Silent Night

• Kanada Silent Night (viac)

Trápící se otec (Joel Kinnaman) je svědkem smrti svého malého synka, který se na Štědrý den ocitne v přestřelce mezi gangy. Zatímco se zotavuje ze zranění, které ho připravilo o hlas, stane se odplata jeho životním posláním. (mikki089)

MightyHal

Já se bavil, řemeslně je to skvěle udělaná práce plná hravých předělů, střihů či skvělých akčních scén. Jenže hlavní jádro problému je prostě to že tohle je film bez dialogů, což u takového počinu je 104 minut docela přepal. Je sice pravdou že tady tento koncept tvůrci vytěžili snad nejlépe jak to jen šlo (určitě mnohem lépe než to udělal ten dementní horor s ufonama). I tak tu ale pár hluchých míst bylo a to i přes to že se John Woo to snažil různě hravě maskovat. I tak se ale jedná o poctivý akčňák ve kterém když už dojde na akci tak stojí za to a je vskutku kompetentně natočena. I když jo, doufal jsem v méně CGI cákanců a i trochu praktického góru (je jen na začátku). Ale holt nejde mít všechno. Ve výsledku jsem si to užil a jedná se prostě o zajímavou akční jednohubku ve které funguje i emocionální stránka. 7/10 ()

c.tucker

Trochu retro, ale já ty 90. miluju. Klasické zpomalovačky nechyběli. Atmosféra na začátku super, možná to bylo tím, že jsem si představil jak bych tohle zvládal, kdyby se to s tím dítětem stalo mě. ()

majo0007

Klasický, ničím výnimočný Death Wish muster. Kinnaman je herec bez charizmy (v každom filme, a tento nie výnimkou, má rovnaký priblblý výraz, akoby mu uleteli včely), aspoň že tu po celý čas drží zobák. No a perlička - tentokrát Woo nenecháva v slowmotion poletovať holuby, ale papagája... Verdikt: mohlo to dopadnúť aj horšie, ale Woo stále akciu ovláda, na druhú stranu pochybujem, či si film s budgetom $40melónov na seba v boxoffice zarobí. ()

alchac

Il grande prudenzio. Ani by mi tak nevadilo, že je to ušito podle jednoho z nejohoblovanějších akčně thrillerových mustrů, nicméně to by provedení nesmělo být takové, že úvodní hodinku tohoto z 90 % němého filmu divák pouze vzdoruje spánku a ve zbytku stopáže protáčí oči nad zfilmováním jakési značně debilní videohry. Sice jsem nečekal víceméně nic, leč dostal jsem ještě méně. ()

hroubek

Fajn akční film. Režisér John Woo natočil velké akční pecky, které ovlivnily celý akční žánr. Na jeho nejnovější akční přírůstek jsem se docela těšil, jelikož mi ta zápletka přišla správně "béčková" a pro akční film jako stvořená. Woo si natočil akční béčko, které má pomalejší psychologický rozjezd, aby se následně proměnilo v akční orgie. Po řemeslné stránce filmu asi nejde moc co vytýkat. Woo pracuje s rozpočtem, který má a snaží se aby vše vypadalo dobře a bylo to efektivní. A dokud se film drží v jisté realistické rovině, tak to funguje více než obstojně. Jakmile Woo přepne do terminátorského módu, tak je to sice efektivní, ale taky hodně přepálené. Woo má obrovskou kliku, že v hlavní roli má Joela Kinnamana, jenž celý film táhne na svých bedrech, a všechny emoce a bolest odehraje svým obličejem. Kdyby, tady byl někdo jiný, tak se film rozpadne.  Něco funguje (psychologická rovina), něco nefunguje (záporák, vnitřní svět), ale ve výsledku, pokud chcete akční výplach, tak tady dostanete to, co chcete. Silent Night je fajn akční film s perfektním Joelem Kinnamanem. ()

JohnSmith

Začátek vypadal velice slibně. Trailer hodně navnadil, ale nakonec je pomsta němého muže hodně slabá a troufnu si říct, že to nejslabší, co Woo kdy natočil. Mistr krvavého baletu je pryč. Jdu si pustit Hard Boiled. ()

