Odkedy sa Robert McCall (Denzel Washington) vzdal života v elitnej špeciálnej jednotke, snaží sa odčiniť strašné veci, ktorých sa v minulosti dopustil, a nachádza zvláštnu útechu v službe spravodlivosti v mene utláčaných. Keď sa prekvapivo udomácni v južnom Taliansku, zistí, že jeho novým priateľom strpčujú život miestni zločineckí bossovia. Udalosti však naberú smrteľný spád a McCall vie, čo musí urobiť: stať sa ochrancom svojich priateľov a postaviť sa proti mafii. (Itafilm)

Jaro_slav

Zatímco Dobrý ročník a Amélie byly pohodové reklamy na neexistující verzi Francie, tohle je nepohodová reklama na neexistující verzi Sicílie – neexistující nikoliv pro smyšlené jméno místa, kde se to odehrává, ale pro příliš idilkovitou líbivost. Celá mafiová zápletka je tam jen proto, aby to nebyl ryzí cestopis. Ocenit musím pomalost vyprávění, vytknout naopak zoufalý nedostatek Dakoty, na jejíž znovushledání s Denzelem jsem se tolik těšil. Tři hvězde si to ale zaslouží. Po všech těch Johnech, Jokerech, předchozích Equalizerech a Perníkovejch dědcích si trochu odpočinku zasloužíme všichni. ()

bobstock

Jako, že jsem nudnou dvojku téměř zatratil, tak trojka je nad očekávání velice zdařilá a filmařsky vyzrálá asi jako sám Denzel, u kterého si troufnu říct, že neznám většího penzistu ve stylu v takovém odraném žánru. Pochvala za ladně plující kameru, která nikdy nikam nespěchala a jako divák si uživáte nejen krásy historického městečka nedaleko Neapole, současně i krutost a bestiálnost zlé strany mafiánů prorostlých do nejvyšších kruhů policie. 75% ()

Cement73

Výborné zakončenie série. Denzel je skvelý, talianske klišé funguje skvele, sympatické postavy… Proste, výborne som sa bavil. A aj to rozuzlenie s dôchodkom murára v San Francisku bolo milé. ()

Ant_Antony

Není to nejslabší, ale šablonovitost z toho bohužel křičí... Denzel už má taky svoje léta a tomu je přizpůsobena akční stránka filmu, která je spíš stealth než přímočarý konflikt... Jako završení trilogie fajn... ()

Brejlil

Film těžce na pohodu. Což zní trochu nepatřičně, protože krve a nechutností si divák docela užije. Jenže všechno je těžce na pohodu. Ultrakýčovité italské městečko s tolika dobrými a většinou nepříliš italskými obyvateli se stane útočištěm zabijáka z hobby marketu. Který sice nechutně vykydlil mafiánskou buňku, ale teď se musí kurýrovat. A městečko mu přiroste k srdci. Jenže Camorra nebo 'Ndranghetta nebo prostě jen rádoby mafián má jiné plány. A tak se občas vedle kávičky, rybiček a potulkách po místním food festivalu musí taky do akce. Těžce na pohodu jede i Denzel. Akce je přesně pro něj, málo pohybu, hodně brutality. Ale Denzelovo charisma je neodolatelné. Na pohodu jede kamera, na pohodu jede režie, na pohodu ale nejede moc hudba. Na rozloučení s létem skoro ideální film. ()

Flopik

Prišlo mi to ako taká oldschoolovka. Kľudné mesto, ktoré terorizuje mafia, objaví sa tam hrdina a dobrák Denzel a vytrie si s mafiou zadok. Pozerá sa nato dobre, Denzel je fantastický a jeho charizma je motorom filmu. Potešila aj agentka Dakota a jej scény ma bavili. Akcie je dosť málo ale keď je stojí zato. Nie je síce veľkolepá ale zato drsná. Záporáci nuda, teda málo priestoru. Celkovo také zbytočnejšie pokračovanie ale zase fajn rozlúčka. ()

TheSpearCZ

Značka Equalizer pro mě už od prvního dílu znamená záruku kvality, oproti ostatním akčním filmům neustále proplouvá lehce pod radarem, což se mi na ní líbí, není to vyhajpovaný John Wick ani drahé Mission Impossible, navíc o hereckém charismatu Denzela se nemusím více rozepisovat, ten sám i s přibývajícím věkem utáhne jakýkoliv film. Trojka není už ani tak o akci, což bylo pro mě docela překvapením, vzhledem k tomu, že točil Fuqua, každopádně když jsme se jí dočkali, tak jsme byli svědky brutálních vražd a jatek, tady se s tím Denzel opět nepáral. A samotná většina filmu se točí okolo záběrů na vyloženě krásné italské městečko, kde je to jedno panorama za druhým. Režisér nemohl mít sebemenší problém tady něco natočit. I do třetice mi bylo potěšením. Lepší 3* ()

