Wimbledon: Zápas o lásku

• Slovensko Divoká karta (viac)

Peter Colt je večný smoliar, ale šťastie sa na neho konečne usmeje a prinesie mu úspech nielen na kurte, ale aj v osobnom živote. I keď je na úplnom spodku tenisového rebíčka, podarí sa mu získať divokú kartu, ktorá mu umožní zúčastniť sa prestížneho wimbledonského turnaja. V hoteli sa zoznámi s americkou tenisovou hviezdou Lizzie Bradburyovou a zamiluje sa do nej. Nečakané šťastie v láske a úspechy na kurtoch mu dodajú elán a Peter sa prepracováva na popredné miesto turnaja. Ocitá sa blízko splnenia svojho životného sna - bojovať o najvyšší titul v turnaji. Ostane mu šťastie verné, alebo ho opustí? (TV JOJ)

BoXBe

Fungující model. Rozumný příběh. Sympatické hlavní postavy, pošahané a veselé ty vedlejší. Spádovost, žádné zbytečnosti, nadsázka, nebere se vážně. A přičtu-li si lásku k tenisu, jsem úplně v pohodě s touhle komedií. Párkrát smích, párkrát dojetí. ()

otík

Tato tenisová romance se skutečně povedla. Není v ní důležité, zda oba tenisté vydrží spolu nebo zda alespoň jeden z nich vyhraje Wimbledon (neboť to víme, jsme přeci ve sportovní romanci), důležité je, zda film nenudí a zda dokáže něčím zaujmout. A to se tentokrát podařilo. Nejen, že Paul Bettany je skutečně skvělý herec, ale umí i před kamerou slušně hrát tenis. A režisér dokáže různými pohledy, střihy, zpomalenými záběry a dalšími zajímavými věcmi udržet divákovu pozornost stále ve středu. Dalším kořením jsou pak i bývalé tenisové legendy – John McEnroe a Chris Evert, kteří hrají komentátory, a také skutečné tenisové dvorce All England Law Tennis Club Wimbledon. Jde o velmi podařený britský film s milou dvojkou, kolem které se točí pěkný počet tenisových míčků. ()

AGO

Obyčajný romantický filmík + Matrix efekty = bohužiaľ stále iba obyčajný romantický filmík a nezachránia to ani sympatickí herci (no dobre, na tých 70% to predsa len zdvihli:)). ()

Flyer

Veliké překvapení! Obával jsem se, že Wimbledon bude křečovitou romatickou komedií ze sportovního prostředí a nakonec se z něj vyklubal vynikající sportovní film s decentní romantickou zápletkou a nenásilným anglickým humorem. Až na lehce klišoidní příběh nemám výhrad. 90% ()

Noviik

Na tenhle film jsem se celkem těšil, protože jsem četl převážně kladné komentáře, dobrá hodnocení a celkově se zdálo, že jde o velmi dobrý film. Začátek mne ale trochu zklamal, čekal jsem trochu víc, prostě to bylo celé "na jedno brdo". Občas jsem se zasmál, občas usmál a občas zívnul. Posledních dvacet minut se však veškeré zívání vytratilo a začalo držení palců a říkání si, že to přece nemůže prohrát, přijde tam Lizzie a bude to zase dobrý, otočíš a nakopeš tomu slizounovi zadek. Nakonec tedy 4 hvězdičky, plný počet to není ne kvůli tomu, že to je romantický film (jak tu píše golfista), ale je to kvůli tomu, že jsem kus prozíval. ()

wendelin9

Příjemná komedie, u které ikdyž víte, že vás na konci čeká dojemný Happyend, se budete dobře bavit.... A i ten, kdo nemá rád romantická komendie by si neměl nechat film ujít. Sportovní prostředí, zajímavé zpracování okamžiků přímo ze hry a hlášky tenisty Petera jsou prostě jedinečné... 4* :) ()

tom88

Perfektné zábery počas zápasov aj mimo nich, kameru musím iba pochváliť. Je to moc dobrý romantický film v tenisovom prostredí a duchu. Dej ma moc bavil, nenudí ani na chvíľu. Herci sú sympatický a pôsobia prirodzene, ako by boli naozaj tenisti. Bettany sa do svojej úlohy výborne vžil a Kirsten tiež zahrala. Je to svižné aj vtipné a dobre natočené. Nie je to zase dokonalé, ale je to jedna z lepších romantík. Ja som spokojný. 78% ()