Brain-D

Už tam u Johna Woo chybí ambice vládnout akčnímu žánru, ale dělá si to po svém a snaží se až zajímavým způsobem obcházet svou vlastní tvorbu. Díky realističnosti snímku působí filmy z 80.tek jako komiksové filmy. Sám si teď pokládám otázku, co je špatně a co dobře, ale hodnocení mi může jen napovědět. Myslím, že snímku tohoto tónu, chybí právě lepší hudební doprovod, který avšak ke konceptu snímku a samotnému nazvu by dělal překážel. 7/10 ()

headcrab

Tak tu mame dalsi variaci na JW, tentokrat v podani John Woo. Takovej mix JW a Nobody, pricemz z JW si to bere inspiraci hlavne po vizualni strance, a z Nobody si bere "nobody" hrdinu. Ale tim asi veskere similarity konci. Narozdil od Nobody tu absolutne chybi humor a nadsazka, Joel neni zdaleka takovej sympatak a badass jak Bob nebo Keanu, a navic to ma ultra pomalej a nudnej rozjezd. Nicmene, akce je natocena vytecne a po vizualni strance na nove 4K OLED Panasonic tv pomalu dechberouci zazitek, az jsem i premyslel o 4*, ale netreba prehanet. Za jedno zkouknuti to urcite stoji, ale do budoucna vzdy radeji sahnu po JW nebo Nobody. ()

kenkaku

Ty kulky z 45ky už dnes nemají žádnou průraznost ani ze dvou metrů (pak ta digitální Octavia a papoušek). Jako kdyby to nemohl dostat ze strany (krásný průstřel, stejný efekt).  No prostě rozjezd jako prase. Ale co… u mě snad nikdy nedostal víc než ***, takže očekávání jsou nízko. Také je zvláštní, že i když se tady “tabulkaření” (Kind-a-man musí mít za ženu Kolumbijku, případ vyšetřuje černoch), ale vůbec to nepůsobí rušivě nebo agresivně (to bude tím, že to neplatil Netflix). Body plus. Ale k tématu. Asi 1/3 stopáže filmu trvá, než se jeden dozví co se vůbec stalo a děj se přestane plácat ve fňukání nad rozlitým mlékem (vyloženě nudné a otravné). Pak tu máme 1/3 kdy se film pozvolna rozjíždí (taková klasika - ticho před bouří) a 1/3 poslední je konečně to, co jsem čekal většinu stopáže filmu. Ještě, že jsem nečekal žádný Vánoční zázrak, takže na průměr to dá určitě. ()

Soweek

1,5* Na spojení Woo + Kinnaman jsem se hodně těšila doufal jsem na návrat skvělé béčkové produkce ala Tváří v tvář. Jenže tohle se vyloženě nepovedlo. Ulice Texasu jsou v podstatě obývané jen gangy, běžný člověk neexistuje. Vraždy nikoho nezajímají, policie buď neexistuje nebo je nadstandardně tupá. Efekty jsou opravdu devadesátkové ve špatném smyslu slova a příběh a jednání postav je vyloženě k smíchu. ()

borec999

Od režiséra kalibru Johna Woo, tvorcu Krvavého baletu a filmov ktoré v minulosti menili a posúvali akčný žáner vpred, som čakal trochu viac. Máme tu pár intenzívnych a poctivo natočených akčných sekvencií, pár priemerných a na prekvapenie aj pár ktoré vyzerajú dosť umelo a digitálne. Dej je xtá variácia na : "zabili ste mi syna, tak ja sa vám pomstím a všetkých vás zato zabijem". Bez prekvapení a akejkoľvek invencie. Navyše tým, že je celý film ako názov hovorí: tichý (úplne bez dialógov) ani nemá šancu niečo výraznejšie budovať. A hlavný herec Joel Kinnaman aj keď evidentne zamakal v posilke a za akciu sa nemusí hanbiť, nie je tak charizmatický aby scény v ktorých sa dolujú emócie bez hovorených slov utiahol. Celkovo pre fanúšikov žánru vďaka niektorým akčným scénam pozerateľná jednohubka. No určite ničím zásadná ani výnimočná. 50% ()

SpaceOdyseus

Akční revenge flák, kde se většinu filmu čeká na velké finále, které je nakonec stejně zredukováno na jedny schody a jednu chodbu. Ne, nebyl dobrý nápad mít celý film němý. Ne, Kinnaman není Reeves. Ano, Woo už má nejlepší režisérská léta za sebou. ()

