Wimbledon: Zápas o lásku

• Slovensko Divoká karta (viac)

Peter Colt je večný smoliar, ale šťastie sa na neho konečne usmeje a prinesie mu úspech nielen na kurte, ale aj v osobnom živote. I keď je na úplnom spodku tenisového rebíčka, podarí sa mu získať divokú kartu, ktorá mu umožní zúčastniť sa prestížneho wimbledonského turnaja. V hoteli sa zoznámi s americkou tenisovou hviezdou Lizzie Bradburyovou a zamiluje sa do nej. Nečakané šťastie v láske a úspechy na kurtoch mu dodajú elán a Peter sa prepracováva na popredné miesto turnaja. Ocitá sa blízko splnenia svojho životného sna - bojovať o najvyšší titul v turnaji. Ostane mu šťastie verné, alebo ho opustí? (TV JOJ)

Honzíno

Hodně sympatická úvodní dvojice, navíc Kirsten Dunst, že jo. Chtěl bych pochválit vydařené scény ze zápasů (mohlo jich být klidně o pár minut víc) a hlavně extrémně trefné a vtipné promluvy (jeho myšlenky) Petera Colta k sobě samému během zápasů - ty neměly chybu. Škoda jen, že když už se film jmenuje Wimbledon, tak mohl být též na sedm kol a občas nějaká chyba - 'uhraju na něj tři gamy jen' a ono na tabuli svítí 2:6,4:5 - ale viděno s dabingem. A určité předvídavosti a klišé se v romantickém filmu odehrávajícím se během grandslamu, kde k tomu často déšť přerušuje zápasy, nevyhnete. Přesto mi skóre vylezlo na 4* za 5 a 70 %. ()

Johnnas

Je vidět, že romantický slaďáky mají Angláni asi nejlepší. Kam se na ně hrabou Amíci s těma jejich stupiditama. Navíc anglický humor a noblesa, to má úroveň Po sportovní stránce to trochu má nedostatky :), ale to je pochopitelné. V takovémto filmu je důležité něco úplně jiného. Velice příjemný film. ()

danco123

Veľmi podarená romanticko-športová komédia, do ktorej bol zakomponovaný asi jeden z najväčších turnajov v tenise a to Wimbledon. Kirsten Dunst a Paul Bettany, ako stvorený na tieto postavy. Boli vtipný a takisto to medzi nimi iskrilo, sympatická dvojica. Dávam 80%. ()

Mirokukii

Velice příjemná romantika z tenisové prostředí. Sportovní stránka filmu naprosto skvělá. Pozvedá milostný příběh na vyšší úroveň. Zápasy jsou zábavné a napínavé zároveň, kdy nutí diváka držet palce pevně sevřené. Bettany a Dunst jsou zde sympatický pár. Působí, že tenis hrát umějí. A krásná Kirsten dává zapomenout na nehezké Williamsky. Po tomhle filmu jsem začal tuto hru sledovat trošku více. ()

Beky

Hraju závodně tenis....takže co se týče tenisových výkonů a triků, tak totální katastrofa...i když nám tvůrci cpou jak moc si dali záležet na všem, aby to všechno vypadalo strašně realisticky!!!!...pánové a dámy...NEVYPADÁ!!!!!..ale o to tady nejde, tenis je tady za výbornýho sparingpartnera otřepané zápletece...ona miluje jeho, ale nejde jí tenis=krize!..on miluje ji a jde mu tenis=comeback!...a do toho všeho se cpe tatínek, ve skutečnosti s dobrým srdcem nefalšovaného gentlemena!! 1000 000x viděné, ale příjemně zpracováné..svižně natočené s perfektníma hercema!!!..ještě bych vyzdvihnul celkovou vizuální stránku filmu...pro efekt vynikající!!..takže kdo má rád romantické komedie, Wimbledon nelze nedoporučit!!..60%!! Jednou větou: Pro všechny tenisty, téměř povinnost:)))!! ()

Cushing

Příjemně to prosviští jako tenisový míček. Musím uznat, že na sportovní film je to dobré a vtipné. Jsou samozřejmě i lepší a dokonce mnohem lepší komedie, ale zas tolik jich není, co si budeme namlouvat. Je otázka, zda se to dá vidět opakovaně. Trochu o tom pochybuju. A jedno šovinistické podivení: ona se Kirsten Dunst někomu opravdu líbí? Hm... Vždyť vypadá jako... no asi jako tenistka, no. ()

T-pack

Nevěděl jsem, že tak nudný sport, jako je tenis (vážně "no offence") se dá tolik prožívat. Zvláště ten poslední zápas mi pumpoval adrenalin do žil. Všichni byli nadmíru sympatičtí, zkrátka film dle mého gusta. Akorát jsem se u toho zrovna netlemil. No nevadí, stejně za pět. A zajímalo by mě, na koho si ten bratr nakonec vsadil. ()

BS

Výtečná romantika na sobotní večer, nevidím to na pět, myslím, že 4 postačí. Kirsten Dunst je VELMI přitažlivá :) ()

