Walter Mitty (Ben Stiller), nesmelý a večne snívajúci fotoeditor časopisu Life, sa vo svojom jednotvárnom živote len ťažko vyrovnáva s realitou, a preto žije vo svojom vysnenom svete. V ňom sa mení na dokonalého romantického hrdinu bojujúceho za lepší, spravodlivejší svet. Trestá zloduchov, zachraňuje psíkov z horiacich domov a ochraňuje bezbranné ženy. A tiež sa v svojich snoch stáva cieľom obdivných pohľadov kolegyne Cheryl Melhoffovej (Kristen Wiigová), ktorú bez jej vedomia často angažuje do svojich snových potuliek. Prichádza deň, kedy Walter musí precitnúť do reálneho života a riešiť svoje vážne pracovné problémy. Musí vykonať zásadný krok do neznáma a opustiť bezpečný prístav archívu plného negatívov a fotografií, kde sú jeho najväčšími nepriateľmi pomaly padajúci prach a podpichovanie šéfa (Adam Scott). Aby zabránil hroziacej výpovedi, musí nájsť stratený negatív fotografie, ktorá má byť na titulnej stránke časopisu. A kvôli tomu musí vypátrať slávneho fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To však neznamená zavolať si taxík a prejsť zopár blokov. Predstavuje to dobrodružnú cestu okolo sveta, putovanie divočinou a najodľahlejšími kútmi našej planéty, pretože nepolapiteľný fotograf - dobrodruh O´Connell je hviezdou fotožurnalistiky známou neúnavným odhodlaním hnať sa za príbehom bez ohľadu na to, kam ho cesta zavedie. A tak sa Walter musí vydať po jeho stopách naprieč celým svetom. (TV JOJ)

Gumby

Island a scéna pod kterou hraje Space oddity cajk. Pod všema ostatníma scénama by ale měla hrát radioheadí Fake plastic trees. Protože příběh je falešnej (tj. plnej dementních chyb), postavy umělohmotný a příroda jak z reklamy na svěží dech airways. A celkový dojem docela depresivní :) A ne, není to vtipný. ()

FilmWave

Roztomilé a neskutečně okouzlující! SoundCloud: Rádio FilmWave - Recenze: Walter Mitty a jeho tajný život (Secret Life of Walter Mitty) ()

rekkky

Režisér i herec Ben Stiller v jedné osobě si bere na paškál několik současných společenských jevů. Jedním z příkladů je navazování vztahů skrz internetové seznamky a jak film naznačuje, člověka dokáží pronásledovat doslova až do Himálají. Dalším příkladem může být globální korporátní kapitalismus, jehož prostředí je plné nenadálých fúzí a akvizic a prostému zaměstnanci nezbývá nic jiného než se přizpůsobit zákonům trhu. Těch příkladů je skutečně několik, protože postava Walter Mitty je výpravná alegorie k soudobému člověku, který poctivě plní své pracovní i rodinné závazky, ale tak nějak v koutku duše stále touží po životní lásce, která by jej naplnila natolik, že by nemusel snít o jiných alternativách svého života. Touha po dobrodružství, které by dodalo jeho běžným dnům trochu zajímavější spád nakonec převládá a Walter zahajuje svou pouť za lepším životem plným nejistoty. Jedná se o prvoplánovitý snímek typu „feel good", z něhož plyne dobrý pocit, ale tím jak je to vše až křečovitě zacílené na poznávání neznámého, nového a rádoby převratně skvělého, chybí tomu ten podstatný zlomový okamžik. Mé hodnocení je nižší také kvůli častým prostřihům toulek odehrávající se jen v mysli Waltera, protože s postupem času se mění spíše ve frašku než, aby více obohatily děj. Mezi kulisy jsou zahrnuty místa jako New York, Grónsko, Island, Himálaje, Los Angeles (scéna s letištní kontrolou) a jiné, ale kýžené dobrodružství na těchto místech ne a ne přijít. Předvídatelný šťastný konec přichází v očekávané podobě, kdy Walter spokojeně odchází s Cheryl (Kristen Wiig) vstříc společnému životu. ()

BathoryMan

Stiller zavalal......proste jedna velka nadhera....nemam slov.Scenka so Space Oddity v Gronskom bare bude patrit medzi tie nezabudnutelne( aspon premna urcite).Plus soundtrack ako celok(Jose Gonzales silno potesil).Nadherny Island a moj oblubeny cerveny Daewoo Matiz ako darcek naviac:-) ()

Ydrosten

Už jen za soundtrack, si Ben zaslouží uznání. Jednoduše řečeno je to zajímavý film, na který bych šel do toho kina klidně ještě jednou. ()

jirkis

Říkám si, jak to ten Stiller dokázal. Vždycky jsem ho měl rád, ale většinou hrál v takových průměrnějších filmech. Po jeho předchozích počinech, které režíroval, bych nečekal, že přijde s něčím takovým. Opravdu, Walter Mitty je luxusní. ()

