímavý otevřený závěr (zadní vrátka pro pokračování) a už nedlouho po začátku i překvapující jednání hlavní postavy (Sebastián). Silné čtyři. ()

JohnCZ

Takový ten klasický Netflix. Vypadá to hezky a není to vůbec tak marné, jak by hodnocení mohlo napovídat, ale scénář spíše připomíná epizodu z nějakého seriálu než plnohodnotný celovečerák se vším všudy. Hezké efekty, neokoukaná Barcelona, místy slušné napětí a vcelku originálně pojatá hlavní postava. Je to dobrá žánrová jednohubka a fajn spin-off, který ale zároveň nikam Bird Box jako značku neposouvá. ()

Trevor

Ak sa Vám Bird Box páčil tak sa Bird Boxu Barcelona rozhodne vyhnite, pretože Vaše spomienky dostanú riadne zabrať a asi nebude chápať ako môže niekto na dobrý film nadviazať, aj keď iba voľne, takouto hlúposťou. A ak Vás Bird Box neoslovil tak toto neskúšajte ani náhodou lebo si myslím že to nedokážete vôbec dopozerať. Človeku sa až nechce veriť že toto niekto vôbec natočil a dokázal natiahnuť na takmer dve hodiny. ()

M.i.k.e

po všech těch zklamaných reakcích sem čekal průser a nakonec to nebylo tak špatné. Uplně to sice nefunguje jako horor, ale přináší pár zajímavých nápadů v rámci rozšíření tohoto světa. Navíc to docela dobře vypadá a duo Pastorů zvládne i pár solidně atmosferických scén. Jediná škoda, že nemají k dispozci sympatičtějšího hlavního hrdinu. Jeho jednání jsem od začátku nechápal a i když se mi ho snažili tvůrci postupně vysvětlovat nic moc se na tom až do konce nezměnilo...60% ()