Nezabudnuteľná cesta

• Česko Dlouhá cesta (viac)

Pokaždé, když do malého přístavního města Beaufort v Severní Karolině zavítá jaro a vítr zavoní piniemi a mořem, vzpomene si Landon Carter na svůj poslední rok na střední škole a na dívku, která změnila celý jeho život. Na Jamie Sullivanovou. Byla vážná a konzervativní, její otec, reverend baptistické církve, ji vychovával přísně a bohabojně a Jamie jako by vůbec nezajímalo, že se jí ostatní spolužáci po straně posmívají. Zato Landon byl tehdy bezstarostný větroplach, který se potloukal s kamarády, vymýšlel klukoviny, nedělal si žádné plány do budoucna a upřímně řečeno si příliš nevěřil. Přesto se jednoho dne život těchto dvou mladých lidí osudově protnul a mezi Jamie a Londonem se zrodila láska. (oficiálny text distribútora)

lolokolo

Nečekaně silný příběh o dnou lidech, kteří se milují, ale není jim moc přáno. Skvělé herecké výkony nejen Mandy Moore a Shana Westa, ale i Petera Coyota... Někteří by mohli namítat, že jde o klasický romantický příběh, avšak tento film starý přes deset let se vám neomrzí ani když se na něj podíváte víckrát, což není moc časté u romantických filmů... ()

jjjerry

Hrozně umělé, nepřirozené. Nevim jestli ten film sponzorovala nějaká církevní organizace, ale hodně mě to tak připadá. Zobrazení světa, že jsou ti zlí, a poté ty "šprti" co jsou nakonec vlastně ti jediní dobří a citliví je prostě kravina. SPOILER: zlobivej kluk se zamiluje do té nejslušnější reverendovy dcery. Větší absurdita už být snad nemohla, ale oni ji vytvořili, nakonec má ještě leukémii, pak se vezmou a ona umírá"END SPILER tohle fakt ne... horzné zklamání Nevadí mně romantické komedie, ale utopické scénaře co nejvíc hrají na city, kde obsazení rolím ani nesedí je na mě moc. z podobných filmů doporučuji raději: Keith- to má hlavu a patu a věřím, že bude bavit daleko víc. ()

andrea181

NEznám asi romantictější film..:) vždycky mi zaručeně rozbrečí a otevře oči.... Není důležitější věc než je zdraví ...a milovaná osoba..." Naše láska je jako vítr, nevidím ji, ale cítím" ...... třeba opravdu existuje .... :) je užasný jak Landon splní JAmie všechny její sny.... jak sní tráví zbytek času..kterej jí zbývá .... nikdy se neohraje .... ()

imaginer21

Někdo tomu propadne, někdo ne. Každopádně hvězdičky si to zaslouží. Už je proto, jak to vybočuje. Na samém počátku se to tváří jako klasický teen-kýč, kde má největší frajírek prozřít do slušnosti a zabouchnout se do ošklivého kačátka s očekávanou proměnou v labuť k sežrání. Jenomže tuhle etapu si tvůrci odbudou poměrně rychle a záhy se dostáváme do výrazně silnějšího děje, který nemá jak jinak skončit než smutně osudově. Jasně, patosu je tu na rozdání, ale už jen pro to vybočení (a taky mou slabost pro astronomii) zvedám z mírného nadprůměru na opravdový nadprůměr. ()

RonnieSmith odpad!

Upřímně nechápu tohle hodnocení. U filmu jsem se příšerně nudila a přišlo mi to jako nějaká křesťanská propaganda. Mandy Moore mi nepřijde úžasná ani po její plastice a její filmový přítel mě taky nezaujal. Celý příběh mi nedával smysl a už vůbec ne, jak se najednou z ničeho nic z „ty seš divná“ stane „vezmeš si mě??????“. Taky jsem nechápala ty jejich reakce, protože kdyby mi nějaká holka, která mě celý život nijak nezaujala a nelíbí se mi, řekla, že mě teda doučovat bude, ale nesmím se do ní zamilovat, tak bych začala uvažovat o jejím duševním zdraví. Byla to slátanina a konec mě fakt nedojmul, ale rozesmál. Absolutní odpad (rakovina). ()

xander

Nevýrazný a dost nevydarený pokus o tínedžeskú drámu. Film je niekedy dosť pomalý. Mandy Moore a Shane West sú výborný ale film je slabý. Herci ako Peter Coyote a Daryl Hannahová sú trestuhodne neviužitý. Celé to pripomína tínedžerský Jeseň v New Yorku. Ale je to dost nevydarené. ()

ashton

Čím viac klišé, tým to bolo lepšie, pretože keď si pustím "romanťák" tak nič iné ako sladké a dojemné neočakávam...A táto romantika je ozaj dojemná :´-( vzlyk. ()

jiziczek

Tohle je tak předvídatelné! Ten se špatným charakterem se nakonec ukáže jako hrozně dobrosrdečný, kvůli lásce k ošklivému kačátku se vzdá svých starých povrchních přátel, otec dívky, který ho měl od začátku přečteného, je nakonec obměkčen, a tak dále, a tak dále, blablabla... až jsem se na konci divil, že hrdinka skutečně umřela..;) ()

MartyS

Moc pekny romanticky film,skoda je jen ze ten konec je tak zkraceny,mohl byt daleko lepsi a vic emocialni,ale jinak prijemny film pro klidny vecer s vasi druhou polovickou ;-) ()

JSSVLVKMK

Dala jsem na celkem vysoké hodnocení csfd a zkoukla tenhle film, ale výsledek mě spíše zklamal! Klasický námět, klasická zápletka, nic nvého, spíše tuctové, jen herci se v těchto filmech mění (a to ještě ne vždy)! Křesťanka-flákač, chytrá holka-lenoch, láska-smrt, vzájemné antipatie atd.! Tyhle protiklady jsou fakt ohraný! Holywoode, skonči s tímhle praním již několikrát praného prádla!!! Dala bych jeden a půl hvězdy, takhle to zaokrouhlím na 2, ale má to jen tak tak! A herce taky mohli najít lepší!! ()

Koffe

Strašně přeslazené, spousta klišé, ano, ale proč ne, proč si jednou za čas nedopřát romantiku o které stejně tajně všechny sníme i když to nechceme přiznat a zadoufat, že se někde potuluje někdo kdo po nás taky pojmenuje hvězdu:). ()

siki37

mohol to byť srdcervúci romantický príbeh, pri ktorom by aj najtvrdší chlapi plakali ako dážď, no výsledok bol nemastný-neslaný. film vhodný pre vekovú kategóriu 10 až 15, ale aj divákom tejto kategórie bude isto prekážať, že 16-ročného stredoškoláka tu hrá 24-ročný Shane West. možno to bol zámer a mal som sa dovtípiť, že 8krát opakoval ročník (žartujem, proste bol len na tú rolu starý) v každom prípade sa z grázla zmenil vplyvom smrteľne chorej spolužiačky, navyše dcéry miestneho reverenda, na hotového svätca, splnil jej sen, zobral si ju za ženu a žili spolu šťastne až do smrti. sumár: poriadne odfláknutý film. ()

Chlo0opek

Vše vykresleno naprosto ideálně, jako v pohádce, hlavní hrdina je prostě ten nejlepší a nic se mu nemůže stát, natož aby se mu do cesty připletl nějaký problém, se kterým by měl nějakou práci. Vše plyne tak nějak nepřirozeně lehce až do konce, vzdáleně skutečně realitě... Ještě Vás to neuspalo? :) ()