Walter Mitty (Ben Stiller), nesmelý a večne snívajúci fotoeditor časopisu Life, sa vo svojom jednotvárnom živote len ťažko vyrovnáva s realitou, a preto žije vo svojom vysnenom svete. V ňom sa mení na dokonalého romantického hrdinu bojujúceho za lepší, spravodlivejší svet. Trestá zloduchov, zachraňuje psíkov z horiacich domov a ochraňuje bezbranné ženy. A tiež sa v svojich snoch stáva cieľom obdivných pohľadov kolegyne Cheryl Melhoffovej (Kristen Wiigová), ktorú bez jej vedomia často angažuje do svojich snových potuliek. Prichádza deň, kedy Walter musí precitnúť do reálneho života a riešiť svoje vážne pracovné problémy. Musí vykonať zásadný krok do neznáma a opustiť bezpečný prístav archívu plného negatívov a fotografií, kde sú jeho najväčšími nepriateľmi pomaly padajúci prach a podpichovanie šéfa (Adam Scott). Aby zabránil hroziacej výpovedi, musí nájsť stratený negatív fotografie, ktorá má byť na titulnej stránke časopisu. A kvôli tomu musí vypátrať slávneho fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To však neznamená zavolať si taxík a prejsť zopár blokov. Predstavuje to dobrodružnú cestu okolo sveta, putovanie divočinou a najodľahlejšími kútmi našej planéty, pretože nepolapiteľný fotograf - dobrodruh O´Connell je hviezdou fotožurnalistiky známou neúnavným odhodlaním hnať sa za príbehom bez ohľadu na to, kam ho cesta zavedie. A tak sa Walter musí vydať po jeho stopách naprieč celým svetom. (TV JOJ)

Vazbič

Hodnocení hezký a milý film se hodí víc, než jindy. Krásné záběry z Gronska či Islandu (jako by to produkoval National Geographic) plus výborná hudba z toho dělá jeden z těch lepších snímků (vizuálně mnohem poutavější než třeba digitálně umělý Hobit). ()

Platom

Po mnohých výkonech by nejeden člověk tento odvážný počin Bena Stillera nebral vážně. Ruku na srdce... Kdy naposledy byla role Bena Stillera vážnějšího charakteru tak, aby mu divák uvěřil, ponořil se do postavy, jež ztvárňoval. Nejen, že zde Ben hraje hlavní roli, která opravdu takový dojem vyvolá, on si to celé sám ještě zrežíroval. Když jsem viděl poprvé trailer k tomuto filmu, chtěl jsem ho vidět! Dojem z upoutávky byl velice pozitivní a účast Seana Penna mi napovídala, že by to vážně nemusela být špatná podívaná. Před několika momenty jsem se vrátil z kina plný dojmů a musím říci, že si u mě Ben Stiller pořádně napravil reputaci. Pokud bych měl snímek charakterizovat jedním jediným slovem, bylo by to "dobrodružství", ale sakra dobré! Je to přesně typ filmu, který donutí člověka k úvahám, jež vedou k přehodnocení svého vlastního života. Ukáže nádherné a působivé přírodní scenérie nespoutané divočiny, jejíž krásy touží na vlastní kůži ochutnat nejeden muž (abych neurazil, určitě by se našlo i mnoho žen). Romantická linie je decentní a Walterovo snění skvělé! To celé doprovází chytrý humor, který bychom v Benových filmech hledali většinou velice těžko. Milá podívaná, výborně zvolená hudba, silné momenty... Chybělo málo, abych ohodnotil plným počtem - 4* ()

Tred2

Jedna z nejmilejších záležitostí za uplynulý rok. Ze Stillera je oficiálně frajer. Jak po herecké, tak i po režijní stránce. Povedlo se mu odprostit od těch ujetostí a udělat upřímný snímek, který minimálně mě pohladil po duši. Pravda, je to dost předvídatelné v mnoha aspektech, ale to tu není úplně podstatné. Škoda Kristen Wiig, kterou normálně beru, ale tady mi přišla dost slabá. Každopádně bída na Oscary. Takovéto filmy bych tam viděl raději než všechny ty příběhy podle skutečné události o tom jak je Amerika úžasná a jak to měli těžké. Abych nezapoměl vychválit i hudební stránku, ta totiž padla jako ulitá. ()

Wardan

Kdyby mi někdo před rokem řekl, že Ben Stiller citlivě a sofistikovaně natočí podle slavné povídky jeden z nejzajmavějších filmů roku, vysmál bych se mu do ksichtu jak malýmu klukovi a pustil mu Zoolandera a Tropickou Bouři, které, i přes svou slušnou kvalitu a vtip, byly dost buranské. No stalo se a Ben Stiller natočil zatím nejlepší film své (nejen) režijní kariéry. Vtipné, vizuálně přitažlivé, skvěle ozvučené, výborně zahrané a optimistické. Víc takových děl. ()

Matli

Začátek vypadal slibně, ale pak se Walterovo snění nějak vypařilo, což mě lehce zklamalo. Bylo sice hezký koukat na to jak cestuje a co prožívá, ale zase nějaký terno to nebylo. Místama jsem se i nudil. 46% ()

