Wimbledon: Zápas o lásku

• Slovensko Divoká karta (viac)

Peter Colt je večný smoliar, ale šťastie sa na neho konečne usmeje a prinesie mu úspech nielen na kurte, ale aj v osobnom živote. I keď je na úplnom spodku tenisového rebíčka, podarí sa mu získať divokú kartu, ktorá mu umožní zúčastniť sa prestížneho wimbledonského turnaja. V hoteli sa zoznámi s americkou tenisovou hviezdou Lizzie Bradburyovou a zamiluje sa do nej. Nečakané šťastie v láske a úspechy na kurtoch mu dodajú elán a Peter sa prepracováva na popredné miesto turnaja. Ocitá sa blízko splnenia svojho životného sna - bojovať o najvyšší titul v turnaji. Ostane mu šťastie verné, alebo ho opustí? (TV JOJ)

BarryLyndon

Nečekaná pecka a to jsem myslel, že mám romcomy všechny za sebou. Super kamera, skvělý obsazení, parádní hudba i nečekaně silná sportovní stránka. Sakra já mu fandil do poslední chvíle jak při "opravdovém" Wimbledonu. Bettanymu jsem to neskutečně věřil. 9/10 ()

Lopic

Tak tohle mě nadchlo! Suprová romantická komedie, která se v mém osobním žebříčku tohoto žánru dostala na vrchol po bok Lásky nebeské. Těšil sem se na Kirsten Dunst, kterou mám hodně rád a líbila se mi i v tomto filmu. Je to prostě takový roztomilý kotě :). Její filmový partner Paul Bettany mě celkem překvapil a tvořil s ní parádní pár. Doteď sem viděl 4 jeho filmy, z toho v Příběhu rytíře a Master and Commander se mi líbil moc, naopak ve Firewall a Šifře mě nezaujal, částečně i proto, že to byly dost špatné filmy. Ve Wimbledonu byl vynikající. Takovýmu sympaťákovi bych vítězství v soutěži přál. Jeho postava byla navíc výborně napsaná, a myšlenokvé pochody Petera během hry byly dokonalé. Stopáž byla fajn, než sem se nadál byl konec, možná bych byl rád i za nějaké ty minutky navíc. Jediné co mi trošku vadilo byly záběry hry, které mi nepřišly až tak dobře udělané a zdálo se mi, jakoby se hrál spíše nějaký amatérský turnaj než Wimbledon. I přesto si určitě si tento film pustím ještě mnohokrát a doufám, že co nejdřív najdu nějakou další britskou romantickou komedii, kterou bych zařadil do trojice k Wimbledonu a Lásce nebeské. Že se těším na další filmy Paula Bettanyho a Kirsten Dunst ani nemusím říkat. ()

starbrejkr

Normálně bych o žánr romantická komedie ani prstem nezavadil, ale tady mě přitáhla tenispvá tématika. Filmů s ní moc není a protože je to můj nejoblíbenější sport, byla to jasná věc. Romantickou zápletku tedy moc hodnotit nebudu, z tohohle ohledu mi to přišlo jako klasický klíšovitý průměr. Nejvíc mě dostal John McEnroe jako spolukomentátor a záběry ze samotnýho Wimbledonu (hlavně exteriéry), protože ze zápasů působí dost těžkopádně a nevěrohodně. Jinak ale příjemně strávený večer s tímto filmem ()

Amroth666

Tenis samotný je jedinečná, ukázková hra psychyky, ale i jiných našich jevů, které vydáme na kurtu. Tento film byl trochu zlehčen a vždycky to v televizi vypadá daleko jednodušeji, než na skutečném kurtu. Center kurt na největším tenisovém turnaji světa má své kouzlo nejen tím, že se hraje na trávě jako po celý měsíc na turnajích předtím hlavně ve Velké Británii, ale také počtem natěšených diváků na skutečně nejvíce profesionální tenis.Jednou bych se chtěl na to obrovské představení podívat a doufám, že mi to vyjde. Tento film mě více bavil mimo kurt, hlavně v zápletce Kirsten Dunst a Paula Bettanyho. V tenise byla jediná krásná výměna na úplném konci a ta mě nejvíce potěšila, jinak jsem od toho čekal ještě o kapánek lepší tenis, ale pochvala. ()

