Rodinná animovaná komédia je príbehom štyroch rozmaznaných zvieratiek zo ZOO v newyorskom Central Parku, ktoré už netúžia po tom, aby sa vrátili do divočiny. Lev Alex je kráľom tejto mestskej džungle a v ZOO je hlavnou atrakciou. Spolu so svojim najlepším priateľom – zebrou Martym, žirafou Melmanom a hrošicou Glóriou žijú po celý svoj život v pokojnom zajatí, kde pravidelne dostávajú chutné krmivo a sú obdivovaní návštevníkmi. Marty však nie je celkom spokojný so svojím osudom. Prežíva svoju „krízu stredného veku“ a zo zvedavosti a za pomoci niekoľkých šikovných tučniakov ujde, aby mohol preskúmať neznámy svet. Nasleduje ho žirafa Melman, Lev Alex a hrošica Glória, ale skôr, ako sa dostanú na slobodu, sú naložení do veľkých drevených debien a nalodení na zámorskú loď plávajúcu do Afriky... (TV Markíza)

gabin(a)

Dovolte, abych vám představil velikoúžasnolepého krále Jelimána, všech lemurů samozvaného pána a tak dále hurá a je to (brněnské přízvuk bohužel nende napsat). Příjemná taškařice, obzvláště tučňáci a brňák Moris jsou vypečení. A Václav Vydra, coby Melman je boží. Nemůžu nenapsat, že mi lev Alex strašně připomíná jednoho herce, co hrál krále v Bláznivém příběhu Robina Hooda a ve filmu Byl jednou jeden zločin, myslím, že se jmenuje Richard Lewis, ale tady nemá fotku, schválně se koukněte. Jinak je to pako (ten lev Alex). ()

pufina

Madagaskar má jednu obrovskou chybu - dost rychle se okouká (takže snižuji o jeden hvězdný stupeň, je mi líto). Melmena budu milovat vždycky, stejně jako skeče s tučňáky. ()

Juto

Skvelý príbeh priateľstva a prežitia, keď zviera unikne zo zoo a jeho priatelia ho idú vyzdvihnúť, ale všetko sa pokazí. Dej a ich nehody sú dosť originálne a celé je to vykreslené veľmi dobre a vytvára skvelú zábavu. 8/10 ()

emo

Od tohoto filmu som čakal trošku viac. Nakoniec Však z toho vyšla iba celkom príjemná rodinná komédia na jedno, dve pozretia... Je to trochu škoda, lebo potenciál to malo veľký a na výslednom produkte sa bohvieako nepobavia ani deti ani ich rodičia. ()

WolfR

Animovaný film Madagaskar rozhodně zaostává za výbornými animáky poslední doby. Dějová linie o ztroskotání zvířátek na Madagaskaru je podle mě velmi jednoduchá a chudá a v podstatě nepřináší nic nového. Hlavní čtyřka hrdinů mi navíc leze krkem a celé to zachraňují skvělé vedlejší postavičky, to je geniální parta tučňáků, dvojka opic a král lemurů Jelimán. Jejich scény patří k tomu nejvyzrálejšímu a nejvtipnějšímu ve filmu. Jinak celé mi to přijde z většiny takové protivné. Navíc jde vidět, že tvůrci hodně vsadili na různé držkopády a grimasy animovaných postaviček. Ani dabing není nějak extra povedený. Pro mě zklamaní, ale tak na 3 hvězdy to ještě stačí. ()

c.tucker

Je tu spoustu odkazů jako ve Shrekovi a je to i celkem zábavný. Na poprvé mě to moc nezaujalo, ale s odstupem času jsem si to neskutečně užil. ()

campix

Nebudu tady hodnotit kolísavou kvalitu této animované série, ale pouze její první díl. Ten je naprostá animáková klasika plná hlášek a nezapomenutelných scén. Věřím, že děti z ní mohou být naprosto unešené a dospělí ve velké míře také. V posledních letech kvalita animovaných filmů výrazně klesá a téměř žádnému pokračování úspěšné animované série se nepovedlo trumfnout první díl, jak Shrekovi, Madagascaru ani Době ledové. ()

animaxis

Nejoriginálnější animák jaký jsem kdy u amaričanů viděl.Tento nápad,že skupina šílených mluvících zvířat ztroskotá na ostrově šílených mluvících lemurů na které útočí šílené fosy je doopravdy šíleně originální.Jako malý jsem na tom byl v kině a dost jsem se bavil.Nyní se bavím jen docela,ale pořád je to fajn,ne? ()