Ctitel

Walter Mitty, tenhle film vypadal slibně. Ze začátku nějaké to seznámení s hlavním hrdinou, po chvíli nějaká ta akce, děj se začal rozjíždět a najednou... závěrečné titulky. Měl jsem pocit, jako by mi někdo pustil film a v půlce ho vypnul. Škoda, film měl rozhodně na víc. ()

djfun

Vtipné titulky, skvělý rozjezd, do třetiny zábavné, v půlce upadající tempo vyvážené ale krásnými záběry a poslední třetina bohužel v scénaristickém duchu "nevím jak dál"...Finále totál klišé a naprosto očekávatelné, i s tou obálkou časopisu Life...I tak pro mě asi to lepší ze Stillerových rolí (režii měl možná přenechat někomu jinému) a aspoň pokus o trochu "jiný" biják... ()

Vrata88

Sympatická komedie Bena Stillera. Více méně první, co mě na filmu zaujalo bylo ztvárnění úvodních titulků, je to zvláštní, že mě taková malá „blbůstka“ přiměla k zbystření smyslů a zadívání se do tohoto snímku, od kterého jsem původně nic moc nečekal. Další, co mě po titulkách zaujalo byl „fousatý manažer přechodu“, tím tvůrci také zabodovali a já nepochyboval, že se po dlouhé době dívám na povedený film, u kterého se člověk zasměje i bez sprosťáren a nadávek. Postupně jak se prokousáváte příběhem zjistíte, že vám film chce i něco říci, co, na to si každý musí přijít sám. Určitě nesmím zapomenout na perfektní soundtrack. Nevzpomínám si, kdy naposledy jsem seděl a koukal na závěrečné titulky jen kvůli tomu abych si poslechl celou písničku. Mě se to překvapivě hodně líbilo, v budoucnu třeba přibude i pátá hvězda. ()

jandula00

Mam radost. Mam radost, že jsem po dlouhé době viděla nápaditý film. Mam radost, že Ben Stiller není jen fajn herec, ale i fajn režisér. Mam radost ze scény s vrtulníkem, díky které mi tu teď zní David Bowie. Mam radost z toho, že ještě dokážu mít z filmu radost. A mam radost, že se o svou radost můžu podělit. ()

malenfant

Po shlédnutí této velkolepé nudy o "obyčejném životě" (asi si obyčejný život představuji jinak) jsem si uvědomil, že Stiller za to pravděpodobně dostal svého bambusového oskara už o pár let dříve. ()

sebo9629

Pre mňa prekvapenie, čakal som oveľa väčší priemer a dostal som príjemnú komédiu. Na filme mi však vadilo, že niektoré veci nedávali úplný zmysel, alebo príliš klišé, predovšetkým u jednej postavy, ktorá bola príliš prehnaná a z toho dôvodu úplne neuveriteľná. Hodnotenie: 7.8/10 ()

frolish

Iba krasne lokacie dobry film nerobia, zvlast ked su podlozene sledom udalosti, ktore nedavaju tak celkom zmysel. Ale posledna scena bola dojemna. ()

dragoliz

Mám rád takéto filmy, ale len vtedy, ak sa netvária ako niečo viac. Walter Mitty ponúka jedinečný audio-vizuálny zážitok, kde si po celých 114min môžeme užívať technicky dokonalé dielo, ktoré zahŕňa krásne zábery z grónskej či islandskej prírody a výborný soundtrack, ktorý je možný počúvať až po záverečné titulky. Avšak scenár nie je zas až tak šikovne napísaný, ten sa u Stevea Conrada, tak ako aj u jeho Šťastí na dosah, neskutočne ťahá a navyše chce pridať nejaký hlbší zmysel, ktorý sa bohužiaľ neuveriteľne stráca. Naopak, chýbalo mi tu viac šialených scén, ako bola tá, kde viedol Walter a jeho šéf epický súboj. Na druhú stranu... Ben Stiller výborný ako režisér, tak aj herec. A myslím, že nebudem jediný, kto si myslí, že s pribúdajúcim vekom len naberá na charizme. Tajný život Waltera Mittyho je fajn a veľmi príjemný film, pochybujem ale, že za týždeň budem vedieť, čo som to vlastne pozeral. 60% ()

warrenur

Pacilo sa mi to. Za mna, najlepsia Stiller-ova filmova rola. Kristen Wiig je sympatacka. Ako verny fanda fotografie bol tento film prijemnym pohladenim pre moju dusu. Nadherne obrazy, kamera a to vsetko podfarbovane vynikajucim soundtrackom. Napriek tomu, ze dej je velmi jednoduchy, prakticky vyprava, ci roadtrip za tvorcom "strateneho" negativu, vdacne sa mi nan pozeralo. Mnozstvo peknych myslienok a podstatnych zivotnych pravd tu odzneje a da podnet k zamysleniu. Hoci vykreslovanym radikalnym premenam "spinavych kacatok" na dychberucich dobrodruhov neverim, urcita naivita v kazdom z nas tomu myslim fandi. Odporucam prijemne pri filme zrelaxovat. ()

PF 2014

PF 2014