Pajj

Moc příjemná, osvěžující romantická komedie, která sice nepřekvapí scénářem, ale potěší vtipností, příjemnými hereckými výkony a úžasnými tenisovými záběry. ()

July

V žánru romantických komedií lehký nadprůměr - sympatičtí herci, vtipné vnitřní monology hlavního hrdiny při zápasech, ale jinak nic nového. Pěkný a příjemný film, který vylepší náladu a celkem pobaví. ()

tomxxx

Na tento film jsem se těšil, ale zklamal mě. Jako komedie dobré, ale ten tenis tam byl jen tak do počtu, aby se neřeklo. Chápu, že natočit film z tenisového prostředí s herci, kteří tenis neumějí hrát, nebo ho hrají jen rekreačně, je těžké. Filmaři si ale mohli dát víc práce. Dokážete si představit, jak by byl hráč omlácený, kdyby pro každý míč, který nedobíhá, skočil rybičku? Proč by hráče rozhodil prasklý výplet na raketě před utkáním? Jak může poznat podání podle počtu hození míčku o zem? A mnoho dalších blbostí, které mě deptaly. O samotném příběhu bez nápadu nehovořím. ()

Thommie

Velmi příjemný film z tenisového prostředí. Nic nepřebývá, nic neruší, skvělý koktejl namíchaný z těch nejlepších přísad... ()

Maki89

akokolvek neznasam romanticke komedie, tak na tejto som sa skvele bavil.... kirsten dunst bola nom nom, tenisove prostredie bola prijemna zmena... a scena s "Hit this one...and I'll sleep with you" bola uplne perfektna...8/10 ()

ywo666

Pekný film. Šport, romantika a nejaké úsmevné situácie. Bettany je sympaťák a Kirsten sa mi prvý krát prišla skutočne sexi. Ale veeeľmi sexi. Žánrovo ma to celkom míňa, ale aj tak sa mi to pýčilo. Proste taký film ktorý ničím nedachne ale cítim sa príjemne keď ho pozerám. 3 a pol*. ()

uiu

V prvé řadě - nesnáším romantické filmy. Ovšem tu narážím na onen fakt, že nejde všechny romanťáky házet do jednoho pytle. Takže - Nesnáším romantické filmy, kde je naivní hrdinka zamilovaná do muže, který jí snáší modré z nebe, řeší se naivity a možná se i pohádají, aby vše skončilo šťastně a žili spolu až do smrti. Tento film je v prvé řadě komedie ze světa tenisu a i když tomuto sportu neholdujete, pozornost drží. Stárnoucí Peter se setká s Lizzie, jiskra přeskočí, ale jejich vztah nezachází do mezí trapného romanťáku, ale přirozeného děje v popředí s Wimbledonem. Obě postavy jsou uvěřitelné a žádná z nich není naivní idiot, kterého byste měli chuť vyliskat. Ovšem nejlepší postava je Peterův bratr v podání Jamese McAvoye :))) ()

Pavlínka9

Film jsem viděla poprvé před 10ti lety a už tehdy jsem měla stejné hodnocení, ale teprve teď ho samozřejmě vidím i z jiného úhlu. I když mi chvilkama scény "vnitřní promluvy k sobě sama" postavy Petera, připomínaly různé útržky z reklam, ať už se jedná o deodorant, sportovní značku či upoutávku na sportovní utkání - bylo to takové soustředěné na jeho osobu a zpomalé záběry mi tam perfektně sedly :) Dvojice Dunst x Bettany je mi i po 10ti letech sympatická, naopak jsem si ještě víc oblíbila jeho praštěnýho bratra, jehož záliba a zároveň neschopnost jezdit na kole, pobaví nevtíravým způsobem ;) A že je tam Láska? No bez ní to nejde ;) A i to v tomto filmu je ukázáno ;) ()

Yoshimitsu

Láska ke sportu je velice důležitá, ale ještě víc je důležitá láska ke své polovičce, která vás bude psychicky pohánět vpřed a vy to prostě nevypustíte a půjde do toho naplno. Dávám 75% ()

noriaki

Chemie byla uvěřitelná, příběh obohatilo pár chytře napsaných vedlejších postav, a sportovní rovina spojená s pochybnostmi o vlastních schopnostech byla patřičně napínavá, takže co bych si dělal problémy. Z Wimbledonu se sice klasika nestala, jenže takových povedených romantických filmů se moc netočí, takže každý je osvěžující, jako vychlazené pivo v tropickém dni. Tohle je subjektivních pět hvězdiček jako vyšitých. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Politika, skandály a romantika

Politika, skandály a romantika

15.08.2006

Poté, co si Rachel Weisz nedávno odbyla natáčení ambiciózního sci-fi dramatu Spider-Man) jednu z hlavních rolí v romantické komedii DEFINITELY, MAYBE. Bude se jednat o čtvrtý režijní počin scenáristy… (viac)