tomtomtoma

Svižná a zábavná romantická komedie v moderním stylu, ve které se plní starodávné přání a touhy všech Britů, když domácí tenista vyhraje slavný wimbledonský turnaj. Málem už zapomenutý tenista Peter Colt (Paul Bettany) na konci kariéry zažívá obrovský vzmach díky novému silnému vztahu, který ho dovádí až na samotný sportovní vrchol a celou svou zemi přivádí do extáze. Tenistka na počátku kariéry Lizzie Bradbury (Kirsten Dunst) poznává stále ještě nepoznaný cit, který jí v první chvíli zaskočí. Samozřejmě jako v každé romantické zápletce přichází chvilka nepochopení, rozčarování a zklamání, přes které se ale ústřední dvojice přenese, aby mohla slavit triumf lásky a největšího úspěchu na konci Peterovi kariéry. Z dalších rolí: Lizziein otec a trenér Dennis Bradbury (Sam Neill), chránící svou dceru před okolním světem, tenisový agent Ron Roth (Jon Favreau), těžící z Peterova vzepětí, Peterovi rodiče Edward (Bernard Hill) a Augusta (Eleanor Bron) Coltovi, kteří zažívají díky synovu úspěšnému tažení partnerské usmíření, Peterův tenisový sparingpartner Dieter Prohl (Nikolaj Coster-Waldau), Peterův finálový soupeř a jakýsi citový rival Jake Hammond (Austin Nichols), snažící se svého soka pokořit, vypočítavý Peterův bratr Carl (James McAvoy), či slavní komentátoři tenisových zápasů (John McEnroe a Chris Evert). Svižné, plné sportovního napětí, zábavné, sladké a se šťastným koncem. Ale ničím nepřevyšují obdobné romantické filmy. ()

C0r0ner

Slova romantický a komedie v jednom popisku většinou (ne vždy - Láska nebeská, Lásky čas...) znamená průser, což je přesně případ Wimbledonu. Tenis jde kolem mě a zamilované filmy, kterých už bylo sto dřív a dalších tisíc natočeno bude, aniž by se scénář lišil v čemkoli jiném, než obsazení a prostředí, prostě nemusím. 45% ()

Wormboy

Vyborna anglicka romanticka komedia s neodolatelnym duom Bettany a Dunst, ktorym by som uveril snad uplne vsetko. K tomu vsetkemu je pribeh zasadeny do atraktivneho sveta profesionalneho tenisu a niektore kamerove zabery pocas zapasov su skutocne dychvyrazajuce. Je pozitivne, ze filmari si konecne uvedomili, ze "bullet time" je mozne vyuzivat aj v inych ako akcnych zanroch... ()

Phos4rus

Teeda. Tohle me dodt prekvapilo, cekal jsem sladkou komedii, proste klasickou, ale tohle je neco jineho, i kdyz svuj zaklad to cerpa ze sladaku.Moc pekne. DVD take uslofakt vybornej kometar od rezisera, FAKT sem se zasmal) ()

Dannysek4U

moc prijemna romantika, navic Bettany a Dunstova jsou ve svejch rolich fakt uplne k sezrani. tenhle film je skoro neokoukatelnej a hlavne tuze prijemnej ()

Vignette

Tak na tohle se prostě výborně koukalo :). Paul Bettany dodává filmu něco ze své živočišnosti, která z něj přímo srší (proto ho mám tak ráda).. Takže pět hvězdiček s dodatkem, že bez něj by tenhle film určitě vypadal úplně jinak- a rozhodně ne líp. ()

