Nezabudnuteľná cesta

• Česko Dlouhá cesta (viac)

Pokaždé, když do malého přístavního města Beaufort v Severní Karolině zavítá jaro a vítr zavoní piniemi a mořem, vzpomene si Landon Carter na svůj poslední rok na střední škole a na dívku, která změnila celý jeho život. Na Jamie Sullivanovou. Byla vážná a konzervativní, její otec, reverend baptistické církve, ji vychovával přísně a bohabojně a Jamie jako by vůbec nezajímalo, že se jí ostatní spolužáci po straně posmívají. Zato Landon byl tehdy bezstarostný větroplach, který se potloukal s kamarády, vymýšlel klukoviny, nedělal si žádné plány do budoucna a upřímně řečeno si příliš nevěřil. Přesto se jednoho dne život těchto dvou mladých lidí osudově protnul a mezi Jamie a Londonem se zrodila láska. (oficiálny text distribútora)

traktorzetor

Téma nijak geniální, místní rošťák, introvertní věřící dívka, zamilují se do sebe...Takových už tu bylo...Jenže tohle mě vzalo víc za srdce než ty ostatní patlaniny...Je to vyprávěno s jakousi větší dávkou emocí, víc se tomu dá věřit...A ano, brečel jsem. Ale doporučuji alepsoň jednou vidět, než to odsoudíte....Mně se to líbilo a za 4 hvězdami si stojím... ()

Hollli

Příběh zasazen do středoškolské atmosféry. Dívka, jako ortodoxní křesťanka, zakřiknutá, neznalá po sexuální stránce, dále chlapec, který s partou vyvádí různé skopičiny, jednoduše řečeno si užívá svého mladistvého věku. Přesto se paradoxně do sebe „zakoukají“, budou spolu trávit veškerý svůj čas, až pak, ejhle, nakonec jednoho dne dívka umře a chlapec se z toho málem sesype. Je to takový "větší" slaďák, takřka něco nereálného a naprosto nepřípustného. Každopádně pro smělé, či čerstvě svobodné ženy mohu jen doporučit. V těžkých chvílích vám tento film přinese ještě těžší chvíle (: . ()

majka0007

Tento film je proste klasika :) Nevidí sa mi to veľmi realistické, ale napokon, prečo nie...? Fajn herci, dobrá hudba, hlboká myšlienka. I like it! :) ()

ladanda

Pěkný, sladký, romantický, dojemný, kapesníčkový film nejen pro náctileté. Jako pozitivum vidím to, že se tvůrci nenechali strhnout k erotickým scénám a happy endu. ()

Treatys

Trochu přeslazené, ale přesto pěkné romantické drama. Příběh je trochu šablonovitý, ale pokud vám to nevadí a máter rádi romantické filmy, tak je to snímek přímo pro vás. 75% ()

Drky

Americká pohádka se špatným koncem. Dva naprosto odlišní lidé si k sobě nacházejí cestu. Nenapravitelný grázl Landon a skoro svatá Jamie, která je vychovávána tak aby její jedinou láskou byl bůh. Jamie se povede Landonovi změnit život a ten nachází naprosto jiné priority, vše se zdá být naprosto ideální a krásné ovšem až do doby, kdy Landon zjistí, že Jamie je nevyléčitelně nemocná. Nyní je na něm aby udělal pro svou lásku vše aby zmírnil její bolest a usnadnil jí její poslední chvíle. Ano je to místy až moc přeslazené, ale ono je to všechno mistrovsky vyváženo depresivním a špatným koncem. V hlavních rolích dva krásní herci co víc si přát, no já jsem občas brečel jako želva...:-) Hodnocení 4* a 80%. ()

cervicekcz

Tento film mám velice ráda, a tak se u mě hodnocení typu klišé a nepovedený slaďák nesetkávají s pochopením. Je to asi nejdojemnější film, který jsem kdy viděla, a že jsem takových dojáků viděla dost. Myslím si, že je to ukázka toho, co všechno láska dokáže, že jí nic nemusí stát v cestě, pokud se o to oba snaží. Co dodat závěrem? Snad jen 3N - nádherný, naplněný a nenahraditelný. ()

Kumbula

Tak já nevím, no.. Co k tomu říct? Od začátku mi bylo do puntíku jasné, že bodem č. 1, v Jamiino seznamu všech naivních a přeslazených ambic, je svatba. Že naše milá slečna posedlá bohem nechce, aby se do ní ten zlý a zdánlivě nenapravitelný kluk jménem Landon zamiloval proto, že je nemocná. A jako třešnička na dortu, že nakonec, bohužel, umře. Po asi dni, co spolu začali "chodit", si řekli, že se milují. No já nevím, ale byl to kýč, ale dokonce až naprosto nesmyslný a šíleně přeslazený.. Řekla bych, fuj, takovéhle filmy mi teda moc nechutnají. Jedna hvězdička za Shane Westa a druhá za hudbu. ()

langja

Bál jsem se, ale je to nakonec romanťárna, která zas tolik neurazí. I když, některá klišé mi pokroutili šlachy, zase se to kupodivu během filmu vrátilo do normálu. Zvláštní. ()

Mistr119

Vypadalo to na americkou krávovinu a potom se to zvrhlo v podobnost s Hvězdy nám nepřály a to já můžu. :) Je to emociální doják, ale ten žánrový zvrat mě dostal. :') ()

domeniqeue

Přestože téma filmu není nikterak ojedinělé, pro naše končiny je netypické jeho zasazení do křesťanského prostředí. Přesto se nejedná o žádnou náboženskou agitku, ale o hledání smyslu života tváří v tvář smrti. ()