Cartmof

Na úvod. Neviděl jsem předchozí díly. A pokud jsou kvalitou na stejné úrovni jako byl tento, asi je ani vidět nechci. Strašně nezajímavý snímek, který 10 minut po dokoukání okamžitě vytěsníte z hlavy. ()

warrenur

Talianske scenerie i tie tmave, v domoch mafianov, vyzerali na velkom platne paradne. Tretia a zrejme zaverecna cast, mi prisla scenarom sice jednoduchsia, ale v zavere ste to tomu, vecne smutnemu Robertovi McCall-ovi priali. Citil som obcas, ze je to trochu uponahlane a pripisujem to i kratsej minutazi ako mali predosle dva filmy. Par scen ozaj nebolo pre utlocitnejsich divakov a niekolko ich bolo takych, ze ste ako divak vnimajuci nespravodlivost "chrochtali blahom". :) A tak, hoci to nie je uplne jasne stvorhviezdie, vdaka oblubenkyni Dakote Fanning, pridavam polhviezdie za nostalgiu a uvedomenie si jej spoluprace spred rokov vo vybornom Man on Fire (2004). Co je 19 rokov pred tymto filmom!!!    Wow!  Odporucam, nastastie je to stale ten rydzy revenge movie so sympatakom Denzelom, ktory mame radi. ()

simon84

Tohle bylo moc fajn a bavilo me to vic nez dvojka. Vubec mi nevadilo to pomalejsi tempo, to tam krasne vyplnila ta italie, vedlejsi postavy a zivot toho mestecka, to bylo fajn. No a pak Denzel dopil svuj cajicek a zacal tam delat trosku poradek. A to teda bylo taky dobry.  Neni to John Wick style, ale takove komornejsi, vic pri zemi bitky, ktere jsou trochu uveritelnejsi. ale i tak ta akce byla dobra a bavila me. ()

montongery

Povedený závěr trilogie, co svou podmanivou atmosférou (hlavně hudbou v povedené kombinaci se skvělou kamerou) a pomalejší tempem strčí dva své předchůdce do kapsy. ()

BOURQUE

Zmena prostredia pre príbeh Roberta McCall pomohla. Umiestnenie tohto mecenáša spravodlivosti do malej Italskej dedinky, ktorú terorizuje miestna mafia, ponúka veľké možnosti. Niektoré z nich vo filme boli zrealizované, ale vo výsledku sme spíš dostali akčňák s pomalším tempom a menším počtom epickejších (a krvavejších) akčných scén (výnimka je prípad ruky policajta na vrchnej pozícii) – z určitého uhľa pohľadu pochopiteľné (pozor na vek Mr. Washingtona). Zachytenie súboja sympaťáka Denzela a bezcitného záporáka A. Scarduziho by mohlo byť trochu lepší. Zavedenie novej postavy v podaní D. Fanning je na priemernej úrovni. Záver je viac-menej otvorený – ako sa klebetí, D. Washington by sa nebránil prípadnému pokračovaniu. V tomto prípade ale očakávam film s ešte menším počtom (drsnejších) akčných scén, ako u Equalizer 3. Osobné hodnotenie: 79% (***) ()

Hapretor

na zabití času ok ... ale Denzel je už starý ... ještě starší ... je to opravdu skvělý herec ... ale prostě nepatří mezi mé top ... takže mě to prostě tolik nebere ... zde musím však ještě připsat, že to má spád ... údernou hudbu ... a i když až absurdní a přehnanou brutálnost a ne-logiku ... je to chytlavé, emotivní a fakt "zábavné" ... ()

AnanAss

Chudák Denzl, ani na stará kolena mu není dopřán zasloužený odpočinek. Chtěl si jen pít svůj šálek čaje, pochutnávat si na rybách, procházet se úzkými taliánskými uličkami v moderním klobouku a dopřávat si dýchánky s místními obyvateli. Ty však obtěžují a terorizují mafiánští sígři. Denzl tomu nemůže jen tak nečinně přihlížet a bude nucen se opět vydat na cestu prostřelených těl, zlomených kostí, sekáčků zaražených do hlav a brokovnicí rozmašírovaných zadků. Třetí Ekvalizér přichází kupodivu se skoro až komorní atmoškou, kde se nikde nespěchá, pomalu se budují vztahy mezi postavami a vychutnávají se krásy malebného městečka. Akce je poskrovnu a krátká, ale když už na ni dojde, tak je správně drsná. No a navrch Denzel, jako nelítostný černý terminátor, který by si i klany z Gomorry, bez problému namazal na chleba. Dovětek je ale úplně zbytečný a hlavně totálně mimo. Radost mi udělala i přítomnost Dakoty, jenž se, po Muži v ohni, s Denzelem opět shledala a záchranu mu po těch, skoro dvaceti letech opětovala. ■ AnanAss‘s Score: 6/10 ■ ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

19.01.2023

Režisér Antoine Fuqua (Training Day, Equalizer) zdá se našel novou zálibu v natáčení filmů podle skutečných událostí. Nejprve si to vyzkoušel v otrokářském dramatu Osvobození s Willem Smithem a teď… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023