Sammya

Tohle je srdcovka :) Svěží romantická komedie, která pobaví i zahřeje u srdce. Pro mě je to možná ještě něco víc, protože sama hraju, sleduju a miluju tenis. Navíc je to úžasně britský film, jen s lehkým nádechem Ameriky v podobě tenistky Lizzie (Kirsten Dunst). Paul Bettany v hlavní roli je výhra a výbornou roli tu má i James McAvoy, pro nějž byl Wimbledon jeden z prvních větších filmů. Věcí, které na tomhle filmu miluju, je spousta, ale hlavně ho mám ráda jako celek. Jeden z mých nej. ()

asinus

Čistých sedmdesát procent, takže menší dilema. Paul Bettany je jasný, Kirsten Dunst pěkná, vizuální pojetí fajn a zaujímavé, celkový pocit příjemný, přesto má větší váhu zbytečná natahovanost těch rozhodujících momentů v zápasech a zkrátka a jednoduše zcela nepřekvapivý děj. Na tři hvězdičky se ale může zvysoka vykašlat každý, kdo má prostě náladu na přesně takový film. Pak je Wimbledon skvělá volba. ()

campix

'' Podávám na vítězství! Tak jo. '' Možná, že jsem čekal od Wimbledonu více zaměření na tenis a ne, že se sportovní linie posune lehce za tu romantickou. Ani jedna z linií není nijak překvapivá a obě jsou až překvapivě dost očividné a neoriginální, ale i tak je to zábava a mě jako pro milovníka sportovních filmů jasná zábava. Nějak jsem se nemohl srovnat s obsazením a myslím si, že bych tam jiné herce viděl radši, ale tak nějak celkově se herecká skvadra dala zkousnout a vyloženě mi nikdo nevadil. Záběry ze samotného Wimbledonu byly super a prostě jsem se bavil. Dokázal bych si film překvapit bez tolika klišé, ale jako crossover romantiky se sportovní tématikou se vytěžilo prostě maximum. Wimbledon spíše vypadá jako již roky neuskutečněná touha britů o vítězství v jejich milovaném Wimbledonku. Přes spoustu mých výtek, dávám vysoké hodnocení, protože jsem se prostě bavil. Alternativy: Proklety klub,Zelený svět. ()

pakobylka

Komedie, která si je vcelku jistá sama sebou v osobní rovině - třebaže ani tady se nevyvaruje drobných zaškobrtnutí. Bohužel na tenisových kurtech přes veškerou snahu trochu zaostává, neboť se jí nedaří dodat jednotlivým zápasům potřebné napětí ani dynamiku. Finále je tudíž víceméně nezajímavé až mírně nudné a trochu sráží výsledný dojem. ()

Juto

Dobrá romantická komédia, ktorá je zábavná. Film môže mať svoje chyby, ale je to druh optimistickej fantázie, ktorej je ťažké odolať. 7,5/10 ()

Martrix

Přestože není žánr fantasy s tímto filmem spojován, pravdou je, že v době vzniku tohoto filmu, bylo pro Brity vítěztví domácího hráče, pouze asi sedmdesát let trvající sen. Ten jim nakonec splnil až Andy Murray, v roce 2013. O tom ale Wimbledon až tak úplně není. Je to lovestory naroubované na pozadí nejslavnějšího tenisového turnaje. Vcelku mizerné lovestory. Ale nijak to nevadí, protože film zachraňuje hlavně ta sportovní stránka a kvalitní obsazení. Takže je to takový neškodný mix sportovní romantiky s fantasy závěrem...a abych nezapoměl, taky s Johnem McEnroem. Nenudil jsem se, i když to bylo klišoidní ve všech ohledech. Škoda, že nešlo o čistě britský film. Protože i když se děj odehrává v Anglii, ze scénáře trčí, že je to američárna...resp. v případě Adama Brookse kanaďárna v hollywoodském stylu. ()

emo

Veľmi pekná romantika, ktorá sa vďaka sympatickej dvojici Bettany - Dunst a celkom svižne natočeným scénam zápasov suverénne vzďaľuje od od priemeru. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Politika, skandály a romantika

Politika, skandály a romantika

15.08.2006

Poté, co si Rachel Weisz nedávno odbyla natáčení ambiciózního sci-fi dramatu Spider-Man) jednu z hlavních rolí v romantické komedii DEFINITELY, MAYBE. Bude se jednat o čtvrtý režijní počin scenáristy… (viac)