Posadnutý pomstou

• Česko Tichá msta (viac)

Bohatý právnik žije spokojným životom, naplneným úspešne vykonávanou prácou. Z rutiny ho vykoľají až vražda jeho manželky a dcéry. Pretože polícia si s prípadom nevie rady, rozhodne sa smrť najbližších pomstiť na vlastnú päsť... (TV Markíza)

bourec

No, prosim. I velkej Antonio už zaletěl natočit něco s bulharama. Film průhlednej a neoriginální, akce prkenná, příběh průměrně nudnej. Kromě Antonia tady máme ještě už slušně zestárlou Paz Vegu, a prakticky na minutu zlanařenýho Roberta Fostera. Tam je ale jasný, že ten by víc nedal. Tomu filmu prásknu tři hvězdy, ale jen za to, že to nikomu neublíží, a je to o pomstě. Jinak ale zapomněníhodný. 50%. ()

rublik05 odpad!

A zase tu máme nízkorozpočtové akční béčko, postrádající jakýkoliv náznak kvalitního scénáře a propracovaného děje. Akce je zde mizerná, místy až směšná. Dialogy extrémně stupidní. Spád či emoce zde opravdu nehledejte, je to 87 minut intenzivní nudy a nesmyslnosti. Vůbec jsem nepochopil Banderase, o co se tu snažil. Jestli chtěl hrát nevšedního hrdinu, který neustále dostává na frak a působí extrémně nesympaticky, tak proč ne, jeho herecký výkon tomu plně odpovídá. Naprostá tragédie. Absolutní ztráta času a zbytečně vyhozené prachy za natočení takové blbosti. 0/10. ()

nash.

Rozhodně překvapení a skvělý kousek do mé sbírky „revenge story“. Kdo může říct co se stane s člověkem, který přijde o své nejdražší? Co se stane s člověkem, který o ně přijde částečně i proto, že nebyl tam, kde měl být, protože dal přednost práci? Přitom jsou jeho prací slova používaná jen kvůli zisku a to bez ohledu na morálku a spravedlnost. Co udělá člověk, který pochopí, že za jeho tragédií jsou i jeho slova, a že žádná slova mu jeho milované nevrátí? Zavrhne slova a vydá se na cestu pomsty. Netypický, přesto skvělý a pocitově hodně silný film o bolesti, zoufalství a odplatě (Bruce Willis se svým Přáním smrti může jen tiše závidět). S několika solidními akčními scénami a také nečekaným a nečekaně emotivním odhalením, které tomu všemu dá zcela nový rozměr. Za mě rozhodně palec nahoru a velká spokojenost. ()

IceQueen

Budem dnes pri hodnotení trošku veľkorysá a pominiem fakt, že hlavný Banderas sa hojí wolverínskou rýchlosťou, bojové umenia zvládne behom pár mesiacov a sluch sa mu výrazne zlepší v momente, ako prestane rozprávať (to musel byť predtým decibelový masaker). Na druhej strane, je mojou povinnosťou oceniť jeho zápal pre literatúru. ()

Arsenal83

Už po niekoľkýkrát ten istý motív, ktorý sa dokonale podarilo zobraziť len v Ctihodnom občanovi. Šťastný muž, rodinka a zrazu vražda manželky aj dcéry. Od takto okukaného námetu očakávam nejakú pridanú hodnotu, nielen pomstu, inak to zapadne prachom medzi béčkovými až céčkovými filmami podobného razenia. Hranie sa na nemého ani zakomponovanie filozofie Marca Aurelia to nijako neachránilo. 60-ročný Banderas už pôsobí v bitkárskych scénach skôr ako slon v porceláne. ()

• Natáčelo se v Bulharsku a USA. (Yardak)