Gaia.M

Obrovské překvapení! Bena mám moc ráda, ale některé jeho filmy mě prostě naprosto neosloví. Když jsem si četla popis tohoto filmu, přiznávám, myslela jsem, že to bude blbost. Myslela jsem, že to bude o chlápkovi, který žije v nějakém vysněném životě a je totálně mimo. Myslela jsem si, že všechno príma, co se mu stane bude prostě jen sen. A hodně mě překvapilo, že to tak vlastně nebylo. Opravdu mě tento film nadchl a určitě se na něj ještě někdy kouknu znova. ()

figliar

Walter Mitty pôsobí už od začiatku ako príjemná oddychovka. Prevedie diváka krásnymi miestami a navnadí mnohých spraviť niečo so stereotypným životom. Jednoducho sa jedná o pekný film, kde hlavnú rolu hrá ľudská predstavivosť a snaha o to, zažiť čo najväčšie dobrodružstvo. ()

Rockerman

Já věděl, že v tom chlapovi něco je! Když se Ben Stiller odpoutá od svých kamarádů typu Wilsona, Vaughna, Hilla a dalších, jim podobných, tak je schopen vytvořit takovou krásu, jako je tento film. Nechci vidět Stillera v trapné "Sousedské hlídce", ale právě v takovéto milé romantické komedii, při které se člověk nemusí stydět, ale naopak může se bavit pěknými vtípky a neotřelými nápady. Velmi milé překvapení, ve které jsem už ani nedoufal! Jednoznačně nejlepší film s Benem Stillerem v hlavní roli!!! ()

BeranSon

,,Přestaň snít, začni žít!" Walter Mitty, aneb zběsilý hon za jednou, již předem odhadnutelnou fotečkou. Postavu Waltra bych si ze začátku představoval ještě více "nudně", ale Ben Stiller, na to že k tomu ještě režíroval, odvedl slušný kus poctivé práce. Některé sekce jsou až příliš přehnané, tím myslím že se do snů ponořili nesprávným směrem. Zápletka je taktéž obyčejná. Vše zpestří jen několik bonusových chvílí, které hlavní hrdina prožije. Vše je předem prozíravé, a nějaká větší odvázanost chybí. -5/10- --V rámci filmového úteku-- ()

Evander

Obrovské zklamání! Když se zamyslím nad tím, že jsem na tohle chtěl jít do kina, jsem velmi rád, že volba padla na jiný film. Hodnocení vidím tak na 50% s tím, že je to nesmyslná patlanina, která je, když už nic, alespoň pozitivní. ()

root

Koncept, kterej mohl bejt asi hodně velká paráda. Bohužel v průběhu jeho vylíhnutí došlo k rozštěpení osobnosti a zašpinění nekonečnym množstvým lacinosti. Jen kvůli pár solidním scénám, jako sjezd na long boardu, let helikoptérou a prvních pár "vysněných" scén (přesně Ben Stiller v nich totiž neřekne ani slovo) dávám za tři. Je to celý takový meh a ta nepovedená snaha některých scén o vtipnost je taky meh. Meh. ()

jura-roy

V podstatě mám Stillerovi záseky a věčné snění taky, akorát nedělám u Life. Dost zarážející je fakt, že Stiller dokáže natočit takhle krásný film, kterému je co vytknout, ale není "blbej" tak jako jeho předchozí můvís. Jo a Kristen Wiig.... Ou máj gád. ()

BOURQUE

Z pohľadu príbehu určite zaujímavý, ale B. Stiller, podobne ako jeho charakter, aj ako režisér sa stratí v detailoch. Možno tento film by si zaslúžil ešte menší počet PC efektov. Každopádne niekoľko minútová prítomnosť S. Penna mi spravil radosť. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Eeuanmainyaq

Výborne technicky prevedené. Takto vizuálne príjemne a ľahko stráviteľne by malo byť viac filmov (vrátane pohybov po scéne, línií, svetla, kamery, kompozície a tak ďalej). A tuším, že poslednou dobou aj je. ()

Olík

Sním či bdím, je to sen...........tohle je ten fotrovsky lotrující Stiller??? Beník nám roste a to nejen herecky, ale i režisérsky. Esteticky plnohodnotné kvintesenciální story celoživotního snílka fuckující korporátní kravaťáctví a čpějící životem na tisíc mil. Sice notnou chvíli trvá, než se naladíte na Mittyho poetickou frekvenci (ještě, že nám tvůrci poskytnou dostatečný čas), ale pak už kloužete na kouzelném koberci po feel good vlně, kloužete, kloužete.......až k závěrečným titulkům. Já jsem osobně nebyl úplně pětihvězdičkově zbouraný, ale musím uznat že mne tahle stránka "chameleóna" Bena Stillera příjemně překvapila. ()

PF 2014

PF 2014