mortak

Madagaskar jako vehicle pro americké komiky. Asi jako kdyby Kaiser a Lábus dostali možnost nadabovat si svůj vlastní animák. Výsledek je ale dost rozpačitý, protože každému herci byl ponechán prostor pro improvizace, takže král Jeliman neboli SB Cohen vládne všem (improvizace typu jsem robot), zatímco hlavní čtveřice je dost nevýrazná. Stiller či Schwimmer hrají to, co mají ve scénáři (tedy mužská krize středního věku v NewYorku), Rock mele pusou co nejrychleji, Smith má málo prostoru, a všechny ty odkazy na rozličné filmy nemůžou zastřít tu prázdnotu. Naštěstí tu jsou tučňáci, neboli čistá groteska. ()

otík

Tento animák, ačkoliv není příliš dlouhý, je chvílemi pro dospělého až moc nudný. Příběh čtyř zvířátek ze Zoo, které se dostanou nešťastnou náhodou na Madagaskar a kde zažijí, co je to pravé dobrodružství, bohužel moc nezaujme, včetně dnes už „normální“ animace. Vadila především velká "uřvanost" a snad až moc velká živelnost zvířátek. Ale po druhém shlédnutí se přeci jen k těm průměrným 50ti procentům přikloním. Hudba: Hans Zimmer ()

Radiq

Hned mi to připomnělo jinej film - Divočinu. Akorát tohle mi přišlo, že není až tak úplně pro malý děcka. Bylo tady víc fórů, ale někdy tak trapnejch a vynucenejch, že to jenom měly být fóry, ale nebyly. Hlavně ten lev byl hrozně křečovitej. Snažil se být vtipnej (pády a jiné smůly), ale jemu jsem se ani jednou nezasmál. Zebra měla dobrej hlas v originále, ale prostě asociace s oslem ze Shreka. S těma podobnostma to bylo u více postaviček, třeba ještě ta malá mrcha mezi lemurama, co měla být potravou, byla jak kocour ze Shreka. Smečka lemurů zas jak stádo pakoňů z Divočiny. A tak jediní dobří byli fakt tučňáci. Ti neměli chybu. PS: Obsah/Info má zas chybu - hrošice těhotná nebyla a to, co pořádali lemuři, určitě nebylo RAVE party (někdo už asi zapomíná, jak má taková rave party vypadat). ()

wendelin9

Čekala jsem od tohodle animáku víc, takže mě trochu zklamal, nic méně je to příjemná podívaná pro celou rodina... Snímek vděčí mému vysokému hodnocení hlavně tučňákům, kteří i přes svůj malý prostor ukradli film pro sebe, a proto si ode mě vysloužil 4*. Nebýt jich, dala bych ztěží 3* ()

AdaMM

Tři hvězdičky jen tak tak - asi za tučňáky. Dá se to zkouknout s jointem a flaškou vína a nemusí vás mrzet, když u toho usnete. ()

bartias

Madagaskar není tak vtipný jako Shrek nebo Shrek 2. A i když se v něm objeví dvě výrazné citace (Trosečník, Americká krása) není ani tak propracovaný jako Úžasňákovi. DreamWorks berou jen pár jistých bodů za veselý příběh se zvířátky. Nepovažuju se za fundovaného odborníka na digitální animaci, leč řekl bych, že konkurenční studio Pixar se může dál sebevědomě označovat za první cenovou skupinu. ()

vesper001

U animáků se díky své profesi zmítám hned mezi dvěma pokušeními: být příliš kritická (protože vím, že a jak by to mohlo být lepší) nebo být příliš shovívavá (protože vím, jaká je to fuška). V Madagaskaru je hlavním tématem zebří krize středního věku, lví krize identity a urputná snaha tvůrců zplodit ve sterilním prostředí animačních programů humor srozumitelný pro děti a snesitelný pro dospělé. Výsledek je čistý průměr. Oceňuji nápaditost operací s Melmanovým krkem, fotorealistický mořský příboj a precizní práci s Alexovou hřívou a lemuřími chlupy – jenže lemuři jsou sami o sobě a všichni dohromady (a že je jich hromada!) zralí na kariéru v kožešnictví a stokrát opakovaný pohybový gag přestává být vtipný hned napodruhé. Škoda, že namísto druhého dílu Madagaskaru nevznikl film se čtyřmi tučňáčími zloprcky. ()

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Je veškerá fantazie v Hollywoodu definitivně mrtvá? Možná. Následující oznámení ale rozhodně nepomáhá přesvědčit veřejnost o opaku, studio Universal Pictures totiž oznámilo, že chystá hraný remake… (viac)

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (viac)

Další svalovec s obrovským mečem?

Další svalovec s obrovským mečem?

20.11.2008

Že by nám hrozil comeback akčních fantasy filmů plných kulturistů máchajících nabroušeným železem? Conan je, zdá se, definitivně na cestě zpátky do kin, a zřejmě se dočkáme i jeho blonďatého a trochu… (viac)

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006

Narozdíl od minulého týdne se tento čtvrtek do kin nevrhne tolik dobrých snímků. Jedná se o veskrze průměrné záležitosti a pár horších kousků, proto jsme se rozhodli srovnat dnes snímky podle… (viac)