Illy

Ne. Tohle nebylo to co jsem čekal. Nebylo to dobrý. Kinnamana mám rád, ale tady z něj udělali přehrávajícího dementa, rozjezd se táhne jak sopel a čekání na klasickou Woo akci bylo... zbytečný. Stejně jako je zbytečnej tenhle film. ()

Flopik

Veľká škoda, nakoľko od akčného filmu s názvom Silent NIght, kde v hlavnej úlohe máme Joela som očakával oveľa viacej. Je to v podstate nemý film, kde scenár sa vošiel na malý kúsok papieru a práve preto som dúfal v akčnú jazdu. Ono sa to ale prvých 50 minút snaží dolovať emócie, čo filmu vôbec nejde. No a najhoršie je to, že ani akcia ako odmena nepríde. Teda príde, je tam zabíjanie, strieľanie, naháňačky v autách ale všetko je to také priemerné. Nie je tam proste nič, prečo by ste hodnotili viac ako priemer. A presne tak hodnotím aj ja. Na jedno pozretie fajn jednohubka. ()

jerenymo

Jednoduchá a krátká recenze, John Woo tohle silně nezvládl. Bylo mi jedno kdo kdy a jak umře, hlavně ať už je konec. To co funguje v korejských akčních-thrilech, tak rozhodně nefunguje v hollywoodským pojetí. Zato trailer namlsal tím nejlepší co zde bylo. ()

warrenur

Kinnaman si zahral v klasickom generickom, naivnom a ano, i hlupuckom B-cku. Obcas je to i zabava, co sa tyka akcnych scen, ale vacsinou sa cudujete, ci to reziroval John Woo. Ale hlavnym vynnikom je samozrejme scenar. Oddychovka, ktora sa sa "sfuknut", ked sa nebudete moc zamyslat nad tym, co sa deje. :) 45% Slaby priemer. ()

Artard

Tak detailné zábery plakania som ešte nevidel. Just wow. Len tak tak to stihli do konca roka, takže môžu byť oficiálne nominovaný na najhorší akčný film roku 2023. ()

AnanAss

Většina lidí si na Vánoce přeje posedět u televize, rozbalit nějaký ten dárek a mít trochu zaslouženého klidu. To zdejší hlavní postava chce rovnou odkrouhnout všechny členy místního gangu, kteří připravili o život jeho syna. Němý béčkový akčňák pod taktovkou milovníka holubic a zběsilé akce Johna Woo bohužel dokazuje, že je již se svou tvorbou nejspíše za zenitem. A je to sakra škoda, protože potenciál by tady rozhodně byl a Kinnaman, s vizáží nabušeného a pološíleného Petra Čtvrtníčka, by si svého nakvašeného mstitele zasloužil. Povedené záběry se zde střídají s těmi špatnými (vzpomínky v baňkách), které však nakonec převládají a do nic moc průměru to alespoň zachraňuje závěrečná čistka… jen se musíme překopat docela nezáživným hodinovým čekáním. Navíc už ani ty zpomalovačky nejsou to, co bývaly dříve… jednoznačně největší slabina, některé vypadají skutečně odpudivě a úvodní běh, v zakrváceném vánočním svetru, mě bude strašit ještě dlouho. ■ AnanAss‘s Score: 5/10 ■ ()

domirovec

Škoda. To je asi tak jediné opravdové slovo, kterým by se dal snímek Tichá Noc nejjednodušeji popsat.. skoro se slzami v očích. Protože já i docela věřil tomu, že až to vyjde, tak bude to kvalitní akční podívaná, ovšem pokud očekáváte dalšího Johna Wicka, tentokrát takového, která nevydá ani hlásku kvůli chybějícímu skillu: mluva, tak budete velmi nemile překvapeni, spíš možná i uraženi. Je to totiž spíše takové pomalejší drama. Natočené je to hezky a akční sekvence nejsou také vůbec špatné (až na nějaké detaily od VFX), ovšem tohle divákům prodat jako akčňák je prostě zlodějina. John Woo se tedy nevrátil v podobě nejlepšímu comebacku, ale ne každý snímek je posvícení.. hm. 2/5 ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Čínský filmař John Woo známý pro své kultovní snímky jako Hard Boiled, Tváří v tvář či Killer se po letech konečně dostane k režii remaku svého dost možná nejzásadnějšího filmu. Je jím právě poslední… (viac)