Tajný život Waltera Mittyho

Kamera:

Lee Garmes

Hudba:

David Raksin

Danny Kaye, Virginia Mayo, Boris Karloff, Fay Bainter, Ann Rutherford, Thurston Hall, Gordon Jones, Florence Bates, Konstantin Shayne, Reginald Denny (viac)

Chudák Walter to má těžké. Doma ho terorizuje matka, snoubenka, budoucí tchýně a jejich pes, nejlepší kamarád je pěknej grázl, který mu pořád dělá naschvály a navíc mu balí snoubenku a v práci má problémy se šéfem. Není se proto čemu divit, že se občas zasní a uteče do světa, ve kterém je on, Walter Mitty, hrdinou, kterého všichni obdivují. Okolí ho kvůli tomu považuje za blázna. Jednoho dne si k němu ve vlaku přisedne tajemná dáma v zeleném a Walterovy sny o hrdinství se začnou stávat skutečností, aniž by on sám tomu tak chtěl. (liquido26)

koval45

Žánrové zařazení berte s rezervou, je to hlavně komedie. Mně to vlastně přišlo jako groteska a to hlavně díky Mittymu, který je prostě trochu pošuk. Šéf v nakladatelství mu dává pořádně zabrat, navíc mu krade nápady a když se k tomu přidá taky povedený kamarád, Mitty raději utíká do svých představ, kde je z něj frajer. Nakonec ale prožije i opravdové dobrodružství. Nejspíš bych se úplně obešel bez Mittyho kabaretního čísla a jeho matka mohla být trochu míň otravná, ale jinak je to v podstatě pohodovej film. Pobavil mě hlavně konec, kde Waltra chytne takový menší amok, upraví "kamarádovi" ciferník a teprve potom se konečně šéf rozhodne Waltra povýšit. ()

PEZ

Mila komedia, v ktorej jednoznacne ide o pobavenie divaka. V titulnej roli hviezdi vynikajuci Danny Kaye. Ten ukazal siroky repertoar - zahral roztrziteho tutka, vo svojich snovych sekvenciach kabaretneho komedianta a showmana, dokonca i odvazneho hrdinu na viacero sposobov. Prave namet a snove sekvencie maju spolocne original s najnovsim podarenym remakom. Pozitivom je, ze okrem slabsich snovych sekvencii ma film este jednu nosnu krimi zapletku, ktora je ovela zaujimavejsia a nechava vyniknut Borisa Karloffa v malej, no paradnej ulohe fiktivneho psychologa. Dnes je uz trosku citit zub casu na tomto dielku, najma v celkovej naivite pribehu, no napriek tomu je to stale prudko pozeratelna oddychovka, hlavne vdaka nenudiacim hereckym vykonom. 7/10 ()

JC_Gucci

Walter Mitty je sympatický snílek a popleta, který je obklopen lidmi, kteří ho jen peskují a využívají. Jeho jediný "kamarád" neustále žádá jeho snoubenku o ruku, jeho snoubenka si víc važí svého psa, matka ho peskuje, šéf mu krade nápady a matka jeho snoubenky mu nevěří. Proto uniká do vlastní fantasie, kde je odvážný hrdina, všichni ho respektují a dívky mu padají k nohám. A toto fantazírování ho dostává do ještě větších problémů. Film je skvělý a zábavný, chvílemi i napínavý. Rozhodně doporučuji. Už jen za hudební scénu, kdy Walter Mitty ve svých představách paroduje profesora hudby, si film zaslouží plné hodnocení. ()

kaylin

Starý Walter Mitty, tedy ten původní, je hodně jiný než nová Stillerova verze. To, že se jedná o naprosto odlišné filmy, z nich dělá odlišné zážitky. Tohle je větší taškařice, která má napínavou zápletku až ve druhé polovině. Tím vás celkem dostane, budete se bavit, smát, těch silných emocí zde ale jako v případě novějšího filmu tolik není. ()

liquido26

Chudák Walter to má těžký. Doma ho terorizuje matka, snoubenka, budoucí tchýně a jejich pes, nejlepší kamarád je pěknej hajzlík, co mu pořád dělá naschvály a navíc mu balí snoubenku a v práci má problémy se šéfem. Není se proto čemu divit, že se občas zasní a uteče do světa, ve kterém je on, Walter Mitty, hrdinou, kterého všichni obdivují. Jednoho dne si k němu ve vlaku přisedne tajemná dáma v zeleném a sny se začnou stávat skutečností. Celkově pro mě tahle komedie byla hodně příjemným překvapením - nápad docela originální, herecké obsazení vynikající (pravda, Boris Karloff tam mohl být mnohem víc) a scénář je plný bláznivých situací a hlášek, u kterých prostě nejde se nesmát. Jediné, co to trochu kazí jsou ty Walterovy snové sekvence. Některý se docela povedly, ale např. ta s těma kloboukama je naprosto děsná. Škoda, že byla z finální verze filmu vystřižena ta, ve které se objeví Boris Karloff opět coby Frankensteinovo monstrum. ()

• Autor předlohy James Thurber nabídl producentovi filmu Samuel Goldwynovi 10 000 amerických dolarů, pokud film nenatočí. (IQ Tiqe)
  • Podle časopisu Empire se jedná o jeden z 500 nejlepších filmů všech dob. (Innuendo1987)
  • Natáčení probíhalo od začátku dubna do 21. srpna 1946, premiéra bylo až o zhruba rok později. (Cheeker)

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

01.07.2010

Gore Verbinski pořád hledá projekt, kterým by navázal na veleúspěšnou karibskou trilogii. Příští rok uvidíme jeho digitálně animovaného Ranga, ale co dál? S adaptací videohry BioShock to kvůli… (viac)