3n3my

Tento film ma usvedčil v názore, že Britom idú komédie oveľa lepšie ako romantické filmy. Kŕčovité (televízne interview s vyznaním, resp. "už som unavený, ja ho nedám" ?!), bez momentu prekvapenia a s minimálnou dávkou humoru. Atraktívne prostredie to u mňa nezachránilo, možno by bolo lepšie obsadiť hlavné postavy neznámymi hercami, pretože aj keď sa vizuálna stránka snažila, nebolo to ono. Chýbal mi reálny pohyb tenistov, loptičky, nie takmer kaskadérske polohy Bettanyho. To do romantiky podľa môjho názoru netreba ťahať. Naopak, atmosféra bola vďaka reálnemu publiku výborná. Celkovo teda len priemer. ()

octopuska

Tenis krásný a inteligentní sport, atmosféra Wimbledonského areálu skvělá. Oblíbení herci, dobrá hudba a velká láska na zeleném kurtu. Romantika, jak vyšitá. Čtvrtá hvězda patří Nikolajovi, jeho úsměv je prostě neodolatelnej. ()

andrii

Hra, do níž se výhradně zapletou jen dva. S raketou za láskou. Připravte si jahody se šlehačkou. Vítězí smíšený pár. Bílé štěstí. ()

Sabrewulf

Jeden z těch filmů, který sice není nějaká extra pecka, ale na nedělní odpoledne ke kávičce naprosto ideální. Prostředí tenisových kurtů tu má takové zvláštní, řekněme bohémské kouzlo. Nikdy v životě by mě nenapadlo dát k sobě jako dvojici Dunst a Bettanyho a přesto jim to sedlo. Spoustě lidem se film líbit nemusí, ale nedovedu si představit, že by někdo na to vyloženě plival, je to prostě takové nevinné. Z klasické hlášky "nenadchne, neurazí", bych to první zrušil a druhé výrazně vypíchnul. ()

Decker

Prijemna oddychova zalezitost v uvolnenem duchu. Bettany i Dunst tvori prekvapive kompaktni celek a cely film krasne plyne. Nektere scenky jsou sice prilis umele a pruhledne a pusobi dosti jako pest na oko, ale jako celek si tento film drzi jasny nadprumer. Zvlaste me vsak zaujalo jak si filmari poradili s natacenim zapasu v kterych vystupuji samotni herci. Pusobi totiz velmi presvedcive a realne ikdyz byl pouzit pocitacovy micek. Zajimava je take prace s kamerou, ktera dodava filmu jistou formu netradicnosti a vyjimecnosti. ()

ing.Frosty

Po herecké stránce celkem dobré. Jako romantická komedie těžce nefunkční a jako sportovní film naprosto stupidní. Austin Nichols jako největší borec, který kdy nastoupil na kurt mi přišel jako hrdelní zločin vůči všem, kdo někdy viděli tenisový zápas. Kirsten Dunst je navíc, ať už hraje kdekoliv, tak strašně nesympatická a na nervy lezoucí bytost, že bych si o ni ani neopřel kolo. ()

adams89

Konečně tu máme film z tenisového prostředí! Tenhle sport já sleduju stejně jako fotbal či hokej, navíc i romantickými komediemi nepohrdám. Takže dokonalá kombinace. Titulní dvojice herců mě skvěle bavila, hlavně Paul Bettany (nemůžu se ubránit podoby s ruským tenistou Nikolajem Davyděnkem) a ty jeho vnitřní monology během zápasů. Skoro bych těm oběma to tenisové nadání i věřil. Děj je sice jednoduchý - láska mezi dvěma tenisty na Wimbledonu způsobí, že on, outsider, začne vyhrávat, zatímco ona, vycházející hvězda, začne ztrácet formu - ovšem jako námět do romantické komedie postačí bohatě. Tvůrcům filmu se zdárně podařilo navodit atmosféru wimbledonského turnaje a všech těch věcí kolem. A kdo by vlastně čekal opak, když už se pyšní takovými hity jako jsou Nothing Hill nebo Láska nebeská. Mrzelo mě jen, že se jim do filmu nepodařilo obsadit v menších rolí skutečné aktivní sportovce. I přes tuhle drobnou výtku a klišovité poslední minuty se Wimbledon zařadil k mým oblíbeným oddychovkám. A zvlášť na něj nezapomenu, když jsem se jeho příběhem částečně inspiroval v mé maturitní slohové práci.80% ()

Sfinkter

Mezi svými úspěšnějšími sourozenci ve společnosti Working Title je Wimbledon jako lehce zaostalý blbeček. Dunst mám rád, ale mohla spolu s Bettanym trošku více trénovat, aby na kurtu nevypadali až tak směšně. ()

JimmyII

Hodně povedená typicky britská komedie, která umně vyvažuje jak romantickou, tak sportovní stránku příběhu, který rozhodně potěší. Bettany i Dunst jsou skvělí, je radost se na ně koukat. Moc příjemná záležitost z osvědčené dílny britských scénáristů a režisérů. ()

rodo

Nadprůměrná romantická komedie s vydařenými sportovními záběry. Navíc to hlavnímu páru moc sluší. Co si víc přát? ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Politika, skandály a romantika

Politika, skandály a romantika

15.08.2006

Poté, co si Rachel Weisz nedávno odbyla natáčení ambiciózního sci-fi dramatu Spider-Man) jednu z hlavních rolí v romantické komedii DEFINITELY, MAYBE. Bude se jednat o čtvrtý režijní počin scenáristy… (viac)